ÇOCUKLU CAFE
kanserojen-urun-satilmayan-kirtasiye ders-zili-caldi ogretmenlere-trafik-egitimi-verildi 86-bin-ogrenci-ders-basi-yapacak yildirimda-yeni-okullar-yukseliyor hem-tatil-hem-egitim uuden-israile-kinama edebaliden-okuma-yazma-hamlesi

Bursa’da 5 bin metrekare kapalı alana sahip BKM Kitabevi'nde kanserojen madde içeren hiçbir ürün satılmıyor. Kanserojen madde içeren kırtasiye malzemelerini ve oyuncakları kapısından

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı ve ilk çalan ders ziliyle ülke genelinde 17 milyonun üzerinde öğrenci ders başı yaptı.

Bursa'da 13 bin 580 öğretmene trafik eğitimi verildi.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, öğretim üyelerine mesaj yollayarak, “Mesleği sevdiren veya nefret ettiren konuşma ilk derste yapacağınız konuşmalar olabilir. İlk

Yıldırım Belediyesi, çeşitli mahallelere yaptığı kreşlerle minikleri yarınlara hazırlayacak.

Bursa, güzellik ve estetik sektöründe verdiği kaliteli eğitimler ile Avrupa’da yaşayan Türkleri meslek sahibi yapıyor. Gurbetçi vatandaşlar Bursa’da aldıkları eğitimler sayesinde

Uludağ Üniversitesi Senatosu, İsrail’in ırkçı kararını kınadı.

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) bünyesinde açılan okuma yazma kursuna katılanlar sertifikalarını aldı.

kanserojen-urun-satilmayan-kirtasiye

Kanserojen ürün satılmayan kırtasiye

Bursa’da 5 bin metrekare kapalı alana sahip BKM Kitabevi'nde kanserojen madde içeren hiçbir ürün satılmıyor. Kanserojen madde içeren kırtasiye malzemelerini ve oyuncakları kapısından içeri sokmayan BKM, şubelerinin dış cephesine astığı afişle kanserojene tepki gösteriyor.

ders-zili-caldi

Ders zili çaldı!

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı ve ilk çalan ders ziliyle ülke genelinde 17 milyonun üzerinde öğrenci ders başı yaptı.

ogretmenlere-trafik-egitimi-verildi

Öğretmenlere trafik eğitimi verildi!

Bursa'da 13 bin 580 öğretmene trafik eğitimi verildi.

86-bin-ogrenci-ders-basi-yapacak

86 bin öğrenci ders başı yapacak

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, öğretim üyelerine mesaj yollayarak, “Mesleği sevdiren veya nefret ettiren konuşma ilk derste yapacağınız konuşmalar olabilir. İlk derste öğrencilerimize vereceğimiz mesajlarda önemli” dedi. Bu yıl Uludağ Üniversitesi'ne 13 bine yakın öğrencinin yeni kayıt yaptırdığı, toplam 86 bin öğrencinin 1 Ekim'de ders başı yapacağı, 5 bin öğrencinin de kaydının silineceği öğrenildi

yildirimda-yeni-okullar-yukseliyor

Yıldırım'da yeni okullar yükseliyor!

Yıldırım Belediyesi, çeşitli mahallelere yaptığı kreşlerle minikleri yarınlara hazırlayacak.

hem-tatil-hem-egitim

Hem tatil hem eğitim!

Bursa, güzellik ve estetik sektöründe verdiği kaliteli eğitimler ile Avrupa’da yaşayan Türkleri meslek sahibi yapıyor. Gurbetçi vatandaşlar Bursa’da aldıkları eğitimler sayesinde sektörün aranan elemanları haline geliyor.

uuden-israile-kinama

U.Ü'den İsrail'e kınama!

Uludağ Üniversitesi Senatosu, İsrail’in ırkçı kararını kınadı.

edebaliden-okuma-yazma-hamlesi

Edebali'den okuma yazma hamlesi!

