sinavin-buyuk-gururu yildirima-spor-lisesi bbg-evi-gibi-okul bingol-ogreten--herkes-iyidir yabanci-dilde-sinav-farki performans-degerlendirmeye-tepki bakan-simsek-bursada 8-ogrenci-zehirlendi

Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün akademik denetiminde ve raportörlüğünde 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi’nin (TİE) ilk yerel

Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Milli Eğitim Bakanlığı, Yıldırım Belediyesi ve Bursaspor'un oluşturacağı 5'li bir protokol ile Spor Lisesi projesinin hayata geçirilmesi

Bursa'da bir okulun müdürünün öğretmenler odası dahil okulun her köşesine güvenlik kamerası koydurarak öğretmenlere mobbing uyguladığı iddia edilirken bir grup sendika üyesi okulun

Uludağ Üniversitesi ve Bursa Sınav Okulları işbirliği ile düzenlenen 1. Uluslararası Temel Eğitim Kongresi Kervansaray Termal Otel’de başladı. Temel Eğitim ve Değişen Dünya teması

Türkiye, Hollanda, İtalya, Portekiz, İspanya’nın katılımıyla oluşturulan ve Bursa Sınav Okulları’nın Türkiye Komitesi Başkanlığı’nı yaptığı Impact Projesi’nde etkinlikler

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlere yönelik performan değerlendirme taslağına tepki gösterdi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Uludağ Üniversitesi’nde yapımı tamamlanan Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin resmi açılışını gerçekleştirdi.

Bursa'da bir lisede sekiz öğrenci yedikleri gıdadan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

sinavin-buyuk-gururu

Sınav’ın büyük gururu

Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün akademik denetiminde ve raportörlüğünde 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi’nin (TİE) ilk yerel uygulaması olan Bursa İtibar Endeksi’nin 2017 araştırması sonuçlandı. 10 kampüsü ve 16 bin öğrencisiyle Bursa eğitiminin amiral gemisi Sınav Koleji, eğitim sektörü klasmanında büyük bir farkla Bursa’nın en itibarlı kurumu oldu.

yildirima-spor-lisesi

Yıldırım'a spor lisesi!

Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Milli Eğitim Bakanlığı, Yıldırım Belediyesi ve Bursaspor'un oluşturacağı 5'li bir protokol ile Spor Lisesi projesinin hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

bbg-evi-gibi-okul

BBG evi gibi okul

Bursa'da bir okulun müdürünün öğretmenler odası dahil okulun her köşesine güvenlik kamerası koydurarak öğretmenlere mobbing uyguladığı iddia edilirken bir grup sendika üyesi okulun önünde basın açıklaması yaptı.

bingol-ogreten--herkes-iyidir

Bingöl: Öğreten herkes iyidir

Uludağ Üniversitesi ve Bursa Sınav Okulları işbirliği ile düzenlenen 1. Uluslararası Temel Eğitim Kongresi Kervansaray Termal Otel’de başladı. Temel Eğitim ve Değişen Dünya teması altında 3 gün sürecek kongre, bu alanda çalışan akademisyenleri, araştırmacıları, öğretmenleri bir araya getirecek.

yabanci-dilde-sinav-farki

Yabancı dilde Sınav farkı!

Türkiye, Hollanda, İtalya, Portekiz, İspanya’nın katılımıyla oluşturulan ve Bursa Sınav Okulları’nın Türkiye Komitesi Başkanlığı’nı yaptığı Impact Projesi’nde etkinlikler çeşitli ülkelerde devam ediyor.

performans-degerlendirmeye-tepki

Performans değerlendirmeye tepki!

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlere yönelik performan değerlendirme taslağına tepki gösterdi.

bakan-simsek-bursada

Bakan Şimşek Bursa'da

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Uludağ Üniversitesi’nde yapımı tamamlanan Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin resmi açılışını gerçekleştirdi.

8-ogrenci-zehirlendi

8 öğrenci zehirlendi!

Bursa'da bir lisede sekiz öğrenci yedikleri gıdadan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

bu-ne-kepazelik-boyle

Bu ne kepazelik böyle!

Bursa'da whatsapp'dan kız öğrencilerinin bakireliğini sorgulayan müdür yardımcısı açığa alındı.

sinav-ogrencilerinden-ornek-kampanya

Sınav öğrencilerinden örnek kampanya

Mustafakemalpaşa Sınav Koleji öğrencileri, örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

mudanya-universitesi

Mudanya Üniversitesi

Bursa'da, Mudanya Üniversitesi öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bursa'nın başarılı eğitimcisi, Sınav Okulları'nın kurucusu Gıyasettin Bingöl'ün kurucusu olduğu Mudanya Üniversitesi hızla tamamlanırken eğitim camiasını da heyecanlandırdı.

egitimde-onemli-imza

Eğitimde önemli imza!

Uludağ Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sayesinde öğretmenlerin PISA ve TIMSS tarzı sorular üretmesi sağlanacak.

egitimde-sevindiren-haber

Eğitimde sevindiren haber

Bursa'da yapılan yeni dersliklerle beraber eğitim ve öğretimde 2019 yılında tamamen tekli eğitime geçilecek.

127-okula-anlamli-dokunus

127 okula anlamlı dokunuş!

Yıldırım Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin bakım, onarım ve tadilat işlerini yaparak, eğitime olan desteğini sürdürüyor.

mezun-sayisi-200-bine-ulasti-

Mezun sayısı 200 bine ulaştı

Kurulduğu günden bu yana yaklaşık 200 bin mezun veren Uludağ Üniversitesi’nde 2017-2018 güz döneminde de 968 öğrenci diploma aldı.

dunya-inovasyon-okulu-niluferde

Dünya İnovasyon Okulu Nilüfer'de

Bünyesinde Türkiye'nin en büyük özel üniversitelerinden birisi olan İstanbul Aydın Üniversitesi'ni de barındıran Bil Okulları çok yakında Bursa'da hizmet vermeye hazırlanıyor.

ogretmenler-eylemde

Öğretmenler eylemde!

Bursa'da kalbine bıçak saplanan ve kafasında baltayla gezen öğretmenleri görenlerin yürekleri ağızlarına geldi.

120-ulke-5-bin-ogrenci

120 ülke, 5 bin öğrenci!

Uludağ Üniversitesi’nde 120 farklı ülkeden 5 bine yakın öğrenci eğitim görüyor.

bu-bolumu-secenler-yasadi

Bu bölümü seçenler yaşadı!

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği’ne kayıt yaptıran en yüksek puanlı ilk 5 öğrenciye aylık 500 TL burs verilecek.

mevzuat-disi-sinavlara-yasak-

Mevzuat dışı sınavlara yasak

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, özel okul ve özel eğitim kurslarının aralık ayında yapılacağını duyurduğu mevzuat dışı bursluluk sınavlarına yasak getirdi.