Süper Timsah
415-polis-meslege-adim-atti- ogretmenler-eylemde dogru-tercih-hizmeti buude-tercih-gunleri-basliyor iste-o-okullar-ve-projeleri 13-okul-bir-an-once-yapilsin 4500-tl-bursa-staj-imkani corbalar-baskandan

Bursa Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde eğitimlerini tamamlayan 415 polis adayı düzenlenen yemin töreni ile mesleğe ilk adımını attı.

Bursa'da maaşlarını alamadıklarını ileri süren özel okul öğretmenleri eylem yaptı. Özel okullarda çalışan eğitimcilerin mağduriyetleri artınca öğretmenler bir araya gelip dernek

Bursa Büyükşehir Belediyesi, üniversite adaylarının geleceğini doğru tercihlerle şekillendirebilmeleri için şehrin farklı noktalarında uzman rehberlerin nezaretinde Üniversite Tercih

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), üniversite adayı öğrencilere yönelik ‘Tanıtım ve Tercih Günleri’ düzenliyor. 23-25 Temmuz tarihleri arasında Görükle Merkez Kampüsü’nde

Bursa’da iş dünyasına yönelik projeleriyle uzmanlık merkezi haline gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), mesleki eğitimde dönüşümü hızlandıracak projeye start verdi.

Bursa’da 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında 13 okulun yıkılmasının ardından hala yenilerinin yapılamaması okul derneklerini harekete geçirdi. Demirtaşpaşa Teknik ve Endüstri

TÜBİTAK tarafından uygulamaya konulan 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü’ne kabul edilen öğrenciler, aylık 4 bin 500 TL

Uludağ Üniversitesinde final sınavlarının yaşandığı bu dönemde 7/24 esasına göre hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Görükle Gençlik Merkezi ve Görükle Millet Kıraathanesi,

415-polis-meslege-adim-atti-

415 polis mesleğe adım attı

Bursa Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde eğitimlerini tamamlayan 415 polis adayı düzenlenen yemin töreni ile mesleğe ilk adımını attı.

ogretmenler-eylemde

Öğretmenler eylemde!

Bursa'da maaşlarını alamadıklarını ileri süren özel okul öğretmenleri eylem yaptı. Özel okullarda çalışan eğitimcilerin mağduriyetleri artınca öğretmenler bir araya gelip dernek kurdu.

dogru-tercih-hizmeti

Doğru tercih hizmeti!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, üniversite adaylarının geleceğini doğru tercihlerle şekillendirebilmeleri için şehrin farklı noktalarında uzman rehberlerin nezaretinde Üniversite Tercih Rehberlik Noktaları oluşturuyor.

buude-tercih-gunleri-basliyor

BUÜ'de tercih günleri başlıyor!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), üniversite adayı öğrencilere yönelik ‘Tanıtım ve Tercih Günleri’ düzenliyor. 23-25 Temmuz tarihleri arasında Görükle Merkez Kampüsü’nde öğrencilere üniversite hakkında bilgi verilecek.

iste-o-okullar-ve-projeleri

İşte O okullar ve projeleri!

Bursa’da iş dünyasına yönelik projeleriyle uzmanlık merkezi haline gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), mesleki eğitimde dönüşümü hızlandıracak projeye start verdi. Türkiye’de ilk defa 19 okulda hayata geçirilen ‘Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Projesi’ ile meslek liseleri 20 milyon liraya yakın destekten faydalanabilecek.

13-okul-bir-an-once-yapilsin

13 okul bir an önce yapılsın!

Bursa’da 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında 13 okulun yıkılmasının ardından hala yenilerinin yapılamaması okul derneklerini harekete geçirdi. Demirtaşpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mezunlar Derneği, okullarının mevcut yerine bir an önce tekrar inşa edilmesini istiyor.

4500-tl-bursa-staj-imkani

4500 TL bursa staj imkanı!

TÜBİTAK tarafından uygulamaya konulan 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü’ne kabul edilen öğrenciler, aylık 4 bin 500 TL bursla staj yapmaya başladı. Üniversite, Temmuz ayında aynı şartlar ile 40 öğrenci daha alacak.

corbalar-baskandan

Çorbalar başkandan!

