Süper Timsah
busem-toplantisi-yapildi tarihi-okuldan-anlamli-proje bakan-selcuk-bursaya-geldi corba-cesmesi o-vali-istifa-etmezse-sen-istifa-et-ali-baskan simya-kolejinden-muhtesem-kutlama yasananlar-cok-vahim bu-konu-onemli

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında “ortak bir okul gelişim kültürü ve kabul edilebilir standartların oluşturulması, sürekli iyileştirmenin ve

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin BEBKA destekli ‘gıda teknoloji alanı’ projesinin tanıtımı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığının 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla 'Sanata engel yok: En özel öğrenciler, eserler, etkinlikler' sergisi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsüne kurduğu çorba çeşmesi sayesinde üniversiteli gençler güne sıcak bir çorba içerek başlıyor.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programında Konya Valisi'nin oturuşunu beğenmediği bir kişiye "birader" diyerek azarlaması

Bursa'nın saygın eğitim markalarından Uzman Kariyer Eğitim Kurumları ve Simya Koleji 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü coşkuyla kutladı.

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, huzurlu bir eğitim için şiddetin ortadan kaldırılmasının şart olduğunu söyledi.

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, gıda teknolojisi alanında mesleki ve kariyer gelişim merkezi kurularak, mevcut öğrenci ve

busem-toplantisi-yapildi

BUSEM toplantısı yapıldı!

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında “ortak bir okul gelişim kültürü ve kabul edilebilir standartların oluşturulması, sürekli iyileştirmenin ve gelişimin sağlanması” amacıyla uygulamaya koyduğu “Bursa Sürekli İyileştirme Modeli” (BUSİM) projesi kapsamındaki sürece giren pilot okullar için geribildirim toplantısı yapıldı.

tarihi-okuldan-anlamli-proje

Tarihi okuldan anlamlı proje!

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin BEBKA destekli ‘gıda teknoloji alanı’ projesinin tanıtımı yapıldı.

bakan-selcuk-bursaya-geldi

Bakan Selçuk Bursa'ya geldi!

Milli Eğitim Bakanlığının 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla 'Sanata engel yok: En özel öğrenciler, eserler, etkinlikler' sergisi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un iştirakiyle Bursa’da açıldı. 11 Aralık'a kadar sürecek sergide, Turkcell’in engelsiz eğitim programı ile destek verdiği öğrencilerin sanat eserleri de yer alıyor.

corba-cesmesi

Çorba çeşmesi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsüne kurduğu çorba çeşmesi sayesinde üniversiteli gençler güne sıcak bir çorba içerek başlıyor.

o-vali-istifa-etmezse-sen-istifa-et-ali-baskan

O Vali istifa etmezse sen istifa et Ali Başkan!

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programında Konya Valisi'nin oturuşunu beğenmediği bir kişiye "birader" diyerek azarlaması olayına, "hala öğretmenlerden özür dilenmedi" diyerek tepki gösterdi.

simya-kolejinden-muhtesem-kutlama

Simya Koleji'nden muhteşem kutlama!

Bursa'nın saygın eğitim markalarından Uzman Kariyer Eğitim Kurumları ve Simya Koleji 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü coşkuyla kutladı.

yasananlar-cok-vahim

Yaşananlar çok vahim!

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, huzurlu bir eğitim için şiddetin ortadan kaldırılmasının şart olduğunu söyledi.

bu-konu-onemli

Bu konu önemli!

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, gıda teknolojisi alanında mesleki ve kariyer gelişim merkezi kurularak, mevcut öğrenci ve mezunların iş gücü piyasası koşullarına göre bilgi ve beceri edinme süreçlerinin desteklemesi gerektiğini söyledi.

o-okul-mudurleri-gorevden-alindi

O okul müdürleri görevden alındı!

10 Kasın Atatürk'ü anma programı kapsamında aralarında Bursa'nın da olduğu bazı illerin çeşitli okullarında "Atatürk'e secde" görüntüleriyle olumsuz algıya neden olan okul yöneticileri görevlerinden alındı.

o-okul-muduru-aciga-alindi

O okul müdürü açığa alındı!

Aksaray’da otizmli çocukların yuhalanması iddiası üzerine okul müdürü açığa alınarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından inceleme için 2 müfettiş görevlendirildi.

her-4-basvurudan-biri-bursadan

Her 4 başvurudan biri Bursa'dan

Uluslararası Patent Birliği (UPB), Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol ile Ortaöğretim okullarında ‘Patent, Marka ve Buluş’ alanında eğitimler verecek.

ara-tatil-basladi

Ara tatil başladı!

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatili bugün başlıyor. Bu yıl Türkiye genelinde 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek olan ara tatil uygulaması anaokulu, ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okulları kapsıyor.

o-goruntulere-sorusturma-acildi

O görüntülere soruşturma açıldı!

Türkiye'de 10 Kasım Atatürk'ü anma törenlerinde ilkokul öğrencilerine yaptırılan Atatürk posteri önünde secde görüntülerinin biri de İznik'te bir ilkokulda yaşandı.

o-okul-yoneticilerine-sorusturma

O okul yöneticilerine soruşturma

Bursa'da, okul servisinde unutulan Selim K.'nin (4) gittiği Özel Cafer-Gülsüm Koç Anaokulu'nun yöneticileri hakkında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarî soruşturma başlattı.

fabrika-gibi-okul

Fabrika gibi okul!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde öğrencilerinin tasarlayıp ürettiği ahşap zeka oyunları, hem çocuklar, hem de büyükler tarafından oynanabiliyor. Okul tarafından geliştirilen 3 ahşap oyuncağının patenti alındı. Ayrıca öğrenciler burada eğitim görmenin yanı sıra döner sermayeden de pay alarak ailelerine yük olmaktan kurtuluyor.

buuden-onemli-adim

BUÜ'den önemli adım!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, yeni dönemde uluslararası akademik iş birliklerine özel önem vereceklerini ve bu konuda ciddi adımlar atacaklarını söyledi.

-avrupada-600-bin-ogretmen-kullaniyor

Avrupa'da 600 bin öğretmen kullanıyor!

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, 2019-2020 yılında Bursa'da 8 okulun eTwinning kullandığını belirterek, Avrupa'da 600 bin öğretmenin bu sistemle iletişim kurduğunu söyledi.

beslenme-dostu-okullara-sertifika

Beslenme dostu okullara sertifika!

Bursa'da yürütülen 'Beyaz Bayrak' ve ' Beslenme Dostu Okul' programları kapsamında sertifika töreni düzenlendi.

kimya-fabrikasi-gibi-okul

Kimya fabrikası gibi okul!

Bursa’da liseli kimyagerler, her yıl yüzlerce ton temizlik maddesi üreterek bütün Türkiye’ye satıyor.

dulgerden-yeni-mudurlere-nasihat

Dülger'den yeni müdürlere nasihat!

Bursa’da ilk defa yöneticiliğe atanan okul ve kurum müdürlerine yönelik hazırlanan “Okul Müdürleri Bilgilendirme Toplantısı” Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu'nda gerçekleştirildi.