rotabursaTV
erdogan-7-aylik-maasini-bagisladi

Erdoğan 7 aylık maaşını bağışladı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı “Millete Sesleniş” konuşmasında “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla bir kampanya başlatıldığını duyurdu. Erdoğan, "Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz. Kampanyayı şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum" dedi.

bursali-sanayicilerden-seferberlik

Bursalı sanayicilerden seferberlik! Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) liderliğinde ve Bursa Valiliği koordinasyonunda başta BEBKA, Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, akademisyenler, teknoloji transfer ofisleri ve mükemmeliyet merkezlerinin bulunduğu Proje İcra Kurulu, tedarik sıkıntısı yaşanan maske, koruyucu kıyafetler ve dezenfektan ile solunum cihazı gibi medikal ürünlerin imâlatı için çalışmalara başladı.

dundar-tum-tedbirler-alindi

Dündar: Tüm tedbirler alındı! Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Osmangazi’de korona virüsü salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik hastalar için oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, ikinci koordinasyon toplantısını gerçekleştirdi.

63-kisi-bursada-karantinada

63 kişi Bursa'da karantinada! Yurt dışından dönen 63 kişi, Bursa'da boşaltılan öğrenci yurdunda korona virüs tedbirleri kapsamlarında karantina altına alındı.

tarihi-carsi-6-nisana-kadar-kapali

Tarihi Çarşı 6 Nisan'a kadar kapalı Bursa’da 4 bin mağaza bulunan Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nin korona virüsle mücadele kapsamında 6 Nisan'a kadar kapalı olacağı açıklandı.

karamollaoglundan-birlik-cagrisi

Karamollaoğlu'ndan birlik çağrısı! Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin koronavirüs nedeniyle geçirdiği zor günleri birlikte aşacağını belirterek, “Devir derdi bölüşerek azaltma ve geliri bölüşerek çoğaltma devridir” dedi.

8-ayda-1-milyon-300-bin-hastaya-hizmet

8 ayda 1 milyon 300 bin hastaya hizmet! Tüm dünyada can almaya devam eden korona virüs (Kovid-19) Çin’de ve Avrupa’da sağlık çalışanları arasında da görülürken, gözler Türkiye’de son 15 yılda yapılan geniş kapalı alanlara sahip şehir hastanelerine çevrildi.

ucretli-ogretmenler-ne-yapacak

Ücretli öğretmenler ne yapacak? Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında Türkiye genelinde 81 bin, Bursa'da ise 3 bin 500 ücretli öğretmenin görev yaptığını ifade eden Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Fatih Gümüş, "Okulların kapalı kalması ile zorunlu giderlerden büyük oranda tasarruf yapan bakanlık, ücretli öğretmen maaşları üzerinden de bir tasarrufa gitmemelidir" dedi.

ulastirma-ve-altyapi-bakani-degisti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı değişti! Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, görevi eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’dan devraldı.

uludag-giseleri-kapatildi

Uludağ gişeleri kapatıldı İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle korona virüs önlemleri kapsamında hafta sonları sahil kesimleri, park ve mesire alanlarının kapatılması kararının ardından Uludağ Milli Parklar gişeleri de kapatıldı.

seyahat-icin-

Seyahat için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatının ardından Bursa'da da toplanan Genişletilmiş İl İdare Kurulu ve İl Pandemi Kurulu kararları açıkladı.

maske-kullananlara-onemli-uyari

Maske kullananlara önemli uyarı! Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Emine Sevgican, Korona virüsten korunmak için takılan maskelerin gün boyu kullanılmasının daha büyük tehdit oluşturabileceğini belirtti.

ankara-yolunda-can-pazari

Ankara yolunda can pazarı! Bursa-Ankara yolunda yağışlı yolda kontrolden çıkan otomobil su kanalına girip takla attı kazada 2 kişi yaralandı.

