ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

edebaliden-okuma-yazma-hamlesi bursa-sinav-kolejine-buyuk-odul aktas-bursaya-deger-katacak egitimciler-btsoda-toplandi arif-aridan-gorkemli-aciklama 560-bin-ogrenci-karne-aldi hukumlulere-mesleki-egitim-imkani sinav-kolejinde-bilim-merkezi

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) bünyesinde açılan okuma yazma kursuna katılanlar sertifikalarını aldı.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Bursa İtibar Araştırması’nda eğitim sektörü klasmanında Bursa’nın en itibarlı şirketi olan Sınav Koleji, ödülünü düzenlenen törenle aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından sil baştan yenilenen Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yeni eğitim öğretim yılında eğitime

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) meslek komiteleri sektörlerinin geleceğine ışık tutan çalışmalara devam ediyor.

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube’de Kasım ayında gerçekleştirilecek seçimler nedeniyle mevcut yönetimde yer alan Arif Arı başkanlığa aday olduğunu düzenlediği basın toplantısı

Bursa'da 2017-2018 eğitim öğretim dönemindeki toplam 560 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Bursa'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ceza İnfaz Kurumları arasında imzalanan protokol sayesinde, hükümlüler mesleki eğitim alacak, eğitimlerini tamamlayanlar kalfalık, ustalık,

Bursa Sınav Koleji Doğu Kampüsü’nde öğrencilerin yaşayarak öğrenmelerini amaçlayan Bilim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

8-ogrenci-zehirlendi

8 öğrenci zehirlendi!

Bursa'da bir lisede sekiz öğrenci yedikleri gıdadan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

bu-ne-kepazelik-boyle

Bu ne kepazelik böyle!

Bursa'da whatsapp'dan kız öğrencilerinin bakireliğini sorgulayan müdür yardımcısı açığa alındı.

sinav-ogrencilerinden-ornek-kampanya

Sınav öğrencilerinden örnek kampanya

Mustafakemalpaşa Sınav Koleji öğrencileri, örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

mudanya-universitesi

Mudanya Üniversitesi

Bursa'da, Mudanya Üniversitesi öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bursa'nın başarılı eğitimcisi, Sınav Okulları'nın kurucusu Gıyasettin Bingöl'ün kurucusu olduğu Mudanya Üniversitesi hızla tamamlanırken eğitim camiasını da heyecanlandırdı.

egitimde-onemli-imza

Eğitimde önemli imza!

Uludağ Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sayesinde öğretmenlerin PISA ve TIMSS tarzı sorular üretmesi sağlanacak.

egitimde-sevindiren-haber

Eğitimde sevindiren haber

Bursa'da yapılan yeni dersliklerle beraber eğitim ve öğretimde 2019 yılında tamamen tekli eğitime geçilecek.

127-okula-anlamli-dokunus

127 okula anlamlı dokunuş!

Yıldırım Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin bakım, onarım ve tadilat işlerini yaparak, eğitime olan desteğini sürdürüyor.

mezun-sayisi-200-bine-ulasti-

Mezun sayısı 200 bine ulaştı

Kurulduğu günden bu yana yaklaşık 200 bin mezun veren Uludağ Üniversitesi’nde 2017-2018 güz döneminde de 968 öğrenci diploma aldı.

dunya-inovasyon-okulu-niluferde

Dünya İnovasyon Okulu Nilüfer'de

Bünyesinde Türkiye'nin en büyük özel üniversitelerinden birisi olan İstanbul Aydın Üniversitesi'ni de barındıran Bil Okulları çok yakında Bursa'da hizmet vermeye hazırlanıyor.

ogretmenler-eylemde

Öğretmenler eylemde!

Bursa'da kalbine bıçak saplanan ve kafasında baltayla gezen öğretmenleri görenlerin yürekleri ağızlarına geldi.

120-ulke-5-bin-ogrenci

120 ülke, 5 bin öğrenci!

Uludağ Üniversitesi’nde 120 farklı ülkeden 5 bine yakın öğrenci eğitim görüyor.

bu-bolumu-secenler-yasadi

Bu bölümü seçenler yaşadı!

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği’ne kayıt yaptıran en yüksek puanlı ilk 5 öğrenciye aylık 500 TL burs verilecek.

mevzuat-disi-sinavlara-yasak-

Mevzuat dışı sınavlara yasak

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, özel okul ve özel eğitim kurslarının aralık ayında yapılacağını duyurduğu mevzuat dışı bursluluk sınavlarına yasak getirdi.

dulger-goreve-basladi-

Dülger göreve başladı

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne getirilen Sabahattin Dülger göreve başladı.

yeni-mudur-dulger

Yeni müdür Dülger

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya görevden alındı. Yerine, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger atandı.  Kaynak: Milli Eğitim'de yeni müdür Dülger 

sinavda-gorkemli-kutlama

Sınav'da görkemli kutlama!

Bursa Sınav Koleji Demirci, Balat, Doğu, Mustafakemalpaşa, Gemlik, İhsaniye, Hürriyet ve Batı Kampüsleri, Bursa Çocuk Üniversitesi ve Sınav Akademik Okulları öğretmenlerinin birlikte katıldığı kutlama Ata-Park Balo Salonu’nda gerçekleşti.

irgilden-kanun-teklifi

İrgil'den kanun teklifi!

TBMM Eğitim Komisyonu CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, tüm eğitimcilere Öğretmenler Günü İkramiyesi ödenmesi için kanun teklifi verdi.

2018de-ogrenci-almaya-basliyor-

2018'de öğrenci almaya başlıyor

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Başkanı Prof. Murat Zencirkıran, 2018 öğretim yılı ile birlikte lisans öğrencisi alacaklarını, tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

lise-ogrencisi-okul-bahcesinde-yandi

Lise öğrencisi okul bahçesinde yandı!

Bursa’da bir lise öğrencisi, arkadaşları tarafından okul bahçesinde üzerine temizleyici sprey sıkılması sonucu alev alarak yandı

15-okulda-isitma-yok

15 okulda ısıtma yok!

Bursa’da yaz ayında kazan değişimi için doğalgaz kalorifer kazanları sökülen 15 civarında okulun kazanları henüz takılmadığından öğrenciler mont ve kabanları ile eğitim görmekte soğuktan hasta olmaktalar.