7-siddetinde-deprem-bekleniyor buskiden-cevap-var bursalilar-dikkat-firtina-geliyor bursada-deprem-fay-hatti-aktif bursa-yine-yandi geri-donusumde-yildirim-farki- nisan-ayina-kadar-suyumuz-var bayramda-hava-durumu

Deprem Uzmanı Oğuz Gündoğdu, "Bursa'da en büyük deprem 1855 yılında 7 şiddetinde oldu. Bu fayın harekete geçmesi durumunda Bursa'da 7 şiddetinde deprem bekliyoruz" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, suda alüminyum iddialarına cevap verdi.

Bursa Valiliği'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, fırtına uyarısı yapıldı. Uyarıda, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtına beklendiği bilgisi yer aldı.

Nilüfer Belediyesi’nin çalışmalarıyla, 1855 yılında meydana gelen Bursa’daki depremin fay hattının yapılan incelemeler sonucunda aktif olduğu ortaya çıktı.

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde Şişecam yakınında çıkan orman yangınında ilk belirlemelere göre 50 dönümlük ormanlık alan kül oldu.

Yıldırım Belediyesi, atıkları geri dönüşüme kazandırıyor.

Yaz aylarının sonuna geldiğimiz bugünlerde Bursa barajlarındaki su seviyesi sevindirdi.

Bursa'da hava sıcaklıkları 30 derecenin üzerinde seyrediyor. Bursa'da bugün hava sıcaklığı 32 derece civarında olacak. Ancak yarın yağmur var...

gokdere-goklere-cikacak

Gökdere göklere çıkacak

Büyükşehir Belediyesi, Hüdavendigar Kent Parkı ile Bursa’nın en büyük parkını Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinin kesiştiği noktada hayata geçirirken, Yıldırım’a vizyon katacak Gökdere Spor ve Eğlence Parkı projesinde de son aşamaya geldi.

maden-icin-ormanlar-katlediliyor

Maden için ormanlar katlediliyor

Bursa Kent Konseyi Arazi ve Su Kaynakları Çalışma Grubu tarafından Osmaniye Köyü çevresinde yapılan araştırmalar çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

gemlik-buyuk-tehdit-altinda

Gemlik büyük tehdit altında

Gemlik Gübre Fabrikası’nın kimyasal ve akaryakıt depolama işletmeciliği yatırımına yönelik tepkiler büyüyor.

baraj-cevresinde-cuvallar-dolusu-atik

Baraj çevresinde çuvallar dolusu atık

Bursa Kent Konseyi Arazi ve Su Kaynakları Çalışma Grubu’nun Doğancı Barajı civarında yaptığı çalışmalar sonucu bölgede çevreyi tehdit eden kimyasal atıklar bulundu.