Süper Timsah
acar-egitim-alaninda-sorunlar-yasaniyor uude-kilavuz-donemi bekler-turkiye-ucuncusu-oldu patent-sayisi-200e-yaklasti genclik-merkezinde-vize-mesaisi iste-ogrencilerin-bursa-hayali liselilerden-ornek-davranis okulda-esek-sakasi

Eğitim-Bir-Sen Yönetici Buluşması’nda eğitimcilerin karşılaştığı sorunlara yönelik çözümler gündeme getirildi. Toplantıda konuşan 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 9 üniversitenin rektörü değişti. Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz atandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi, ayrımcılığın önlenmesine yönelik düzenlenen yarışmada Türkiye üçüncülüğü elde eden

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), hayata geçirdiği projeler sâyesinde merkezî bütçe dışı gelirlerini 44 milyon TL’ye ulaştırdı. 2015 yılında 6 milyon olan bütçe dışı gelirler,

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Görükle’ye kazandırılan Gençlik Merkezi, vize sınavları süresince 1 Nisan’dan itibaren 24 saat açık olacak.

Nilüfer Belediyesi'nin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte "Bir Hayaldir Bursa" temasıyla düzenlediği resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Bursa'da lise öğrencileri, dua ettikten sonra şehitliği temizledi.

Bursa'da bir ilköğretim okulunda içtikleri sudan zehirlendikleri iddia edilen 25 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin su mataralarına şaka yapmak isteyen bir başka öğrencinin uhu

acar-egitim-alaninda-sorunlar-yasaniyor

Acar: Eğitim alanında sorunlar yaşanıyor!

Eğitim-Bir-Sen Yönetici Buluşması’nda eğitimcilerin karşılaştığı sorunlara yönelik çözümler gündeme getirildi. Toplantıda konuşan 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar diklenmeden dik durmayı bilen yeni yöneticileri yetiştirmek için EBS Bursa Akademi’yi de hayata geçireceklerini söyledi.

uude-kilavuz-donemi

U.Ü'de Kılavuz dönemi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 9 üniversitenin rektörü değişti. Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz atandı.

bekler-turkiye-ucuncusu-oldu

Bekler, Türkiye üçüncüsü oldu!

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi, ayrımcılığın önlenmesine yönelik düzenlenen yarışmada Türkiye üçüncülüğü elde eden Ahmet Erdem Anadolu Lisesi Öğrencisi Dilruba Bekler'i makamında misafir etti.

patent-sayisi-200e-yaklasti

Patent sayısı 200'e yaklaştı!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), hayata geçirdiği projeler sâyesinde merkezî bütçe dışı gelirlerini 44 milyon TL’ye ulaştırdı. 2015 yılında 6 milyon olan bütçe dışı gelirler, 2018 yılında 44 milyon 390 bin TL’ye çıktı.

genclik-merkezinde-vize-mesaisi

Gençlik Merkezinde vize mesaisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Görükle’ye kazandırılan Gençlik Merkezi, vize sınavları süresince 1 Nisan’dan itibaren 24 saat açık olacak.

iste-ogrencilerin-bursa-hayali

İşte öğrencilerin Bursa hayali!

Nilüfer Belediyesi'nin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte "Bir Hayaldir Bursa" temasıyla düzenlediği resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

liselilerden-ornek-davranis

Liselilerden örnek davranış!

Bursa'da lise öğrencileri, dua ettikten sonra şehitliği temizledi.

okulda-esek-sakasi

Okulda eşek şakası!

Bursa'da bir ilköğretim okulunda içtikleri sudan zehirlendikleri iddia edilen 25 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin su mataralarına şaka yapmak isteyen bir başka öğrencinin uhu karıştırdığı iddiası okulu karıştırdı.

busim-projesi-uygulamaya-gecti

BUSİM projesi uygulamaya geçti

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Sürekli İyileştirme Modeli (BUSİM) projesini uygulamaya koydu.

bakan-selcuk-bursaya-geldi

Bakan Selçuk Bursa'ya geldi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meslek okulları ile alakalı konuşarak, “Bizim meslek okullarımızın, sanayi toplumunun gerektirdiği daha mekanik ve orta ölçekli bir teknoloji ile yürümesinin mümkün olmadığını, yüksek teknolojiye dair yeni bir hikaye oluşturmamız gerektiğini gösteriyor. Bu hikayeyi hep birlikte yazacağız” dedi.

acardan-ek-gosterge-aciklamasi

Acar'dan ek gösterge açıklaması!

Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No'lu Şubesi, 2019 yılının ilk il divan kurulu toplantısını yaptı. Yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda sendikal faaliyetlerin yanı sıra önümüzdeki eğitim öğretim dönemine yönelik planlamalar da konuşuldu.

uludag-universitesine-tesekkur

Uludağ Üniversitesi'ne teşekkür!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin şehrin 13 farklı Ar-Ge Merkezi ile hayata geçireceği 2244 Sanayi Doktora Programı’na verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti. Bakan Varank, programın üniversite-sanayi iş birliğiyle farklı bir pencere açacağını söyledi.

bursada-karne-sevinci

Bursa'da karne sevinci!

Bursa'da 570 bin öğrenci ve 32 bin öğretmen yarı yıl tatiline girdi. Bu yıl birinci sınıfa başlayan 45 bini aşkın öğrenci ise ilk kez karne heyecanı yaşadı.

45-bin-ogrenci-ilk-kez-karne-alacak

45 bin öğrenci ilk kez karne alacak!

Bursa’da ilk ve orta öğretimde yaklaşık 590 bin 380 öğrenci ile 32 bin 915 öğretmen yarı yıl tatiline giriyor. Bu yıl birinci sınıfa başlayan 45 bini aşkın öğrenci de ilk kez karne almanın heyecanını yaşayacak.

tatili-verimli-gecirin

Tatili verimli geçirin!

Yarı yıl tatilinin çocukların dinlemesi için bir fırsat olduğu bildirildi.

iste-okuma-azmi

İşte okuma azmi!

Bursa'da ikamet eden 85 yaşındaki kadın, ilerleyen yaşına rağmen kar kış demedi her gün 2 kilometre yürüyerek gittiği kursta okuma-yazma öğrendi.

iki-ilcede-okullar-tatil

İki ilçede okullar tatil!

Bursa’nın dağ ilçelerinden Büyükorhan ve Harmancık'da eğitime bir gün ara verildi.

55-doktora-ogrencisi-alinacak

55 doktora öğrencisi alınacak!

Bursa Uludağ Üniversitesi, 2019 bahar döneminde 13 farklı sektörde istihdam edilmek üzere 55 doktora öğrencisi alacak. TÜBİTAK tarafından başlatılan ‘sanayi doktora programı’ dahilinde aylık 4 bin 500 TL burs verilecek olan öğrenciler, Bursa’da 13 farklı sanayi kuruluşunda çalışmalarını yürütebilecek.

baskan-acardan-2018-raporu

Başkan Acar'dan 2018 raporu!

Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, “Eğitime Bakış 2018 İzleme ve Değerlendirme” raporunu kamuoyuyla paylaştı.

acar-kanun-olu-dogmasin

Acar: Kanun ölü doğmasın!

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, öğretmenlik mesleğini düzenleyecek bir kanuna ihtiyaç olduğunu söyledi.