yildirimda-ilk-meclis-toplantisi-yapildi

Yıldırım'da ilk meclis toplantısı yapıldı

Yıldırım Belediyesi’nin yeni dönem ilk meclis toplantısında meclis başkanvekilleri, divan kâtipleri, encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları belirlendi. 32 Ak Parti’li, 8 MHP’li ve 5 CHP’li üyeden oluşan mecliste 4’ü Ak Parti’li 1’i MHP’li olmak üzere 5’er üyeden oluşan 6 adet ihtisas komisyonları açık oyla belirlenirken, meclis başkanvekilleri, divan kâtipleri ve encümen üyeleri ise gizli oyla seçildi.

yildirimda-edebali-donemi-basladi

Yıldırım'da Edebali dönemi başladı

30 Mart seçimlerinde Yıldırım Belediye Başkanı seçilen İnşaat Mühendisi İsmail Hakkı Edebali, aday adaylığını ilan ettiği gün verdiği sözü tuttu ve belediye başkanlığı görevini devraldığı gün makam kapısını söktürdü…

tesekkur-turunda-duygusal-anlar

Teşekkür turunda duygusal anlar

30 Mart tarihinde yapılan Yerel Yönetimler seçimlerinde Yıldırım Belediye Başkanlığı’na seçilen İsmail Hakkı Edebali, teşekkür ziyaretlerine başladı.Mevlana, Ulus, Arabayatağı ve Yavuzselim Mahallelerinde Yıldırımlılarla buluşan İsmail Hakkı Edebali, “Seçimlerde insanımızın partimize ve kadrolarımıza gösterdikleri teveccüh üst düzeydeydi. Her zaman dile getirdiğimiz gibi Yıldırım’a başkan olmaya değil hizmetkar olmak için adaylığımı açıklamıştım. Seçimler sonrasında hemen yine Yıldırımlılarla buluşmayı arzu ettim. Bu hep böyle olacak. Yönetişim anlayışımızın merkezinde zaten Yıldırımlılar var” dedi.

edebali-gelecek-baska-olacak

Edebali: Gelecek başka olacak!

30 Mart’ta yapılan yerel yönetim seçimlerinde Yıldırım Belediye Başkanı seçilen İnşaat Mühendisi İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ile birlikte partinin ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri ve aileleriyle bir araya geldi. Edebali, “Hep birlikte büyük bir aile olarak gece gündüz çalışarak gerçekten önemli bir zafer kazandık. Yıldırım’da tarihinin en yüksek sonucunu aldık. Bu başarı hepimizin. Ancak görünmeyen kahramanlarımızı da unutmuyoruz. Ailelerimiz her zaman yanımızda bize destek verdiler” dedi.

baskanlardan-tesekkur-turu

Başkanlardan teşekkür turu

Yerel seçimlerde güven tazeleyip, Büyükşehir tarihinde üst üste seçilerek bir ilke imza atan Büyükşehir Belediye Başkan Recep Altepe, Osmangazi'ye ikinci defa seçilen Mustafa Dündar, Yıldırım'a seçilen İsmail Hakkı Edebali ve Gürsu'ya seçilen Cüneyt Yıldız oylarıyla kendini destekleyen seçmenlere teşekkür etti.

iste-bursanin-secim-sonuclari

İşte Bursa'nın seçim sonuçları

Bursa'da seçim sonuçlarının ardından partilerin aldıkları oy oranı: AK Parti yüzde 48.8, CHP yüzde 29.8 ve MHP yüzde 15.5...

edebali-sonuclar-hayirli-olsun

Edebali: Sonuçlar hayırlı olsun

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali, 30 Mart yerel seçimleri için oyunu kullanırken, sonuçların Yıldırım, Bursa ve Türkiye için hayırlı olması dileğinde bulundu.

yildirim-edebaliyi-bagrina-basti

Yıldırım Edebali’yi bağrına bastı!

AK Parti, Yıldırım’da coştu… Binlerce vatandaşın katıldığı nokta mitingi, AK Parti’nin gövde gösterisine dönüştü.

piremirde-edebali-coskusu

Piremir'de Edebali coşkusu

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi İsmail Hakkı Edebali, “Bir kent, modern gelişmeyle tarihi mirasın korunması arasındaki dengeyi kurmalı, eskiyi tahrip etmeden yeniyle bütünleştirilmeli ve sürdürülebilir kalkınma ilkelerini sağlayabilmeli. Geçmişi olmayan bir şehir hafızasını yitirmiş bir insana benzer. Tarihsel geçmişimizi iyi anlamak ve geleceğimizi kurgulamak durumundayız. Yıldırım’da kentsel dönüşüm mutlaka yapılmalıdır, yapacağız. Ancak halka rağmen değil, halkla beraber yapacağız” dedi.

bursa-isyan-etti

Bursa isyan etti!

