Limak Elektrik
16 Aralık 2017 Cumartesi

İl Milli Eğitim'den TEOG masası!

18 Temmuz 2017 Salı 21:00

il-milli-egitimden-teog-masasi

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TEOG sınavı tercih döneminde Bursa'daki alışveriş merkezlerine TEOG tercih masaları kurdu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bursa'nın muhtelif noktalarındaki alışveriş merkezlerine kurulan tercih masalarında görevli öğretmenler, öğrenci ve velilerine tercih döneminde yol gösterecek.

TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra tercih telaşına giren öğrenciler, alışveriş merkezlerinde kurulan tercih masalarından danışmanlık hizmeti alabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tasarlanan 'tercih robotu' programının da öğrencilere anlatıldığı masalar tercih döneminin sonuna kadar hizmet verecek. 


Bir alışveriş merkezinde hizmet veren tercih masasını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, danışmanlık masalarının tercih dönemini dağa sağlıklı bir şekilde yönetebilmek için kurulduğunu ifade etti. Tercih masalarının uzman rehber öğretmenler gözetiminde faaliyet gösterdiğini dile getiren Sarıkaya, "Tercih işlemlerinin hepsini rehber öğretmenlerimizle birlikte yürütüyoruz. İki farklı alışveriş merkezinde bu hizmeti oluşturduk. Öğrencilerimiz ve velilerimize buradaki rehber öğretmenlerle sağlıklı bir lise tercihinin nasıl yapılacağını anlatıyoruz" dedi. 


Sarıkaya, tercih merkezlerinin alışveriş merkezlerinde kurulmasının daha fazla öğrenciye ulaşmakta kolaylıkla sağlayacağını sözlerine ekledi. Alışveriş merkezlerinde kurulan ve TEOG sınavı tercih dönemi bitimine kadar hizmet verecek masalar öğlen saat 12:00'den ile akşam 22:00 saatleri arasında hizmet verecek. 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Mevzuat dışı sınavlara yasak

mevzuat-disi-sinavlara-yasak- Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, özel okul ve özel eğitim kurslarının aralık ayında yapılacağını duyurduğu mevzuat dışı bursluluk sınavlarına yasak getirdi.

Dülger göreve başladı

dulger-goreve-basladi- Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne getirilen Sabahattin Dülger göreve başladı.

Yeni müdür Dülger

yeni-mudur-dulger İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya görevden alındı. Yerine, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger atandı.  Kaynak: Milli Eğitim'de yeni müdür Dülger 

Sınav'da görkemli kutlama!

sinavda-gorkemli-kutlama Bursa Sınav Koleji Demirci, Balat, Doğu, Mustafakemalpaşa, Gemlik, İhsaniye, Hürriyet ve Batı Kampüsleri, Bursa Çocuk Üniversitesi ve Sınav Akademik Okulları öğretmenlerinin birlikte katıldığı kutlama

İrgil'den kanun teklifi!

irgilden-kanun-teklifi TBMM Eğitim Komisyonu CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, tüm eğitimcilere Öğretmenler Günü İkramiyesi ödenmesi için kanun teklifi verdi.

2018'de öğrenci almaya başlıyor

2018de-ogrenci-almaya-basliyor- Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Başkanı Prof. Murat Zencirkıran, 2018 öğretim yılı ile birlikte lisans öğrencisi alacaklarını, tüm hazırlıkların tamamlandığını