ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

Başbakan, Bursa standına ilgi gösterdi

02 Aralık 2013 Pazartesi 16:31

basbakan-bursa-standina-ilgi-gosterdi

Türkiye İnovasyon Fuarı’nda Uludağ Üniversitesi standında sergilenen insansız hava aracıyla yakından ilgilenen Başbakan Erdoğan; “Size sipariş veriyorum. İrtifasını 30 bin fite, havada kalma süresini de 24 saate çıkarın, sonra tekrar görüşelim” dedi.

Uludağ Üniversitesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 28-30 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul’da düzenlediği “Türkiye İnovasyon Fuarı’na katıldı.  Fuarda açılan Uludağ Üniversitesi standı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve işadamlarının büyük ilgisini çekti. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uludağ Üniversitesi standında öğrencilerin Harpsan Ar-Ge Mühendislik’in desteğiyle geliştirdiği “hibrit insansız hava haracı” projesi hakkında bilgi aldı. Öğrenci Ahmet Çakır’dan, insansız hava aracının 5 saat havada kalabildiğini, 3 bin fit yüksekliğe çıkabildiğini ve piste ihtiyaç duymadan havalanabildiğini öğrenen Başbakan Erdoğan, “Çok güzel, ancak bunu geliştirmeniz lazım. Size sipariş veriyorum. İrtifasını 30 bin fite, havada kalma süresini de 24 saate çıkarın, sonra tekrar görüşelim” dedi.

İlk defa bu yıl İnovasyon Fuarı’na katılan Uludağ Üniversitesi stantı, izleyicilerin ve basının da büyük ilgisini çekti. Birçok TV kanalı Uludağ Üniversitesi stantındaki öğrencilerle ve hocalarla röportaj yaptı.

Öğrenciler, fuarda şu beş projeyi sergiledi:

1-Hibrit İnsansız Hava Aracı: Ahmet Çakır-Burak Varol.

2-İnsansız Tarım Aracı: Semin Poyraz.

3-Toroid Cam Çekirdek: Kağan Şarlar.

4-Kanser Kök Hücrelerine özgü bir araştırma kiti geliştirilmesi): Mehmet Sarımahmut- Didem KARAKAŞ.

5-Hayatbank (Her an ulaşılabilir bir çeşit kan bankası): Yusuf Alp Arslan-Turan Almammadov-Tuğçe Demir.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

110 bin lira ödül!

110-bin-lira-odul Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Geleceğin Teknolojileri’ ana konseptiyle 26-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bilim şenliğinde buluş yapanlara 110 bin lira ödül dağıtacak

Üniversite öğrencisi robot kol yaptı

universite-ogrencisi-robot-kol-yapti Bursa’da, mekatronik bölümünde okuyan bir üniversite öğrencisi, kendi kolu ile kontrol edilebilen robot kol geliştirdi.

Bursalı gençten harika icat!

bursali-gencten-harika-icat Bursa'da bir lise öğrencisi, NASA’nın geliştirip Mars’a gönderdiği robotun benzerini yaptı.

Bakan Özlü'den Bursa'ya ziyaret!

bakan-ozluden-bursaya-ziyaret Bursa'da sanayicilerle bir araya gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Terör örgütlerini kullanarak Türkiye’yi oyalamak ve yavaşlatmak isteyenlere en iyi cevabı yeni yatırımlarla veriyoruz"

Türkiye geliştirdi, müttefiklere tanıtıldı!

turkiye-gelistirdi-muttefiklere-tanitildi F-35’te kullanılmak üzere Türkiye’de geliştirilen Seyir Füzesi SOM-J, SSM'de düzenlenen brifingle yabancı askeri temsilcilere tanıtıldı

Ayyıldız Tim karşı atağa geçti

ayyildiz-tim-karsi-ataga-gecti Türk Hacker grubu Ayyıldız Tim, aralarında Rus Ekonomi Bakanlığı'nın sitesinin de bulunduğu 19 bin Rus sitesini hackledi.