gelecek-yil-dersler-intrnetten asi-bulundu-aciklamasi abd-yaniyor abdde-can-kaybi-54-bini-gecti abdde-olu-sayisi-40-bine-dayandi cine-covid-19-baskisi batida-bilanco-agirlasiyor olu-sayisi-19-bin-833e-yukseldi

ABD'de yer alan Harvard Üniversitesi gelecek yıl tüm dersleri internet üzerinden vereceğini açıkladı.

Oxford Üniversitesi koronavirüse karşı geliştirdikleri aşının başarılı olduğunu, denekler üzerinde virüse karşı bağışıklık geliştirdiğini açıkladı.

ABD'de ülke geneline yayılan George Floyd için adalet protestolarında Atlanta şehrinde toplanan göstericiler, CNN genel merkezine saldırarak binanın önündeki polis araçlarını ateşe

ABD'de yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında son 2 günde 4 bin 2 kişinin hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 54 bin 245'e, toplam vaka sayısı 960 bin 896'ya yükselirken

ABD Başkanı Trump, Pekin yönetimini bir kez daha suçlayıp, 'kasten sorumlular ise sonuçlarıyla yüzleşmeleri gerek' açıklaması yaparken ABD'de korona virüs salgınında hayatını

Kovid-19 (koronavirüs) salgınını dünyaya geç haber vermek ve yeterince önlem almamakla suçlanan Çin'e yönelik baskılar artmaya başladı. Pekin yönetimini bir kez daha suçlayan Trump,

Johns Hopkins Üniversitesi'nin paylaştığı son verilere göre, ülkede virüsün bulaştığı kişi sayısı son 24 saatte 31 bin 692 artışla 671 bin 425'e, can kaybı 2 bin 296 artarak 33 bin

ABD, korona virüse bağlı ölümlerde İtalya’yı geride bırakarak zirveye yerleşti, toplam ölü sayısı 19 bin 833’e yükseldi.

gelecek-yil-dersler-intrnetten

Gelecek yıl dersler intrnetten

ABD'de yer alan Harvard Üniversitesi gelecek yıl tüm dersleri internet üzerinden vereceğini açıkladı.

asi-bulundu-aciklamasi

Aşı bulundu açıklaması!

Oxford Üniversitesi koronavirüse karşı geliştirdikleri aşının başarılı olduğunu, denekler üzerinde virüse karşı bağışıklık geliştirdiğini açıkladı.

abd-yaniyor

ABD yanıyor!

ABD'de ülke geneline yayılan George Floyd için adalet protestolarında Atlanta şehrinde toplanan göstericiler, CNN genel merkezine saldırarak binanın önündeki polis araçlarını ateşe verdi.

abdde-can-kaybi-54-bini-gecti

ABD'de can kaybı 54 bini geçti

ABD'de yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında son 2 günde 4 bin 2 kişinin hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 54 bin 245'e, toplam vaka sayısı 960 bin 896'ya yükselirken Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, koronavirüs (Corona virüs) salgınının ortaya çıktığı Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentindeki laboratuvarlarda inceleme başlatılması ve Çin'den bu konuda iş birliğine gitmesi talebinde bulundu.

abdde-olu-sayisi-40-bine-dayandi

ABD'de ölü sayısı 40 bine dayandı!

ABD Başkanı Trump, Pekin yönetimini bir kez daha suçlayıp, 'kasten sorumlular ise sonuçlarıyla yüzleşmeleri gerek' açıklaması yaparken ABD'de korona virüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı ise 39 bin 15’e ulaştı.

cine-covid-19-baskisi

Çin'e Covid-19 baskısı!

Kovid-19 (koronavirüs) salgınını dünyaya geç haber vermek ve yeterince önlem almamakla suçlanan Çin'e yönelik baskılar artmaya başladı. Pekin yönetimini bir kez daha suçlayan Trump, 'Eğer hataysa hatadır ama kasten sorumlular ise sonuçlarıyla yüzleşmeleri gerek' açıklaması yaptı. Avustralya hükümeti ise 'Çin'in şeffaflığı konusunda çok ciddi kaygılarımız var' diyerek uluslararası soruşturma talep etti. Benzer bir açıklama da Almanya'dan geldi.

batida-bilanco-agirlasiyor

Batı'da bilanço ağırlaşıyor!