bursa-polisi-denetimleri-arttirdi

Bursa polisi denetimleri arttırdı Bursa polisi, sosyal hareketliliği azaltmak ve şehrin güvenliğini arttırmak için şehrin giriş ve çıkışlarında kontrollerini arttırdı.

erdogan-ilac-ve-gida-sikintimiz-yok

Erdoğan: İlaç ve gıda sıkıntımız yok! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19’a karşı yeni alınan tedbirleri açıklayarak, “Yurtdışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir. Tüm illerimizde valilerimizin başkanlığında pandemi kurulu oluşturulacak alınan tedbirler takibi yapılacak. Gerektiğinde o şehre mahsus ilave tedbirler yine burada kararlaştırılacaktır. Bu tedbirlerin başta İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli büyükşehir olmak üzere 30 büyükşehrimizin tamamında titizlikle uygulanması kararı uygulamaya geçmiştir” dedi.

bursada-seferberlik

Bursa'da seferberlik! Bursa'da korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmasına izin verilmeyen 65 yaş üstü vatandaşların taleplerine Valilik bünyesindeki Vefa Sosyal Destek grupları koşuyor. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan başvuruların ardından valilik bünyesindeki gruplar, yerel yönetimler, polis ve jandarma desteğinde vatandaşların isteğini yerine getiriyor.

koca-onumuzdeki-gunler-farkli-olacak

Koca: Önümüzdeki günler farklı olacak! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca: "Son 24 saatte 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle can kaybımız 92'yi buldu" dedi. En kritik bilim kurulu toplantısını yaptıklarını söyleyen Koca, insanların sokağa çıkmasını önleyecek tedbirleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunacağını söyledi.

ufuk-baskandan-video-konferans

Ufuk Başkan'dan video konferans! Bursa’da korona virüse karşı en etkili önlemlerin en hızlı şekilde alındığı Osmangazi’de, video konferans sistemiyle İlçe Yürütme toplantısı yapıldı.

alkolleri-sen-al-kavgasi-kanli-bitti

'Alkolleri sen al' kavgası kanlı bitti Bursa’da alkol alan 4 arkadaş arasında ‘alkolleri sen al’ tartışması kanlı bitti.

1-milyonluk-kacak-uretim

1 milyonluk kaçak üretim! Bursa'da piyasa değeri 1 milyon lira olan kaçak 20 ton dezenfektan ürettikleri için gözaltına alınan 5 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

pazarlarina-yeni-duzenleme

Pazarlarına yeni düzenleme İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine korona virüs tedbirleri kapsamında ek bir genelge daha gönderdi. Genelgede il, ilçe ve beldelerdeki mahalle semt pazar yerlerinde uyulması gereken kurallar yeniden düzenlendi.

marmarabirlikte-zam-yok

Marmarabirlik'te zam yok! Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Entegre Tesislerde çalışanlarla bir araya gelerek moral verdi. Asa, “Korona virüsüne karşı yürütülen mücadeleye, bazılarımız evde kalarak, bazılarımız da üreterek katkı sağlıyoruz” dedi.

gokhan-yunkulden-onemli-aciklama

Gökhan Yünkül'den önemli açıklama! Bursa Sağlık-Sen Şube Başkanı Gökhan Yünkül, "Sağlık çalışanlarının bugün itibariyle yapmış oldukları mesleğin ekonomik bir ölçütü ve ekonomik bir karşılığı kesinlikle yoktur. Bu konuyla ilgili olarak da kamuoyunda bu tür konuların konuşulmasını işin gerçeği çok doğru bulmuyorum" dedi.

evcil-hayvanlar-ve-corona-virus

Evcil hayvanlar ve Corona Virüs! Bursa Veteriner Hekimleri Odası Genel Sekreteri Melike Baysal, Corona Virüs ile mücadele ve evcil hayvanlar ile sağlıklı bir birlikte yaşam için önemli açıklamalarda bulundu.