rotabursaTV
uludag-giseleri-kapatildi bursada-parklar-kapatildi tarladan-balik-topladilar aktas-suyu-gerektigi-kadar-kullanin bursaya-bahar-geldi bir-cile-sona-eriyor kacak-harfiyata-buyuk--ceza bursada-saganak-yagmur

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle korona virüs önlemleri kapsamında hafta sonları sahil kesimleri, park ve mesire alanlarının kapatılması kararının ardından

Bursa Büyükşehir Belediyesi korona virüs tedbirleri kapsamında şehirdeki tüm parkları kapattı.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde suların çekildiği baraj havzasında ortaya çıkan binlerce balığı görünce şaşkına dönen köylüler, elleriyle balık topladı.

BUSKİ’ye ait Dobruca’daki içme suyu tesislerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın son yüzyılın en kurak 5. yılını yaşadığını belirterek,

Bursa'da çiçek açan erik ve badem ağaçları, muhtelif noktalara dikilen sümbül ve laleler şehre baharı getirdi.

Bursa’nın Demirtaş Mahallesi’nde Demirtaş Barajı’ndan gelen suyu Bursa Ovası’na taşımak için yaklaşık 35 yıl önce yapılan ancak günümüzde apartmanların önünde bir set gibi

Bursa'da bir hafriyat kamyonuyla kaçak döküm yapan şirkete 265 bin 497 lira ceza kesildi.

Bursa genelinde akşam saatlerinde şiddetli rüzgarla birlikte gök gürültülü sağanak yağmur etkili oldu.

uludag-giseleri-kapatildi

Uludağ gişeleri kapatıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle korona virüs önlemleri kapsamında hafta sonları sahil kesimleri, park ve mesire alanlarının kapatılması kararının ardından Uludağ Milli Parklar gişeleri de kapatıldı.

bursada-parklar-kapatildi

Bursa'da parklar kapatıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi korona virüs tedbirleri kapsamında şehirdeki tüm parkları kapattı.

tarladan-balik-topladilar

Tarladan balık topladılar!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde suların çekildiği baraj havzasında ortaya çıkan binlerce balığı görünce şaşkına dönen köylüler, elleriyle balık topladı.

aktas-suyu-gerektigi-kadar-kullanin

Aktaş: Suyu gerektiği kadar kullanın!

BUSKİ’ye ait Dobruca’daki içme suyu tesislerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın son yüzyılın en kurak 5. yılını yaşadığını belirterek, vatandaşlardan ‘suyu gerektiği kadar kullanmaları konusunda’ anlayış beklediklerini söyledi.

bursaya-bahar-geldi

Bursa'ya bahar geldi!

Bursa'da çiçek açan erik ve badem ağaçları, muhtelif noktalara dikilen sümbül ve laleler şehre baharı getirdi.

bir-cile-sona-eriyor

Bir çile sona eriyor!

Bursa’nın Demirtaş Mahallesi’nde Demirtaş Barajı’ndan gelen suyu Bursa Ovası’na taşımak için yaklaşık 35 yıl önce yapılan ancak günümüzde apartmanların önünde bir set gibi duran sulama kanalları, Büyükşehir Belediyesi ve DSİ işbirliğinde kaldırılıyor.

kacak-harfiyata-buyuk--ceza

Kaçak harfiyata büyük ceza

Bursa'da bir hafriyat kamyonuyla kaçak döküm yapan şirkete 265 bin 497 lira ceza kesildi.

bursada-saganak-yagmur

Bursa'da sağanak yağmur!

Bursa genelinde akşam saatlerinde şiddetli rüzgarla birlikte gök gürültülü sağanak yağmur etkili oldu.

firtina-uyarisi

Fırtına uyarısı!

Bursa Valiliği vatandaşları kuvvetli fırtınaya karşı uyardı.

vanda-cig-faciasi

Van'da çığ faciası!

Minibüste olduğu değerlendirilen ve sabah saatlerinden itibaren devam eden 2 kişiyi kurtarma çalışmaları sürdürülürken meydana gelen ikinci çığ faciasında da onlarca kişi hayatını kaybetti.

bursa-yine-sallandi

Bursa yine sallandı!

Son bir haftada peş peşe sarsıntıların yaşandığı Manisa'da akşam saatlerinde 4.3 ve 5 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

ayvaini-turizme-kazandirilacak

Ayvaini turizme kazandırılacak!

“Başkan Burada Projesi” kapsamında Ayvaköy Mahallesini ziyaret eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, bölgede bulunan Ayvaini Mağarası’nı turizme kazandırmak için proje hazırladıklarını söyledi.

cevre-ulkelerden-de-hissedilecek

Çevre ülkelerden de hissedilecek!

Türkiye’de peş peşe meydana gelen depremlere dikkat çeken Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Engin Er, İstanbul’da beklenen 7,6 şiddetindeki depremin İtalya ve Avusturya’dan bile hissedileceğini söyledi.

elazig-ve-malatyada-deprem

Elazığ ve Malatya'da deprem!

Elazığ'da 6.8 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem Tunceli, Malatya, Adana, Mersin, Bitlis, Diyarbakır ve Samsun'un da aralarında bulunduğu birçok ilde hissedildi.

deprem-oldu

Deprem oldu!

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

golyazinin-cehresi-degisti

Gölyazı'nın çehresi değişti!

Türkiye’de Uluslararası Sulak Alanların Korunması Sözleşmesi (RAMSAR) kapsamındaki 14 gölden biri olan ve 2001 yılından itibaren Uluslararası Yaşayan Göller Ağı’na dahil olan Uluabat Gölü’nün adeta gerdanlığı olan Gölyazı, bu yaz güçlenen alt yapısı ve yenilenen yüzüyle misafirlerini ağırlayacak.

zincirsiz-arac-gecisine-izin-verilmiyor

Zincirsiz araç geçişine izin verilmiyor

Uludağ'da kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Jandarma ekipleri, Uludağ'a gitmek isteyen vatandaşların güvenliği için zincirsiz araçları zirveye salmıyor.

niluferden-ucretsiz-fidan

Nilüfer'den ücretsiz fidan!

Nilüfer Belediyesi, bu yıl da vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtacak. Limoni servi, leylandi, oya, ıhlamur ve erguvan türlerinden fidanların dağıtılacağı ağaçlandırma kampanyası 13 Ocak tarihinde başlayacak.

bursa-icin-sari-kategoride-uyari

Bursa için 'sarı' kategoride uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bursa için fırtına uyarısında bulundu.

iznik-golu-metrelerce-cekildi

İznik Gölü metrelerce çekildi

Bursa’nın en verimli ovalarını sulayan Gölbaşı’ndaki kuraklığın ardından İznik Gölü’nde yaşanan metrelerce su çekilmesi vatandaşları tedirgin etti.