rotabursaTV
bursa-burada-nefes-alacak bursaya-sari-uyari termometreler-42-derece-gosterdi sicak-hava-uyarisi bursada-iki-buyuk-yangin sel-felaketinde-can-kaybi yagis-sele-neden-oldu barajlarda-son-durum-nedir

Osmangazi Belediyesi, Uludağ’ın eteklerinde 42 bin dönümlük alana, bünyesinde 38 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş parkurları ile doğa ve macera parklarının yer alacağı yeşil hat

Bursa'da kuvvetli yağış beklendiğini açıklayan meteoroloji, yarın saat 04.00'dan 14.00'a kadar 'sarı' uyarı yayımladı.

Bursa'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları vatandaşları bunalttı. Valilik vatandaşları uyarırken, termometreler 42 dereceyi gösterdi. Vatandaşlar bunaltıcı

Bursa Valiliği vatandaşları sıcak havaya karşı uyardı.

Bursa’da birer saat arayla iki depoda büyük çaplı yangın çıktı.

Bursa’nın Kestel ilçesinde meydana gelen sel felaketinde ölü sayısı 2’ye yükseldi. Akşam saatlerinde Dudaklı köyünde 24 yaşındaki engelli kızın hayatını kaybetmesinin ardından

Bursa’da yaklaşık 20 dakika süren aşırı yağmur ve fırtınada araçlar sular altında kalırken, meyve bahçeleri ve sebze tarlaları zarar gördü.

Bursa'nın içme suyunu karşılayan barajların doluluk oranı, yaz boyunca şehrin içme suyunu karşılayacak seviyeye ulaştı. Hiç yağış olmasa bile Bursa'nın yaklaşık 8 ay kadar yetecek

bursa-burada-nefes-alacak

Bursa burada nefes alacak!

Osmangazi Belediyesi, Uludağ’ın eteklerinde 42 bin dönümlük alana, bünyesinde 38 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş parkurları ile doğa ve macera parklarının yer alacağı yeşil hat oluşturuyor.

bursaya-sari-uyari

Bursa'ya sarı uyarı!

Bursa'da kuvvetli yağış beklendiğini açıklayan meteoroloji, yarın saat 04.00'dan 14.00'a kadar 'sarı' uyarı yayımladı.

termometreler-42-derece-gosterdi

Termometreler 42 derece gösterdi!

Bursa'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları vatandaşları bunalttı. Valilik vatandaşları uyarırken, termometreler 42 dereceyi gösterdi. Vatandaşlar bunaltıcı sıcaklıklardan korunmak için ağaç altlarına sığındı.

sicak-hava-uyarisi

Sıcak hava uyarısı!

Bursa Valiliği vatandaşları sıcak havaya karşı uyardı.

bursada-iki-buyuk-yangin

Bursa'da iki büyük yangın!

Bursa’da birer saat arayla iki depoda büyük çaplı yangın çıktı.

sel-felaketinde-can-kaybi

Sel felaketinde can kaybı!

Bursa’nın Kestel ilçesinde meydana gelen sel felaketinde ölü sayısı 2’ye yükseldi. Akşam saatlerinde Dudaklı köyünde 24 yaşındaki engelli kızın hayatını kaybetmesinin ardından Kayacık köyünde de 5 yaşındaki kız çocuğunun cesedine ulaşıldı.

yagis-sele-neden-oldu

Yağış sele neden oldu!

Bursa’da yaklaşık 20 dakika süren aşırı yağmur ve fırtınada araçlar sular altında kalırken, meyve bahçeleri ve sebze tarlaları zarar gördü.

barajlarda-son-durum-nedir

Barajlarda son durum nedir?

Bursa'nın içme suyunu karşılayan barajların doluluk oranı, yaz boyunca şehrin içme suyunu karşılayacak seviyeye ulaştı. Hiç yağış olmasa bile Bursa'nın yaklaşık 8 ay kadar yetecek suyu olduğu belirtildi.

yagis-hayati-felc-etti

Yağış hayatı felç etti!

