rotabursaTV
memur-alimina-rekor-basvuru selcuk-niyetimiz-okullari-acmak ogrenciler-maratoncu-gibi-kostu turkiyenin-en-buyuk-online-sinavi bingol-benim-icin-sereftir buyuksehirle-el-ele-haydi-universiteye osmangaziden-online-sinav-destegi bakan-selcuktan-cocuklara-uyari

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’ne 161 personel alımına, 5 bini aşkın başvuru geldi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okulların ne zaman açılacağına dair sorulan soruya, “Bizim amacımız okulları açmak ve açacağız. Bunun için de her türlü şartı iyileştirmek

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik liselere geçiş sınavının ilk oturumu sonrası okula alınmayan veliler kapıya hücum etti. Polis, sosyal mesafeyi hiçe sayan

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’na sayılı günler kala, Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği online deneme sınavlarından sonuncusu bu hafta

Bursa Yıldırım Namazgah Mahallesi’ne inşa edilecek ilkokulun yapımını üstlenen hayırsever iş insanı Gıyasettin Bingöl, Vali Yakup Canbolat ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hocalara Geldik Bursa Başarı Merkezi işbirliğinde üniversite adaylarına yönelik hazırlanan Temel Yeterlilik Testi Türkiye

Osmangazi Belediyesi 25-26 Temmuz’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve 20 Haziran’da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) öncesinde internet üzerinden deneme sınavı

Yarın 4 saatliğine dışarıya çıkacak 14 yaş ve altı çocuklara seslenen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu sürecin sizin kontrolünüzde olmasına lütfen dikkat edin. Çocuklar,

memur-alimina-rekor-basvuru

Memur alımına rekor başvuru

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’ne 161 personel alımına, 5 bini aşkın başvuru geldi.

selcuk-niyetimiz-okullari-acmak

Selçuk: Niyetimiz okulları açmak!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okulların ne zaman açılacağına dair sorulan soruya, “Bizim amacımız okulları açmak ve açacağız. Bunun için de her türlü şartı iyileştirmek noktasında büyük bir gayretin içindeyiz. Yani bizim niyetimiz okulları açmaktır” cevabını verdi

ogrenciler-maratoncu-gibi-kostu

Öğrenciler maratoncu gibi koştu!

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik liselere geçiş sınavının ilk oturumu sonrası okula alınmayan veliler kapıya hücum etti. Polis, sosyal mesafeyi hiçe sayan velileri öğrencilerin yanına yaklaştırmadı.

turkiyenin-en-buyuk-online-sinavi

Türkiye’nin en büyük online sınavı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’na sayılı günler kala, Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği online deneme sınavlarından sonuncusu bu hafta sonu yapılacak. Gerçek zamanlı olan ve 5 haftadır devam eden online sınavlara toplam 22 bin öğrenci katıldı.

bingol-benim-icin-sereftir

Bingöl: Benim için şereftir!

Bursa Yıldırım Namazgah Mahallesi’ne inşa edilecek ilkokulun yapımını üstlenen hayırsever iş insanı Gıyasettin Bingöl, Vali Yakup Canbolat ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger arasında protokol imzalandı.

buyuksehirle-el-ele-haydi-universiteye

Büyükşehir’le el ele haydi üniversiteye

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hocalara Geldik Bursa Başarı Merkezi işbirliğinde üniversite adaylarına yönelik hazırlanan Temel Yeterlilik Testi Türkiye Geneli Deneme Kitapçığı, 7 ilçedeki 30 farklı noktada gençlere dağıtıldı.

osmangaziden-online-sinav-destegi

Osmangazi'den online sınav desteği!

Osmangazi Belediyesi 25-26 Temmuz’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve 20 Haziran’da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) öncesinde internet üzerinden deneme sınavı düzenleyecek.

bakan-selcuktan-cocuklara-uyari

Bakan Selçuk'tan çocuklara uyarı!

