bozbey-kizinin-okulunu-acti- bin-lira-burs-veren-bolum bursaya-3uncu-universite-geliyor- uludag-universitesi-hedeflerini-yukseltti 2-bin-ogrenciye-destek numan-seker-aciklama-yapti ilk-ders-zilini-vali-kucuk-caldi- iste-bursada-okul-giris-saatleri

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kızı Side Bozbey'e ait anaokulunun açılışına katıldı. Kızının konuşmasıyla duygulanan Başkan Bozbey, kürsüde göz yaşlarını tutamadı.

Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü’nü 2018-2019 yılında tercih edecek ve kayıt yaptıracak en yüksek puanlı ilk 5 öğrenci maaş gibi burs almaya

Bursa’ya 3’üncü üniversite Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) tarafından kazandırılacak.

Uludağ Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 15 araştırma üniversitesinden birisi seçildi.

Her yıl eğitim öğretim yılının ilk haftası öğrencilere yönelik kırtasiye yardımları gerçekleştiren İnegöl Belediyesi, bu yıl da 2 bin öğrenciye çanta ve içerisinde çeşitli

Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının açılışında eğitimdeki sıkıntılara işaret etti.

Bursa’da 2017-2018 eğitim öğretim yılında okullarda sıkı güvenlik önlemleri alınacak. Okul çalışanları güvenlik soruşturmasından geçirilirken, her okula bir polis zimmetlendi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa'da tekli ve çiftli eğitim yapan okullarda okula başlama saatlerini açıkladı.

bursada-sarikaya-bilmecesi

Bursa'da Sarıkaya bilmecesi!

Dün Bursa’da günün öne çıkan haberlerinden biri, Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın görevden alındığı iddiasıydı.

milli-egitim-muduru-gorevden-alindi

Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü olarak yaklaşık 3 yıldır hizmet veren Veli Sarıkaya, bakanlık kararıyla görevden alındı

bulut-alan-icinde-tutmak-istiyoruz

Bulut: Alan içinde tutmak istiyoruz!

Otomotiv sektörünün nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere kurulan Türkiye’nin ilk otomotiv lisesi Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçı Birliği Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (OİB MTAL), Gençlik Haftası’nda 2. OTOFEST ve Kariyer Günleri etkinliği ile otomotiv sektör temsilcileri ile öğrencileri bir araya getirdi.

irgil-refaha-katki-saglayacak

İrgil: Refaha katkı sağlayacak

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, İnegöl ve Gemlik’te iki yeni üniversite kurulması için kanun teklifi verdi. Kentin en büyük ilçelerinden olan İnegöl ve Gemlik’in şehir özelikleri taşıdığını belirten İrgil, kurulacak üniversitelerle Bursa’nın sosyal ve ekonomik dinamizminin olumlu yönde artacağını belirtti.

bu-okul-cilgin-bir-okul

Bu okul çılgın bir okul

Nilüfer Görükle yerleşkesinde eğitim, öğretim yapan Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi alanında öncü sayılan bir organizasyonla adeta göz dolduruyor.

mezuniyet-balolari-basladi

Mezuniyet baloları başladı!

Ortaokul ve lise öğrencilerinin mezuniyet baloları başladı. Lüks salonlarda düzenlenen bazı balolarda lise öğrencilerine içki servisi yapılması velileri endişelendiriyor. Henüz 12-13 yaşındaki ortaokul öğrencisinin alkollü olmasa bile gece kulübüne benzer mekanlarda dans etmesi velilerin tepkisine sebep oluyor. Veliler, mezuniyet törenlerinin lüks salonlarda değil, okul binalarında düzenlenmesini istiyor.

gorukleye-kiz-ogrenci-yurdu

Görükle’ye kız öğrenci yurdu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever desteğiyle Görükle’ye kız öğrenci yurdu yapılacak.

miniklerden-muhtesem-sergi

Miniklerden muhteşem sergi!

