Süper Timsah

O Vali istifa etmezse sen istifa et Ali Başkan!

30 Kasım 2019 Cumartesi 01:34

o-vali-istifa-etmezse-sen-istifa-et-ali-baskan

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programında Konya Valisi'nin oturuşunu beğenmediği bir kişiye "birader" diyerek azarlaması olayına, "hala öğretmenlerden özür dilenmedi" diyerek tepki gösterdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nün aslında bir 12 Eylül bakiyesi olduğunun altını çizen Başkan Ali Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu gidişle öğretmenlerin günü kutlanmaz. Bu mantıkla öğretmenler onure olmaz.Öğretmenlere gün gösterilmez. Olsa olsa kürsüden günü gösterilir..." dedi.

 

İŞTE ALİ YALÇIN'IN AÇIKLAMASI!

 

24 Kasım öğretmenler için meziyete değil eziyete vesile. 

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü 12 Eylül bakiyesi olduğu için yıllardır tartışıyoruz.

24 Kasım vesilesiyle yapılan etkinlikler mantık olarak da sorgulanmalı. 

Öğretmene değere değil,mülki amirlerin egolarını tatmine vesile. 

Bir düşünelim: Şeyh Edebali, Osman Gazi’ye gidip günümüzü kutla diyor. Akşemsettin, Fatih Sultan Mehmet’e gidip günümüzü kutla diyor. Karikatür gibi...

Şu anki hali bu. Öğretmenler mülki amirlere günümüzü kutla diye salon dolduruyor.

Mülki amir öğretmenler odasına gitmiyor. 

Bu gidişle öğretmenlerin günü kutlanmaz.Bu mantıkla öğretmenler onure olmaz.Öğretmenlere gün gösterilmez. Olsa olsa kürsüden günü gösterilir. 

Öğretmenler bu 24 Kasım’da yaşanan tatsız

“Biraderr!” hadisesini sindirebilmiş değil. “Öğretmenlerden özür diliyorum” denilmedi. 

İlgili kişi öğretmen değil yerel bir muhabir çıkınca tartışma ve tepkiler üzerine muhabir gidip Sayın Vali’ye “Bu yaşananlara vesile olduğum için özür diliyorum” dedi. 

Haksızlığa uğrayan öğretmenler özür görmedi, azar gördü. 

Ayağa giden ayağa düşer. 24 Kasım tartışılmalıdır.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

BUSEM toplantısı yapıldı!

busem-toplantisi-yapildi Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında “ortak bir okul gelişim kültürü ve kabul edilebilir standartların oluşturulması, sürekli iyileştirmenin ve gelişimin

Tarihi okuldan anlamlı proje!

tarihi-okuldan-anlamli-proje Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin BEBKA destekli ‘gıda teknoloji alanı’ projesinin tanıtımı yapıldı.

Bakan Selçuk Bursa'ya geldi!

bakan-selcuk-bursaya-geldi Milli Eğitim Bakanlığının 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla 'Sanata engel yok: En özel öğrenciler, eserler, etkinlikler' sergisi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un iştirakiyle Bursa’da

Çorba çeşmesi!

corba-cesmesi Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsüne kurduğu çorba çeşmesi sayesinde üniversiteli gençler güne sıcak bir çorba içerek başlıyor.

O Vali istifa etmezse sen istifa et Ali Başkan!

o-vali-istifa-etmezse-sen-istifa-et-ali-baskan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programında Konya Valisi'nin oturuşunu beğenmediği bir kişiye "birader" diyerek azarlaması olayına, "hala

Simya Koleji'nden muhteşem kutlama!

simya-kolejinden-muhtesem-kutlama Bursa'nın saygın eğitim markalarından Uzman Kariyer Eğitim Kurumları ve Simya Koleji 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü coşkuyla kutladı.