Süper Timsah
dulgerden-yeni-mudurlere-nasihat bu-okul-elektrik-parasi-vermiyor en-uzun-soluklu-kongre-basladi 34uncu-z-kutuphane-acildi urun-guvenligi-egitimi 9-ogrenci-pogacadan-zehirlendi ilk-ders-kalindan acar-devletten-alacakli-millete-borcluyuz

Bursa’da ilk defa yöneticiliğe atanan okul ve kurum müdürlerine yönelik hazırlanan “Okul Müdürleri Bilgilendirme Toplantısı” Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu'nda

Bursa’da bir lise, kurduğu sistemle elektriğini kendi üretiyor.

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından her yıl organize edilen Uluslararası İlişkiler Kongresi’nin 11’incisi başladı. Alanında bu kadar uzun

Bursa’nın 34’üncü Z-Kütüphanesi (Zenginleştirilmiş Kütüphane) , Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik İlçe Milli Eğitim

Güvenli ürün için tüketici farkındalığının artırılması amacıyla Bursa’da görev yapan öğretmenlere eğitim verildi.

Bursa’da bir lisede eğitim gören 9 öğrenci sabah kantinden aldıkları sosisli poğaçalardan zehirlendi. Öğrenciler hastanelere sevk edilirken polis konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Büyükelçi Prof. Dr. İbrahim Kalın, bugün İslam dünyasının hikmete her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu ifade ederek, “Çünkü bugün,

Hak ve adalet, emek ve ekmek, özgür millet ve adil devlet için mücadele verdiklerini belirten Eğitim Bir Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Ramazan Acar, , devletten alacaklı olduklarını ama

dulgerden-yeni-mudurlere-nasihat

Dülger'den yeni müdürlere nasihat!

Bursa’da ilk defa yöneticiliğe atanan okul ve kurum müdürlerine yönelik hazırlanan “Okul Müdürleri Bilgilendirme Toplantısı” Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu'nda gerçekleştirildi.

bu-okul-elektrik-parasi-vermiyor

Bu okul elektrik parası vermiyor!

Bursa’da bir lise, kurduğu sistemle elektriğini kendi üretiyor.

en-uzun-soluklu-kongre-basladi

En uzun soluklu kongre başladı!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından her yıl organize edilen Uluslararası İlişkiler Kongresi’nin 11’incisi başladı. Alanında bu kadar uzun devam eden başka bir örneği bulunmayan kongrede toplam 7 oturumda yaklaşık 50 akademisyen konuşma yapacak.

34uncu-z-kutuphane-acildi

34'üncü Z-Kütüphane açıldı

Bursa’nın 34’üncü Z-Kütüphanesi (Zenginleştirilmiş Kütüphane) , Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Asil, okul idarecileri, öğretmen ve çok sayıda öğrencinin katıldığı törenle hizmete açıldı.

urun-guvenligi-egitimi

Ürün güvenliği eğitimi!

Güvenli ürün için tüketici farkındalığının artırılması amacıyla Bursa’da görev yapan öğretmenlere eğitim verildi.

9-ogrenci-pogacadan-zehirlendi

9 öğrenci poğaçadan zehirlendi!

Bursa’da bir lisede eğitim gören 9 öğrenci sabah kantinden aldıkları sosisli poğaçalardan zehirlendi. Öğrenciler hastanelere sevk edilirken polis konuyla ilgili soruşturma başlattı.

ilk-ders-kalindan

İlk ders Kalın'dan!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Büyükelçi Prof. Dr. İbrahim Kalın, bugün İslam dünyasının hikmete her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu ifade ederek, “Çünkü bugün, hayatımızda çok fazla hüküm var, çok az hikmet var. Eğer hikmetten hükme gidebilirsek, o zaman verdiğimiz hükümler sağlam bir zemine oturur. Ama hikmet olmadan hüküm verirsek bir yanımızda kör, bir yanımızda topal olmak durumunda kalabiliriz” dedi.

acar-devletten-alacakli-millete-borcluyuz

Acar: Devletten alacaklı, millete borçluyuz

Hak ve adalet, emek ve ekmek, özgür millet ve adil devlet için mücadele verdiklerini belirten Eğitim Bir Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Ramazan Acar, , devletten alacaklı olduklarını ama millete de hizmet borcu olduklarını söyledi.

okullar-guzellesti

Okullar güzelleşti!

