İl Milli Eğitim'den TEOG masası!

18 Temmuz 2017 Salı 21:00

il-milli-egitimden-teog-masasi

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TEOG sınavı tercih döneminde Bursa'daki alışveriş merkezlerine TEOG tercih masaları kurdu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bursa'nın muhtelif noktalarındaki alışveriş merkezlerine kurulan tercih masalarında görevli öğretmenler, öğrenci ve velilerine tercih döneminde yol gösterecek.

TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra tercih telaşına giren öğrenciler, alışveriş merkezlerinde kurulan tercih masalarından danışmanlık hizmeti alabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tasarlanan 'tercih robotu' programının da öğrencilere anlatıldığı masalar tercih döneminin sonuna kadar hizmet verecek. 


Bir alışveriş merkezinde hizmet veren tercih masasını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, danışmanlık masalarının tercih dönemini dağa sağlıklı bir şekilde yönetebilmek için kurulduğunu ifade etti. Tercih masalarının uzman rehber öğretmenler gözetiminde faaliyet gösterdiğini dile getiren Sarıkaya, "Tercih işlemlerinin hepsini rehber öğretmenlerimizle birlikte yürütüyoruz. İki farklı alışveriş merkezinde bu hizmeti oluşturduk. Öğrencilerimiz ve velilerimize buradaki rehber öğretmenlerle sağlıklı bir lise tercihinin nasıl yapılacağını anlatıyoruz" dedi. 


Sarıkaya, tercih merkezlerinin alışveriş merkezlerinde kurulmasının daha fazla öğrenciye ulaşmakta kolaylıkla sağlayacağını sözlerine ekledi. Alışveriş merkezlerinde kurulan ve TEOG sınavı tercih dönemi bitimine kadar hizmet verecek masalar öğlen saat 12:00'den ile akşam 22:00 saatleri arasında hizmet verecek. 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bozbey kızının okulunu açtı

bozbey-kizinin-okulunu-acti- Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kızı Side Bozbey'e ait anaokulunun açılışına katıldı. Kızının konuşmasıyla duygulanan Başkan Bozbey, kürsüde göz yaşlarını tutamadı.

Bin lira burs veren bölüm!

bin-lira-burs-veren-bolum Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü’nü 2018-2019 yılında tercih edecek ve kayıt yaptıracak en yüksek puanlı ilk 5 öğrenci maaş gibi burs almaya hak kazanacak.

Bursa’ya 3’üncü üniversite geliyor

bursaya-3uncu-universite-geliyor- Bursa’ya 3’üncü üniversite Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) tarafından kazandırılacak.

Uludağ Üniversitesi hedeflerini yükseltti

uludag-universitesi-hedeflerini-yukseltti Uludağ Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 15 araştırma üniversitesinden birisi seçildi.

2 bin öğrenciye destek

2-bin-ogrenciye-destek Her yıl eğitim öğretim yılının ilk haftası öğrencilere yönelik kırtasiye yardımları gerçekleştiren İnegöl Belediyesi, bu yıl da 2 bin öğrenciye çanta ve içerisinde çeşitli kırtasiye

Numan Şeker açıklama yaptı!

numan-seker-aciklama-yapti Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının açılışında eğitimdeki sıkıntılara işaret etti.