mudanya-universitesi egitimde-onemli-imza egitimde-sevindiren-haber 127-okula-anlamli-dokunus mezun-sayisi-200-bine-ulasti- dunya-inovasyon-okulu-niluferde ogretmenler-eylemde 120-ulke-5-bin-ogrenci

Bursa'da, Mudanya Üniversitesi öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bursa'nın başarılı eğitimcisi, Sınav Okulları'nın kurucusu Gıyasettin Bingöl'ün kurucusu olduğu Mudanya

Uludağ Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sayesinde öğretmenlerin PISA ve TIMSS tarzı sorular üretmesi sağlanacak.

Bursa'da yapılan yeni dersliklerle beraber eğitim ve öğretimde 2019 yılında tamamen tekli eğitime geçilecek.

Yıldırım Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin bakım, onarım ve tadilat işlerini yaparak, eğitime olan desteğini sürdürüyor.

Kurulduğu günden bu yana yaklaşık 200 bin mezun veren Uludağ Üniversitesi’nde 2017-2018 güz döneminde de 968 öğrenci diploma aldı.

Bünyesinde Türkiye'nin en büyük özel üniversitelerinden birisi olan İstanbul Aydın Üniversitesi'ni de barındıran Bil Okulları çok yakında Bursa'da hizmet vermeye hazırlanıyor.

Bursa'da kalbine bıçak saplanan ve kafasında baltayla gezen öğretmenleri görenlerin yürekleri ağızlarına geldi.

Uludağ Üniversitesi’nde 120 farklı ülkeden 5 bine yakın öğrenci eğitim görüyor.

irgil-refaha-katki-saglayacak

İrgil: Refaha katkı sağlayacak

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, İnegöl ve Gemlik’te iki yeni üniversite kurulması için kanun teklifi verdi. Kentin en büyük ilçelerinden olan İnegöl ve Gemlik’in şehir özelikleri taşıdığını belirten İrgil, kurulacak üniversitelerle Bursa’nın sosyal ve ekonomik dinamizminin olumlu yönde artacağını belirtti.

bu-okul-cilgin-bir-okul

Bu okul çılgın bir okul

Nilüfer Görükle yerleşkesinde eğitim, öğretim yapan Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi alanında öncü sayılan bir organizasyonla adeta göz dolduruyor.

mezuniyet-balolari-basladi

Mezuniyet baloları başladı!

Ortaokul ve lise öğrencilerinin mezuniyet baloları başladı. Lüks salonlarda düzenlenen bazı balolarda lise öğrencilerine içki servisi yapılması velileri endişelendiriyor. Henüz 12-13 yaşındaki ortaokul öğrencisinin alkollü olmasa bile gece kulübüne benzer mekanlarda dans etmesi velilerin tepkisine sebep oluyor. Veliler, mezuniyet törenlerinin lüks salonlarda değil, okul binalarında düzenlenmesini istiyor.

gorukleye-kiz-ogrenci-yurdu

Görükle’ye kız öğrenci yurdu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever desteğiyle Görükle’ye kız öğrenci yurdu yapılacak.

miniklerden-muhtesem-sergi

Miniklerden muhteşem sergi!

Özel Erguvan Çocuk Akademisi öğrencilerinin sene başından bu yana yaptıkları ve "23 Nisan" temasıyla sergiledikleri eserler büyük beğeni topladı.

yardimlar-egitim-icin-toplandi

Yardımlar eğitim için toplandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 3 tır dolusu eğitim malzemesi, Suriye Azez’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Suriye’deki insanların yüzü gülene kadar desteklerin devam edeceğini söyledi.

bursaya-

Bursa'ya

Eğitim Bir-Sen ve Genç Memur-Sen öncülüğünde 2 yıldır devam eden şehirlere kütüphane kazandırma projesi bu yıl Bursa’da yapılacak. Şehrin 10 ayrı noktasına konulan kitap kumbaralarına bırakılacak kitaplar kütüphanelerin altyapısını oluşturacak.

bursa-sinav-kolejinden-ses-yarismasi

Bursa Sınav Koleji'nden ses yarışması!

