ROTA BURSA

Benim şehrim, benim üniversitem

18 Şubat 2020 Salı 21:32

benim-sehrim-benim-universitem

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Benim Şehrim, Benim Üniversitem’ projesi kapsamında 17 ilçede üniversiteye hazırlanan 425 öğrenciye, Uludağ Üniversitesi’ni yakından tanıma imkanı sunuyor.

Ana Kucağı projesiyle 4-6 yaş gurubunun eğitime ilk adımı atmasından, ücretsiz lise ve üniversiteye hazırlık kurslarına, kütüphanelerden gençlik merkezlerine kadar gençlerin daha donanımlı hale gelmesi için yoğun çaba harcayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, eğitim projelerine bir yenisini daha ekledi.

Üniversite sınavı sonrası tercih danışma merkezleri ile gençlerin en doğru tercihi yapmalarına destek veren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de öğrencilere tercih yapacakları Uludağ Üniversitesi’ni yakından tanıma imkanı sunuyor. Hazırlanan ‘Benim Şehrim, Benim Üniversitem’ projesi kapsamında 17 ilçedeki yaklaşık 425 öğrenci, 25’er kişilik gruplar halinde Uludağ Üniversitesi’nde ağırlanacak. Projeden yararlanan ilk grup olan Keles İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencilerinin üniversite heyecanına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Uludağ Üniversite Rektörü Prof.Dr. Ahmet Saim Kılavuz da ortak oldu. Görükle Kampüsü içindeki öğrenci yemekhanesinde Rektör ve Başkan Aktaş ile yemek yiyen öğrenciler, öğrenci topluluklarının temsilcilerinden üniversite hakkında bilgi aldı, kütüphane ve fakülte binalarını gezdi.

Bursa’mızın yüz akı

Öğrencilerle sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kendisinin de Uludağ Üniversitesi mezunu olduğunu hatırlatarak, gençlerin Bursa’nın değerlerine sahip çıkması adına böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Proje kapsamında 17 ilçede üniversiteye hazırlanan toplam 425 lise son öğrencisinin Uludağ Üniversitesi’ni yakından tanıyacağını dile getiren Başkan Aktaş, “İnşallah bu yıl üniversite sınavlarına girip, önümüzdeki yıldan itibaren üniversite okumaya başlayacak gençlerimizi Bursa’mızın yüz akı Uludağ Üniversite’mizde ağırlıyoruz. Üniversitemizi tanıtıyoruz. Bugün de öğrencilerimizle sohbet edip, sorularını cevaplamaya çalıştık. Onlarla tecrübelerimizi paylaştık. Altyapısıyla, üstyapısıyla yollarıyla, kavşaklarıyla, yeşil alanlarıyla, spor tesisleriyle Bursa bir taraftan gelişiyor ama şehirde yaşayan her bir bireyin de şehre ve şehrin değerlerine daha fazla sahip çıkması gerekiyor. Bizim de derdimiz ve heyecanımız tamamen bu doğrultuda. Ben bugün misafirimiz olan Keles İmam Hatip Lisesi öğrencilerimize başarılar diliyorum. İnşallah gönüllerince bölümler kazandıkları bir sınav olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

yuz-yuze-egitim-ne-zaman-baslayacak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk salgın döneminde eğitim hakkında merak edilen başlıkları CNN TÜRK’te değerlendirdi.

Dülger: Emeği geçen herkese teşekkürler

dulger-emegi-gecen-herkese-tesekkurler Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulunan Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, eğitime verdiği katkıdan dolayı okulu yaptıran Hayırsever İş İnsanı Sabahattin

Osmangazi’den eğitime tam destek!

osmangaziden-egitime-tam-destek Pandemi sürecinde öğrencilere mağduriyet yaşatmamak için önemli çalışmalara imza atan Osmangazi Belediyesi, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okullara tablet desteği vermeyi

Öğretmene 'terbiyesiz' dedi cezayı yedi

ogretmene-terbiyesiz-dedi-cezayi-yedi Yargıtay'ın emsal nitelikteki kararıyla; çocuğunun öğretmenine 'terbiyesiz, geri zekalı' diyen veli, 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' suçundan en az bir yıl hapis cezası talebiyle

Diş Hekimliği Fakültesi’nde ilk ders!

dis-hekimligi-fakultesinde-ilk-ders Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde 2020-2021 ilk akademi yılı törenle başladı. Öğrencilere beyaz önlükleri üniversite yöneticileri tarafından giydirildi.

5 Ekim’den sonra hibrit eğitime başlıyor.

5-ekimden-sonra-hibrit-egitime-basliyor Bu yıl ilk kez öğrenci alan Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 5 Ekim’den sonra hibrit eğitime başlıyor. Üniversite yöneticileri ve Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Görükle