Limak Elektrik
11 Aralık 2017 Pazartesi
yeni-mudur-dulger sinavda-gorkemli-kutlama irgilden-kanun-teklifi 2018de-ogrenci-almaya-basliyor- lise-ogrencisi-okul-bahcesinde-yandi 15-okulda-isitma-yok bozbey-kizinin-okulunu-acti- bin-lira-burs-veren-bolum

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya görevden alındı. Yerine, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger atandı.  Kaynak: Milli Eğitim'de yeni müdür Dülger 

Bursa Sınav Koleji Demirci, Balat, Doğu, Mustafakemalpaşa, Gemlik, İhsaniye, Hürriyet ve Batı Kampüsleri, Bursa Çocuk Üniversitesi ve Sınav Akademik Okulları öğretmenlerinin birlikte

TBMM Eğitim Komisyonu CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, tüm eğitimcilere Öğretmenler Günü İkramiyesi ödenmesi için kanun teklifi verdi.

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Başkanı Prof. Murat Zencirkıran, 2018 öğretim yılı ile birlikte lisans öğrencisi alacaklarını, tüm hazırlıkların

Bursa’da bir lise öğrencisi, arkadaşları tarafından okul bahçesinde üzerine temizleyici sprey sıkılması sonucu alev alarak yandı

Bursa’da yaz ayında kazan değişimi için doğalgaz kalorifer kazanları sökülen 15 civarında okulun kazanları henüz takılmadığından öğrenciler mont ve kabanları ile eğitim görmekte

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kızı Side Bozbey'e ait anaokulunun açılışına katıldı. Kızının konuşmasıyla duygulanan Başkan Bozbey, kürsüde göz yaşlarını tutamadı.

Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü’nü 2018-2019 yılında tercih edecek ve kayıt yaptıracak en yüksek puanlı ilk 5 öğrenci maaş gibi burs almaya

hizmette-25-yila-plaket

Hizmette 25. yıla plaket!

Eğitim Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi, kuruluşunun 25. yılında hizmette bulunan üyelerini plaketle ödüllendirdi.

minik-yureklerin-buyuk-umudu

Minik yüreklerin büyük umudu!

Bursa Sınav Koleji Balat Kampüsü öğrencileri "Her Kapak, Bir Umut Oluyor" sloganıyla başlattıkları kampanya kapsamında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne destekte bulundu.

binlerce-yildirimliya-egitim-destegi

Binlerce Yıldırımlıya eğitim desteği

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK), 2016-2017 eğitim yılınında da binlerce Yıldırımlıyı meslek sahibi yaparak kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor.

inegole-universite-geliyor

İnegöl'e üniversite geliyor

Uludağ Üniversitesi İnegöl Yerleşkesi sınırları içerisinde yer alan eski diş hastanesi binası ile depoların yıkımına başlandı. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "İnegöl’e üniversitenin yakışacağını ifade etmiştik. Aslında birazda burada onun ayak seslerini vermiş olacağız” dedi.

sinav-koleji-kampuslerinde-karne-heyecani

Sınav Koleji kampüslerinde karne heyecanı!

Bursa Sınav Koleji’nin Demirci, Kestel, Özlüce, Balat ve Mustafakemalpaşa kampüslerinde eğitim gören öğrenciler, karnelerini alarak sömestre tatiline başladı. Bursa Sınav Koleji Genel Müdürü Nihat Bingölbalı, tüm öğrencilere iyi bir tatil dönemi geçirmelerini dileyerek, “Öğrencilerimiz dinlensin, ama bol bol kitap okumayı da ihmal etmesinler” dedi.

tatil-geldi

Tatil geldi!

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen için yarıyıl tatili bugün başlıyor.

inegolun-akil-insanlarindan-toplanti

İnegöl’ün akil insanlarından toplantı!

Uludağ Üniversitesi İnegöl Yerleşkesi İstişare Kurulu toplandı. İnegöl’ün akil insanları ile birlikte İnegöl Üniversitesi ve kampusunun fiziki şartları masaya yatırılıren, toplantıda İnegöl’e üniversitenin şart olduğu ifade edildi.

bakan-mufredatin-taslagini-acikladi-

Bakan, müfredatın taslağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredatın taslağını açıklayarak, "Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren öğrencilerimiz 1., 5. ve 9. sınıf öğrencilerimiz yeni hazırlanmış müfredatla eğitime başlayacaklardır. Bu sene, gelecek sene ve hatta ondan sonraki takip eden sene de hiçbir öğrencimiz bu değişen müfredattan dolayı TEOG, YGS ve LYS sınavlarında herhangi bir farklılık olmayacaktır" dedi.

bursada-okullara-kar-tatili

Bursa'da okullara kar tatili

Bursa Valiliği, beklenen olumsuz hava koşulları sebebiyle okulların tatil edildiğini açıkladı.

2017-osysde-onemli-degisiklikler

2017 ÖSYS'de önemli değişiklikler

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından (ÖSYM) yapılan açıklamada, 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminde (ÖSYS) değişik yapıldığı bildirildi.

edebaliden-onemli-imza

Edebali'den önemli imza!

Yıldırım Belediyesi, ilçede mesleki ve teknik eğitimin gelişmesi için kamu kurumlarıyla iş birliği yapıyor.

bursada-goz-dolduran-okul

Bursa'da göz dolduran okul!

Mesleki eğitimin yol haritasına ve gelişimine dair "Mesleki Eğitim Okul Müdürleri İstişare Toplantısı, "Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapıldı.

bursa-sinavda-karadeniz-coskusu

Bursa Sınav'da Karadeniz coşkusu!

Bursa Sınav Koleji Kestel Kampüsü öğrencileri “milli kültür” bilincini geliştirmek amacı ile “Memleket Günleri” fuarı düzenledi. Her ay bir bölgenin tanıtılacağı etkinliğin ilk durağı Karadeniz Bölgesi oldu.

bursada-veliler-isyan-etti

Bursa'da veliler isyan etti!

Bursa’da veliler, okul yanındaki parkta alkol ve uyuşturucu içilmesine karşı yürüdü. Yürüyüş sırasında bir şahsın ‘kova’ tabir edilen uyuşturucu içme teçhizatı hazırladığı görüldü.

bursada-okul-baslama-saatleri-degisti

Bursa'da okul başlama saatleri değişti!

Valilik, trafik çilesine çare olabilmek için 164 okulun ders başlama saatini bir saat ileri çekti

bursa-sinav-okullarini-bakan-acti

Bursa Sınav Okulları'nı Bakan açtı!

Bursa'da eğitimin çıtasını yükselten Özel Sınav Okulları görkemli bir törenle açıldı. Sınav okullarının 3 ayrı kampüsünün toplu açılış töreninde kurdeleleri seçkin davetliler eşliğinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz kesti.

bursada-teog-heyecani

Bursa'da TEOG heyecanı!

Bursa'da öğrenciler TEOG sınavına girerken, veliler dışarıda dualarla bekledi

seval-ogretmen-sehit-gibi-ugurlandi

Seval Öğretmen şehit gibi uğurlandı!

Bursa’da servis minibüsü altında can veren öğretmen son yolculuğuna uğurlandı

buyuksehirden-koy-cocuklarina-hediye

Büyükşehir'den köy çocuklarına hediye

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından her ay farklı bir köye kütüphane kuruluyor.

bursada-okulda-aci-kaza

Bursa'da okulda acı kaza!

İlkokul 2.sınıf öğretmeni geri manevra yapan servis minibüsünün altında hayatını kaybetti