İlk ders zilini Vali Küçük çaldı!

18 Eylül 2017 Pazartesi 15:54

ilk-ders-zilini-vali-kucuk-caldi-

Bursa’da 2017-2018 eğitim öğretim yılında okullarda sıkı güvenlik önlemleri alınacak. Okul çalışanları güvenlik soruşturmasından geçirilirken, her okula bir polis zimmetlendi.

Türkiye genelinde yaklaşık 18 milyon, Bursa'da ise 550 bin öğrenci ve 30 bin öğretmen için 2017-2018 eğitim öğretim yılı, ilk ders zili ile başladı. Bursa'daki ilk ders zilini ise Vali İzzettin Küçük çaldı.

Heykel'deki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan İlköğretim Haftası etkinlikleri Mehmet Aker İlkokulu'nda düzenlenen programla devam etti. Vali İzzettin Küçük, öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutlarken, velilere ve öğretmenlere de öğütlerde bulundu. Velilerden öğrencilerle okul hayatı ile ilgili konuşmalarını isteyen Vali İzzettin Küçük, öğretmenlere de her öğrencinin kendi potansiyeli olduğunu, ayrı ayrı öğrencilerle ilgilenilmesi gerektiğini anlattı.


Vali Küçük, eğitim öğretim döneminin huzur içinde geçmesi için okullarda tüm tedbirlerin alındığını belirterek, "Riskli gördüğümüz okulların civarına MOBESE sistemi kuruldu. Tüm okullarda kantinciler, çalışanlar, temizlik görevlilerinin güvenlik soruşturmaları yapıldı. Her bir okula bir polis müdürü zimmetlendi. Çocuklarımızın huzur içinde eğitim görmelerini sağlayacağız. Okul çevrelerinde alakası olmayan kişilere de izin vermeyeceğiz” dedi.


Bursa'da bir çok ilkokulda sabah saatlerinde okul bahçesinde biriken öğrenciler, İstiklal Marşı sonrasında sınıflarına girdi. Öğrencilerin ilk gün dolayısı ile heyecanlı olduğu görüldü. Öğrencilerin yaşadıkları heyecana aileleri de ortak oldu. Çocuklarını ilk günden yalnız bırakmayan ailelerde okulun bahçesini doldurdu.Bu yıl öğrencileri yenilikler de bekliyor. Bir, beş ve dokuzuncu sınıflar yenilenen müfredatla okuyacaklar.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Öğretmenler eylemde!

ogretmenler-eylemde Bursa'da kalbine bıçak saplanan ve kafasında baltayla gezen öğretmenleri görenlerin yürekleri ağızlarına geldi.

120 ülke, 5 bin öğrenci!

120-ulke-5-bin-ogrenci Uludağ Üniversitesi’nde 120 farklı ülkeden 5 bine yakın öğrenci eğitim görüyor.

Bu bölümü seçenler yaşadı!

bu-bolumu-secenler-yasadi Uludağ Üniversitesi (UÜ) Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği’ne kayıt yaptıran en yüksek puanlı ilk 5 öğrenciye aylık 500 TL burs verilecek.

Mevzuat dışı sınavlara yasak

mevzuat-disi-sinavlara-yasak- Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, özel okul ve özel eğitim kurslarının aralık ayında yapılacağını duyurduğu mevzuat dışı bursluluk sınavlarına yasak getirdi.

Dülger göreve başladı

dulger-goreve-basladi- Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne getirilen Sabahattin Dülger göreve başladı.

Yeni müdür Dülger

yeni-mudur-dulger İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya görevden alındı. Yerine, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger atandı.  Kaynak: Milli Eğitim'de yeni müdür Dülger