rotabursaTV
uzaktan-egitimde-zoom-yasak uludag-universitesi-20-ogretim-uyesi-alacak abdli-zoomdan-ahlaksiz-hareket sizi-de-alkisliyoruz-meslek-liseli-gencler ucretli-ogretmenler-ne-yapacak buu-dis-hekimligi-fakultesi-aciliyor okullar-30-nisana-kadar-kapali uzaktan-egitim-basliyor

Milli Eğitim Bakanlığı, kişisel bilgilerin güvenliği konusunda şüphelere neden olan Zoom ve benzeri uygulamaların uzaktan eğitimde kullanılmasına yasak getirdi. Bakanlık, okullara

Bursa Uludağ Üniversitesi, akademik eğitim kadrosunu güçlendirmek için farklı fakülte, bölüm ve dallarına, yeni öğretim üyesi alacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle, eğitim-öğretimin uzaktan yapılmasının ardından ilginç bir durum ortaya çıktı. MEB'nin tavsiyesiyle, 18 milyon öğrenci ve öğretmeni 'Zoom' adlı

Korona virüs önlemleri kapsamında tüm Türkiye'de olduğu gibi Bursa'da da Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri'nin üretim kapasitesi harekete geçirilerek temizlik ve dezenfektan ürünlerinin

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında Türkiye genelinde 81 bin, Bursa'da ise 3 bin 500 ücretli öğretmenin görev yaptığını ifade eden Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube

Önceki yıl kuruluş aşaması tamamlanan Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğretim üyesi kadroları oluşturuldu. İlk aşamada 10 akademisyenin görev

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bilim kurulunun da önerisiyle önümüzdeki evde eğitim sürecini bir müddet daha uzatacağız. Ve 30 Nisan tarihi burada ortaklaşa bir kararla ortaya

Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni tip korona virüs salgını nedeniyle eğitime verilen aranın ardından yarın uzaktan eğitim süreci başlayacak. TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA)

uzaktan-egitimde-zoom-yasak

Uzaktan eğitimde Zoom yasak!

Milli Eğitim Bakanlığı, kişisel bilgilerin güvenliği konusunda şüphelere neden olan Zoom ve benzeri uygulamaların uzaktan eğitimde kullanılmasına yasak getirdi. Bakanlık, okullara gönderdiği talimat ile EBA TV dışında uzaktan eğitim yöntemlerinin kullanılmaması talimatını verdi.

uludag-universitesi-20-ogretim-uyesi-alacak

Uludağ Üniversitesi 20 öğretim üyesi alacak

Bursa Uludağ Üniversitesi, akademik eğitim kadrosunu güçlendirmek için farklı fakülte, bölüm ve dallarına, yeni öğretim üyesi alacak.

abdli-zoomdan-ahlaksiz-hareket

ABD'Lİ Zoom'dan ahlaksız hareket!

Koronavirüs salgını nedeniyle, eğitim-öğretimin uzaktan yapılmasının ardından ilginç bir durum ortaya çıktı. MEB'nin tavsiyesiyle, 18 milyon öğrenci ve öğretmeni 'Zoom' adlı video-konferans programını kullanmaya başladı.

sizi-de-alkisliyoruz-meslek-liseli-gencler

Sizi de alkışlıyoruz meslek liseli gençler!

Korona virüs önlemleri kapsamında tüm Türkiye'de olduğu gibi Bursa'da da Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri'nin üretim kapasitesi harekete geçirilerek temizlik ve dezenfektan ürünlerinin yanı sıra maske ve yüz koruyucu siper için de seri üretime başlandı.

ucretli-ogretmenler-ne-yapacak

Ücretli öğretmenler ne yapacak?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında Türkiye genelinde 81 bin, Bursa'da ise 3 bin 500 ücretli öğretmenin görev yaptığını ifade eden Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Fatih Gümüş, "Okulların kapalı kalması ile zorunlu giderlerden büyük oranda tasarruf yapan bakanlık, ücretli öğretmen maaşları üzerinden de bir tasarrufa gitmemelidir" dedi.

buu-dis-hekimligi-fakultesi-aciliyor

BUÜ Diş Hekimliği Fakültesi açılıyor!

