gurden-meslek-lisesi-cikisi bursa-milli-egitimde-neler-oluyor gurkandan-yeni-egitim-yili-mesaji etwinning-proje-odulleri-sahiplerini-buldu fakibabadan-bakan-ozere-cagri okullar-6-eylulde-tam-zamanli-acilacak bursa-milli-egitimde-gorev-degisimi her-yaz-yeni-bir-dil-projesi

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Bursa'daki mesleki ve teknik Anadolu liselerinin müdürleriyle mesleki eğitime hazırlık ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Sabahattin Dülger'in Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınarak Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne atanmasıyla boşalan koltuğa oturan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Bülent

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

2020 Yılı eTwinning Faaliyetleri kapsamında hazırladıkları projelerle en iyi proje ödülüne layık görülen öğretmenler ödüllerini İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Altıntaş’ın

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in, göreve gelmesiyle birlikte görevden almalar ve yeni atamalar Ak Parti içinde rahatsızlık yaratmaya başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre okullar 6 Eylül'de tam zamanlı ve yüz yüze olarak açılacak. Öğretmenler ve okul personellerine PCR testi şartı getirilirken,

Sabahattin Dülger’in Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü olarak atanmasının ardından Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine Bülent Altıntaş getirildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kemikli, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Bursa Eğitime Destek Platformu Başkanı Ali Yılmaz’ın

gurden-meslek-lisesi-cikisi

Gür'den meslek lisesi çıkışı!

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Bursa'daki mesleki ve teknik Anadolu liselerinin müdürleriyle mesleki eğitime hazırlık ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

bursa-milli-egitimde-neler-oluyor

Bursa Milli Eğitim'de neler oluyor?

Sabahattin Dülger'in Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınarak Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne atanmasıyla boşalan koltuğa oturan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Altıntaş'ın sabaha karşı görevden alınması şok etkisi yarattı. Bir ayını bile doldurmadan görevden alınan Altıntaş'ın yerine MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı olarak görev yapan Serkan Gür atandı. Peki, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'nde neler oluyor? Jet görevden almanın nedeni ne? Ayrıntılar Mustafa Gültekin'in özel haberinde...

gurkandan-yeni-egitim-yili-mesaji

Gürkan'dan yeni eğitim yılı mesajı!

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

etwinning-proje-odulleri-sahiplerini-buldu

eTwinning proje ödülleri sahiplerini buldu!

2020 Yılı eTwinning Faaliyetleri kapsamında hazırladıkları projelerle en iyi proje ödülüne layık görülen öğretmenler ödüllerini İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Altıntaş’ın elinden aldı.

fakibabadan-bakan-ozere-cagri

Fakıbaba'dan, Bakan Özer'e çağrı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in, göreve gelmesiyle birlikte görevden almalar ve yeni atamalar Ak Parti içinde rahatsızlık yaratmaya başladı.

okullar-6-eylulde-tam-zamanli-acilacak

Okullar 6 Eylül'de tam zamanlı açılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre okullar 6 Eylül'de tam zamanlı ve yüz yüze olarak açılacak. Öğretmenler ve okul personellerine PCR testi şartı getirilirken, okula yine maske ile gidilecek.

bursa-milli-egitimde-gorev-degisimi

Bursa Milli Eğitimde görev değişimi!

Sabahattin Dülger’in Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü olarak atanmasının ardından Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine Bülent Altıntaş getirildi.

her-yaz-yeni-bir-dil-projesi

Her Yaz Yeni Bir Dil Projesi

Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kemikli, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Bursa Eğitime Destek Platformu Başkanı Ali Yılmaz’ın imzaladığı protokol sayesinde lise öğrencileri her yaz yeni bir dil öğrenecek.

sehir-merkezinin-akcigeri-uludag-universitesi

Şehir merkezinin akciğeri Uludağ Üniversitesi

Kurulduğu ilk günden itibaren doğanın korunmasına büyük bir önem veren Bursa Uludağ Üniversitesi, kampüs bünyesinde barındırdığı orman ile adeta kent merkezinin akciğeri görevini üstleniyor.

bakan-selcuk-aciklama-yapti

Bakan Selçuk açıklama yaptı!

Koronavirüs vakalarının hızla katlanması nedeniyle 'okullar açılacak mı?' sorusu akıllarda dolaşırken Bakan Selçuk'tan açıklama geldi. Selçuk yaptığı açıklamada "Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme Eylül ayında başlayacağız inşallah" dedi.

oyun-hatain-provasidir

Oyun, hataın provasıdır!

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından "Oyun Hayatın Provasıdır" sloganıyla başlatılan ve 22 hafta süren Eğitsel Bakış Açısıyla Zekâ Oyunları Projesi (EZOP) kapanış töreni İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in katılımıyla Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

kutuphane-acik-erisim-sistemi-

Kütüphane açık erişim sistemi

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 2019 Haziran ayında ücretsiz olarak hizmete sunulan Açık Erişim Sistemi, 1 milyon kullanıcı sınırını aştı.

hayat-boyu-egitim-haftasi

Hayat Boyu Eğitim Haftası

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce bu yıl ilk kez 1-7 Haziran 2021 tarihleri arası Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak kutlanıyor. İlk kez kutlanan Hayat Boyu Öğrenme haftası kapsamında Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

yuz-yuze-egitim-basliyor

Yüz yüze eğitim başlıyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin ilkokullarda 1 Haziran, ortaokul ve liselerde ise 7 Haziran itibarıyla başlayacağını duyurdu.

bursaya-4-ar-ge-merkezi

Bursa’ya 4 AR-GE merkezi!

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Bursa’da 153 yıllıkTophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiniziyaret etti.Ziyarette Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Tüm Saatçi ve İşadamları Derneği (TÜSAD) Başkanı Hayrettin Akpınar ve vakıf yetkilisi iş insanları da yer aldı.

mebden-yeni-aciklama

MEB'den yeni açıklama

Lise sınavlarında Kovid-19 salgını nedeniyle yapılan yeni düzenlemenin ayrıntıları vatandaşlar tarafından merak ediliyordu. MEB, 'liselerde sınavlar ile ilgili uygulamalar nasıl olacak?' sorusunu yanıtladı. Soru-cevap şeklinde yapılan açıklamada en çok merak edilen konular bulunuyor.

mebden-yuz-yuze-egitim-aciklamasi

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması

MEB, 17 Mayıs Pazartesi resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında uzaktan eğitim yapılacağını açıkladı.

ziraat-fakultesi-hasat-rekoruna-kosuyor

Ziraat Fakültesi hasat rekoruna koşuyor!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Ziraat Fakültesi, 2021 yaz mevsiminde ekim/dikim faaliyetlerini tamamladığı bitki ve meyvelerden hasat rekoru bekliyor. Bu yıl için toplam 1289 dekar alanı işleyen fakülte yönetimi, yüzlerce ton ürün elde etmeyi planlıyor.

pandemi-golgesinde-23-nisan

Pandemi gölgesinde 23 Nisan...

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kuruluşunun 101. Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı.

rektor-kilavuz-gurur-abidelerimiz

Rektör Kılavuz: Gurur abidelerimiz!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Türkiye’nin en büyük bilimsel etkinliklerinden biri olan Teknofest 2021’de 240 öğrenci ve 45 takım ile katılacak. BUÜ takımları, etkinlik kapsamında yapılacak 17 farklı yarışmada projelerini sergileyecek.