Bursa Sınav Koleji’nin “Şarkını Söyle” Ses Yarışması’nın finali Özlüce Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

ucretsiz-yuz-yuze-dersler-basliyor

Ücretsiz yüz yüze dersler başlıyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, ücretsiz yüz yüze dersler bahar döneminin Marmara Bölgesi'nde 13 Mart 2017 Pazartesi günü başlayacağını bildirdi.

sinavda-ygs-provasi

Sınav'da YGS Provası

Bursa Sınav Eğitim Kurumları’nda eğitim gören 12. Sınıf öğrencileri ile kurslardan mezun yaklaşık 2000 öğrenci Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın(YGS) provasını yaptı. 12 Mart’ta yapılacak YGS öncesi ÖSYM kurallarının geçerli olduğu provada öğrenciler “Gerçek mekan, gerçek sınav” ile büyük bir deneyim yaşama fırsatı buldular.

bursali-genclerden-bulgaristana-kutuphane

Bursalı gençlerden Bulgaristan'a kütüphane!

Bursalı lise öğrencileri, Bulgaristan’da Türkçe kitap bulamayan soydaş öğrenciler için Varna'ya kütüphane kuracak.

hizmette-25-yila-plaket

Hizmette 25. yıla plaket!

Eğitim Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi, kuruluşunun 25. yılında hizmette bulunan üyelerini plaketle ödüllendirdi.

minik-yureklerin-buyuk-umudu

Minik yüreklerin büyük umudu!

Bursa Sınav Koleji Balat Kampüsü öğrencileri "Her Kapak, Bir Umut Oluyor" sloganıyla başlattıkları kampanya kapsamında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne destekte bulundu.

binlerce-yildirimliya-egitim-destegi

Binlerce Yıldırımlıya eğitim desteği

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK), 2016-2017 eğitim yılınında da binlerce Yıldırımlıyı meslek sahibi yaparak kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor.

inegole-universite-geliyor

İnegöl'e üniversite geliyor

Uludağ Üniversitesi İnegöl Yerleşkesi sınırları içerisinde yer alan eski diş hastanesi binası ile depoların yıkımına başlandı. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "İnegöl’e üniversitenin yakışacağını ifade etmiştik. Aslında birazda burada onun ayak seslerini vermiş olacağız” dedi.

sinav-koleji-kampuslerinde-karne-heyecani

Sınav Koleji kampüslerinde karne heyecanı!

Bursa Sınav Koleji’nin Demirci, Kestel, Özlüce, Balat ve Mustafakemalpaşa kampüslerinde eğitim gören öğrenciler, karnelerini alarak sömestre tatiline başladı. Bursa Sınav Koleji Genel Müdürü Nihat Bingölbalı, tüm öğrencilere iyi bir tatil dönemi geçirmelerini dileyerek, “Öğrencilerimiz dinlensin, ama bol bol kitap okumayı da ihmal etmesinler” dedi.

tatil-geldi

Tatil geldi!

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen için yarıyıl tatili bugün başlıyor.

inegolun-akil-insanlarindan-toplanti

İnegöl’ün akil insanlarından toplantı!

Uludağ Üniversitesi İnegöl Yerleşkesi İstişare Kurulu toplandı. İnegöl’ün akil insanları ile birlikte İnegöl Üniversitesi ve kampusunun fiziki şartları masaya yatırılıren, toplantıda İnegöl’e üniversitenin şart olduğu ifade edildi.

bakan-mufredatin-taslagini-acikladi-

Bakan, müfredatın taslağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredatın taslağını açıklayarak, "Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren öğrencilerimiz 1., 5. ve 9. sınıf öğrencilerimiz yeni hazırlanmış müfredatla eğitime başlayacaklardır. Bu sene, gelecek sene ve hatta ondan sonraki takip eden sene de hiçbir öğrencimiz bu değişen müfredattan dolayı TEOG, YGS ve LYS sınavlarında herhangi bir farklılık olmayacaktır" dedi.

bursada-okullara-kar-tatili

Bursa'da okullara kar tatili

Bursa Valiliği, beklenen olumsuz hava koşulları sebebiyle okulların tatil edildiğini açıkladı.