19 Eylül 2018 Çarşamba
ÇOCUKLU CAFE
ders-zili-caldi ogretmenlere-trafik-egitimi-verildi 86-bin-ogrenci-ders-basi-yapacak yildirimda-yeni-okullar-yukseliyor hem-tatil-hem-egitim uuden-israile-kinama edebaliden-okuma-yazma-hamlesi bursa-sinav-kolejine-buyuk-odul

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı ve ilk çalan ders ziliyle ülke genelinde 17 milyonun üzerinde öğrenci ders başı yaptı.

Bursa'da 13 bin 580 öğretmene trafik eğitimi verildi.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, öğretim üyelerine mesaj yollayarak, “Mesleği sevdiren veya nefret ettiren konuşma ilk derste yapacağınız konuşmalar olabilir. İlk

Yıldırım Belediyesi, çeşitli mahallelere yaptığı kreşlerle minikleri yarınlara hazırlayacak.

Bursa, güzellik ve estetik sektöründe verdiği kaliteli eğitimler ile Avrupa’da yaşayan Türkleri meslek sahibi yapıyor. Gurbetçi vatandaşlar Bursa’da aldıkları eğitimler sayesinde

Uludağ Üniversitesi Senatosu, İsrail’in ırkçı kararını kınadı.

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) bünyesinde açılan okuma yazma kursuna katılanlar sertifikalarını aldı.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Bursa İtibar Araştırması’nda eğitim sektörü klasmanında Bursa’nın en itibarlı şirketi olan Sınav Koleji, ödülünü düzenlenen törenle aldı.

yeni-mudur-dulger

Yeni müdür Dülger

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya görevden alındı. Yerine, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger atandı.  Kaynak: Milli Eğitim'de yeni müdür Dülger 

sinavda-gorkemli-kutlama

Sınav'da görkemli kutlama!

Bursa Sınav Koleji Demirci, Balat, Doğu, Mustafakemalpaşa, Gemlik, İhsaniye, Hürriyet ve Batı Kampüsleri, Bursa Çocuk Üniversitesi ve Sınav Akademik Okulları öğretmenlerinin birlikte katıldığı kutlama Ata-Park Balo Salonu’nda gerçekleşti.

irgilden-kanun-teklifi

İrgil'den kanun teklifi!

TBMM Eğitim Komisyonu CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, tüm eğitimcilere Öğretmenler Günü İkramiyesi ödenmesi için kanun teklifi verdi.

2018de-ogrenci-almaya-basliyor-

2018'de öğrenci almaya başlıyor

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Başkanı Prof. Murat Zencirkıran, 2018 öğretim yılı ile birlikte lisans öğrencisi alacaklarını, tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

lise-ogrencisi-okul-bahcesinde-yandi

Lise öğrencisi okul bahçesinde yandı!

Bursa’da bir lise öğrencisi, arkadaşları tarafından okul bahçesinde üzerine temizleyici sprey sıkılması sonucu alev alarak yandı

15-okulda-isitma-yok

15 okulda ısıtma yok!

Bursa’da yaz ayında kazan değişimi için doğalgaz kalorifer kazanları sökülen 15 civarında okulun kazanları henüz takılmadığından öğrenciler mont ve kabanları ile eğitim görmekte soğuktan hasta olmaktalar.

bozbey-kizinin-okulunu-acti-

Bozbey kızının okulunu açtı

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kızı Side Bozbey'e ait anaokulunun açılışına katıldı. Kızının konuşmasıyla duygulanan Başkan Bozbey, kürsüde göz yaşlarını tutamadı.

bin-lira-burs-veren-bolum

Bin lira burs veren bölüm!

Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü’nü 2018-2019 yılında tercih edecek ve kayıt yaptıracak en yüksek puanlı ilk 5 öğrenci maaş gibi burs almaya hak kazanacak. Üniversite yönetiminin hayırsever iki firma ile imzaladığı burs protokol sayesinde öğrenciler mezun olana kadar aylık bin lira burs alabilecekler.

bursaya-3uncu-universite-geliyor-

Bursa’ya 3’üncü üniversite geliyor

Bursa’ya 3’üncü üniversite Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) tarafından kazandırılacak.

uludag-universitesi-hedeflerini-yukseltti

Uludağ Üniversitesi hedeflerini yükseltti

Uludağ Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 15 araştırma üniversitesinden birisi seçildi.

2-bin-ogrenciye-destek

2 bin öğrenciye destek

Her yıl eğitim öğretim yılının ilk haftası öğrencilere yönelik kırtasiye yardımları gerçekleştiren İnegöl Belediyesi, bu yıl da 2 bin öğrenciye çanta ve içerisinde çeşitli kırtasiye malzemelerinin yer aldığı setleri ulaştırdı. Dumlupınar Ortaokulunda kırtasiye malzemelerinin dağıtımına katılan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

numan-seker-aciklama-yapti

Numan Şeker açıklama yaptı!

Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının açılışında eğitimdeki sıkıntılara işaret etti.

ilk-ders-zilini-vali-kucuk-caldi-

İlk ders zilini Vali Küçük çaldı!

Bursa’da 2017-2018 eğitim öğretim yılında okullarda sıkı güvenlik önlemleri alınacak. Okul çalışanları güvenlik soruşturmasından geçirilirken, her okula bir polis zimmetlendi.

iste-bursada-okul-giris-saatleri

İşte Bursa'da okul giriş saatleri

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa'da tekli ve çiftli eğitim yapan okullarda okula başlama saatlerini açıkladı.

okullarin-acilmasi-icin-geri-sayim-basladi

Okulların açılması için geri sayım başladı

Türkiye genelinde 18 milyon, Bursa’da ise 598 bin öğrenciyi ders zili heyecanı sardı.

vali-kucukten-birlik-mesaji

Vali Küçük’ten birlik mesajı

Bursa Valisi İzzettin Küçük, “Yarınlarımızın teminatı gençlerimiz günlük polemiklere ve çıkar ilişkilerine kurban gitmesin. Şimdi birlik zamanı” dedi.

bursada-okullarda-donusum

Bursa'da okullarda dönüşüm

Kent merkezindeki eski okulları yıkıp, yerine modern eğitim binaları kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, derslik eksiği bulunan okullara da ek derslikler kazandırıyor.

ayhan-mesele-issizlik-degil

Ayhan: Mesele işsizlik değil

TÜİK tarafından açıklanan işsizlik rakamlarını değerlendiren İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, asıl meselenin işsizlik değil, mesleksizlik olduğunu söyledi.

uludag-universitesinde-kayitlar-basladi

Uludağ Üniversitesi’nde kayıtlar başladı

Uludağ Üniversitesi’ni bu yıl kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri başladı. Öğrenciler bu yıl e-devlet üzerinden üniversiteye gelmeden kayıt olabileceği gibi, Görükle Yerleşkesi’ne bizzat gelerek de kayıtlarını yaptırabilecek.

baskandan-genclere-egitim-destegi

Başkan'dan gençlere eğitim desteği

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Fevzi Çakmak Caddesi’nde BUSMEK bünyesinde oluşturulan ‘Sosyal Etkinlik Merkezi’nde TEOG’a hazırlanan gençlere destek olacak eğitimlerin verileceğini söyledi.