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'nin tarihi Bursa mitingini yorumladı.Gültekin, Meydanın dünyaya meydan okuduğunu söylerken Ak Parti'ye de bir mesaj verdiğini iddia etti...

kucuk-edebaliden-buyuklere-ziyaret

Küçük Edebali'den büyüklere ziyaret

Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali, “Kadınlarımız, engellilerimiz, çocuklarımız, yaşlılarımız, kimsesizlerimiz yetimlerimiz gibi dezavantajlı grupların güvencesi biz olacağız” dedi. Edebali, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle AK Parti Yıldırım İlçe Teşkilatı tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Huzurevi’nde düzenlenen kutlama gecesine katıldı.

edebali-yildirim-turkiyeye-model-olacak

Edebali: Yıldırım Türkiye'ye model olacak

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali’nin seçim propaganda faaliyetleri hafta sonu yoğunlaştı. Edebali. Bu hafta sonunda AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve Bursa Milletvekillerinin de katılımıyla oluşan kalabalık bir AK Partili grubuyla ziyaret üstüne ziyaret yaptı ve 5 seçim ofisi birden mitinge dönüşen törenlerle hizmete açtı.

edebali-yildirima-cok-yakisacak

Edebali Yıldırım'a çok yakışacak

Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katıldığı toplantıda projelerini açıkladı. Yıldırım'ın ideal bir şehir olması için yapılacak dönüşümle Türkiye'ye model olacağını belirten Edebali, "Yeni dönem Yıldırım'ın yıkım değil, diriliş dönemi olacak" dedi.

dag-derde-edebali-coskusu

Dağ-Der'de Edebali coşkusu

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali DAĞ-DER tarafından düzenlenen ‘Danışık Gecesi’ne katıldı. Edebali, “Bizim en önemli gücümüz insanımızdır. Yapacağımız bütün projelerde, atılımlarda Yıldırımlı mutlaka söz sahibi olacaktır” dedi.

taraftardan-edebaliye-forma-

Taraftardan Edebali'ye forma...

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali, Bursaspor taraftar gruplarıyla biraraya geldi. Gençlere, “Plan ve projelerin önceliği sizler için olacak” diye seslenen İsmail Hakkı Edebali’ye Bursaspor forması hediye edildi.

serbetcioglu-sandiklari-patlatacagiz

Şerbetçioğlu: Sandıkları patlatacağız

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, “30 Mart yerel seçimleri sadece belediye başkanlarını belirleyeceğimiz seçimler değil. 30 Mart’ta ülkemizin geleceğini oylayacağız ve sandıkları patlacağız” dedi.

bu-bir-genel-baskan-mitingi-degil

Bu bir genel başkan mitingi değil...

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali seçim çalışmalarına dur durak bilmeden devam ediyor. Edebali’ye dün AK Parti Bursa Milletvekilleri Canan Candemir Çelik ve Bedrettin Yıldırım eşlik etti. Edebali, milletvekilleri, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Belediye Meclis Üyesi adayları ve teşkilat mensupları eşliğinde Yavuzselim Mahallesi esnafını ziyaret etti. Yıldırım Belediye Meclis Üyesi adayı Ali Ergün’ün seçim ofisi açılışı da mitinge dönüşen bir katılımla Yavuzselim’de yapıldı…

edebali-birlikte-hedefe-yuruyecegiz

Edebali: Birlikte hedefe yürüyeceğiz

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali, İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve teşkilat mensuplarıyla Bursa Yusufelililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Güven ve üyeler tarafından karşılanan İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım için yönetişim anlayışını ve hedeflerini anlattı.

bursada-bir-sakli-hazine

Bursa’da bir saklı hazine…

ROTABURSA.COM Yazarı Mustafa Gültekin, Bursa'nın ara sokaklarında gizlenmiş eşsiz bir Osmanlı hazinesini kaleme alıp Başta Bülent Arınç olmak üzere ilgililerden konuya duyarlılık göstermelerini istedi...

edebali-genclerle-omuz-omuza-

Edebali gençlerle omuz omuza...

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali, 2023 hedefine koşan Türkiye’nin bu hedefine gençleriyle birlikte emin adımlarla yürüdüğünü söyledi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde ilk kez oy kullanacak gençlerle buluşan Edebali, “Yıldırım birçok özelliği ile göz dolduran bir ilçe. Ancak en önemli özelliğimiz genç nüfusumuz. Biz gençlerle birlikte oluşturacağımız yol haritasına göre Yıldırım’ın geleceği şekillendireceğiz” dedi.