Süper Timsah

Sınav Koleji'nde ilk ders zili çaldı

10 Eylül 2019 Salı 14:33

sinav-kolejinde-ilk-ders-zili-caldi

Bünyesinde Çocuk Üniversitesi Anaokulu'nu da barındıran Bursa'nın ödüllü okulu Sınav Kolejlerinde birinci sınıf öğrencileri okullu olmanın heyecanını yaşarken, üst sınıf öğrencileri de arkadaşları ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.

Bursa'da 12 ayrı kampüste yaklaşık 15000 öğrenci, 1500 öğretmen ve 5000'e yakın destek personeliyle bir eğitim ordusu olma özelliği taşıyan Bursa Sınav Okulları, okul bahçelerinde öğrencilerin, öğretmenlerin, okul yöneticilerinin ve velilerin katılımıyla düzenlenen törenlerle yeni eğitim yılına "merhaba" dedi. 

Kampüs müdürlerinin yaptığı açılış konuşmalarıyla başlayan yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrenciler ve veliler duygusal anlar yaşadı.  


BİNGÖL'DEN MESAJ 

Bursa Sınav Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Bingöl de yeni eğitim öğretim yılına dair bir açıklama yaptı. Bingöl, vizyonu yüksek, alanında uzman eğitim kadrosuyla Sınav Okulları'nın Türkiye'nin en iyi eğitim markası olduğunu hatırlattı. Ayrıca Sınav Okulları'nın son yapılan LGS ve YKS sınavlarında yeni bir Türkiye rekoruna imza attığının altını çizen Bingöl, İngilizce etkinliklerinde, spor – sanat aktivitelerinde ve yarışmalarda ulusal ve uluslararası başarılara ulaştıklarını ifade etti. 

Her yıl çıtayı biraz daha yukarıya çıkarmanın gayreti içerisinde olduklarının altını çizen  Bingöl, "her alanda elde edilen bu önemli başarıların altında sevgili öğrencilerimizin çalışması, hepsi birbirinden değerli öğretmenlerimiz ve idarecilerimin özverisi ve tabii ki; uyguladığımız takip odaklı, özgün eğitim sistemimizin imzası vardır" dedi. 


Türkiye'nin en iyi eğitim markası olmanın kolay olmadığını ifade eden Gıyasettin Bingöl, "kuşkusuz bu büyük başarımızda en kıymetli varlıkları olan çocuklarını bizlere emanet eden velilerimizin katkısı da yadsınamaz. Bu güvene layık olabilmek için her zaman olduğu gibi bu yıl da çok çalışacağız. Artık bir Sınav klasiği olan nitelikli eğitim çizgimizden sapmadan daima yüksekleri hedefleyerek çocuklarımızın başarılı olmasını sağlayacağız ve haklı başarılarına şahitlik ettikçe de görevimizi yapmış olmanın huzuruyla mutluluklarını paylaşacağız" şeklinde konuştu.YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Teşekkür belgeli karne getirdi!

tesekkur-belgeli-karne-getirdi Bursa’da trafik lambalarında su satan 8 yaşındaki Elif T.’yi tesadüfen fark eden İlçe Emniyet Müdürü, minik kızın hayatını değiştirdi.

Yarıyıl tatili başladı!

yariyil-tatili-basladi Bursa´da okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki 586 bin 993 öğrenci, karnelerini alarak, yarıyıl tatiline çıktı.

Eğitim-Bir-Sen'den yarıyıl değerlendirmesi!

egitim-bir-senden-yariyil-degerlendirmesi Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Ramazan Acar, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk karne döneminde değerlendirmelerde bulundu.

Tatil zili çalıyor!

tatil-zili-caliyor Bursa’da 1897 okulda 586 bin 993 öğrenci ve 39 bin 870 öğretmen yarı yıl tatiline giriyor.

3 yılda 100 müdüre ulaşılacak!

3-yilda-100-mudure-ulasilacak Coşkunöz Eğitim Vakfı ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, mesleki ve teknik liseleri geleceğe taşıyacak “Sizin Eseriniz, Bizim Geleceğimiz” adlı projeyi hayata geçirdi.

Öğrenciler ağaçları giydirdi!

ogrenciler-agaclari-giydirdi Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri, seçmeli ders olarak gördükleri ‘El Örgüleri ve Çarpana Dokuma’ dersinde hazırladıkları örgüleri kampustaki ağaçlara giydirdi.