ROTA BURSA
kapanan-yollara-aninda-mudahale valilikten-onemli-uyari bursada-muhalefet-tek-ses turkiyede-tek bursagazdan-onemli-cagri valilik-uyardi avsada-fidanlar-toprakla-bulustu saribaldan-dikkat-ceken-uyari

Osmangazi Belediyesi karla mücadele ekipleri, kar yağışının ardından ilçenin yüksek mahallelerinde yol açma çalışmalarına başladı.

Bursa Valiliği, kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.

Bursa'da Yunuseli Havaalanı'nın akıbeti ile ilgili tartışmalar kentin en önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. Bursa muhalefeti, yapılaşmaya açılması planlanan ve 750 dönümü

Yeşil Çevre, Türkiye’nin en üretken şehirlerinden olan Bursa’nın dünyaca ünlü ovası ve su kaynaklarını korumak için örnek çalışmalarına devam ediyor.

Bursagaz, 11-17 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında kaynakların verimli kullanımı konusunda önemli bilgiler paylaştı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre; Bursa, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerin etkisi altına girecek. Açıklamada, vatandaşlar buzlanma ve zirai don gibi

Limak Enerji’nin fatura ve abonelik işlemlerinde kullanılan kağıtların doğaya yeniden kazandırılması amacıyla başlattığı “Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projesinin üçüncü

CHP Bursa Milletvekili ve PM Üyesi Orhan Sarıbal, yaşanan iklim değişikliği ve buna bağlı olarak yaşanan kuraklığın dünyada gıda üretimini tehdit ettiğini söyleyerek, “Bizi zor

kapanan-yollara-aninda-mudahale

Kapanan yollara anında müdahale!

Osmangazi Belediyesi karla mücadele ekipleri, kar yağışının ardından ilçenin yüksek mahallelerinde yol açma çalışmalarına başladı.

valilikten-onemli-uyari

Valilik'ten önemli uyarı!

Bursa Valiliği, kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.

bursada-muhalefet-tek-ses

Bursa'da muhalefet tek ses!

Bursa'da Yunuseli Havaalanı'nın akıbeti ile ilgili tartışmalar kentin en önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. Bursa muhalefeti, yapılaşmaya açılması planlanan ve 750 dönümü Büyükşehir Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devredilen bölgeye adeta çıkarma yaptı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti'nin başını çektiği Yunuseli Platformu, çevre sakinlerinin de katılımı ile 'Yeşile evet, betona hayır' dedi.

turkiyede-tek

Türkiye'de tek!

Yeşil Çevre, Türkiye’nin en üretken şehirlerinden olan Bursa’nın dünyaca ünlü ovası ve su kaynaklarını korumak için örnek çalışmalarına devam ediyor.

bursagazdan-onemli-cagri

Bursagaz'dan önemli çağrı!

Bursagaz, 11-17 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında kaynakların verimli kullanımı konusunda önemli bilgiler paylaştı.

valilik-uyardi

Valilik uyardı!

Valilikten yapılan açıklamaya göre; Bursa, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerin etkisi altına girecek. Açıklamada, vatandaşlar buzlanma ve zirai don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.

avsada-fidanlar-toprakla-bulustu

Avşa'da fidanlar toprakla buluştu!

Limak Enerji’nin fatura ve abonelik işlemlerinde kullanılan kağıtların doğaya yeniden kazandırılması amacıyla başlattığı “Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projesinin üçüncü etabıBalıkesir’dehayata geçti. Balıkesir’in Avşa Adası’nda 1000 fidanlık orman oluşturan şirket, bölgenin yeşil alan miktarının artmasına katkı sağlarken, ekolojik dengeyi de koruyacak. Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi, Çanakkale ve Bursa’nın ardından şimdi de Balıkesir’de kök salacak.

saribaldan-dikkat-ceken-uyari

Sarıbal'dan dikkat çeken uyarı!

CHP Bursa Milletvekili ve PM Üyesi Orhan Sarıbal, yaşanan iklim değişikliği ve buna bağlı olarak yaşanan kuraklığın dünyada gıda üretimini tehdit ettiğini söyleyerek, “Bizi zor günler bekliyor” dedi.

cevre-timi-mudanyada

Çevre Timi Mudanya'da!

Limak Enerji,sürdürülebilir bir dünya için doğayı korumaya yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

kirazliyaylalilari-isyan-ettiren-karar

Kirazlıyaylalıları isyan ettiren karar

Bursa'nın Yenişehir ilçesine bağlı Kirazlıyayla köyünde yapılmak istenen maden tesisine karşı çıkan köylülerin Bursa 1'inci İdare Mahkemesine açtığı dava sonuçlandı.

bunun-adi-vahset

Bunun adı vahşet!

Bursa'da başından vurulmuş yavru yunus sahile vurdu. Başında delik olduğu görülen yavru yunus balığı hayvan severlerin tepkisine neden oldu.

bursada-toplu-balik-olumleri

Bursa’da toplu balık ölümleri!

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde Kirmasti deresinde görülen toplu balık ölümleri vatandaşları tedirgin etti.

yildirim-is-yerini-kullanilmaz-hale-getirdi

Yıldırım, iş yerini kullanılmaz hale getirdi

Bursa'da geceyi aydınlatan şimşekler, bir kasap ürünleri deposunun yanmasına sebep oldu. Düşen yıldırım sebebiyle çıkan yangında kilolarca et ve sebze küle döndü.

marmaranin-deprem-plani-yapildi

Marmara’nın deprem planı yapıldı

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu Marmara ve Ege bölgeleri arasında geçiş kapısı olan Bursa’nın afet güvenliğinin, Tükiye’nin güvenliği açasından önemli bir noktada olduğunu söyledi. Güllüoğlu, "Ülkemizin geleceği açısından Bursa’nın afetlere hazırlığı Türkiye’nin afetlere hazırlığı açısından önemli olacaktır diye düşünüyoruz" dedi.

niluferde-adrenalin-parki-kurulacak

Nilüfer’de adrenalin parkı kurulacak

Nilüfer Belediyesi, Gümüştepe Mahallesi’nde Karting Pisti’nin olduğu alanda bir adrenalin parkı kurmaya hazırlanıyor.

bursada-bir-cevre-katliami-daha

Bursa’da bir çevre katliamı daha

Bursa’da binlerce ton moloz ve çöp ormanlık alana döküldü. Çevreciler duruma tepki gösterirken, orman sınırına konulan tel örgülerin de fayda etmediği ortaya çıktı. Şehrin en güzel çam ormanları moloz atıkları, bidonlar, mobilya atıkları, evsel atıklar ve pet şişelerle kirletildi.

bursa-icin-sari-uyari

Bursa için sarı uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada yarın sabahtan itibaren Bursa için kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

yagis-nedeniyle-kilometrelerce-kuyruk

Yağış nedeniyle kilometrelerce kuyruk!

Bursa’da akşam saatlerinde şiddetli yağış nedeniyle yollar trafiğe kapandı. Caddeleri ve alt geçidi su basarken, Bursa-İstanbul yolunda trafik felç oldu.

bursada-ekim-ayinda-deniz-keyfi

Bursa’da ekim ayında deniz keyfi

Bursa’da sonbaharda temmuz sıcaklarını gören vatandaşlar serinlemek için denize akın etti.

uludagin-goletleri-kuruyor

Uludağ'ın göletleri kuruyor

Doğader Genel Sekreteri Sedat Güler, turizm amaçlı kullanılması planlanan Kocayayla Göleti için yıllardır hiç kurumayan ve tarım amaçlı kullanılan Baraklı Göletini kuruttuklarını söyledi.