Önceki yıl kuruluş aşaması tamamlanan Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğretim üyesi kadroları oluşturuldu. İlk aşamada 10 akademisyenin görev alacağı fakülte 2020-2021 eğitim öğretim döneminde 30 öğrenci ile açılacak.

okullar-30-nisana-kadar-kapali

Okullar 30 Nisan'a kadar kapalı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bilim kurulunun da önerisiyle önümüzdeki evde eğitim sürecini bir müddet daha uzatacağız. Ve 30 Nisan tarihi burada ortaklaşa bir kararla ortaya konuldu” dedi.

uzaktan-egitim-basliyor

Uzaktan eğitim başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni tip korona virüs salgını nedeniyle eğitime verilen aranın ardından yarın uzaktan eğitim süreci başlayacak. TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yayınlanacak eğitimlerde ilk dersi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verecek.

uzaktan-egitimin-ayrintilari

Uzaktan eğitimin ayrıntıları!

Türkiye’de Korona virüse karşı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23 Mart’tan itibaren uzaktan eğitime tabi tutulacak. Bu süreçte uzaktan eğitimin adresi Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT kanalları olacak.

universite-sanayi-isbirligi-genisliyor

Üniversite-sanayi işbirliği genişliyor!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörlüğü tarafından hayata geçirilen Üniversite-Sanayi İşbirliği Geliştirme Merkezi (ÜSİGEM) ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Platformu’nun (KÜSİ) çalışmaları devam ediyor. Çalışma Konseyi’ne üye sanayici ve akademisyenler, belirli aralıklarla farklı kurum ve kuruluşlar temsilcileriyle bir araya gelerek ortak proje üretilmesi için fikir alışverişinde bulundu.

okullar-tatil-edildi

Okullar tatil edildi!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, “İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil edilecek. Ara tatil önceye alınmış olacak. 23 Mart tarihi itibariyle de uzaktan eğitim yöntemiyle internetten ve televizyon kanallarından öğrencilerimizin eğitimlerine devam etmeleri imkanı sağlanacak. Üniversitelerle ilgili 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta boyunca üniversitelerimizde tatil edilecektir” dedi.

tum-etkinlikler-iptal-edildi

Tüm etkinlikler iptal edildi!

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında okullardaki tüm sosyal etkinlikleri iptal etti.

milli-egitim-standina-yogun-ilgi

Milli Eğitim standına yoğun ilgi!

Bursa’da bu yıl ziyaretçilerine 18.nci kez kapılarını açan Kitap Fuarında yer alan Milli eğitim stantları büyük ilgi görüyor.

selviden-kilavuza-ziyaret

Selvi'den Kılavuz'a ziyaret!

Eğitim Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, Bursa'nın daha fazla üniversiteyi hak ettiğini söyledi.

ogrenciler-istedi-baskan-yapti

Öğrenciler istedi Başkan yaptı!

Bursa'da ortaokul öğrencileri Belediye Başkanına mektup yazdı. Başkan da onların talebini geri çevirmeyip Uludağ'dan kamyon kamyon karı okulun bahçesine taşıdı.

egitim-yatirimlarindan-taviz-yok

Eğitim yatırımlarından taviz yok

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hayırsever desteğiyle inşaatına başladığı, ancak ekonomik gerekçelerle hayırseverin geri çekildiği Harmancık'taki eğitim kompleksinde çalışmalar belediye imkânlarıyla hızla sürüyor.

dulgerden-musiada-mesleki-egitim-ziyareti

Dülger'den MÜSİAD'a mesleki eğitim ziyareti

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi'ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

bursada-o-lise-yikiliyor

Bursa'da o lise yıkılıyor!

Bursa'da binlerce mezun veren Gemlik Endüstri Meslek Lisesi 1999 depremi sonucu 2002 yılında ağır hasar raporu aldı. Yüzlerce mezun veren okul yeni binasına taşınmaya başlayınca yıkılma kararı alındı.

benim-sehrim-benim-universitem

Benim şehrim, benim üniversitem

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Benim Şehrim, Benim Üniversitem’ projesi kapsamında 17 ilçede üniversiteye hazırlanan 425 öğrenciye, Uludağ Üniversitesi’ni yakından tanıma imkanı sunuyor.

sendikalar-tepki-gosterdi

Sendikalar tepki gösterdi!

Bursa'da bir veli, çocuğuna tokat attığı iddiasıyla öğretmeni okul koridorunda tekme tokat dövdü. Öğretmenin darp edildiğini öğrenen diğer öğretmenler okul önünde basın açıklaması yaparken, olay anı saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.