15 Aralık 2018 Cumartesi
ÇOCUKLU CAFE
lisede-etik-tartismasi bursaya-yeni-fakulte tophane-eml-150-yasinda dekan-atamalari-tamamlandi davutoglundan-bursaya-ovgu kanserojen-urun-satilmayan-kirtasiye ders-zili-caldi ogretmenlere-trafik-egitimi-verildi

Bursa'nın Yenişehir ilçesindeki bir sağlık lisesinde öğrenim gören öğrenci teneffüs arasında parmağını sıraya sıkıştırınca yaralandı.

Bursa'ya Diş Hekimliği Fakültesi açılıyor. AK Parti Bursa milletvekilleri, Uludağ Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi açılması için çalışma başlattı.

Bursa’nın en köklü eğitim kurumlarından olan Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kuruluşunun 150. yılını kutluyor.

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (BUÜ) 5 fakültenin dekanlık devir teslim törenleri tamamlandı. Son olarak İlahiyat ve Güzel Sanatlar fakültelerinde görev teslimlerin tamamlanmasının

Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Bursa’nın çok özel şehirlerden biri olduğuna işaret ederek, “Bu ulu şehirde bir kez daha bulunmaktan dolayı çok

Bursa’da 5 bin metrekare kapalı alana sahip BKM Kitabevi'nde kanserojen madde içeren hiçbir ürün satılmıyor. Kanserojen madde içeren kırtasiye malzemelerini ve oyuncakları kapısından

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı ve ilk çalan ders ziliyle ülke genelinde 17 milyonun üzerinde öğrenci ders başı yaptı.

Bursa'da 13 bin 580 öğretmene trafik eğitimi verildi.

lisede-etik-tartismasi

Lisede etik tartışması!

Bursa'nın Yenişehir ilçesindeki bir sağlık lisesinde öğrenim gören öğrenci teneffüs arasında parmağını sıraya sıkıştırınca yaralandı.

bursaya-yeni-fakulte

Bursa'ya yeni fakülte...

Bursa'ya Diş Hekimliği Fakültesi açılıyor. AK Parti Bursa milletvekilleri, Uludağ Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi açılması için çalışma başlattı.

tophane-eml-150-yasinda

Tophane EML 150 yaşında!

Bursa’nın en köklü eğitim kurumlarından olan Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kuruluşunun 150. yılını kutluyor.

dekan-atamalari-tamamlandi

Dekan atamaları tamamlandı!

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (BUÜ) 5 fakültenin dekanlık devir teslim törenleri tamamlandı. Son olarak İlahiyat ve Güzel Sanatlar fakültelerinde görev teslimlerin tamamlanmasının ardından yeni dekanların hepsi göreve başlamış oldu.

davutoglundan-bursaya-ovgu

Davutoğlu’ndan Bursa’ya övgü

Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Bursa’nın çok özel şehirlerden biri olduğuna işaret ederek, “Bu ulu şehirde bir kez daha bulunmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

kanserojen-urun-satilmayan-kirtasiye

Kanserojen ürün satılmayan kırtasiye

Bursa’da 5 bin metrekare kapalı alana sahip BKM Kitabevi'nde kanserojen madde içeren hiçbir ürün satılmıyor. Kanserojen madde içeren kırtasiye malzemelerini ve oyuncakları kapısından içeri sokmayan BKM, şubelerinin dış cephesine astığı afişle kanserojene tepki gösteriyor.

ders-zili-caldi

Ders zili çaldı!

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı ve ilk çalan ders ziliyle ülke genelinde 17 milyonun üzerinde öğrenci ders başı yaptı.

ogretmenlere-trafik-egitimi-verildi

Öğretmenlere trafik eğitimi verildi!

Bursa'da 13 bin 580 öğretmene trafik eğitimi verildi.

86-bin-ogrenci-ders-basi-yapacak

86 bin öğrenci ders başı yapacak

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, öğretim üyelerine mesaj yollayarak, “Mesleği sevdiren veya nefret ettiren konuşma ilk derste yapacağınız konuşmalar olabilir. İlk derste öğrencilerimize vereceğimiz mesajlarda önemli” dedi. Bu yıl Uludağ Üniversitesi'ne 13 bine yakın öğrencinin yeni kayıt yaptırdığı, toplam 86 bin öğrencinin 1 Ekim'de ders başı yapacağı, 5 bin öğrencinin de kaydının silineceği öğrenildi

yildirimda-yeni-okullar-yukseliyor

Yıldırım'da yeni okullar yükseliyor!

Yıldırım Belediyesi, çeşitli mahallelere yaptığı kreşlerle minikleri yarınlara hazırlayacak.

hem-tatil-hem-egitim

Hem tatil hem eğitim!

Bursa, güzellik ve estetik sektöründe verdiği kaliteli eğitimler ile Avrupa’da yaşayan Türkleri meslek sahibi yapıyor. Gurbetçi vatandaşlar Bursa’da aldıkları eğitimler sayesinde sektörün aranan elemanları haline geliyor.

uuden-israile-kinama

U.Ü'den İsrail'e kınama!

Uludağ Üniversitesi Senatosu, İsrail’in ırkçı kararını kınadı.

edebaliden-okuma-yazma-hamlesi

Edebali'den okuma yazma hamlesi!

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) bünyesinde açılan okuma yazma kursuna katılanlar sertifikalarını aldı.

bursa-sinav-kolejine-buyuk-odul

Bursa Sınav Koleji'ne büyük ödül!

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Bursa İtibar Araştırması’nda eğitim sektörü klasmanında Bursa’nın en itibarlı şirketi olan Sınav Koleji, ödülünü düzenlenen törenle aldı.

aktas-bursaya-deger-katacak

Aktaş: Bursa'ya değer katacak!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından sil baştan yenilenen Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yeni eğitim öğretim yılında eğitime başlayacağını söyledi.

egitimciler-btsoda-toplandi

Eğitimciler BTSO'da toplandı!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) meslek komiteleri sektörlerinin geleceğine ışık tutan çalışmalara devam ediyor.

arif-aridan-gorkemli-aciklama

Arif Arı'dan görkemli açıklama!

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube’de Kasım ayında gerçekleştirilecek seçimler nedeniyle mevcut yönetimde yer alan Arif Arı başkanlığa aday olduğunu düzenlediği basın toplantısı ile ilan etti.

560-bin-ogrenci-karne-aldi

560 bin öğrenci karne aldı!

Bursa'da 2017-2018 eğitim öğretim dönemindeki toplam 560 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

hukumlulere-mesleki-egitim-imkani

Hükümlülere mesleki eğitim imkanı!

Bursa'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ceza İnfaz Kurumları arasında imzalanan protokol sayesinde, hükümlüler mesleki eğitim alacak, eğitimlerini tamamlayanlar kalfalık, ustalık, usta öğreticilik belgesi ve diploma alabilecek. Cezaevinde kaldığı sürede eğitimini tamamlayamayıp tahliye olanlar bir işe başladıkları takdirde, haftada bir gün mesleki eğitimi sürdürmek kaydıyla maaşlarının 3'te 2'si ve sigortaları devlet tarafından karşılanacak.

sinav-kolejinde-bilim-merkezi

Sınav Koleji'nde bilim merkezi

Bursa Sınav Koleji Doğu Kampüsü’nde öğrencilerin yaşayarak öğrenmelerini amaçlayan Bilim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.