bozbey-kizinin-okulunu-acti- bin-lira-burs-veren-bolum bursaya-3uncu-universite-geliyor- uludag-universitesi-hedeflerini-yukseltti 2-bin-ogrenciye-destek numan-seker-aciklama-yapti ilk-ders-zilini-vali-kucuk-caldi- iste-bursada-okul-giris-saatleri

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kızı Side Bozbey'e ait anaokulunun açılışına katıldı. Kızının konuşmasıyla duygulanan Başkan Bozbey, kürsüde göz yaşlarını tutamadı.

Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü’nü 2018-2019 yılında tercih edecek ve kayıt yaptıracak en yüksek puanlı ilk 5 öğrenci maaş gibi burs almaya

Bursa’ya 3’üncü üniversite Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) tarafından kazandırılacak.

Uludağ Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 15 araştırma üniversitesinden birisi seçildi.

Her yıl eğitim öğretim yılının ilk haftası öğrencilere yönelik kırtasiye yardımları gerçekleştiren İnegöl Belediyesi, bu yıl da 2 bin öğrenciye çanta ve içerisinde çeşitli

Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının açılışında eğitimdeki sıkıntılara işaret etti.

Bursa’da 2017-2018 eğitim öğretim yılında okullarda sıkı güvenlik önlemleri alınacak. Okul çalışanları güvenlik soruşturmasından geçirilirken, her okula bir polis zimmetlendi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa'da tekli ve çiftli eğitim yapan okullarda okula başlama saatlerini açıkladı.

inegolun-akil-insanlarindan-toplanti

İnegöl’ün akil insanlarından toplantı!

Uludağ Üniversitesi İnegöl Yerleşkesi İstişare Kurulu toplandı. İnegöl’ün akil insanları ile birlikte İnegöl Üniversitesi ve kampusunun fiziki şartları masaya yatırılıren, toplantıda İnegöl’e üniversitenin şart olduğu ifade edildi.

bakan-mufredatin-taslagini-acikladi-

Bakan, müfredatın taslağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredatın taslağını açıklayarak, "Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren öğrencilerimiz 1., 5. ve 9. sınıf öğrencilerimiz yeni hazırlanmış müfredatla eğitime başlayacaklardır. Bu sene, gelecek sene ve hatta ondan sonraki takip eden sene de hiçbir öğrencimiz bu değişen müfredattan dolayı TEOG, YGS ve LYS sınavlarında herhangi bir farklılık olmayacaktır" dedi.

bursada-okullara-kar-tatili

Bursa'da okullara kar tatili

Bursa Valiliği, beklenen olumsuz hava koşulları sebebiyle okulların tatil edildiğini açıkladı.

2017-osysde-onemli-degisiklikler

2017 ÖSYS'de önemli değişiklikler

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından (ÖSYM) yapılan açıklamada, 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminde (ÖSYS) değişik yapıldığı bildirildi.

edebaliden-onemli-imza

Edebali'den önemli imza!

Yıldırım Belediyesi, ilçede mesleki ve teknik eğitimin gelişmesi için kamu kurumlarıyla iş birliği yapıyor.

bursada-goz-dolduran-okul

Bursa'da göz dolduran okul!

Mesleki eğitimin yol haritasına ve gelişimine dair "Mesleki Eğitim Okul Müdürleri İstişare Toplantısı, "Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapıldı.

bursa-sinavda-karadeniz-coskusu

Bursa Sınav'da Karadeniz coşkusu!

Bursa Sınav Koleji Kestel Kampüsü öğrencileri “milli kültür” bilincini geliştirmek amacı ile “Memleket Günleri” fuarı düzenledi. Her ay bir bölgenin tanıtılacağı etkinliğin ilk durağı Karadeniz Bölgesi oldu.

bursada-veliler-isyan-etti

Bursa'da veliler isyan etti!

Bursa’da veliler, okul yanındaki parkta alkol ve uyuşturucu içilmesine karşı yürüdü. Yürüyüş sırasında bir şahsın ‘kova’ tabir edilen uyuşturucu içme teçhizatı hazırladığı görüldü.

bursada-okul-baslama-saatleri-degisti

Bursa'da okul başlama saatleri değişti!

Valilik, trafik çilesine çare olabilmek için 164 okulun ders başlama saatini bir saat ileri çekti

bursa-sinav-okullarini-bakan-acti

Bursa Sınav Okulları'nı Bakan açtı!

Bursa'da eğitimin çıtasını yükselten Özel Sınav Okulları görkemli bir törenle açıldı. Sınav okullarının 3 ayrı kampüsünün toplu açılış töreninde kurdeleleri seçkin davetliler eşliğinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz kesti.

bursada-teog-heyecani

Bursa'da TEOG heyecanı!

Bursa'da öğrenciler TEOG sınavına girerken, veliler dışarıda dualarla bekledi

seval-ogretmen-sehit-gibi-ugurlandi

Seval Öğretmen şehit gibi uğurlandı!

Bursa’da servis minibüsü altında can veren öğretmen son yolculuğuna uğurlandı

buyuksehirden-koy-cocuklarina-hediye

Büyükşehir'den köy çocuklarına hediye

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından her ay farklı bir köye kütüphane kuruluyor.

bursada-okulda-aci-kaza

Bursa'da okulda acı kaza!

İlkokul 2.sınıf öğretmeni geri manevra yapan servis minibüsünün altında hayatını kaybetti

kpss-sonuclari-aciklandi

KPSS sonuçları açıklandı!

16 Ekim 2016'da gerçekleştirilen KPSS önlisans sınavının sonuçları açıklandı. KPSS önlisans sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Herkesin merakla beklediği 2016 KPSS önlisans sınav sonuçları belli oldu. KPSS Önlisans sınavının sonuçları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden açıklandı.

egitimde-yeni-donem

Eğitimde yeni dönem!

5. sınıflara yönelik İngilizce ağırlıklı müfredat gelecek yıl pilot uygulama olarak başlayacak.

2016-ozel-okul-tesvik-sonuclari

2016 özel okul teşvik sonuçları

Merak edilen özel okul teşvik sonuçları az önce MEB tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2016-2017 eğitim ve öğretim desteği kapsamında, özel okullara tercih hakkı kazanan öğrenciler açıklandı.

seker-masumlar-zarar-gormesin

Şeker: Masumlar zarar görmesin!

Sendika binasında düzenlediği basın açıklaması ile yeni eğitim-öğretim yılını değerlendiren Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Numan Şeker; 2016-2017 eğitim-öğretim yılının eğitimciler ve öğrenciler başarılı bir yıl olmasını diledi. Okullarda bütçe sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini işaret eden Numan Şeker, Bursa’da 2 bin 100 yardımcı hizmetli sayısının 630’a çekilmesinin okullarda hijyen ve temizlik noktasında büyük sıkıntı yaratacağına dikkat çekti.

15-temmuz-kitabesi

15 Temmuz kitabesi!

2016-2017 eğitim-öğretim yılı yarın başlıyor. Yeni eğitim yılı yeni bir uygulamayla başlayacak. MEB, yarın tüm okullarda öğrencilere 15 Temmuz darbe girişimini anlatacak.

bursada-ders-zili-caliyor

Bursa'da ders zili çalıyor!

Türkiye genelinde 19 Eylül Pazartesi günü 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Bursa’da da 540 bin öğrenci ilk zilin çalmasıyla ders başı yapacak.