ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

edebaliden-okuma-yazma-hamlesi bursa-sinav-kolejine-buyuk-odul aktas-bursaya-deger-katacak egitimciler-btsoda-toplandi arif-aridan-gorkemli-aciklama 560-bin-ogrenci-karne-aldi hukumlulere-mesleki-egitim-imkani sinav-kolejinde-bilim-merkezi

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) bünyesinde açılan okuma yazma kursuna katılanlar sertifikalarını aldı.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Bursa İtibar Araştırması’nda eğitim sektörü klasmanında Bursa’nın en itibarlı şirketi olan Sınav Koleji, ödülünü düzenlenen törenle aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından sil baştan yenilenen Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yeni eğitim öğretim yılında eğitime

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) meslek komiteleri sektörlerinin geleceğine ışık tutan çalışmalara devam ediyor.

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube’de Kasım ayında gerçekleştirilecek seçimler nedeniyle mevcut yönetimde yer alan Arif Arı başkanlığa aday olduğunu düzenlediği basın toplantısı

Bursa'da 2017-2018 eğitim öğretim dönemindeki toplam 560 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Bursa'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ceza İnfaz Kurumları arasında imzalanan protokol sayesinde, hükümlüler mesleki eğitim alacak, eğitimlerini tamamlayanlar kalfalık, ustalık,

Bursa Sınav Koleji Doğu Kampüsü’nde öğrencilerin yaşayarak öğrenmelerini amaçlayan Bilim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

iznik-anadolu-lisesinden-buyuk-zafer

İznik Anadolu Lisesi'nden büyük zafer

İznik Anadolu Lisesi'nin 2011 yerleştirme sonuçlarına göre, Anadolu liseleri kategorisinde Bursa birincisi ve Türkiye üçüncüsü olduğu bildirildi.

btu-kampusu-onaylandi

BTÜ kampüsü onaylandı!

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Bursa Teknik Üniversitesi'nin (BTÜ) ana kampüs alanı olarak Kestel İlçesi Çataltepe mevkisine ilişkin plan düzenlemelerini oy birliğiyle kabul etti.

444-buyuk-kavgayla-gecti

4+4+4 büyük kavgayla geçti

Eğitimde “4+4+4” düzenlemesi yaşanan büyük bir kavgayla kabul edildi. Salona 100 kişiyle gelen AK Parti milletvekilleri ile CHP ve MHP’li vekiller arasında yumruklaşma meydana geldi. Sandalyeler parçalandı, vekiller birbirlerine su şişeleri fırlattı, ezilme tehlikesi geçirenler oldu.

niluferde-okullar-hayat-olacak

Nilüfer’de okullar "hayat" olacak

Millî Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında Nilüfer’deki okulların ders saati dışında da etkin ve verimli şekilde kullanılması amacıyla; Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kaymakamlığı, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

secmeli-derslerin-sayisi-artacak

Seçmeli derslerin sayısı artacak

12 yıllık eğitimin tartışıldığı komisyonda AK Parti'li Fikri Işık, ikinci kademede seçmeli derslerin artacağını söyledi.

imzasi-universiteye-logo-olsun

"İmzası Üniversiteye logo olsun"

2006 yılında kurulan Rize Üniversitesi’nin isminin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak değiştirilmesi için üniversite senatosunun aldığı karar YÖK Genel Kurulu’ndan geçtikten sonra onay için TBMM’ye gönderildi.

minik-kasparovlar-nefes-kesti

Minik Kasparovlar nefes kesti

Özel Nilüfer Bademli İlköğretim Okulunda bir hafta süren öğrenciler arası satranç turnuvası sona erdi. Olimpiyat sınıfında düzenlenen turnuvaya değişik sınıflardan toplam 55 satranç sever öğrenci katıldı. Minikler, Minik Yıldızlar ve Yıldızlar kategorisinde düzenlenen turnuvada heyecanlı anlar yaşanırken minik Kasparov'ların birbirleri ile çekişmesi ise saatlerce sürdü.

ustun-zekali-cocuklar-btude

Üstün zekalı çocuklar BTÜ'de

İstanbul’da kurulu olan Üstün Zekalılar Enstitüsü ve Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) işbirliği ile Yabancı Diller Yüksek okulunda başlatılan eğitimlerde geleceğin Nobel adayları eğitiliyorken, Bursalı aileler bu eğitimlere büyük ilgi gösteriyor.

