Süper Timsah

Okullarda ilk gün heyecanı!

09 Eylül 2019 Pazartesi 23:14

okullarda-ilk-gun-heyecani

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Çimento Fabrikası Ortaokulunda öğrencilerin ilk ders heyecanına ortak oldu.

Öğrencilerle yakından ilgilenen İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Bugün öğrenciler yeni bir sınıfa adım atıyor. Bir sene sonra inanın gelişen, büyüyen sadece yaşları olmayacak. Bilgileri ve becerileri de gelişecek. Ülkeye ve dünyaya bakışları değişecek. Daha fazla sorumluluk hissedecek. Aradan 20 yıl geçtiğinde muhtemelen benim torunlarımı buradaki öğrenciler eğitecek. Bu sebeple benim ve bu ülke için çok önemlisiniz. Sizlere sonsuz güveniyorum. Tüm öğrencilerinizin beceri ve meziyetlerini ortaya çıkarıp uygun ortaöğretim ve yüksek öğrenim alanlarına yönlendirebileceğiniz noktasında size inancım tam. Bunun yanında öğrencilerimizin ahlaki gelişimlerini, terbiyelerini sağlama noktasında da üst düzeyde kaygı taşıdığınızı biliyorum ve farkındayım. Bakanlığımız da her bir öğrencimiz için velilerle birlikte aynı heyecanı yaşıyor. Öğretmenlerimiz bu konuda hazırlar. Sizden isteğim bizlere güvenin. Çocuklarınızın geleceğini planlama noktasında bizlerle ortak çalışın" diye konuştu. 

Milli Eğitim Bakanlığı Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Mehmet Salih Canbal ise, "Geçen eğitim öğretim yılında tüm taraflarıyla yoğun bir çalışma yapılmış ve eğitim vizyonumuzun uygulama süreçleri yapılandırılmıştır. Eğitim vizyonumuzda ifade edildiği üzere çocuklarımızın yaşayacakları çağın gerektirdiği becerilerle donatılmaları gerekmektedir. Ancak bu becerilerin yanında çift kanatlılık olarak ifade ettiğimiz eğitim sistemimiz, ekonominin nesnesi olmadan ekonomi dünyasının becerisine sahip olmaya, dünyaya uyum sağlarken kopmamaya, akademik beceriler yanında sanatsal ve sportif açıdan başarılı olmaya önem vermektedir. Eğitim vizyonumuzun bileşenlerini uygulamaya taşımak üzere birçok çalışma yapılmıştır. Bunların bazılarını bu yıl inşallah uygulamaya koyacağız. Bunlar, tasarım beceri atölyeleri, müze ve okul dışı öğrenme imkânları, okul profilini değerlendirme ve mesleki ve teknik eğitimde sektörel iş birliği içinde çalışmalarıdır. Bu yıl mesleki ve teknik eğitim alanında çok ciddi değişiklikler gerçekleştirdik. Özellikle 8. Sınıf öğrencilerimizin mesleki ve teknik eğitime olan ilgisi ve alakası oldukça arttı. Öğretmen ve yöneticilerimizin eğitimine çok önem verdik. 850 bin öğretmen ve yöneticilerimizi eğitime aldık ve buna devam etmekteyiz. Öğretmene sağlanan gelişim imkânlarının öğrenciye ulaşan en kısa yol olduğunu biliyoruz ve bu nedenle yeni kuşakların karşısına çıkacak öğretmenlerin her açıdan desteklenmesini sağlıyoruz" dedi.

İlk ders zilini çalan Canbal ve Dülger, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet ederek, onlara yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diledi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Veliler, öğrenciler perişan!

veliler-ogrenciler-perisan Bursa’da özel bir okula çocuklarını kaydettiren veliler, okulların açılmasına 2 hafta kala okulda eğitim öğretimin yapılamayacağını öğrenince şok oldu. Özel okula kayıt ücretini peşin veren

İlköğretim haftası kutlandı!

ilkogretim-haftasi-kutlandi İlköğretim Haftası kutlamalarına katılan Bursa Valisi Yakup Canbolat, eğitimde yapılacak bir hatanın geleceği olumsuz etkileyeceğine dikkat çekti.

Sınav Koleji'nde ilk ders zili çaldı

sinav-kolejinde-ilk-ders-zili-caldi Bünyesinde Çocuk Üniversitesi Anaokulu'nu da barındıran Bursa'nın ödüllü okulu Sınav Kolejlerinde birinci sınıf öğrencileri okullu olmanın heyecanını yaşarken, üst sınıf öğrencileri de

Okullarda ilk gün heyecanı!

okullarda-ilk-gun-heyecani İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Çimento Fabrikası Ortaokulunda öğrencilerin ilk ders heyecanına ortak oldu.

Acar'dan 3600 hatırlatması!

acardan-3600-hatirlatmasi Türkiye’de 18 milyon öğrencinin sınıfları dolduracağı 2019-2020 eğitim öğretim yılını değerlendiren Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, eğitim çalışanlarının meselelerine

Okullar şenlendi!

okullar-senlendi Bursa’da uyum eğitimi kapsamında okullarıyla buluşan öğrenciler büyük heyecan yaşadı. Nilüfer Işıktepe Rüveyde Dörtçelik ilk ve ortaokulunu ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin