marmarabirlik-ihracat-sampiyonu dijital-turk-lirasi-geliyor chpden-eyt-aciklamasi aclik-siniri-asgari-ucreti-solladi konut-fiyatlari-yuzde-100-artacak durmus-yilmazdan-eyt-aciklamasi rekolte-beyan-alimlari-basladi indirimli-emeklilik-mujdesi-

TİM 2020 yılı ihracat şampiyonları listesinde 9 bin ton ve 25 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Marmarabirlik zeytin-zeytinyağı sektöründe 7.kez ihracat şampiyonu oldu.

AK Parti Bilgi İletişim Teknolojileri Başkanlığı tarafından Dijital Türk Lirası hakkında hazırlanan raporda dijital para biriminin ne olduğu, diğer kripto paralardan farkının olup

Emeklilikte Yaşa Takılanların mağduriyeti sürüyor. Son günlerde olası erken seçim sürecinde EYT'nin çıkabileceğine ilişkin söylentiler artarken, EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran

Birleşik Metal-İş Araştırma Merkezi, Ağustos 2021 açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasında açlık sınırının 3 bine dayandığını, yoksulluk sınırının ise 10 bini geçtiğini

İnşaat sektöründe krize neden olan çimento fiyatları ve diğer temel girdi ürünlerindeki yükseliş konut üretim maliyetlerini artırdı. İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim

Emeklilikte yaşa takılanlar son günlerde yeniden gündemin ilk sırasına çıkarken, konuyla ilgili bir açıklama da İYİ Parti Milletvekili ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifler Birliği (Marmarabirlik) 2021-2022 ürün alım kampanyası öncesi rekolte beyan alımlarına 6 Eylül 2021 Pazartesi (bugün) başladı. Yönetim Kurulu

İndirimli emekli olmanın da yolu açılıyor. Geçmiş Bağ-Kur günleri çok daha hesaplı şekilde ihya edilerek emekli olunuyor. 2 yıllık prim 29 bin lira yerine 9 bin liraya ihya edilecek.

marmarabirlik-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik ihracat şampiyonu...

TİM 2020 yılı ihracat şampiyonları listesinde 9 bin ton ve 25 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Marmarabirlik zeytin-zeytinyağı sektöründe 7.kez ihracat şampiyonu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı ödül töreninde, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa’ya ihracat şampiyonluğu ödülünü Ticaret Bakanı Mehmet Muş verdi.

dijital-turk-lirasi-geliyor

Dijital Türk Lirası geliyor!

AK Parti Bilgi İletişim Teknolojileri Başkanlığı tarafından Dijital Türk Lirası hakkında hazırlanan raporda dijital para biriminin ne olduğu, diğer kripto paralardan farkının olup olmadığı ve dünyada başka örneklerinin yer alıp almadığı tek tek anlatılıyor. Raporda, Dijital Türk Lirası'nın 2022'de cüzdanlarda olacağına da yer veriliyor.

chpden-eyt-aciklamasi

CHP'den EYT açıklaması!

Emeklilikte Yaşa Takılanların mağduriyeti sürüyor. Son günlerde olası erken seçim sürecinde EYT'nin çıkabileceğine ilişkin söylentiler artarken, EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, hükümet cephesinde somut bir adım atıldığına dair bir bilgi olmadığını söyledi. Muhalefet ise EYT konusunda iktidara yüklenmeye devam ediyor.

aclik-siniri-asgari-ucreti-solladi

Açlık sınırı asgari ücreti solladı!

Birleşik Metal-İş Araştırma Merkezi, Ağustos 2021 açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasında açlık sınırının 3 bine dayandığını, yoksulluk sınırının ise 10 bini geçtiğini açıkladı.

konut-fiyatlari-yuzde-100-artacak

Konut fiyatları yüzde 100 artacak!

İnşaat sektöründe krize neden olan çimento fiyatları ve diğer temel girdi ürünlerindeki yükseliş konut üretim maliyetlerini artırdı. İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bugüne kadar bir şekilde kârlarından feragat ederek yansıtamadıkları maliyet artışlarını, artık 2021 yılında konut fiyatlarına yansıtmak zorunda kaldıklarını söyledi.

durmus-yilmazdan-eyt-aciklamasi

Durmuş Yılmaz’dan EYT açıklaması

Emeklilikte yaşa takılanlar son günlerde yeniden gündemin ilk sırasına çıkarken, konuyla ilgili bir açıklama da İYİ Parti Milletvekili ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’dan geldi.

rekolte-beyan-alimlari-basladi

Rekolte beyan alımları başladı

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifler Birliği (Marmarabirlik) 2021-2022 ürün alım kampanyası öncesi rekolte beyan alımlarına 6 Eylül 2021 Pazartesi (bugün) başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa,“Ürün alım planının doğru bir şekilde yapılabilmesi için ortaklarımızın kooperatiflerine teslim edeceği miktar kadar rekolte beyanı vermelidir” dedi.

indirimli-emeklilik-mujdesi-

İndirimli emeklilik müjdesi!

