rusya-savasa-hazirlaniyor kralice-ii-elizabeth-oldugunde-ne-olacak iyilerden-bir-iyilik-daha torpilli-asi-tartismasi blinkenden-turkiye-aciklamasi gelecek-yil-dersler-intrnetten asi-bulundu-aciklamasi abd-yaniyor

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu Rusya'nın tüm askeri noktalarında savaşa hazırlık denetimlerinin başladığını açıkladı.

Kraliçe II. Elizabeth öldüğünde ne olacak? Independent Türkçe için Noyan Öztürk'ün Olivia Petter'den çevirdiği makalede şaşırtıcı detaylar yer alıyor.

Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri, Covid-19 sürecinde olağanüstü özveri ile çalışan sağlık görevlilerine, toplumun şükranlarını arz etmek üzere North Middlesex

İspanya Genelkurmay Başkanı Miguel Angel Villarroya sırası gelmeden koronavirüs aşısı olduğunun ortaya çıkmasının ardından istifa etti.

Biden'ın Dışişleri Bakanı adayı Blinken, Türkiye'nin bir NATO müttefiki olarak S-400 satın almasının kabul edilemez olduğunu açıkladı.

ABD'de yer alan Harvard Üniversitesi gelecek yıl tüm dersleri internet üzerinden vereceğini açıkladı.

Oxford Üniversitesi koronavirüse karşı geliştirdikleri aşının başarılı olduğunu, denekler üzerinde virüse karşı bağışıklık geliştirdiğini açıkladı.

ABD'de ülke geneline yayılan George Floyd için adalet protestolarında Atlanta şehrinde toplanan göstericiler, CNN genel merkezine saldırarak binanın önündeki polis araçlarını ateşe

fransa-ermeni-teklifini-kabul-etti

Fransa, "Ermeni teklifini" kabul etti

Fransa meclisi genel kurulu, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddinin suç sayılmasını öngören yasa teklifini kabul etti.

timein-anketinden-erdogan-cikti

Time'ın anketinden Erdoğan çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Time dergisinin ''Yılın Kişisi'' anketini birinci sırada tamamladı.

suriye-kapilari-kapatiyor

Suriye kapıları kapatıyor

Suriye, Mardin'in Nusaybin ilçesinden sonra Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi sınırında bulunan sınır kapısını da ''tadilat yapılacağı'' gerekçesiyle araç ve insan geçişine tek taraflı kapattı.

iran-ingiltere-ile-ipleri-kopariyor

İran İngiltere ile ipleri koparıyor

İran Meclisi'nin aldığı karara göre, İngiltere'nin Tahran Büyükelçisi iki hafta içinde sınır dışı edilecek.

iran-savasi-baslatan-taraf-olmayacagiz

İran: Savaşı başlatan taraf olmayacağız

İran, bölgede barış ve huzur istediğini, savaşı başlatan taraf olmayacağını ancak savaşı başlatanları da pişman etmeye hazır olduğunu bildirdi.