Limak Elektrik
11 Aralık 2017 Pazartesi
erdogandan-erbile-uyari putinden-caglara-dostluk-nisani kuzey-kore-fuze-firlatti olum-yolunda-baris-yuruyusu almanyayi-cayir-cayir-yakiyorlar dugin-feto-iskartaya-cikacak demokratlar-niyeti-bozdu erdogan-trumpun-yuzune-soyledi

BM Genel Kurulu'na hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erbil'e referandum uyarısında bulunarak, "Irak Kürt Bölgesel Yönetimini referandum kararından vazgeçmeye davet ediyoruz" diye konuştu.

Türkiye ile Rusya arasında 2015 yılında Rus uçağının düşürülmesinin ardından yaşanan Türkiye Rusya krizini bitiren gizli diplomasinin kahramanı olan Devlet Eski Bakanı ve Bursalı

Kuzey Kore, Japonya’nın üzerinden geçerek ülkenin kuzeyinde bulunan Hokaido Adası’nın yakınlarında denize düşen orta menzilli bir balistik füze fırlattı. Japonya Başbakanı

Srebrenitsa'daki katliamdan kaçanların orman yolundan güvenli bölge Tuzla şehrine ulaşmak için kullandığı ve halk arasında 'ölüm yolu' olarak da bilinen güzergâhta düzenlenen

Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen G20 zirvesini protesto eden göstericiler gittikçe şiddetini artırıyor. Dün akşam saatlerinde göstericiler, Sternschanze bölgesini adeta işgal

Rus siyaset bilimci Aleksandr Dugin, “FETÖ çözülecek. ABD ise bu örgütün yerine başka bir örgüt oluşturmayı deneyecek.” dedi.

ABD Başkanı Trump'ın FBI Direktörü James Comey'i görevden almasından sonra Demokrat milletvekilleri, başkanın görevden alınmasını tartışıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "YPG/PYD terör örgütünün hangi ülke tarafından olursa olsun muhatap olarak alınması bu konuda küresel düzeyde varılan mutabakata kesinlikle uygun

israil-gazzeye-saldiriyor

İsrail Gazze'ye saldırıyor

İsrail'in Gazze Şeridi'ne 3 gündür düzenlediği hava saldırılarında bugün de 2 Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirildi.

menas-efendi-ve-basbakan-rustu-pasa

Menas Efendi ve Başbakan Rüştü Paşa

www.rotabursa.com yazarı Recai Albay yine oldukça dikkat çeken bir yazı kaleme aldı...

rusyada-zafer-putinin

Rusya'da zafer Putin'in!

Rusya devlet televizyonu, sandık başında yapılan yoklamalara göre Başbakan Vladimir Putin'in bugün yapılan devlet başkanlığı seçimini yüzde 58'lik oy oranıyla kazandığını belirtti.

abdde-11-eylul-skandali

ABD'de 11 Eylül skandalı

Amerika'da insanları fişlenmesi, Müslümanlara karşı ayrımcı tutumların ortaya çıkması ve Irak Savaşı'nın haklı gösterilmesi için kullanılan 11 Eylül saldırılarında yeni bir skandal ortaya çıktı. 11 Eylül saldırılarında ölen bazı kişilerin cesetlerinin askeri bir üste yakıldıktan sonra küllerinin çöpe gönderildiği belirtildi.

inkari-iptalde-imzalar-tamam

"İnkar"ı iptalde imzalar tamam!

Fransa'da 1915 olaylarına dair Ermeni iddialarının reddini suç sayan yasanın iptali için bugün Anayasa Konseyi'ne başvuru yapılacak.

fransiz-madalyasini-iade-etti-

Fransız madalyasını iade etti!

Rusya'da yaşamını sürdüren, Oscar ödüllü Azeri yönetmen Rüstem İbrahimbeyov Fransız madalyasını iade etti!

fransa--o-yasayi-kabul-etti

Fransa, "O" yasayı kabul etti!

Fransa Senatosu, Ermeni iddialarını inkara ceza getiren yasa teklifini onayladı. Yasa 348 sandalyeli Senato'da 86'ya karşı 127 kabul oyu ile,i "oy çokluğu" ile onaylandı.

kiskananlar-catlasin-

Kıskananlar çatlasın!

Filistin'in fiili Başbakanı İsmail Haniye, AK Parti grubunda. Başbakan Erdoğan konuşurken bir anda salona giren Haniye alkışlarla karşılandı.

komsudan-turkiyeye-suc-duyurusu

Komşudan, Türkiye'ye suç duyurusu

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın 1990'lı yıllarda Yunanistan'a 'orman yangını misillemesi yapıldığı' açıklamasına Yunanistan'da gittikçe büyüyen tepkiler, Türk devletine karşı "resmen suç duyurusunda bulunma" aşamasına geldi

rusyada-66-buyuklugunde-deprem

Rusya'da 6.6 büyüklüğünde deprem

Rusya'da Sibirya'nın güneybatısında 6,6 şiddetinde deprem meydana geldiği bildirildi.

fransa-ermeni-teklifini-kabul-etti

Fransa, "Ermeni teklifini" kabul etti

Fransa meclisi genel kurulu, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddinin suç sayılmasını öngören yasa teklifini kabul etti.

timein-anketinden-erdogan-cikti

Time'ın anketinden Erdoğan çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Time dergisinin ''Yılın Kişisi'' anketini birinci sırada tamamladı.

suriye-kapilari-kapatiyor

Suriye kapıları kapatıyor

Suriye, Mardin'in Nusaybin ilçesinden sonra Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi sınırında bulunan sınır kapısını da ''tadilat yapılacağı'' gerekçesiyle araç ve insan geçişine tek taraflı kapattı.

iran-ingiltere-ile-ipleri-kopariyor

İran İngiltere ile ipleri koparıyor

İran Meclisi'nin aldığı karara göre, İngiltere'nin Tahran Büyükelçisi iki hafta içinde sınır dışı edilecek.

iran-savasi-baslatan-taraf-olmayacagiz

İran: Savaşı başlatan taraf olmayacağız

İran, bölgede barış ve huzur istediğini, savaşı başlatan taraf olmayacağını ancak savaşı başlatanları da pişman etmeye hazır olduğunu bildirdi.