Johns Hopkins Üniversitesi'nin paylaştığı son verilere göre, ülkede virüsün bulaştığı kişi sayısı son 24 saatte 31 bin 692 artışla 671 bin 425'e, can kaybı 2 bin 296 artarak 33 bin 286'ya ulaştı. İngiltere, İspanya, İtalya ve Fransa'da da ölü sayıları hızla artıyor.

olu-sayisi-19-bin-833e-yukseldi

Ölü sayısı 19 bin 833’e yükseldi

ABD, korona virüse bağlı ölümlerde İtalya’yı geride bırakarak zirveye yerleşti, toplam ölü sayısı 19 bin 833’e yükseldi.

abdde-saglik-sistemi-coktu

ABD'de sağlık sistemi çöktü!

ABD, ülkede yaşanan korona virüs salgınıyla mücadele için yetişmiş uzman sıkıntısı ve çöken sağlık sistemi nedeni ile yabancı doktor ve sağlık personeli arıyor.

italyada-saglik-sistemi-coktu

İtalya'da sağlık sistemi çöktü!

Şimdiye kadar 6 binden fazla insanın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği İtalya'da sağlık sistemi çöktü. Yeterli hastane ve sağlık çalışanı bulamayan İtalya, hastaların sevkiyatı için Almanya'dan yardım istedi. Askeri kargo uçağıyla ilk hasta sevkiyatı Almanya'nın Leipzig kentine yapıldı.

cavusoglu-financial-timesa-yazdi

Çavuşoğlu, Financial Times'a yazdı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yazdığı, "AB’nin Suriyeli mülteciler konusundaki ataleti insanlık vicdanında kara bir lekedir" başlıklı makale İngiltere'de günlük olarak yayınlanan Financial Times gazetesinde yayımlandı.

italyada-olu-sayisi-631e-yukseldi

İtalya'da ölü sayısı 631'e yükseldi

Korona virüsü nedeniyle acil durum önlemlerinin ülke geneline yükseltildiği İtalya'da virüs nedeniyle ölenlerin sayısının 631'e yükseldiği açıklandı.

yunanistandan-cirkin-muamele

Yunanistan’dan çirkin muamele

Edirne’den Avrupa’ya gitmek üzere sınırı geçen mültecileri yakalayan Yunanistan güvenlik güçleri, yaklaşık 100 göçmeni neredeyse çırılçıplak soyarak Türkiye’ye geri gönderdi.

idlib-icin-ateskes-saglandi

İdlib için ateşkes sağlandı!

Moskova’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin başkanlığında düzenlenen zirvede Türkiye ile Rusya, bu gece saat 00.01’den itibaren durdurulması konusunda anlaştı.

yunan-askeri-gocmenlere-ates-aciyor

Yunan askeri göçmenlere ateş açıyor!

Yunanistan sınır birlikleri, Meriç Nehri’ni yüzerek sınırı geçmek isteyen mültecilere otomatik silahlarla yaylım ateşi açtı.

moskovada-putine-istifa-cagrisi

Moskova'da Putin'e istifa çağrısı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ülkesinin başkenti Moskova'da binlerce kişi tarafından protesto edildi. Eylemciler "Putin istifa" pankartları taşıdı.

seulda-bursa-ruzgri

Seul’da Bursa rüzgârı!

Türkiye’nin Seul Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonuna Bursa damgasını vurdu. Resepsiyonun özel davetlisi olan Bursa için salonda ayrı bir köşe oluşturulurken, İznik Çinisi Güney Korelilere tanıtıldı, kılıç kalkan gösterisi ilgiyle izlendi.

pence-turkiye-ile-anlastik

Pence: Türkiye ile anlaştık!

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin "ABD ve Türkiye, Suriye’de bir ateşkes konusunda anlaşmaya vardı.

bulgari-korku-sardi

Bulgar'ı korku sardı!

Türkiye'nin, Barış Pınarı Harekatı'na Avrupa ülkelerinden tepki sesleri ve silah ambargoları gelmeye başlarken Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'dan çarpıcı bir açıklama geldi. Borisov, Türkiye'deki yaklaşık 4 milyon sığınmacının olduğunu hatırlatarak, "eğer Türkiye kapıları açarsa ne duvarlar, ne ordu, hiçbir şey bizi kurtaramaz” dedi.

misir-halki-meydanlarda

Mısır halkı meydanlarda!

Mısır'ın çeşitli bölgelerinde gece boyunca süren katil Sisi karşıtı protestolarda onlarca kişinin polis tarafından gözaltına alındığı bildirildi.