uluabattaki-kirlilik-tbmm-gundeminde limak-dogada valilikten-bursalilara-uyari deva-partililer-ormanda-cop-topladi bursalilardan-zehir-tepkisi bu-gemiye-milyonluk-ceza-kesildi valilikten-firtina-uyarisi valilikten-bursalilara-uyari

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Uluabat Gölü'nde yaşanan kirliliği Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Altaca Kayışoğlu,

Limak Enerji, sürdürülebilir bir dünya için doğayı korumaya yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Hizmet bölgesinde pek çok alanı çöplerden arındıran ve doğal

Bursa Valiliği çarşamba günü hava sıcaklığının 5 ila 8 derece düşebileceğini duyurdu.

DEVA Partisi Bursa teşkilatları, "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri kapsamında Atatürk Kent Ormanı'nda çevre temizliği yaptılar.

Nilüfer’de fabrika bacalarından kaynaklanan kokudan rahatsız olan 5 mahallenin sakinleri, bir araya gelerek tepkilerini dile getirdi. Mahalle sâkinlerinin yanında yer alan Nilüfer Belediye

Kocaeli'de Derince Limanında İzmit Körfezi'ni kirlettiği tespit edilen gemiye, 1 milyon 286 bin TL para cezası kesildi.

Bursa Valiliği, yarın 6 ila 8 kuvvetinde fırtına beklendiği duyuruldu.

Bursa Valiliği, perşembe ve cuma günü şiddetli sağanak yağış olabileceği konusunda vatandaşları uyardı.

uluabattaki-kirlilik-tbmm-gundeminde

Uluabat'taki kirlilik TBMM gündeminDE!

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Uluabat Gölü'nde yaşanan kirliliği Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Altaca Kayışoğlu, Uluabat Gölü’nün karşı karşıya kaldığı kirlenmenin araştırılması, göldeki doğal hayatın sürdürülebilir noktaya getirilmesi ve bölge halkının eski geçim kaynaklarına yeniden kavuşabilmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını talep etti.

limak-dogada

Limak, doğada!

Limak Enerji, sürdürülebilir bir dünya için doğayı korumaya yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Hizmet bölgesinde pek çok alanı çöplerden arındıran ve doğal görünümüne kavuşturan Limak Enerji Çevre Timi, Yeşim Doğa Kulübü ile birlikte Bursa’nın Gölyazı Mahallesi’nde temizlik çalışması yaptı.

valilikten-bursalilara-uyari

Valilikten Bursalılara uyarı

Bursa Valiliği çarşamba günü hava sıcaklığının 5 ila 8 derece düşebileceğini duyurdu.

deva-partililer-ormanda-cop-topladi

Deva Partililer ormanda çöp topladı!

DEVA Partisi Bursa teşkilatları, "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri kapsamında Atatürk Kent Ormanı'nda çevre temizliği yaptılar.

bursalilardan-zehir-tepkisi

Bursalılardan zehir tepkisi!

Nilüfer’de fabrika bacalarından kaynaklanan kokudan rahatsız olan 5 mahallenin sakinleri, bir araya gelerek tepkilerini dile getirdi. Mahalle sâkinlerinin yanında yer alan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Halkımızın temiz hava talepleri karşılanana kadar birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

bu-gemiye-milyonluk-ceza-kesildi

Bu gemiye milyonluk ceza kesildi!

Kocaeli'de Derince Limanında İzmit Körfezi'ni kirlettiği tespit edilen gemiye, 1 milyon 286 bin TL para cezası kesildi.

valilikten-firtina-uyarisi

Valilik'ten fırtına uyarısı!

Bursa Valiliği, yarın 6 ila 8 kuvvetinde fırtına beklendiği duyuruldu.

valilikten-bursalilara-uyari

Valilikten Bursalılara uyarı!

Bursa Valiliği, perşembe ve cuma günü şiddetli sağanak yağış olabileceği konusunda vatandaşları uyardı.

bursadan-acil-cagri

Bursa'dan acil çağrı

Bursa Barosu, Bursa Tabip Odası, TMMOB Bursa İKK, KESK Bursa, Nilüfer Kent Konseyi ve DOĞADER' in oluşturduğu Bursa Çevre Platformu, Yunuseli Havaalanı girişinde 'Yunuseli havaalanı bölgemizin yangın söndürme üssü olmalıdır' çağrısı ile bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

yilmaz-kimse-magdur-edilmeyecek

Yılmaz: Kimse mağdur edilmeyecek!

Yıldırım’da, geçtiğimiz hafta cumartesi günü etkili olan şiddetli yağışların ardından su taşkınları ve sel meydan gelmişti. Değirmenönü, Hamamlıkızık ve Cumalıkızık mahallelerini etkileyen selin yaralarını sarmak için hızlı bir şekilde harekete geçen Yıldırım Belediyesi; su basan evlerin temizliğini saatler içinde tamamlarken, kapanan yolları da aynı gün açtı.

valilikler-tek-tek-duyuru-yapiyor

Valilikler tek tek duyuru yapıyor

Yangınların önüne geçmek için valiliklerce birçok ilde ormanlık alana giriş yasağı getirildi. İstanbul, Bursa, Balıkesir, İzmir, Aydın Çanakkale, Gaziantep, Niğde, Gümüşhane, Kırklareli, Uşak, Hatay, Edirne, Denizli, Karabük, Samsun ve Tekirdağ’da ormanlara giriş yasaklandı.

yere-tek-bir-cop-dahi-degmeyecek

Yere tek bir çöp dahi değmeyecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kestel’e yapılacak olan Katı Atık Aktarma İstasyonu ile ilgili olarak net konuştu.

bursada-gundem-karadeniz

Bursa'da gündem Karadeniz!

Bursa Artvin Çevre Platformu, STK, Meslek Örgütleri ve Bileşenler Karadeniz Bölgesi'nde yapılan çalışmaların son verilmesi için çağrıda bulundu.

iyi-partiden-dikkat-ceken-eylem

İYİ Parti'den dikkat çeken eylem!

İYİ Partililer Dünya Çevre Günü’nde, tüm Marmara denizi sahillerinde eşzamanlı temizlik etkinlikleriyle, müsilaj istilasına dikkat çektiler.

temiz-ve-guzel-bir-yildirim

Temiz ve güzel bir Yıldırım!

Yıldırım Belediyesi’nin, ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağından ayrı toplanması ve geri kazanıma gönderilmesi amacıyla Yiğitler Mahallesi’nde yapımına devam ettiği ‘Atık Getirme Merkezi’nde çalışmalar hızla devam ediyor.

o-yolda-calisma-yapilacak

O yolda çalışma yapılacak

Bursa-İzmir-İstanbul otoyolunda yapılacak olan derz ve bakım çalışması sebebiyle ulaşımda aksaklık yaşanmaması için uyarı yapıldı.

bursa-valiliginden-uyari

Bursa Valiliği'nden uyarı!

Bursa Valiliği, kentte beklenen toz taşınımına karşı uyardı.

bursaya-firtina-uyarisi

Bursa'ya fırtına uyarısı!

Bursa Valiliği fırtına uyarısında bulundu.

ani-sel-su-baskini-yildirim

Ani sel, su baskını, yıldırım...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa'nın da aralarında olduğu bazı iller için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

bursaya-sari-uyari-yapildi

Bursa'ya sarı uyarı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bursa için sarı uyarı yapıldı.