termik-santrale-meclisten-ret bursada-su-sikintisi-cekilecek-mi dagcilar-olumden-dondu bursada-heyelan cevreciler-eylemde uludagda-kar-firtinasi 10-ev-tahliye-edildi dag-koylerine-ulasim-saglanamiyor

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Çevre ve Sağlık Komisyonu'nun DOSAB termik santrali aleyhinde hazırladığı raporu oy birliği ile kabul etti.

Bursa'da kış aylarında beklenen yağışlar olmasa da barajlardan gelen haberler sevindirdi. Hiç yağmur ya da kar yağmasa bile Bursa'nın haziran ayının ilk haftasına yetecek kadar suyu var.

Uludağ’ın zirvesinde eğitim tırmanışları esnasında bir dağcının kar balkonunun çökmesi sonucu yaşadığı korku dolu anlar yürekleri ağza getirdi.

Bursa’da dağ eteklerinde bulunan Mollaarap Mahallesi’nde heyelan nedeniyle asfaltlarda ve binalarda çatlama meydana geldi. Evlerinde çatlaklar meydana gelen vatandaşlar Bursa Valiliği ve

Bursa'ya yapılmak istenen termik santralin ikinci olumlu ÇED raporu aleyhinde dava açan çevreciler hukuk mücadalesini kaybetti. Heykel'de toplanan yüzlerce çevreci, karara tepki gösterdi.

Kış turizminin gözde mekanlarından olan Uludağ'da yarı yıl tatilinde şiddetli kar fırtınası ve sis meydana geldi.

Bursa’da bir apartman inşaatının temel kazma sırasında toprak kayması meydana geldi. Toprak kayması yaşanan yerde yıkılma tehlikesi olan 10 ev tahliye edildi.

Uludağ'da şiddetli kar yağışı ve fırtına tatilcilere zor anlar yaşatıyor. Oteller bölgesinde yüzlerce tatilcinin aracı kar altında kalırken tatilciler otomobillerini bulabilmek için

yunuseli-havaalani-iptal

Yunuseli Havaalanı iptal...

Tartışmalara konu olan Yunuseli Havaalanı, Büyükşehir’in gündeminden kaldırıldı.

bursa-defterdarligindan-2b-aciklamasi

Bursa Defterdarlığı'ndan 2B açıklaması

Bursa Defterdarlığı, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonundan geçen 2B orman arazileri konusunda satış başvuru bedelini gösterir listelerin ilgili kurumlarda ilan edileceğini bildirdi.

uludaga-yeniden-kar-yagdi

Uludağ'a yeniden kar yağdı

Uludağ'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, etkisini sürdürüyor.

iste-turkiyenin-beyaz-altini

İşte Türkiye'nin beyaz altını

Prof. Dr. Lütfullah Gündüz: ”Dünya pomza rezervinin yüzde 45’ine sahip Türkiye, pomzayı farklı endüstriyel alanlarda değerlendirmesi halinde elde edilecek gelirle cari açığı dahi kapatabilir”

uludagda-kar-yagisi-devam-ediyor

Uludağ'da kar yağışı devam ediyor

Kış turizminin önemli merkezlerinden olan Uludağ'da kar kalınlığı 2 metreye ulaştı.

kentsel-donusum-masaya-yatirildi

Kentsel dönüşüm masaya yatırıldı

Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği (BUMİAD) Başkanı İlker Özaslan, geçtiğimiz haftalarda yeniden başkanlığa seçilen İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ve yönetim kurulu üyelerine tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Özellikle kentsel dönüşümün ele alındığı toplantıda İMO ve BUMİAD bu süreçte birlikte hareket etme kararı aldı.

teleferik-bakima-aliniyor

Teleferik bakıma alınıyor

Bursa’da 49 yıldır faaliyet gösteren Teleferik, 2 Nisan Pazartesi günü ile 30 Nisan Pazartesi tarihleri arasında 1 ay boyunca bakıma alınacak.

bursa-icin-yagis-ve-lodos-uyarisi

Bursa için yağış ve lodos uyarısı

Bugün akşam saatlerinde, Bursa ve Yalova'da etkili olacak sağanak yağış ve lodos nedeniyle dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

kis-yeniden-kapida

Kış yeniden kapıda!

Türkiye, bu akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Soğuk ve yağışlı hava Marmara Bölgesi'nde 28 Mart'ta etkileyecek.

15-yildir-deprem-hareketliligi-yasaniyor

1,5 yıldır deprem hareketliliği yaşanıyor

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Gündoğdu, Marmara'da 1,5 yıldan beri deprem hareketliliği yaşandığını belirterek, ''Bunların hepsi bize fayın gerildiğini söylüyor'' dedi.

kaynaklari-azalmiyor-ihtiyac-artiyor

Kaynakları azalmıyor, ihtiyaç artıyor

Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında bir alışveriş merkezinde stand açan TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, dağıttıkları broşürlerle halkı bilinçlendirdi.

idobus-seferleri-basladi

İDOBÜS seferleri başladı

Kara ile deniz ulaşımını birleştiren İDOBÜS'ün, ilk seferi bugün başladı.

2b-komisyondan-gecti

2B, komisyondan geçti

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu, orman özelliğini yitirmiş ve kamuoyunda 2B arazisi olarak bilinen Hazine arazilerinin satışını öngören kanun tasarısını kabul etti.

cumartesi-gunu-gunesi-gorecegiz

Cumartesi günü güneşi göreceğiz

Hava, su ve toprağın ısınmasının işareti olarak kabul edilen cemrelerin hepsi düştü ancak havalar bir türlü ısınmadı. Uzun süren kıştan bunalan vatandaşlar güneşli sıcak baharın özlemini yaşıyor.

bursa-yine-beyaza-burundu

Bursa yine beyaza büründü

Bursa’da sabah saatlerinde yağmaya başlayan kar kısa sürede şehri etkisi altına aldı ve her taraf beyaza büründü.

yogun-kar-yagisi-asirlik-agac-devirdi

Yoğun kar yağışı asırlık ağaç devirdi

Bursa'da etkili olan yoğun kar yağışı, şehir merkezinde bir ağacın devrilmesine sebep oldu.

orhangazi-meydani-projesi-belli-oldu

Orhangazi Meydanı projesi belli oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri Orhangazi Meydanı’nın yeniden düzenlenmesine yönelik proje yarışmasında birinci olan eser, jürinin oybirliğiyle seçildi.

kar-ve-soguk-yeniden-geliyor

Kar ve soğuk yeniden geliyor

Yarından itibaren öncelikle Marmara Bölgesi'nde etkili olacak soğuk hava, birçok bölgede kar yağışına neden olacak. Cuma günü daha soğuk bir hava ve yoğun kar yağışı görülecek.

41-koy-yolu-ulasima-kapandi

41 köy yolu ulaşıma kapandı

Bursa'da dün geceden beri etkili olan kar yağışı 41 köyün yolunu ulaşıma kapattı.

bursa-yeniden-beyaza-burundu

Bursa yeniden beyaza büründü!

Bursa’da akşam saatlerinde yağmaya başlayan kar kısa sürede şehri etkisi altına aldı ve her taraf beyaza büründü.