İl Milli Eğitim'den TEOG masası!

18 Temmuz 2017 Salı 21:00

il-milli-egitimden-teog-masasi

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TEOG sınavı tercih döneminde Bursa'daki alışveriş merkezlerine TEOG tercih masaları kurdu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bursa'nın muhtelif noktalarındaki alışveriş merkezlerine kurulan tercih masalarında görevli öğretmenler, öğrenci ve velilerine tercih döneminde yol gösterecek.

TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra tercih telaşına giren öğrenciler, alışveriş merkezlerinde kurulan tercih masalarından danışmanlık hizmeti alabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tasarlanan 'tercih robotu' programının da öğrencilere anlatıldığı masalar tercih döneminin sonuna kadar hizmet verecek. 


Bir alışveriş merkezinde hizmet veren tercih masasını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, danışmanlık masalarının tercih dönemini dağa sağlıklı bir şekilde yönetebilmek için kurulduğunu ifade etti. Tercih masalarının uzman rehber öğretmenler gözetiminde faaliyet gösterdiğini dile getiren Sarıkaya, "Tercih işlemlerinin hepsini rehber öğretmenlerimizle birlikte yürütüyoruz. İki farklı alışveriş merkezinde bu hizmeti oluşturduk. Öğrencilerimiz ve velilerimize buradaki rehber öğretmenlerle sağlıklı bir lise tercihinin nasıl yapılacağını anlatıyoruz" dedi. 


Sarıkaya, tercih merkezlerinin alışveriş merkezlerinde kurulmasının daha fazla öğrenciye ulaşmakta kolaylıkla sağlayacağını sözlerine ekledi. Alışveriş merkezlerinde kurulan ve TEOG sınavı tercih dönemi bitimine kadar hizmet verecek masalar öğlen saat 12:00'den ile akşam 22:00 saatleri arasında hizmet verecek. 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bu ne kepazelik böyle!

bu-ne-kepazelik-boyle Bursa'da whatsapp'dan kız öğrencilerinin bakireliğini sorgulayan müdür yardımcısı açığa alındı.

Sınav öğrencilerinden örnek kampanya

sinav-ogrencilerinden-ornek-kampanya Mustafakemalpaşa Sınav Koleji öğrencileri, örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Mudanya Üniversitesi

mudanya-universitesi Bursa'da, Mudanya Üniversitesi öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bursa'nın başarılı eğitimcisi, Sınav Okulları'nın kurucusu Gıyasettin Bingöl'ün kurucusu olduğu Mudanya Üniversitesi hızla

Eğitimde önemli imza!

egitimde-onemli-imza Uludağ Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sayesinde öğretmenlerin PISA ve TIMSS tarzı sorular üretmesi sağlanacak.

Eğitimde sevindiren haber

egitimde-sevindiren-haber Bursa'da yapılan yeni dersliklerle beraber eğitim ve öğretimde 2019 yılında tamamen tekli eğitime geçilecek.

127 okula anlamlı dokunuş!

127-okula-anlamli-dokunus Yıldırım Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin bakım, onarım ve tadilat işlerini yaparak, eğitime olan desteğini sürdürüyor.