imodan-orhangazi-universitesi-rektorune-ziyaret

İMO'dan Orhangazi Üniversitesi rektörüne ziyaret

nşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

fatih-projesi-yeni-bir-cag-aciyor

"Fatih Projesi" yeni bir çağ açıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Projesi'nin okullarda uygulamaya geçmesi dolayısıyla katıldığı törende, ''Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u fethederek karanlık bir çağı veya karanlık bir çağa, Ortaçağ'a son vermiş, Yeniçağ'ı yeni bir çağı başlatmıştır. İşte biz de bugün Fatih Projesiyle sadece eğitim siteminde değil, eğitimin etkilediği her alanda bir çağı kapatıyor yeni bir çağı, bilgi çağını, bilgi teknolojileri çağını hep birlikte bugün burada açıyoruz'' dedi.

egitimde-niluferden-yildirima-destek

Eğitimde Nilüfer'den Yıldırım'a destek

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya’yı ziyaret etti. Başkan Yazıcı, ziyarette eğitim noktasında Nilüfer ile ortak projeler gerçekleştirilmesi gerekliliğine işaret etti.

yazici-egitimde-dengeli-buyume-sart

Yazıcı: Eğitimde dengeli büyüme şart

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gerçekleştirilen ziyarette Yıldırım da söz konusu olan eğitim açığının kapanması için eğitimde dengeli büyümenin şart olduğunu söyleyen AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım’da yapılacak her okulun Nilüfer ve Osmangazi’yi de rahatlacağının altını çizdi.

surmen-yetismis-ogrenci-mezun-etmek-istiyoruz

Sürmen: Yetişmiş öğrenci mezun etmek istiyoruz

Bursa Teknik Üniversitesi(BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, küresel rekabet koşullarında AR-GE’nin çok önemli bir konu haline geldiğini dile getirerek, bunun da üniversite-sanayi işbirliğini zorunlu hale getirdiğini söyledi.

helal-gida-anlayisi-btude

Helal gıda anlayışı BTÜ'de!

Bursa’ da gıda konusunda büyük bir potansiyel bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Ali SÜRMEN, üretici ve sanayicilerin ihtiyaçlarına cevap verebilme konusunda bir sıkıntının olduğunu ve neyin aksadığını araştırdıklarını ifade etti.

ogretmen-adaylarina-mujde

Öğretmen adaylarına müjde!

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, şubat ayında 17 bin kadrolu öğretmen alınacağını bildirdi.

bilgibursa-subat-ayinda-egitime-basliyor

BilgiBursa Şubat ayında eğitime başlıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İstanbul dışındaki ilk yerleşkesi BİLGİBursa, Bursa iş dünyasının ve kent yöneticilerinin de aralarında bulunduğu yoğun bir katılım ile resmi olarak açıldı. BİLGİBursa, Türkçe MBA programı ile Şubat ayında eğitime başlayacak.

yesilyayla-emlden-kalite-egitimi

Yeşilyayla EML'den kalite eğitimi

Yeşilyayla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi eğitimde kaliteyi artırabilmek için çalışmalarına başladı.

meb-54-il-mudurunu-gorevden-aliyor

MEB 54 İl Müdürünü görevden alıyor

Performansı yeterli bulunmayan 54 milli eğitim il müdürü birkaç gün içinde görevden alınacak.

orhangazi-vakif-universitesi-agustosta-egitime-baslayacak

Orhangazi Vakıf Üniversitesi Ağustos'ta eğitime başlayacak

Özel vakıf üniversitesi olarak ağustos ayında hizmete başlayacak olan Orhangazi Üniversitesi, ilk yıl 300 öğrenci kaydederek, 3 ayrı fakültede 7 bölüm ile hizmet verecek.

egitimde-28-subat-oncesine-donus

Eğitimde 28 Şubat öncesine dönüş

8 yıllık kesintisiz eğitim kaldırılıyor. Yerine 4+4+4'ten oluşan kademeli sistem getirilecek. Ortaokullar yeniden devreye girecek.