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) bünyesinde açılan okuma yazma kursuna katılanlar sertifikalarını aldı.

bursa-sinav-kolejine-buyuk-odul

Bursa Sınav Koleji'ne büyük ödül!

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Bursa İtibar Araştırması’nda eğitim sektörü klasmanında Bursa’nın en itibarlı şirketi olan Sınav Koleji, ödülünü düzenlenen törenle aldı.

aktas-bursaya-deger-katacak

Aktaş: Bursa'ya değer katacak!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından sil baştan yenilenen Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yeni eğitim öğretim yılında eğitime başlayacağını söyledi.

egitimciler-btsoda-toplandi

Eğitimciler BTSO'da toplandı!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) meslek komiteleri sektörlerinin geleceğine ışık tutan çalışmalara devam ediyor.

arif-aridan-gorkemli-aciklama

Arif Arı'dan görkemli açıklama!

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube’de Kasım ayında gerçekleştirilecek seçimler nedeniyle mevcut yönetimde yer alan Arif Arı başkanlığa aday olduğunu düzenlediği basın toplantısı ile ilan etti.

560-bin-ogrenci-karne-aldi

560 bin öğrenci karne aldı!

Bursa'da 2017-2018 eğitim öğretim dönemindeki toplam 560 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

hukumlulere-mesleki-egitim-imkani

Hükümlülere mesleki eğitim imkanı!

Bursa'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ceza İnfaz Kurumları arasında imzalanan protokol sayesinde, hükümlüler mesleki eğitim alacak, eğitimlerini tamamlayanlar kalfalık, ustalık, usta öğreticilik belgesi ve diploma alabilecek. Cezaevinde kaldığı sürede eğitimini tamamlayamayıp tahliye olanlar bir işe başladıkları takdirde, haftada bir gün mesleki eğitimi sürdürmek kaydıyla maaşlarının 3'te 2'si ve sigortaları devlet tarafından karşılanacak.

sinav-kolejinde-bilim-merkezi

Sınav Koleji'nde bilim merkezi

Bursa Sınav Koleji Doğu Kampüsü’nde öğrencilerin yaşayarak öğrenmelerini amaçlayan Bilim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

sinavda-akil-oyunlari-heyecani

Sınav’da Akıl Oyunları heyecanı!

Bursa Sınav Koleji’nin Türkiye genelindeki okullar arasında düzenlediği Akıl Oyunları Yarışması’nın 6.’sı büyük ilgi gördü.

soz-genclerde

Söz gençlerde!

Yıldırım Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “3. Geleneksel Molla Yegan Liseler Arası Münazara Yarışması” final etabı büyük çekişmelere sahne oldu.

15000-kisilik-dev-senlik

15000 kişilik dev şenlik!

Sınav Okulları’nın öğrenciler ve velilerle birlikte yazı karşılamak ve Sınav ailesini bir araya getirmek için düzenlediği Geleneksel Bahar ve Spor Şenliği’nin 8.si, 5 Mayıs Cumartesi günü Demirci Kampüsü’nde yapıldı.

otofest-2018-basliyor

OTOFEST 2018 başlıyor!

Bu yıl beşinci mezunlarını verecek olan ve otomotiv sektörünün nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere kurulan Türkiye’nin ilk otomotiv lisesi Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçı Birliği Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (OİB MTAL), Gençlik Haftası’nda "3. OTOFEST ve Kariyer Günleri" etkinliği çerçevesinde otomotiv sektör temsilcileri ile öğrencileri bir araya getiriyor.

giyasettin-bingole-tesekkur

Gıyasettin Bingöl'e teşekkür!

Bursa Sınav Koleji Doğu Kampüsü öğrencileri, “Kardeşler Paylaşır Projesi” kapsamında Muş’taki 22 okula bilgisayar, yazıcı, kıyafet ve kitap yardımında bulundu.