Bursa'da sağanak yağış hayatı felç etti. Tahtakale'de sel suları önüne ne kattıysa sürükledi. Bir kadın sel sularından son anda kurtarıldı.

valilikten-saganak-uyarisi

Valilik'ten sağanak uyarısı!

Bursa Valiliği tarafından yapılan açıklamada hafta başına kadar öğleden sonraki saatlerde gök gürültülü sağanak yağışlara karşı vatandaşların tedbirli olması istendi.

136-isletmeye-buyuk-sok

136 işletmeye büyük şok

Bursa’nın Mudanya ilçesinde Anıtlar Kurulu tarafından tarihi eser niteliğindeki yerlerde ticaret yapılmaması kararı esnafı ayağa kaldırdı. 3 esnafın işletmesi mühürlenirken, 136 esnafın ruhsatlarının iptal edileceği iddia edildi.

iznikte-cevre-felaketi

İznik'te çevre felaketi!

Bursa’nın İznik ilçesinde İznik Gölü'nü besleyen en büyük dere olan Çakırca deresinde yaşanan toplu balık ölümleri vatandaşları tedirgin ediyor.

oyle-copler-cikti-ki-gorenler-inanamadi

Öyle çöpler çıktı ki görenler inanamadı

Bursa’da Belediye Başkanı çevre temizliğine dikkat çekmek için dalgıç kıyafetiyle denize dalıp çöp topladı. Denizden bisiklet, otomobil lastiği, bol miktarda şişe çıktı.

hayvanat-bahcesi-yeniden-kapilarini-acti

Hayvanat bahçesi yeniden kapılarını açtı

Tüm dünyayı etkisi altına alan 'Covid 19' salgını yüzünden 24 Mart’ta kapılarını ziyaretçilere kapatan Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, kontrollü sosyal hayata göre alınan önlemlerin ardından ziyaretçi kabulüne başladı.

ayilar-teleferike-indi

Ayılar Teleferik'e indi!

Bursa'da birçok turistik otel ve mekanın korona virüs sebebiyle kapalı bulunduğu Uludağ Millî Parkı'nda aç kalan ayılar teleferikte yiyecek aradı.

70-bin-yavru-sazan-birakildi

70 bin yavru sazan bırakıldı

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yetiştirilen yavru sazanlar İznik Gölü’ne bırakıldı.

turkiyede-goktasi-alarmi

Türkiye'de göktaşı alarmı!

Erzurum'da göktaşı olduğunu düşünülen bir cismin düşme görüntüleri kameralara yansıdı. Trabzon ve Artvin'de de benzer bir cismin görüldüğü haberleri geliyor. Yetkililerden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

katil-arilara-karsi-biyolojik-mucadele

Katil arılara karşı biyolojik mücadele

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, Uludağ eteklerindeki kestane ağaçlarına zarar veren katil gal arılarıyla biyolojik mücadeleyi sürdürüyor. Türkiye’de sadece Bursa Bölge Müdürlüğündeki Yalova ve Bursa Laboratuvarlarında üretilen Torymus Sinensis, ormanlara salındı.

yolu-goren-guzelligine-hayran-kaliyor

Yolu gören güzelliğine hayran kalıyor

Bursa'da kenarlarında devasa çınar ağaçlarının bulunduğu doğal güzelliğiyle kendine hayran bırakan yol her yıl çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.

bursada-ayi-gulu-acti

Bursa'da 'Ayı Gülü' açtı!

Bursa’da koruma altındaki ’ayı gülü’ çiçekleri açtı. Gerçek adı "Paeonia Officinalis" olan halk arasında kızıl gül, kızıl lale, ayı gülü ve şakayık çiçeği olarak ta bilinen çiçekleri koparmanın bedeli neredeyse servet değerinde.