ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

110-bin-lira-odul universite-ogrencisi-robot-kol-yapti bursali-gencten-harika-icat bakan-ozluden-bursaya-ziyaret turkiye-gelistirdi-muttefiklere-tanitildi ayyildiz-tim-karsi-ataga-gecti en-buyuk-varolussal-tehdit marsta-korkunc-son

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Geleceğin Teknolojileri’ ana konseptiyle 26-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bilim şenliğinde buluş yapanlara 110 bin lira ödül

Bursa’da, mekatronik bölümünde okuyan bir üniversite öğrencisi, kendi kolu ile kontrol edilebilen robot kol geliştirdi.

Bursa'da bir lise öğrencisi, NASA’nın geliştirip Mars’a gönderdiği robotun benzerini yaptı.

Bursa'da sanayicilerle bir araya gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Terör örgütlerini kullanarak Türkiye’yi oyalamak ve yavaşlatmak isteyenlere en iyi cevabı yeni

F-35’te kullanılmak üzere Türkiye’de geliştirilen Seyir Füzesi SOM-J, SSM'de düzenlenen brifingle yabancı askeri temsilcilere tanıtıldı

Türk Hacker grubu Ayyıldız Tim, aralarında Rus Ekonomi Bakanlığı'nın sitesinin de bulunduğu 19 bin Rus sitesini hackledi.

Uluslararası teknoloji devleri, yapay zeka araştırmaları yapacak, kar amacı gütmeyen openAI girişimine toplam bir milyar dolar verme taahhüdünde bulundu.

Mars’ta "sıvı halde su bulunduğu" açıklamasıyla bilim dünyasını sarsan NASA, bugün Kızıl Gezegen'le ilgili yeni bulguları paylaştı

bursada-internet-kesintisi

Bursa'da internet kesintisi

Bursa'nın belli bölgelerinde bugün saat 18:15 itibariyle internet bağlantısı kesildi.

ayyildiz-timden-gezi-parki-iddiasi

Ayyıldız Tim'den Gezi Parkı iddiası

A Haber'de yayınlanan Mehmet Ali Önel'in hazırlayıp sunduğu Deşifre programının bu haftaki bölümüne Ayyıldız Tim konuk oldu.

btuden-insansiz-hava-araci

BTÜ'den insansız hava aracı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenerek Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Bursa Bilim Şenliği 13’de Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ)’nin standı ilgi odağı oldu.

ozturk-guclu-olmak-icin-bilgi-sart

Öztürk: Güçlü olmak için bilgi şart!

Büyükşehir Belediyesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen, ‘Bursa Bilim Şenliği 2013’, Merinos Park’ta başladı. Katılımcılar, ana teması ‘Geleceğin Otomobilleri’ olarak belirlenen şenlikle idealist ve bilime meraklı gençler yetiştirmeyi amaçladıklarını söylediler.

basimiza-yeni-icat-cikardilar

Başımıza yeni icat çıkardılar!

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından organize edilen "Türkiye Otomotiv Sektöründe 2. Ar-Ge Proje Pazarı ve Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması"nda elektrikli araçların kendini şarj etmesinden, Benika araç yıkama ünitesine kadar ilginç projeler yer aldı.

turkiyeden-savas-ucagi-hamlesi

Türkiye'den savaş uçağı hamlesi!

Türkiye son yıllarda Savunma Sanayi alanında önemli adımlar attı ve onlara yenilerini de eklemeye hazırlanıyor... Müjdeyi ise Savunma Sanayi Müsteşarı verdi. Bayar, F-16'ların yerini alacak savaş uçağı tasarımını yıl sonuna kadar tamamlayacaklarını söyledi.

sedat-yalcin-twitterde

Sedat Yalçın Twitter’de…

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın da sosyal medyayı etkin kullanan siyasetçiler arasındaki yerini aldı. Başkan Yalçın, Twitter’ı etkin kullanmaya başladı.

turkiyenin-twitter-haritasi-belli-oldu

Türkiye'nin Twitter haritası belli oldu

Twitter'da en çok takipçisi olan ünlü kim? Saniyede kaç tweet atılıyor? Ortalama takipçi sayısı kaç? İşte, rakamlarla 'Türkiye'deki twitter profili...

yerli-savas-ucaginda-beyin-takim-hazir

Yerli savaş uçağında beyin takım hazır

Türkiye’nin “FX/TX” kod adı verilen ilk yerli savaş uçağını tasarlayacak “beyin takımı” için 6 akademisyen ile sözleşme imzalandı.

idrardan-beyin-hucresi-uretildi

İdrardan beyin hücresi üretildi!

