19 Haziran 2019 Çarşamba
Süper Timsah
4500-tl-bursa-staj-imkani corbalar-baskandan bursada-karne-sevinci acar-tum-ogretmenler-kadrolu-olmali buyuksehirden-karne-hediyesi bursada-577-bin-ogrenci-karne-alacak- btsodan-meslek-lisesi-hamlesi egitim-bir-senden-genisletilmis-toplanti

TÜBİTAK tarafından uygulamaya konulan 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü’ne kabul edilen öğrenciler, aylık 4 bin 500 TL

Uludağ Üniversitesinde final sınavlarının yaşandığı bu dönemde 7/24 esasına göre hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Görükle Gençlik Merkezi ve Görükle Millet Kıraathanesi,

Türkiye’de 18 milyon, Bursa’da da 577 bin 545 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrencilerin yaz tatili süreci de başlamış oldu.

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, yeni eğitim öğretim dönemine eski sorunlarla girilmemesi, beklentileri karşılayacak adımlar atılması ve vaatlerin icraata

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 15-16 Haziran tarihlerinde karnesini getiren bütün ilk, orta ve lise öğrencilerine ücretsiz ev sahipliği yapacak.

Bursa’da 1652 okulda 577 bin 545 öğrenci karne alacak.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde başlatılan ‘Meslekî Eğitimin Geliştirilmesi projesinin ilk toplantı yapıldı.

Eğitim Bir Sen Bursa 1 Nolu Şube mayıs ayı genişletilmiş il divan toplantısını gerçekleştirdi Şube yönetim kurulu, ilçe yönetim kurulları, disiplin, denetleme kurulları ile kadın

4500-tl-bursa-staj-imkani

4500 TL bursa staj imkanı!

TÜBİTAK tarafından uygulamaya konulan 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü’ne kabul edilen öğrenciler, aylık 4 bin 500 TL bursla staj yapmaya başladı. Üniversite, Temmuz ayında aynı şartlar ile 40 öğrenci daha alacak.

corbalar-baskandan

Çorbalar başkandan!

Uludağ Üniversitesinde final sınavlarının yaşandığı bu dönemde 7/24 esasına göre hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Görükle Gençlik Merkezi ve Görükle Millet Kıraathanesi, günün her saati dolup, taşıyor.

bursada-karne-sevinci

Bursa'da karne sevinci!

Türkiye’de 18 milyon, Bursa’da da 577 bin 545 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrencilerin yaz tatili süreci de başlamış oldu.

acar-tum-ogretmenler-kadrolu-olmali

Acar: Tüm öğretmenler kadrolu olmalı!

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, yeni eğitim öğretim dönemine eski sorunlarla girilmemesi, beklentileri karşılayacak adımlar atılması ve vaatlerin icraata dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

buyuksehirden-karne-hediyesi

Büyükşehir'den karne hediyesi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 15-16 Haziran tarihlerinde karnesini getiren bütün ilk, orta ve lise öğrencilerine ücretsiz ev sahipliği yapacak.

bursada-577-bin-ogrenci-karne-alacak-

Bursa’da 577 bin öğrenci karne alacak

Bursa’da 1652 okulda 577 bin 545 öğrenci karne alacak.

btsodan-meslek-lisesi-hamlesi

BTSO'dan meslek lisesi hamlesi!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde başlatılan ‘Meslekî Eğitimin Geliştirilmesi projesinin ilk toplantı yapıldı.

egitim-bir-senden-genisletilmis-toplanti

Eğitim-Bir-Sen'den genişletilmiş toplantı!

Eğitim Bir Sen Bursa 1 Nolu Şube mayıs ayı genişletilmiş il divan toplantısını gerçekleştirdi Şube yönetim kurulu, ilçe yönetim kurulları, disiplin, denetleme kurulları ile kadın komisyonu yönetimlerinin katıldığı Mayıs 2019 genişletilmiş il divan toplantısı Aşiyan Park’da yapıldı. İl divan toplantısı akabinde birlikte yapılan iftar programına Ak Parti İl başkan vekili Mustafa Sayılgan da iştirak etti.

is-dunyasindan-mesleki-egitim-hamlesi

İş dünyasından mesleki eğitim hamlesi!

