ROTA BURSA
muzeler-egitim-ussu-oluyor kis-aylarinda-bitki-cayi-tuketiminde-artis bursa-milli-egitimden-onemli-toplanti uude-en-fazla-atif-yapilan-99-hoca- lale-karabiyiktan-eba-aciklamasi tarim-mektebinde-ar-ge-donemi valilikten-yuz-yuze-egitim-aciklamasi koy-okullari-egitime-hazir

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait müzelerin aynı zamanda okul dışı birer eğitim yuvası olarak kullanılabilmesine imkan tanıyan protokol, Başkan Alinur Aktaş ve İl Milli Eğitim

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Ziraat Fakültesi bünyesinde üretilen ve satışa sunulan bitki çayları kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Fakülte bünyesinde üretilen

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger başkanlığında 17 İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla eğitim-öğretim değerlendirme toplantısı yapıldı.

Türkiye’de en çok atıf alan ve H endeksi en yüksek olan akademisyenlerin listesi yayımlandı.

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, yaptığı basın açıklaması ile, uzaktan eğitime erişim ile ilgili verileri paylaştı.

“Hamidiye Ziraat Mektebi" adıyla 1891 yılında, dönemin padişahı II. Abdülhamid tarafından açılan tarihi Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde AR-GE dönemi başladı. Tarihi okul

Bursa Valiliği tarafından yapılan duyuruda il genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle yarın başlaması beklenen yüz yüze eğitim

15 Şubat Pazartesi itibarıyla, "birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve

muzeler-egitim-ussu-oluyor

Müzeler eğitim üssü oluyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait müzelerin aynı zamanda okul dışı birer eğitim yuvası olarak kullanılabilmesine imkan tanıyan protokol, Başkan Alinur Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger arasında imzalandı.

kis-aylarinda-bitki-cayi-tuketiminde-artis

Kış aylarında bitki çayı tüketiminde artış!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Ziraat Fakültesi bünyesinde üretilen ve satışa sunulan bitki çayları kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Fakülte bünyesinde üretilen nane, kekik, adaçayı, ıhlamur ve benzeri bitki çayı türlerine üniversite personeli ve vatandaşlardan yoğun talep geliyor.

bursa-milli-egitimden-onemli-toplanti

Bursa Milli Eğitimden önemli toplantı!

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger başkanlığında 17 İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla eğitim-öğretim değerlendirme toplantısı yapıldı.

uude-en-fazla-atif-yapilan-99-hoca-

UÜ'de en fazla atıf yapılan 99 hoca

Türkiye’de en çok atıf alan ve H endeksi en yüksek olan akademisyenlerin listesi yayımlandı.

lale-karabiyiktan-eba-aciklamasi

Lale Karabıyık'tan EBA açıklaması!

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, yaptığı basın açıklaması ile, uzaktan eğitime erişim ile ilgili verileri paylaştı.

tarim-mektebinde-ar-ge-donemi

Tarım mektebinde AR-GE dönemi!

“Hamidiye Ziraat Mektebi" adıyla 1891 yılında, dönemin padişahı II. Abdülhamid tarafından açılan tarihi Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde AR-GE dönemi başladı. Tarihi okul Millî Eğitim Bakanlığı tarafından AR-GE merkezleri arasına alındı.

valilikten-yuz-yuze-egitim-aciklamasi

Valilik'ten yüz yüze eğitim açıklaması!

Bursa Valiliği tarafından yapılan duyuruda il genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle yarın başlaması beklenen yüz yüze eğitim kararının 2 gün ertelendiği bildirildi.

koy-okullari-egitime-hazir

Köy okulları eğitime hazır!

15 Şubat Pazartesi itibarıyla, "birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçilecek.

meslek-lisesi-farki

Meslek lisesi farkı!

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer; Bursa Ali Osman Sönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi (SEUP) Millî Eğitim KFW ortaklığı kapsamında yenilenen Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı atölyelerinin açılışını yaptı ve üretim alanlarını inceledi.

okullar-ne-zaman-acilacak

Okullar ne zaman açılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu

universitenin-simgesi-yenilendi

Üniversitenin simgesi yenilendi

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) simgelerinden biri olan Keşif Uçağı RF 84F, yapılan restorasyonun ardından yeni yüzü ile Görükle Kampüsü’nün içerisinde sergilenmeye devam ediyor.

baskan-ustadan-egitime-destek

Başkan Usta'dan eğitime destek!

Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan tablet dağıtım kampanyası devam ediyor.

halk-egitimden-istihdama-katki

Halk Eğitim'den istihdama katkı!

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi'nin, İŞKUR desteğiyle açtığı istihdam merkezli "Deri Eldiven Dikimi Atölye ve Kurs" açılış programı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Osmangazi İlçe Millî Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, BES (Bursa Eldiven Sanayi) Genel Müdürü ve aynı zamanda Türkiye Deri Eldiven Dikimi Dernekler Başkanı Ahmet Bulut'un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

miniklerin-karneleri-dundardan

Miniklerin karneleri Dündar'dan

Osmangazi Belediyesi’nin Hüdavendigar Sosyal Gelişim Merkezi bünyesindeki Bilgi Evi’nde eğitim gören minik öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da ilk kez karne alan miniklerin heyecanına ortak oldu.

bakandan-yuz-yuze-egitim-aciklamasi

Bakan'dan yüz yüze eğitim açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimle ilgili önemli açıklamalar yaptı: İkinci dönemde salgının yolumuzdan çekildiği oranda okullarımıza hep beraber döneceğiz. 15 Şubat'tan itibaren de sizleri okullarda görmek istiyoruz.

yuz-yuze-egitim-ne-zaman-baslayacak

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk salgın döneminde eğitim hakkında merak edilen başlıkları CNN TÜRK’te değerlendirdi.

dulger-emegi-gecen-herkese-tesekkurler

Dülger: Emeği geçen herkese teşekkürler

Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulunan Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, eğitime verdiği katkıdan dolayı okulu yaptıran Hayırsever İş İnsanı Sabahattin Gazioğlu’na teşekkür etti.

osmangaziden-egitime-tam-destek

Osmangazi’den eğitime tam destek!

Pandemi sürecinde öğrencilere mağduriyet yaşatmamak için önemli çalışmalara imza atan Osmangazi Belediyesi, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okullara tablet desteği vermeyi sürdürüyor.

ogretmene-terbiyesiz-dedi-cezayi-yedi

Öğretmene 'terbiyesiz' dedi cezayı yedi

Yargıtay'ın emsal nitelikteki kararıyla; çocuğunun öğretmenine 'terbiyesiz, geri zekalı' diyen veli, 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' suçundan en az bir yıl hapis cezası talebiyle yargılanacak.

dis-hekimligi-fakultesinde-ilk-ders

Diş Hekimliği Fakültesi’nde ilk ders!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde 2020-2021 ilk akademi yılı törenle başladı. Öğrencilere beyaz önlükleri üniversite yöneticileri tarafından giydirildi.