ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

İlk ders zilini Vali Küçük çaldı!

18 Eylül 2017 Pazartesi 15:54

ilk-ders-zilini-vali-kucuk-caldi-

Bursa’da 2017-2018 eğitim öğretim yılında okullarda sıkı güvenlik önlemleri alınacak. Okul çalışanları güvenlik soruşturmasından geçirilirken, her okula bir polis zimmetlendi.

Türkiye genelinde yaklaşık 18 milyon, Bursa'da ise 550 bin öğrenci ve 30 bin öğretmen için 2017-2018 eğitim öğretim yılı, ilk ders zili ile başladı. Bursa'daki ilk ders zilini ise Vali İzzettin Küçük çaldı.

Heykel'deki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan İlköğretim Haftası etkinlikleri Mehmet Aker İlkokulu'nda düzenlenen programla devam etti. Vali İzzettin Küçük, öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutlarken, velilere ve öğretmenlere de öğütlerde bulundu. Velilerden öğrencilerle okul hayatı ile ilgili konuşmalarını isteyen Vali İzzettin Küçük, öğretmenlere de her öğrencinin kendi potansiyeli olduğunu, ayrı ayrı öğrencilerle ilgilenilmesi gerektiğini anlattı.


Vali Küçük, eğitim öğretim döneminin huzur içinde geçmesi için okullarda tüm tedbirlerin alındığını belirterek, "Riskli gördüğümüz okulların civarına MOBESE sistemi kuruldu. Tüm okullarda kantinciler, çalışanlar, temizlik görevlilerinin güvenlik soruşturmaları yapıldı. Her bir okula bir polis müdürü zimmetlendi. Çocuklarımızın huzur içinde eğitim görmelerini sağlayacağız. Okul çevrelerinde alakası olmayan kişilere de izin vermeyeceğiz” dedi.


Bursa'da bir çok ilkokulda sabah saatlerinde okul bahçesinde biriken öğrenciler, İstiklal Marşı sonrasında sınıflarına girdi. Öğrencilerin ilk gün dolayısı ile heyecanlı olduğu görüldü. Öğrencilerin yaşadıkları heyecana aileleri de ortak oldu. Çocuklarını ilk günden yalnız bırakmayan ailelerde okulun bahçesini doldurdu.Bu yıl öğrencileri yenilikler de bekliyor. Bir, beş ve dokuzuncu sınıflar yenilenen müfredatla okuyacaklar.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Edebali'den okuma yazma hamlesi!

edebaliden-okuma-yazma-hamlesi Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) bünyesinde açılan okuma yazma kursuna katılanlar sertifikalarını aldı.

Bursa Sınav Koleji'ne büyük ödül!

bursa-sinav-kolejine-buyuk-odul Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Bursa İtibar Araştırması’nda eğitim sektörü klasmanında Bursa’nın en itibarlı şirketi olan Sınav Koleji, ödülünü düzenlenen törenle aldı.

Aktaş: Bursa'ya değer katacak!

aktas-bursaya-deger-katacak Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından sil baştan yenilenen Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yeni eğitim öğretim yılında eğitime başlayacağını

Eğitimciler BTSO'da toplandı!

egitimciler-btsoda-toplandi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) meslek komiteleri sektörlerinin geleceğine ışık tutan çalışmalara devam ediyor.

Arif Arı'dan görkemli açıklama!

arif-aridan-gorkemli-aciklama Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube’de Kasım ayında gerçekleştirilecek seçimler nedeniyle mevcut yönetimde yer alan Arif Arı başkanlığa aday olduğunu düzenlediği basın toplantısı ile ilan etti.

560 bin öğrenci karne aldı!

560-bin-ogrenci-karne-aldi Bursa'da 2017-2018 eğitim öğretim dönemindeki toplam 560 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.