Süper Timsah
bursadan-toplu-sozlesmeye-itiraz payitahtta-bayram-bereketi besas-yuzleri-gulduruyor zararina-satis buyuksehirde-sozlesme-sevinci is-dunyasindan-bankalara-cagri bursa-is-dunyasindan-faiz-aciklamasi burkay-yatirimlar-hizlanacak

Bursa Memur-Sen İl Temsilciliği, 5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde sunulan teklife tepki gösterdi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde düzenlenen ‘Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri’, tarihi çarşı ve hanlar bölgesine hayat veriyor. Bu yıl Kurban Bayramı’nı da

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla 2013 yılında Keles'te kurulan BESAŞ Süt ve Süt Ürünleri Tesisi, bugüne kadar bölge çiftçisinden

Bursa'da ektikleri karpuzlara 30 kuruşa bile alıcı bulamayan çiftçiler kara kara düşünüyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan sözleşmeli personelin idari maddelerle ilgili çalışma düzeni, kadrolu çalışanlarla eşitlendi. 5000 kişiyi ilgilendiren sözleşmeye;

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Merkez Bankası'nın uyguladığı faiz indiriminin özel sektörün beklentileri doğrultusunda gerçekleştiğini

Merkez Bankası’nın almış olduğu politika faizlerindeki 425 baz puan indirim kararını değerlendiren Bursa iş dünyası temsilcileri, faiz indirimini olumlu bulurken, indirimlerin kademeli

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Merkez Bankası tarafından faiz indirimi kararı alınmasının Türkiye’ye olan yatırım iştahını

bursadan-toplu-sozlesmeye-itiraz

Bursa'dan toplu sözleşmeye itiraz!

Bursa Memur-Sen İl Temsilciliği, 5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde sunulan teklife tepki gösterdi.

payitahtta-bayram-bereketi

Payitaht’ta bayram bereketi!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde düzenlenen ‘Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri’, tarihi çarşı ve hanlar bölgesine hayat veriyor. Bu yıl Kurban Bayramı’nı da kapsayan Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri, ilk haftada üye iş yerlerinde 1 milyon lirayı aşkın iş hacminin oluşmasına öncülük etti. Etkinlik kapsamında dağıtılan fiş sayısı ise 10 bini geçti.

besas-yuzleri-gulduruyor

BESAŞ yüzleri güldürüyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla 2013 yılında Keles'te kurulan BESAŞ Süt ve Süt Ürünleri Tesisi, bugüne kadar bölge çiftçisinden yaklaşık 25 milyon litre süt alımı yaparken, çiftçiye 33 milyon TL kazandırdı.

zararina-satis

Zararına satış!

Bursa'da ektikleri karpuzlara 30 kuruşa bile alıcı bulamayan çiftçiler kara kara düşünüyor.

buyuksehirde-sozlesme-sevinci

Büyükşehir'de sözleşme sevinci!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan sözleşmeli personelin idari maddelerle ilgili çalışma düzeni, kadrolu çalışanlarla eşitlendi. 5000 kişiyi ilgilendiren sözleşmeye; Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Alinur Aktaş, Hak İş Konfederasyonu adına da Genel Başkan Mahmut Arslan birlikte imza koydu.

is-dunyasindan-bankalara-cagri

İş dünyasından bankalara çağrı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Merkez Bankası'nın uyguladığı faiz indiriminin özel sektörün beklentileri doğrultusunda gerçekleştiğini belirterek, "Uygulanan faiz indiriminin özel sektör yatırımlarının önünü açm?ası ve ülkemizin büyüme hamlesine katkısı için şimdi sıra bankalarımızda" dedi.

bursa-is-dunyasindan-faiz-aciklamasi

Bursa iş dünyasından faiz açıklaması!