Özel Erguvan Çocuk Akademisi öğrencilerinin sene başından bu yana yaptıkları ve "23 Nisan" temasıyla sergiledikleri eserler büyük beğeni topladı.

yardimlar-egitim-icin-toplandi

Yardımlar eğitim için toplandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 3 tır dolusu eğitim malzemesi, Suriye Azez’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Suriye’deki insanların yüzü gülene kadar desteklerin devam edeceğini söyledi.

bursaya-

Bursa'ya

Eğitim Bir-Sen ve Genç Memur-Sen öncülüğünde 2 yıldır devam eden şehirlere kütüphane kazandırma projesi bu yıl Bursa’da yapılacak. Şehrin 10 ayrı noktasına konulan kitap kumbaralarına bırakılacak kitaplar kütüphanelerin altyapısını oluşturacak.

bursa-sinav-kolejinden-ses-yarismasi

Bursa Sınav Koleji'nden ses yarışması!

Bursa Sınav Koleji’nin “Şarkını Söyle” Ses Yarışması’nın finali Özlüce Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

ucretsiz-yuz-yuze-dersler-basliyor

Ücretsiz yüz yüze dersler başlıyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, ücretsiz yüz yüze dersler bahar döneminin Marmara Bölgesi'nde 13 Mart 2017 Pazartesi günü başlayacağını bildirdi.

sinavda-ygs-provasi

Sınav'da YGS Provası

Bursa Sınav Eğitim Kurumları’nda eğitim gören 12. Sınıf öğrencileri ile kurslardan mezun yaklaşık 2000 öğrenci Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın(YGS) provasını yaptı. 12 Mart’ta yapılacak YGS öncesi ÖSYM kurallarının geçerli olduğu provada öğrenciler “Gerçek mekan, gerçek sınav” ile büyük bir deneyim yaşama fırsatı buldular.

bursali-genclerden-bulgaristana-kutuphane

Bursalı gençlerden Bulgaristan'a kütüphane!

Bursalı lise öğrencileri, Bulgaristan’da Türkçe kitap bulamayan soydaş öğrenciler için Varna'ya kütüphane kuracak.

hizmette-25-yila-plaket

Hizmette 25. yıla plaket!

Eğitim Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi, kuruluşunun 25. yılında hizmette bulunan üyelerini plaketle ödüllendirdi.

minik-yureklerin-buyuk-umudu

Minik yüreklerin büyük umudu!

Bursa Sınav Koleji Balat Kampüsü öğrencileri "Her Kapak, Bir Umut Oluyor" sloganıyla başlattıkları kampanya kapsamında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne destekte bulundu.

binlerce-yildirimliya-egitim-destegi

Binlerce Yıldırımlıya eğitim desteği

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK), 2016-2017 eğitim yılınında da binlerce Yıldırımlıyı meslek sahibi yaparak kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor.

inegole-universite-geliyor

İnegöl'e üniversite geliyor

Uludağ Üniversitesi İnegöl Yerleşkesi sınırları içerisinde yer alan eski diş hastanesi binası ile depoların yıkımına başlandı. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "İnegöl’e üniversitenin yakışacağını ifade etmiştik. Aslında birazda burada onun ayak seslerini vermiş olacağız” dedi.

sinav-koleji-kampuslerinde-karne-heyecani

Sınav Koleji kampüslerinde karne heyecanı!

Bursa Sınav Koleji’nin Demirci, Kestel, Özlüce, Balat ve Mustafakemalpaşa kampüslerinde eğitim gören öğrenciler, karnelerini alarak sömestre tatiline başladı. Bursa Sınav Koleji Genel Müdürü Nihat Bingölbalı, tüm öğrencilere iyi bir tatil dönemi geçirmelerini dileyerek, “Öğrencilerimiz dinlensin, ama bol bol kitap okumayı da ihmal etmesinler” dedi.

tatil-geldi

Tatil geldi!

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen için yarıyıl tatili bugün başlıyor.