Süper Timsah

ABD Senatosunun kaşıkçı kararı!

14 Aralık 2018 Cuma 01:09

abd-senatosunun-kasikci-karari

ABD Senatosu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı Cemal Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutan yasa tasarısını kabul etti.

ABD Senatosu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutan yasa tasarısını kabul etti. 

Senato, Prens Selman’ı Kaşıkçı’nın öldürülmesinden sorumlu tutan ve kınayan kararı onaylandı. Senatör BobCrocker tarafından hazırlanan kararda “Senato Prens Muhammed Bin Salman’ın Cemal Kaşıkçı cinayetinden sorumlu olduğuna inanıyor” ifadesi yer aldı ve Suudi Arabistan hükümetine suça uygun önlemleri alması konusunda çağrıda bulunuldu.  

Senatoda 38 ‘hayır’ oyuna karşı 57 ‘evet’ oyu ile ABD’nin Suudi Arabistan’ın Yemen’de yürüttüğü askeri harekâta desteği sonlandıran teklif kabul de edildi.  

ABD Başkanı Donald Trump’ın CIA raporuna rağmen Suudi Arabistan’a verdiği desteğe karşı en geniş cevap niteliği taşıyan oylamanın sonucu Temsilciler Meclisinde bulunan Cumhuriyetçiler tarafından bu yıl oylanması engellendiği için etkili olamayacak. Ancak bu kararın Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senato’dan geçmesi ve geçerken Trump’ın partisinden de destekçi bulması büyük önem taşıyor.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Mısır halkı meydanlarda!

misir-halki-meydanlarda Mısır'ın çeşitli bölgelerinde gece boyunca süren katil Sisi karşıtı protestolarda onlarca kişinin polis tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

Mursi için gıyabi cenaze namazı!

mursi-icin-giyabi-cenaze-namazi Mahkeme salonunda şehit olan Mısır’ın ilk seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Bursa Ulucamii’nde gıyabî cenaze namazı kılındı.

Muhammed Mursi hayatını kaybetti!

muhammed-mursi-hayatini-kaybetti Mısır’ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, mahkeme salonunda hayatını kaybetti.

Anketten çıkan çarpıcı sonuç!

anketten-cikan-carpici-sonuc ABD’de yapılan bir ankette, 10 Amerikalıdan 4'ünün sosyalizm hakkında olumlu yaklaşım sergilediği belirtildi.

Yüzlerce Üsküplü iftarda buluştu

yuzlerce-uskuplu-iftarda-bulustu Bursa Büyükşehir Belediyesinin El Hilal Derneği işbirliğiyle verdiği iftar yemeğine yüzlerce Üsküplü aileleriyle birlikte katıldı.

Yeni Zelanda'da katliam!

yeni-zelandada-katliam Yeni Zelanda’nın Christchurch kasabasında iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırganın saldırı anını sosyal medyadan canlı olarak yayınladığı ortaya çıktı.