Erkan Aydın
ÇOCUKLU CAFE
liselilerden-ornek-davranis okulda-esek-sakasi busim-projesi-uygulamaya-gecti bakan-selcuk-bursaya-geldi acardan-ek-gosterge-aciklamasi uludag-universitesine-tesekkur bursada-karne-sevinci 45-bin-ogrenci-ilk-kez-karne-alacak

Bursa'da lise öğrencileri, dua ettikten sonra şehitliği temizledi.

Bursa'da bir ilköğretim okulunda içtikleri sudan zehirlendikleri iddia edilen 25 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin su mataralarına şaka yapmak isteyen bir başka öğrencinin uhu

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Sürekli İyileştirme Modeli (BUSİM) projesini uygulamaya koydu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meslek okulları ile alakalı konuşarak, “Bizim meslek okullarımızın, sanayi toplumunun gerektirdiği daha mekanik ve orta ölçekli bir teknoloji ile

Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No'lu Şubesi, 2019 yılının ilk il divan kurulu toplantısını yaptı. Yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda sendikal faaliyetlerin

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin şehrin 13 farklı Ar-Ge Merkezi ile hayata geçireceği 2244 Sanayi Doktora Programı’na verdiği katkılardan dolayı

Bursa'da 570 bin öğrenci ve 32 bin öğretmen yarı yıl tatiline girdi. Bu yıl birinci sınıfa başlayan 45 bini aşkın öğrenci ise ilk kez karne heyecanı yaşadı.

Bursa’da ilk ve orta öğretimde yaklaşık 590 bin 380 öğrenci ile 32 bin 915 öğretmen yarı yıl tatiline giriyor. Bu yıl birinci sınıfa başlayan 45 bini aşkın öğrenci de ilk kez

liselilerden-ornek-davranis

Liselilerden örnek davranış!

Bursa'da lise öğrencileri, dua ettikten sonra şehitliği temizledi.

okulda-esek-sakasi

Okulda eşek şakası!

Bursa'da bir ilköğretim okulunda içtikleri sudan zehirlendikleri iddia edilen 25 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin su mataralarına şaka yapmak isteyen bir başka öğrencinin uhu karıştırdığı iddiası okulu karıştırdı.

busim-projesi-uygulamaya-gecti

BUSİM projesi uygulamaya geçti

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Sürekli İyileştirme Modeli (BUSİM) projesini uygulamaya koydu.

bakan-selcuk-bursaya-geldi

Bakan Selçuk Bursa'ya geldi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meslek okulları ile alakalı konuşarak, “Bizim meslek okullarımızın, sanayi toplumunun gerektirdiği daha mekanik ve orta ölçekli bir teknoloji ile yürümesinin mümkün olmadığını, yüksek teknolojiye dair yeni bir hikaye oluşturmamız gerektiğini gösteriyor. Bu hikayeyi hep birlikte yazacağız” dedi.

acardan-ek-gosterge-aciklamasi

Acar'dan ek gösterge açıklaması!

Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No'lu Şubesi, 2019 yılının ilk il divan kurulu toplantısını yaptı. Yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda sendikal faaliyetlerin yanı sıra önümüzdeki eğitim öğretim dönemine yönelik planlamalar da konuşuldu.

uludag-universitesine-tesekkur

Uludağ Üniversitesi'ne teşekkür!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin şehrin 13 farklı Ar-Ge Merkezi ile hayata geçireceği 2244 Sanayi Doktora Programı’na verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti. Bakan Varank, programın üniversite-sanayi iş birliğiyle farklı bir pencere açacağını söyledi.

bursada-karne-sevinci

Bursa'da karne sevinci!

Bursa'da 570 bin öğrenci ve 32 bin öğretmen yarı yıl tatiline girdi. Bu yıl birinci sınıfa başlayan 45 bini aşkın öğrenci ise ilk kez karne heyecanı yaşadı.

45-bin-ogrenci-ilk-kez-karne-alacak

45 bin öğrenci ilk kez karne alacak!

Bursa’da ilk ve orta öğretimde yaklaşık 590 bin 380 öğrenci ile 32 bin 915 öğretmen yarı yıl tatiline giriyor. Bu yıl birinci sınıfa başlayan 45 bini aşkın öğrenci de ilk kez karne almanın heyecanını yaşayacak.

tatili-verimli-gecirin

Tatili verimli geçirin!

Yarı yıl tatilinin çocukların dinlemesi için bir fırsat olduğu bildirildi.

iste-okuma-azmi

İşte okuma azmi!

Bursa'da ikamet eden 85 yaşındaki kadın, ilerleyen yaşına rağmen kar kış demedi her gün 2 kilometre yürüyerek gittiği kursta okuma-yazma öğrendi.

iki-ilcede-okullar-tatil

İki ilçede okullar tatil!

Bursa’nın dağ ilçelerinden Büyükorhan ve Harmancık'da eğitime bir gün ara verildi.

55-doktora-ogrencisi-alinacak

55 doktora öğrencisi alınacak!

Bursa Uludağ Üniversitesi, 2019 bahar döneminde 13 farklı sektörde istihdam edilmek üzere 55 doktora öğrencisi alacak. TÜBİTAK tarafından başlatılan ‘sanayi doktora programı’ dahilinde aylık 4 bin 500 TL burs verilecek olan öğrenciler, Bursa’da 13 farklı sanayi kuruluşunda çalışmalarını yürütebilecek.

baskan-acardan-2018-raporu

Başkan Acar'dan 2018 raporu!

Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, “Eğitime Bakış 2018 İzleme ve Değerlendirme” raporunu kamuoyuyla paylaştı.

acar-kanun-olu-dogmasin

Acar: Kanun ölü doğmasın!

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, öğretmenlik mesleğini düzenleyecek bir kanuna ihtiyaç olduğunu söyledi.

bursayi-gencler-tanitacak

Bursa'yı gençler tanıtacak!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, geleceğin emanetçisi gençlerin ‘Merhamet’ temasını işleyecekleri kısa filmlerle Bursa’nın tanıtımına katkı sağlayacaklarını söyledi.

mikro-mekanik-bolumu-aciliyor

Mikro mekanik bölümü açılıyor!

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, ilçe milli eğitim ve meslek lisesi müdürleriyle bir araya geldi.

lisede-etik-tartismasi

Lisede etik tartışması!

Bursa'nın Yenişehir ilçesindeki bir sağlık lisesinde öğrenim gören öğrenci teneffüs arasında parmağını sıraya sıkıştırınca yaralandı.

bursaya-yeni-fakulte

Bursa'ya yeni fakülte...

Bursa'ya Diş Hekimliği Fakültesi açılıyor. AK Parti Bursa milletvekilleri, Uludağ Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi açılması için çalışma başlattı.

tophane-eml-150-yasinda

Tophane EML 150 yaşında!

Bursa’nın en köklü eğitim kurumlarından olan Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kuruluşunun 150. yılını kutluyor.

dekan-atamalari-tamamlandi

Dekan atamaları tamamlandı!

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (BUÜ) 5 fakültenin dekanlık devir teslim törenleri tamamlandı. Son olarak İlahiyat ve Güzel Sanatlar fakültelerinde görev teslimlerin tamamlanmasının ardından yeni dekanların hepsi göreve başlamış oldu.