Yarın 4 saatliğine dışarıya çıkacak 14 yaş ve altı çocuklara seslenen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu sürecin sizin kontrolünüzde olmasına lütfen dikkat edin. Çocuklar, arkadaşları, sevdikleri yerine ağaçlara sarılsınlar. Bol bol yürüsünler, konuşsunlar ama kalabalıklara karışmasınlar" ifadelerini kullandı.

yaz-tatilinde-okul-olacak-mi

Yaz tatilinde okul olacak mı?

Yaz tatilinde okul var mı sorusunun yanıtını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdi. Selçuk yaz tatili süresince okulların kapalı olacağını EBA TV'nin yayında olacağını söyledi.

bakandan-yeni-aciklama

Bakan'dan yeni açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Kabine toplantısında ortaya çıkan görüşler çerçevesinde Uzaktan Eğitimin 31 Mayıs’a kadar devam etmesi kararlaştırılmıştır” demişti. Bakan Selçuk yaptığı yeni açıklamayla normalleşmenin beklendiği şekilde olması halinde 1 Haziran'da okulların açılabileceğini söyledi.

egitim-uzaktan-destek-gonulden

Eğitim uzaktan, destek gönülden

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSMEK marifetiyle uzaktan eğitim modeliyle internetten canlı olarak düzenlenen lise ve üniversite hazırlık kurslarına katılarak, tüm öğrencilere başarılar diledi.

bursa-egitim-bir-senden-aciklama

Bursa Eğitim-Bir-Sen'den açıklama!

Bursa-Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, Eğitim Bir-Sen Genel Merkezin talebi üzerine karara bağlanan; proje okulu yöneticilerine görevlendirme başvuru hakkını değerlendirdi.

ara-sinavlar-iptal-edildi

Ara sınavlar iptal edildi

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Senatosunun aldığı kararla, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde ara imtihanların yapılmayacağı açıklandı.

dulgerden-bursa-ekibine-tesekkur

Dülger’den Bursa Ekibine Teşekkür

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava girecek 8. sınıf öğrencileri için birinci dönem müfredat ve kazanımlarına yönelik çalışma soruları destek paketi yayımlandı.

maskeler-emniyete-teslim-edildi

Maskeler emniyete teslim edildi

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Covid-19 ile mücadele kapsamında kullanılmak üzere bin 500 adet siperlik maske ile 5 bin adet cerrahi maskeyi ziyaret ettiği Bursa İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’a teslim etti.

bakandan-yaz-tatili-aciklamasi

Bakan'dan yaz tatili açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir" dedi.

bursadan-istanbula-tasindi

Bursa'dan İstanbul’a taşındı

Türkiye’nin ilk tasarım meslek yüksekokulu olan Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre İstanbul’a taşındı.

uzaktan-egitimde-zoom-yasak

Uzaktan eğitimde Zoom yasak!

Milli Eğitim Bakanlığı, kişisel bilgilerin güvenliği konusunda şüphelere neden olan Zoom ve benzeri uygulamaların uzaktan eğitimde kullanılmasına yasak getirdi. Bakanlık, okullara gönderdiği talimat ile EBA TV dışında uzaktan eğitim yöntemlerinin kullanılmaması talimatını verdi.

uludag-universitesi-20-ogretim-uyesi-alacak

Uludağ Üniversitesi 20 öğretim üyesi alacak

Bursa Uludağ Üniversitesi, akademik eğitim kadrosunu güçlendirmek için farklı fakülte, bölüm ve dallarına, yeni öğretim üyesi alacak.

abdli-zoomdan-ahlaksiz-hareket

ABD'Lİ Zoom'dan ahlaksız hareket!

Koronavirüs salgını nedeniyle, eğitim-öğretimin uzaktan yapılmasının ardından ilginç bir durum ortaya çıktı. MEB'nin tavsiyesiyle, 18 milyon öğrenci ve öğretmeni 'Zoom' adlı video-konferans programını kullanmaya başladı.