İndirimli emekli olmanın da yolu açılıyor. Geçmiş Bağ-Kur günleri çok daha hesaplı şekilde ihya edilerek emekli olunuyor. 2 yıllık prim 29 bin lira yerine 9 bin liraya ihya edilecek.

faiz-indirimi-geliyor

Faiz indirimi geliyor

Dün TCMB Başkanı Kavcıoğlu'nun yatırımcılarla bir araya geldiği toplantının ardından, katılımcıların izlenimi faiz indiriminin gerçekleşeceği yönünde. Yabancı bir yatırımcının Reuters'a verdiği bilgiye göre, TCMB kullandığı eski dili tamamen değiştirdi ve verilen sözleri de geri çekti. Enflasyonda ise belirgin düşüş bekleniyor ve orta vadeli hedeflere yönelmiş durumdalar.

konut-kitligi-kapida

Konut kıtlığı kapıda...

Arsa ve ev fiyatları hızlı bir şekilde artarken kiralar ise cep yakmaya devam ediyor.

toplu-sozlesmede-son-durum

Toplu sözleşmede son durum

6 milyon memur ve memur emeklisinin merakla beklediği zam görüşmelerinde taraflar ikinci kez bir araya geldi. Hükümet 2022 yılı için ilk 6 ay için yüzde 5, ikinci 6 ay için yüzde 6 ve enflasyon farkı. 2023 ilk 6 ay için yüzde 6, ikinci 6 ay için yüzde 6 ve enflasyon farkı teklifini sundu. Uzlaşı olursa 22 Ağustos'ta zam oranı belli olacak. İşte, 3600 ek gösterge hakkında bilgiler...

musiad-kosova-heyetini-agirladi

MÜSİAD, Kosova heyetini ağırladı!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç’ten oluşan Kosova heyetini ağırladı.

eds-ihalesi-iptal-edildi

EDS ihalesi iptal edildi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, trafik ihlallerini ortadan kaldırmak ve düzenli bir trafik akışı tesis etmek için projelendirilen ve BURULAŞ tarafından yapılan Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) ihalesi iptal edildi.

bursasu-sinirlari-asiyor

Bursasu sınırları aşıyor!

Kalitesi ve yumuşak içimiyle tüketicinin tercihi haline gelen Bursasu, ihracat ile büyüyor.

cevikel-her-islemden-sonra-istenmemeli

Çevikel: Her işlemden sonra istenmemeli!

DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, ihracatçı firmalara rekabet gücü kazandırmak amacıyla uygulanan Dahilde İşleme Rejimi kapsamında son dönemdeki uygulamalarla birçok firmanın önemli sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirterek uygulamanın gözden geçirilmesi çağrısı yaptı.

busiaddan-onemli-aciklama

BUSİAD'dan önemli açıklama!

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Avrupa Yeşil Mutabakatı’yla ilgili olarak, “Ya dönüşeceğiz, ya oyundan düşeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

mecliste-eytli-sayisini-acikladi

Meclis’te EYT’li sayısını açıkladı

Meclis’te konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada EYT’li sayısını 4 milyon 600 olarak ifade etti.

kripto-paralarin-gelecegi-ne-olacak

Kripto paraların geleceği ne olacak?

TÜGİAD’ın‘EkonomikGündem Webinar’ın da tartışıldı. TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel, “İş dünyamızı doğru enstrümanlarla geleceğe taşımalıyız” dedi.

30-hazirana-dikkat

30 Haziran'a dikkat!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, milyonlarca çalışanı ilgilendiren Kısa Çalışma Ödeneği, ücretsiz izin ve kıdem tazminatı konularında önemli açıklamalar yaptı.

pandemi-zenginleri-artti

Pandemi zenginleri arttı!

Türkiye’de pandemiyle geçen bir yılda 85 bin 958 kişi daha milyoner oldu.