Uludağ Üniversitesinde final sınavlarının yaşandığı bu dönemde 7/24 esasına göre hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Görükle Gençlik Merkezi ve Görükle Millet Kıraathanesi, günün her saati dolup, taşıyor.

bursada-karne-sevinci

Bursa'da karne sevinci!

Türkiye’de 18 milyon, Bursa’da da 577 bin 545 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrencilerin yaz tatili süreci de başlamış oldu.

acar-tum-ogretmenler-kadrolu-olmali

Acar: Tüm öğretmenler kadrolu olmalı!

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, yeni eğitim öğretim dönemine eski sorunlarla girilmemesi, beklentileri karşılayacak adımlar atılması ve vaatlerin icraata dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

buyuksehirden-karne-hediyesi

Büyükşehir'den karne hediyesi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 15-16 Haziran tarihlerinde karnesini getiren bütün ilk, orta ve lise öğrencilerine ücretsiz ev sahipliği yapacak.

bursada-577-bin-ogrenci-karne-alacak-

Bursa’da 577 bin öğrenci karne alacak

Bursa’da 1652 okulda 577 bin 545 öğrenci karne alacak.

btsodan-meslek-lisesi-hamlesi

BTSO'dan meslek lisesi hamlesi!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde başlatılan ‘Meslekî Eğitimin Geliştirilmesi projesinin ilk toplantı yapıldı.

egitim-bir-senden-genisletilmis-toplanti

Eğitim-Bir-Sen'den genişletilmiş toplantı!

Eğitim Bir Sen Bursa 1 Nolu Şube mayıs ayı genişletilmiş il divan toplantısını gerçekleştirdi Şube yönetim kurulu, ilçe yönetim kurulları, disiplin, denetleme kurulları ile kadın komisyonu yönetimlerinin katıldığı Mayıs 2019 genişletilmiş il divan toplantısı Aşiyan Park’da yapıldı. İl divan toplantısı akabinde birlikte yapılan iftar programına Ak Parti İl başkan vekili Mustafa Sayılgan da iştirak etti.

is-dunyasindan-mesleki-egitim-hamlesi

İş dünyasından mesleki eğitim hamlesi!

Bursa’da iş dünyasına yönelik projeleriyle uzmanlık merkezi haline gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), mesleki eğitime yönelik önemli bir projeye daha imza attı.

genc-tasarimcilara-baskan-morali

Genç tasarımcılara başkan morali!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin bir yıl boyunca teknoloji tasarım derslerinde yaptıkları maketlerden oluşan sergiyi gezdi.

acardan-yeni-sistem-degerlendirmesi

Acar'dan yeni sistem değerlendirmesi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ortaöğretim Tasarım Tanıtım Toplantısı” düzenlemesinin ve yeni ortaöğretim ders çizelgelerini kamuoyu ile paylaşmasının ardından Eğitim Bir Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Ramazan Acar olumsuzluklara neden olabilecek ince ayrıntılara dikkat çekti.

btude-arpali-protesto

BTÜ'de arpalı protesto

Bursa Teknik Üniversitesi'nin 'görevde yükselme sınavı'nda haksızlık yapıldığını ve yönetimin teknik değil arpalık üniversitesi gibi davrandığını iddia eden Türk Eğitim-Sen Bursa 2'nolu şube temsilcileri, kampüsün bahçesindeki 'arpalı' protestosu dikkat çekti.

bursa-egitim-bir-senden-tatil-aciklamasi

Bursa Eğitim-Bir-Sen'den tatil açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eğitim öğretimde ara tatil uygulamasına ilişkin açıklamasının ardından Eğitim Bir Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar ince ayrıntılara dikkat çekti.

yaz-tatili-suresi-11-hafta-olacak

Yaz tatili süresi 11 hafta olacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “13 haftalık yaz tatilinin 2 haftası Nisan ve Kasım aylarında yapılacak birer haftalık ara tatil olarak planlanmış bulunuyor.

ÇOK OKUNANLAR