uludaga-nisan-kari- uludagin-arka-yuzu-buyuluyor- milyonlarca-ari-oldu su-ve-cevre-fuari-kapilarini-acti teleferige-ruzgar-engeli gunesin-suya-kavustugu-an dag-yolunda-yine-heyelan bahar-gelmeden-cicekler-acti

Türkiye'nin en önemli kış ve doğa turizmi merkezlerinden Uludağ'da nisan ayında kar sürprizi yaşandı.

Marmara bölgesinin en yüksek noktası olan Uludağ’ın arka yüzü baharın gelmesiyle birlikte güzelliğiyle büyülerken, kar sularının erimesiyle birlikte ortaya çıkan Aras Şelalesi,

Geçtiğimiz günlerde lodosun Kuzey Afrika topraklarından aldığı tozu Türkiye'ye bırakmasıyla yağan çamurlu yağmurun ardından Bursa ve farklı vilayetlerde toplu arı ölümleri

Bursa'da düzenlenen Su ve Çevre Fuarı kapılarını açtı. Yetkililer, Bursa’nın yağmur yağmasa dahi ekim ayına kadar suyunun yetebileceğini ifade etti.

Bursa'da şiddetli rüzgar etkisini göstermeye devam ediyor.

Türkiye'nin birçok yerinden gelen doğa ve fotoğraf tutkunları, 11 Mart Pazar günü İznik Gölü'nde, güneşin Karsak Boğazı'ndan suya kavuşarak batışını izlemek üzere Çakırca

Bursa’da heyelan sebebiyle yola dökülen kayalar trafiğin aksamasına sebep oldu.

Üçüncü cemre bugün toprağa düşmeye başlarken, Bursa’da baharın müjdecisi çiçekler açtı.

uludaga-nisan-kari-

Uludağ’a nisan karı

Türkiye'nin en önemli kış ve doğa turizmi merkezlerinden Uludağ'da nisan ayında kar sürprizi yaşandı.

uludagin-arka-yuzu-buyuluyor-

Uludağ’ın arka yüzü büyülüyor

Marmara bölgesinin en yüksek noktası olan Uludağ’ın arka yüzü baharın gelmesiyle birlikte güzelliğiyle büyülerken, kar sularının erimesiyle birlikte ortaya çıkan Aras Şelalesi, doğaseverlerin uğrak mekanı oluyor.

milyonlarca-ari-oldu

Milyonlarca arı öldü!

Geçtiğimiz günlerde lodosun Kuzey Afrika topraklarından aldığı tozu Türkiye'ye bırakmasıyla yağan çamurlu yağmurun ardından Bursa ve farklı vilayetlerde toplu arı ölümleri görüldü.

su-ve-cevre-fuari-kapilarini-acti

Su ve Çevre Fuarı kapılarını açtı!

Bursa'da düzenlenen Su ve Çevre Fuarı kapılarını açtı. Yetkililer, Bursa’nın yağmur yağmasa dahi ekim ayına kadar suyunun yetebileceğini ifade etti.

teleferige-ruzgar-engeli

Teleferiğe rüzgar engeli!

Bursa'da şiddetli rüzgar etkisini göstermeye devam ediyor.

gunesin-suya-kavustugu-an

Güneşin suya kavuştuğu an

Türkiye'nin birçok yerinden gelen doğa ve fotoğraf tutkunları, 11 Mart Pazar günü İznik Gölü'nde, güneşin Karsak Boğazı'ndan suya kavuşarak batışını izlemek üzere Çakırca sahiline akın etti.

dag-yolunda-yine-heyelan

Dağ yolunda yine heyelan!

Bursa’da heyelan sebebiyle yola dökülen kayalar trafiğin aksamasına sebep oldu.

bahar-gelmeden-cicekler-acti

Bahar gelmeden çiçekler açtı!

Üçüncü cemre bugün toprağa düşmeye başlarken, Bursa’da baharın müjdecisi çiçekler açtı.

mudanya-yolunda-araclar-yolda-kaldi

Mudanya yolunda araçlar yolda kaldı

Bursa, soğuk hava dalgasının etkisiyle güne kar yağışıyla başladı. Mudanya yolunda kar yağışı sebebiyle trafik durma noktasına geldi.

istinat-duvari-coktu

İstinat duvarı çöktü!

Bursa'da aralıksız devam eden sağanak yağış nedeniyle bir inşaatın istinat duvarı çöktü. Yıkılan duvarın altında kalan otomobil hurdaya dönerken şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

heyelan-sebebiyle-yol-kapandi

Heyelan sebebiyle yol kapandı!

Bursa-İstanbul otoyolu Selçukgazi Tüneli-Kurtul arasında aşırı yağmur sebebiyle heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle yol trafiğe kapatıldı.

uludagda-kar-sevinci-

Uludağ'da kar sevinci

Kış turizminin gözde tatil bölgelerinden Uludağ'da uzun bir aranın ardından yeniden kar yağmaya başladı.

termik-santrale-meclisten-ret

Termik santrale meclisten ret

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Çevre ve Sağlık Komisyonu'nun DOSAB termik santrali aleyhinde hazırladığı raporu oy birliği ile kabul etti.

bursada-su-sikintisi-cekilecek-mi

Bursa'da su sıkıntısı çekilecek mi?

Bursa'da kış aylarında beklenen yağışlar olmasa da barajlardan gelen haberler sevindirdi. Hiç yağmur ya da kar yağmasa bile Bursa'nın haziran ayının ilk haftasına yetecek kadar suyu var.

dagcilar-olumden-dondu

Dağcılar ölümden döndü!

Uludağ’ın zirvesinde eğitim tırmanışları esnasında bir dağcının kar balkonunun çökmesi sonucu yaşadığı korku dolu anlar yürekleri ağza getirdi.

bursada-heyelan

Bursa'da heyelan!

Bursa’da dağ eteklerinde bulunan Mollaarap Mahallesi’nde heyelan nedeniyle asfaltlarda ve binalarda çatlama meydana geldi. Evlerinde çatlaklar meydana gelen vatandaşlar Bursa Valiliği ve Yıldırım Belediyesi tarafından tahsis edilen misafirhanelere ve akrabalarının yanlarına yönlendirildi. Yaklaşık 80 binanın tahliyesine karar verilirken Yıldırım Belediyesi Zabıta ekipleri 100 vatandaşı evlerini tahliye etmeleri konusunda uyardı.

cevreciler-eylemde

Çevreciler eylemde!

Bursa'ya yapılmak istenen termik santralin ikinci olumlu ÇED raporu aleyhinde dava açan çevreciler hukuk mücadalesini kaybetti. Heykel'de toplanan yüzlerce çevreci, karara tepki gösterdi.

uludagda-kar-firtinasi

Uludağ'da kar fırtınası!

Kış turizminin gözde mekanlarından olan Uludağ'da yarı yıl tatilinde şiddetli kar fırtınası ve sis meydana geldi.

10-ev-tahliye-edildi

10 ev tahliye edildi!

Bursa’da bir apartman inşaatının temel kazma sırasında toprak kayması meydana geldi. Toprak kayması yaşanan yerde yıkılma tehlikesi olan 10 ev tahliye edildi.

dag-koylerine-ulasim-saglanamiyor

Dağ köylerine ulaşım sağlanamıyor

Uludağ'da şiddetli kar yağışı ve fırtına tatilcilere zor anlar yaşatıyor. Oteller bölgesinde yüzlerce tatilcinin aracı kar altında kalırken tatilciler otomobillerini bulabilmek için yoğun uğraş veriyor.