Marmarabirlik, sosyal sorumluluk anlamında önemli bir projeye imza attı. 2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesi “Okullarımızı Güzelleştiriyoruz” adı altında gerçekleştirilen proje ile Marmarabirlik’e bağlı 8 kooperatif bölgesinde 8 okul boyatıldı.

tarim-lisesi-yeniden-canlaniyor

Tarım Lisesi yeniden canlanıyor

Bursa Ticaret Borsası'nın (BTB) gündeminden düşmeyen Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için BEBKA'dan sevindirici haber geldi.

veliler-ogrenciler-perisan

Veliler, öğrenciler perişan!

Bursa’da özel bir okula çocuklarını kaydettiren veliler, okulların açılmasına 2 hafta kala okulda eğitim öğretimin yapılamayacağını öğrenince şok oldu. Özel okula kayıt ücretini peşin veren yaklaşık 70 veli, parasını geri alamayınca savcılığa suç duyurusunda bulundu.

ilkogretim-haftasi-kutlandi

İlköğretim haftası kutlandı!

İlköğretim Haftası kutlamalarına katılan Bursa Valisi Yakup Canbolat, eğitimde yapılacak bir hatanın geleceği olumsuz etkileyeceğine dikkat çekti.

sinav-kolejinde-ilk-ders-zili-caldi

Sınav Koleji'nde ilk ders zili çaldı

Bünyesinde Çocuk Üniversitesi Anaokulu'nu da barındıran Bursa'nın ödüllü okulu Sınav Kolejlerinde birinci sınıf öğrencileri okullu olmanın heyecanını yaşarken, üst sınıf öğrencileri de arkadaşları ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.

okullarda-ilk-gun-heyecani

Okullarda ilk gün heyecanı!

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Çimento Fabrikası Ortaokulunda öğrencilerin ilk ders heyecanına ortak oldu.

acardan-3600-hatirlatmasi

Acar'dan 3600 hatırlatması!

Türkiye’de 18 milyon öğrencinin sınıfları dolduracağı 2019-2020 eğitim öğretim yılını değerlendiren Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, eğitim çalışanlarının meselelerine dikkat çekti.

okullar-senlendi

Okullar şenlendi!

Bursa’da uyum eğitimi kapsamında okullarıyla buluşan öğrenciler büyük heyecan yaşadı. Nilüfer Işıktepe Rüveyde Dörtçelik ilk ve ortaokulunu ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Minik öğrencilerle “tanışma” oyunu oynayan Dülger, öğretmenler ve öğrenci velileriyle de bir araya geldi.

ailelere-onemli-tavsiyeler

Ailelere önemli tavsiyeler!

Velileri ve öğrencileri yakından ilgilendiren 2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlamasına sayılı günler kaldı. 9 Eylül’de açılacak olan okullar öncesinde ebeveynleri ve çocukları hem heyecan, hem de kaygı sardı.

9-eylulde-ders-zili-caliyor

9 Eylül'de ders zili çalıyor

Bursa'da 9 Eylül'de 625 bin 700 öğrenci ve 39 bin öğretmen ders başı yapıyor. Oryantasyon eğitimi için bazı okullar bir hafta ders başı yapacak.

415-polis-meslege-adim-atti-

415 polis mesleğe adım attı

Bursa Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde eğitimlerini tamamlayan 415 polis adayı düzenlenen yemin töreni ile mesleğe ilk adımını attı.

ogretmenler-eylemde

Öğretmenler eylemde!

Bursa'da maaşlarını alamadıklarını ileri süren özel okul öğretmenleri eylem yaptı. Özel okullarda çalışan eğitimcilerin mağduriyetleri artınca öğretmenler bir araya gelip dernek kurdu.