Çin’in Duanqing Pei Bilimler Akademisi uzmanları geçen yıl insan idrarının deri benzeri hücreler içerdiğini keşfetmişti

ilk-insanlar-daha-zekiymis

İlk insanlar daha zekiymiş

Güney Afrika'daki bir mağarada bulunan taş bıçaklar, ilk insanların yaklaşık 71 bin yıl önce karmaşık bir teknoloji geliştirdiğini ortaya çıkardı.

bursada-uluslararasi-yazilim-kongresi

Bursa'da Uluslararası Yazılım Kongresi

Bilişim Sektörü İş Adamları Derneği (BİSİAD) Başkanı Osman Akın ve yönetim kurulu üyeleri, Merinos’taki Hayat Lokantası’nda Bursa basınıyla kahvaltıda buluştu. Bursa ve ülke için stratejik bir öneme sahip bilişim sektörü konusunda BİSİAD olarak yürüttükleri faaliyetleri ve geleceğe yönelik planlanan projeleri anlatan Akın, “Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmek istiyorsak bilişim sektörüne uygun politikalar oluşturmamız hayati derecede önemlidir” dedi. Bilişim Sektörü İş Adamları Derneği’nin Bursa’nın yanı sıra ülke genelinde de çok önemli işlere imza attığını dile getiren BİSİAD Başkanı Osman Akın, dünyada 2.3 trilyon avroluk bir bilişim pazarının bulunduğunu Türkiye’nin ise 34.5 milyar dolar civarında bir pazar payına sahip olduğunu belirtti.

yenilikler-geliyor

Yenilikler geliyor!

Twitter, günlük atılan tweet sayısının 500 milyona ulaştığını açıkladı. Şirket, tıpkı Facebook’taki gibi bir ‘beğen’ tuşu üzerinde de değerlendirmede bulunduklarını belirtti.

iste-karadeligin-en-distaki-bolgesi-

İşte karadeliğin en dıştaki bölgesi

Gök bilimciler, karadeliğin dönüşü olmayan noktasına ilerleyen maddenin görüntüsünu sunan ilk çizimi elde etti

gulenin-ozel-goruntuleri-yayinlandi

Gülen'in özel görüntüleri yayınlandı

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Sızıntı, Yeni Ümit ve Yağmur dergilerinin mizanpajlarını yaparken çekilen çok özel görüntüleri yayınlandı.

yerli-mali-som-seri-uretimde

Yerli Malı SOM seri üretimde

TÜBİTAK, Türkiye'nin ilk millî seyir füzesi SOM için çalışmalarını hızlandırdı.

iste-iphone-5

İşte iPhone 5

Apple, yeni nesil iPhone’u görücüye çıkardı. Beklendiği gibi daha büyük bir ekranla gelen yeni iPhone 5, eski modele göre daha ince, işlemcisi daha güçlü, görüntü kalitesi daha yüksek ve kamerası daha hızlı. İki saat süren tanıtımda ayrıca yeni iTunes ile iPod Nano ve Touch modelleri de tanıtıldı.

iki-gunesi-olan-yasanabilir-gezegen

İki güneşi olan 'yaşanabilir' gezegen

Bilim insanları, ilk kez iki yıldız etrafında dönen iki gezegenin yer aldığı güneş sistemi tespit etti. Dünya'dan 4 bin 900 ışık yılı uzaklıktaki gezegenlerden biri, çift yıldıza olan uzaklığı sebebiyle "yaşama elverişli" bölge içerisinde bulunuyor.

bursadan-dunyaya-gidecek-muthis-bulus-

Bursa'dan dünyaya gidecek müthiş buluş!

Otomotiv sektörünün önemli tedarikçilerinden olan Bosch, benzinli otomobilleri eski parlak günlerine döndürecek sistem geliştiriyor. Bosch benzinli otoda yüzde 30 tasarruf sağlayacak.

dogal-hayat-2100de-bitecekmi

Doğal hayat 2100'de bitecek(mi?)

Dünya üzerindeki doğal hayat hakkında bir araştırma yapan bilim insanları, kıyametin tarihini verdi