rotabursaTV

Bingöl: Benim için şereftir!

02 Haziran 2020 Salı 00:25

bingol-benim-icin-sereftir

Bursa Yıldırım Namazgah Mahallesi’ne inşa edilecek ilkokulun yapımını üstlenen hayırsever iş insanı Gıyasettin Bingöl, Vali Yakup Canbolat ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger arasında protokol imzalandı.

Heykel’deki Valilik binasında düzenlenen okul yapım protokolü imza töreninde konuşan Vali Canbolat, depreme dayanıksız 24 okulun yıkım kararı çıktığını, hayırsever Gıyasettin Bingöl’ün ise bir okulu kendisinin yapma kararından mutlu olduklarını söyledi.

VALİ CANBOLAT: GIYASETTİN BİNGÖL DAR ZAMANDA YETİŞTİ

Canbolat, ‘‘Tam da dar zamanda sağ olsun Gıyasettin Bey, Namazgah İlkokulu’nu yenileme, yeniden yapma fedakarlığını ve hayırseverliğini gösterdi. Biz kendisine çok teşekkür ediyoruz, bu dar zamanda yetişti. Biz Bursa’daki diğer hayırsever iş insanlarımızı da hayırseverlerimizi de yeni okul yapmaya, ihtiyacımız olan okulları yapmaya davet ediyoruz. Sınav Okulları’na ve sahibi Gıyasettin Bey’e, Kudbettin Bey’e, kıymetli evlatlarına teşekkür ediyorum. Gıyasettin Bingöl Namazgah İlkokulu, şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

‘BENİM İÇİN BİR ŞEREFTİR…”

Namazgah bölgesinin kendisi için önemli bir bölge olduğunu belirten Gıyasettin Bingöl ise, şöyle konuştu: ‘‘Namazgah, Bursa’ya geldiğimizde ilk yerleştiğimiz ve bir dönem yaşadığımız bölgedir. İl müdürümüz bana Namazgah İlkokulu dediğinde, çocukluğumun geçtiği yer olduğu için çok heyecanlandım. Böyle bir okul yapmak benim için bir şereftir. İnşallah en kısa sürede eğitimin hizmetine sunarız. Bizleri teşvik eden valimize, il müdürümüze ve emeği geçenlere teşekkür ederim.”

18-20 DERSLİKLİ OKUL KENDİ ADINI TAŞIYACAK

Vali Yakup Canbolat, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve işadamı Gıyasettin Bingöl, okulun yapım protokolünü birlikte imzaladı. Namazgah’ta 2 bin metrekari arsaya Gıyasettin Bingöl tarafından 18-20 derslikli okul binası anahtar teslimi inşa edilecek. Gıyasettin Bingöl Namazgah İlkokulu binasının kullanım hakkı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilecek.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Memur alımına rekor başvuru

memur-alimina-rekor-basvuru Bursa Uludağ Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’ne 161 personel alımına, 5 bini aşkın başvuru geldi.

Selçuk: Niyetimiz okulları açmak!

selcuk-niyetimiz-okullari-acmak Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okulların ne zaman açılacağına dair sorulan soruya, “Bizim amacımız okulları açmak ve açacağız. Bunun için de her türlü şartı iyileştirmek noktasında büyük bir

Öğrenciler maratoncu gibi koştu!

ogrenciler-maratoncu-gibi-kostu Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik liselere geçiş sınavının ilk oturumu sonrası okula alınmayan veliler kapıya hücum etti. Polis, sosyal mesafeyi hiçe sayan velileri

Türkiye’nin en büyük online sınavı

turkiyenin-en-buyuk-online-sinavi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’na sayılı günler kala, Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği online deneme sınavlarından sonuncusu bu hafta sonu yapılacak.

Bingöl: Benim için şereftir!

bingol-benim-icin-sereftir Bursa Yıldırım Namazgah Mahallesi’ne inşa edilecek ilkokulun yapımını üstlenen hayırsever iş insanı Gıyasettin Bingöl, Vali Yakup Canbolat ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger arasında

Büyükşehir’le el ele haydi üniversiteye

buyuksehirle-el-ele-haydi-universiteye Bursa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hocalara Geldik Bursa Başarı Merkezi işbirliğinde üniversite adaylarına yönelik hazırlanan Temel Yeterlilik Testi Türkiye Geneli Deneme