Yunuseli Havaalanı iptal...

11 Nisan 2012 Çarşamba 19:16

yunuseli-havaalani-iptal

Tartışmalara konu olan Yunuseli Havaalanı, Büyükşehir’in gündeminden kaldırıldı.

Haftalık yayınlanan Şehir Gazetesi’nin internet sitesinde yer alan habere göre Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dün yapılan parti grup toplantısında daha önce savunduğu görüşlerin tam tersi bir açıklama yaparak; Yunuseli Havaalanı ile ilgili çalışmaların noktalandığını, söz konusu havaalanının Büyükşehir Belediyesi’nin gündeminden tamamen çıktığını ifade etti.

Konu bir belediye meclis üyesinin Yunuseli ‘nin  imar durumu ile ilgili  sorusu üzerine gündeme geldi. Meclis üyesi , Başkan Altepe’ye Yunuseli’nde imar durumu isteniyor, Havaalanı ile ilgili gelişmeler nasıl şekillenecek? Diye soru yöneltince  Başkan Recep Altepe de  Yunuseli  Havaalanı’nın yeniden yaşama  geçirilmesi ile ilgili  çalışmaların iptal edildiğini ve Büyükşehir’in programından kaldırıldığını açıkladı ve tartışmalara noktayı koymuş oldu.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

CHP'li belediye 180 ağacı katletti

chpli-belediye-180-agaci-katletti Gezi Parkı eylemleri sırasında sokağa dökülen CHP bu kez ağaçları katleden belediyesine sessiz kaldı. Sadece Melda onur olaya tepkili...

Uludağ'da kar kalınlığı tatilcileri sevindirdi

uludagda-kar-kalinligi-tatilcileri-sevindirdi Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'a karın yağmasıyla birlikte günübirlikçilerin akınına uğruyor.

Bursa'ya ilk kar düştü

bursaya-ilk-kar-dustu Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'a kar yağdı.

Meteorolojiden Bursa için çok çarpıcı uyarı

meteorolojiden-bursa-icin-cok-carpici-uyari Trakya, Marmara'nın Batısı ve Kıyı Ege’de başlayacak yağışlar Bursa'yı da etkisi altına alacak. Hafta sonuna kadar devam edecek yağışların yerini karla karışık yağmura bırakması bekleniyor.

Simav Çayı'nda toplu balık ölümleri korkutuyor

simav-cayinda-toplu-balik-olumleri-korkutuyor Mustafakemalpaşa`da geçen Simav Çayı`nda toplu balık ölümleri korkuttu. Çevredeki vatandaşlar, balık ölümlerine, bölgedeki tesislerden dereye dökülen kimyasal maddelerin neden olduğunu öne sürdü.

Edebali: Sorunlara duyarsız kalamayız

edebali-sorunlara-duyarsiz-kalamayiz Çocukları ve gençleri uyuşturucudan uzak tutmayı amaçlayan Yıldırım Belediyesi, madde bağımlılarının mesken olarak kullandığı Hacivat Mahallesi’ndeki metruk binayı yıktı.