Bursa’da iş dünyasına yönelik projeleriyle uzmanlık merkezi haline gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), mesleki eğitime yönelik önemli bir projeye daha imza attı.

genc-tasarimcilara-baskan-morali

Genç tasarımcılara başkan morali!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin bir yıl boyunca teknoloji tasarım derslerinde yaptıkları maketlerden oluşan sergiyi gezdi.

acardan-yeni-sistem-degerlendirmesi

Acar'dan yeni sistem değerlendirmesi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ortaöğretim Tasarım Tanıtım Toplantısı” düzenlemesinin ve yeni ortaöğretim ders çizelgelerini kamuoyu ile paylaşmasının ardından Eğitim Bir Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Ramazan Acar olumsuzluklara neden olabilecek ince ayrıntılara dikkat çekti.

btude-arpali-protesto

BTÜ'de arpalı protesto

Bursa Teknik Üniversitesi'nin 'görevde yükselme sınavı'nda haksızlık yapıldığını ve yönetimin teknik değil arpalık üniversitesi gibi davrandığını iddia eden Türk Eğitim-Sen Bursa 2'nolu şube temsilcileri, kampüsün bahçesindeki 'arpalı' protestosu dikkat çekti.

bursa-egitim-bir-senden-tatil-aciklamasi

Bursa Eğitim-Bir-Sen'den tatil açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eğitim öğretimde ara tatil uygulamasına ilişkin açıklamasının ardından Eğitim Bir Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar ince ayrıntılara dikkat çekti.

yaz-tatili-suresi-11-hafta-olacak

Yaz tatili süresi 11 hafta olacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “13 haftalık yaz tatilinin 2 haftası Nisan ve Kasım aylarında yapılacak birer haftalık ara tatil olarak planlanmış bulunuyor.

bursaya-yenir-bir-universite-geliyor

Bursa'ya yenir bir üniversite geliyor

Şahinkaya Eğitim Kurumları, Bursa’ya Uluslararası Bilim Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi kuruyor.

bursada-ucus-okulu

Bursa'da uçuş okulu!

Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği (BUMİAD) bünyesinde kurulan UTEK Uçuş Okulu AŞ, Bursa’da bir ilki hayata geçirerek pilotluk eğitimi verecek bir okul kurdu. Yenişehir’de eğitime başlayan okulda, ilk etapta PPL Hususi Pilot Lisansı ve LAPL Hafif Hava Aracı Pilot Lisansı verilecek.

erdem-ihtiyaci-cozecegiz

Erdem: İhtiyacı çözeceğiz!

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, kendisini ziyaret eden Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi’ye, devlet okulu ihtiyacı ile ilgili destek sözü verdi. Erdem, “Okul ihtiyacını yapacağımız ortak çalışmalarla karşılamak istiyoruz” dedi.

dulgerden-egitim-ogretim-degerlendirmesi

Dülger'den eğitim öğretim değerlendirmesi!

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, 17 ilçe Milli Eğitim Müdürü’nün katılımıyla eğitim ve öğretim değerlendirme toplantısına katıldı.

uude-yaz-okulu-geri-geldi

U.Ü'de yaz okulu geri geldi!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) senato toplantısından öğrencilere müjdeli bir haber çıktı. Senato, dört yıl önce kaldırılan yaz okulu uygulamasının yeniden başlatılmasına karar verdi.

esginden-tematik-universite-teklifi

Esgın'den tematik üniversite teklifi!

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne tayin edilen Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan AK Parti Bursa milletvekilleri Mustafa Esgin, Emine Yavuz Gözgeç, Refik Özen ve Zafer Işık, üniversitenin dünya çapında akademik başarıya ulaşması için destek sözü verdi.