Yunan askeri göçmenlere ateş açıyor!

03 Mart 2020 Salı 00:41

yunan-askeri-gocmenlere-ates-aciyor

Yunanistan sınır birlikleri, Meriç Nehri’ni yüzerek sınırı geçmek isteyen mültecilere otomatik silahlarla yaylım ateşi açtı.

Ülkelerindeki iç savaş ve ekonomik kriz nedeniyle ‘umut’ yolculuğuna çıkmak için Edirne’ye gelen binlerce mültecinin Yunanistan sınırlarında geçiş için bekleyişi sürüyor.

Edirne’ye gelen binlerce çocuk, kadın ve ailelerden oluşan mülteciler, kimi zaman jiletli tel örgüleri aşarak, kimi zamansa iki ülke arasında doğal sınır hattını oluşturan Meriç Nehri’ni yüzerek veya botlarla geçmeye çalışıyor.

Yunan zulmü, ilk kez bu kadar net görüntülendi

Komşu ülke Yunanistan’a geçmek isteyen binlerce mülteci, sınır hattında Yunanistan askerlerinin orantısız müdahaleleri ile yüz yüze geliyor. İlk üç günlük süreçte Yunanlı askerler, biber gazı ve ses bombaları ile adeta mültecileri bombardımana tutarken, bugün ise silah sesleri yükselmeye başladı. İpsala Sınır Kapısı’nda bir mültecinin açılan ateş sonrası boynundan vurularak hayatını kaybetmesinin ardından, yaşanan dehşet ilk kez net olarak ‘İHA’ tarafından nehir hattında görüntülendi.

Sürünerek kurtulmaya çalıştılar

Meriç Nehri’nin yüzerek geçmek isteyen mülteci grubuna Yunanistan sınır birlikleri otomatik silahlarla yaylım ateşi açtı. Yaşanan dehşet anlarında mülteciler, bölgeden sürünerek kurtulmaya çalıştı. Yaşanan dehşet anları İHA ekibi tarafından an be an kaydedildi.

Yaylım ateşi arasında kalan mülteciler, “Askerler bize ateş ediyor. Bu şekilde Avrupa bizim için hayal” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Rusya savaşa hazırlanıyor

rusya-savasa-hazirlaniyor Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu Rusya'nın tüm askeri noktalarında savaşa hazırlık denetimlerinin başladığını açıkladı.

Kraliçe II. Elizabeth öldüğünde ne olacak?

kralice-ii-elizabeth-oldugunde-ne-olacak Kraliçe II. Elizabeth öldüğünde ne olacak? Independent Türkçe için Noyan Öztürk'ün Olivia Petter'den çevirdiği makalede şaşırtıcı detaylar yer alıyor.

İYİ'lerden bir iyilik daha!

iyilerden-bir-iyilik-daha Birleşik Krallık İYİ Toplum Gönüllüleri, Covid-19 sürecinde olağanüstü özveri ile çalışan sağlık görevlilerine, toplumun şükranlarını arz etmek üzere North Middlesex Üniversite Hastanesi'ni

Torpilli aşı tartışması!

torpilli-asi-tartismasi İspanya Genelkurmay Başkanı Miguel Angel Villarroya sırası gelmeden koronavirüs aşısı olduğunun ortaya çıkmasının ardından istifa etti.

Blinken'den Türkiye açıklaması

blinkenden-turkiye-aciklamasi Biden'ın Dışişleri Bakanı adayı Blinken, Türkiye'nin bir NATO müttefiki olarak S-400 satın almasının kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Gelecek yıl dersler intrnetten

gelecek-yil-dersler-intrnetten ABD'de yer alan Harvard Üniversitesi gelecek yıl tüm dersleri internet üzerinden vereceğini açıkladı.