Merkez Bankası’nın almış olduğu politika faizlerindeki 425 baz puan indirim kararını değerlendiren Bursa iş dünyası temsilcileri, faiz indirimini olumlu bulurken, indirimlerin kademeli bir şekilde devam etmesi gerektiği görüşünde birleşti.

burkay-yatirimlar-hizlanacak

Burkay: Yatırımlar hızlanacak!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Merkez Bankası tarafından faiz indirimi kararı alınmasının Türkiye’ye olan yatırım iştahını artıracağını belirterek, “Ekonomiye olan güveni bir kez daha ortaya koyan faiz kararı, yeni yatırımlar için piyasanın motivasyonunu yükseltti” dedi.

tofas-uretime-21-gun-ara-verdi-

Tofaş üretime 21 gün ara verdi

Tofaş yıllık düzenli izin dolayısıyla Ağustos ayında 21 gün üretim yapmayacak.

tekstilcilerden-londra-cikarmasi

Tekstilcilerden Londra çıkarması

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında tekstil sektörü temsilcileri, İngiltere’de düzenlenen Londra Tekstil 2019 Fuarı’nda incelemelerde bulundu.

izne-cikiyoruz-dediler

İzne çıkıyoruz dediler...

Bursa’da izne çıktığını sanan işçiler, fabrikanın kapatıldığını anlayınca maaşlarını ve tazminatlarını alabilmek için eylem yaptı.

gorulmemis-olay

Görülmemiş olay!

Bursa'da 400 gram ekmeği 1 liraya satarak halkın duasını alan ancak diğer fırıncılar tarafından haksız rekabet iddiasıyla suçlanan fırıncı, mahkemeyi kaybedince zam yapmak zorunda kaldı.

burkaydan-heyecanlandiran-haber

Burkay'dan heyecanlandıran haber!

Türkiye, Volksvagen grubunun yapacağı yeni yatırımı konuşurken, Bursa Ticaret Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, ileri teknolojili yatırım hedefleyen yerel ve uluslararası dünya markalarıyla görüşme yaptıklarını belirterek, "Alman otomotiv devi Volksvagen grubunun yanı sıra birçok önemli uluslararası yatırımcıyla Bursa ve Teknosab'daki yatırım imkanları hakkında görüşmelerimiz oldu. Bundan sonra da ulusal ve uluslararası yatırımcılara yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir" dedi

asadan-ihracatta-zirve-hedefi

Asa'dan ihracatta zirve hedefi

Misyonu ve vizyonu ile 2010 yılından bu yana yurt dışı pazar payını artıran Marmarabirlik, global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu yıl ihracatta gözünü zirveye diken Marmarabirlik’te Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, 2019 yılı sonunda ihracat hedeflerinin 7 bin ton olduğunu söyledi.

btso-uyeleri-is-gezisinde

BTSO üyeleri iş gezisinde!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), üyelerini dünyanın prestijli fuarlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

donumu-80-bin-lira

Dönümü 80 bin lira!

Bursa’da Güney Marmara’nın ilk yaban mersini bahçesini kuran üretici, hasadına başladığı meyvelerin 1 dönümünden 80 bin lira kazanıyor.

btso-130-yasinda

BTSO 130 yaşında!

Bursa iş dünyasına yönelik hayata geçirdiği projelerle Türkiye’ye model olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 130. yılını kutladı.

muslu-isadamlarinin-iftar-bulusmasi-

Muşlu işadamlarının iftar buluşması

Çelik Palas Otel’de MUŞ-DER Yönetim Kurulu Üyeleri ile İstişare Kurulu üyelerini ağırlayan Kutlucan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kutlucan, “Hangi şehirde olursak olalım, köklerimizi unutmadan kültürümüzü yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğimize inancımız tamdır” dedi.

10-bin-istihdam-talebi

10 bin istihdam talebi...

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), İstihdam Seferberliği kapsamında Türkiye’nin en büyük işçi-işveren buluşmasına ev sahipliği yaptı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Bursa İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ve 25 firmanın katıldığı etkinlikte 10 bin yeni istihdam için iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

faruk-celike-yeni-gorev

Faruk Çelik'e yeni görev!

Vakıfbank’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu oldu olurken, eski bakan Faruk Çelik'in de Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildiği duyuruldu.

ÇOK OKUNANLAR