ROTA BURSA
balkanturksiaddan-abye-elestiri tugiaddan-ziyaret-atagi tugiad-pandemi-sonrasina-hazir cevikel-oncu-olmaya-devam-edecegiz faik-celikten-referansa-ziyaret burkaydan-reform-aciklamasi marmarabirlikten-69-milyon-tllik-odeme bayram-ihracata-katkimiz-surecek

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD), pandemisebebiyle online olarak yapmayı sürdürdüğü e-sinerji toplantısının konuğu, Avrupa Parlamentosu

TÜGİAD Bursa Şubesi, ziyaret trafiğini yoğunlaştırdı. Başkan Ersoy Tabaklar, BEBKA ve GUHEM ziyaretlerinin yanı sıra yerli otomobil fabrikası inşaatını da inceledi.

Güçlenen üye yapısı ile pandemi sonrası ticareti hızla geliştirecek hamlelere kilitlenen TÜGİAD, kaybedilen gelirlerin telafi edilmesi adına girişimcilik odaklı çalışmalarını

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği DOSABSİAD’da 34. yıl gururu yaşanıyor.

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde (NOSAB), 53 milyon liralık yatırımla Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük yemek üretim tesisini Bursa’ya kazandıran Referans Grup, Bursa’nın

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, pandemi sonrası iş dünyasının en önemli motivasyon kaynağının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

2020/2021 iş yılı ürün alım kampanyası 10 Ocak’ta sona eren Marmarabirlik’te ortakların teslim ettikleri ürün bedelleri % 50’si peşin ödenmişti. Geri kalan alacaklarının %

Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, Virtual Hometex Turkey 2021’in açılış programında konuştu.

balkanturksiaddan-abye-elestiri

BALKANTÜRKSİAD'dan AB'ye eleştiri!

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD), pandemisebebiyle online olarak yapmayı sürdürdüğü e-sinerji toplantısının konuğu, Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve Avrupa Birliği (AB)-Türkiye İlişkileri Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı İlhan Küçük oldu.

tugiaddan-ziyaret-atagi

TÜGİAD'dan ziyaret atağı!

TÜGİAD Bursa Şubesi, ziyaret trafiğini yoğunlaştırdı. Başkan Ersoy Tabaklar, BEBKA ve GUHEM ziyaretlerinin yanı sıra yerli otomobil fabrikası inşaatını da inceledi.

tugiad-pandemi-sonrasina-hazir

TÜGİAD pandemi sonrasına hazır!

Güçlenen üye yapısı ile pandemi sonrası ticareti hızla geliştirecek hamlelere kilitlenen TÜGİAD, kaybedilen gelirlerin telafi edilmesi adına girişimcilik odaklı çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Nilüfer Çevikel, genç girişimciler arasında çok yoğun bir işbirliği ağı kuracaklarını açıkladı.

cevikel-oncu-olmaya-devam-edecegiz

Çevikel: Öncü olmaya devam edeceğiz!

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği DOSABSİAD’da 34. yıl gururu yaşanıyor.

faik-celikten-referansa-ziyaret

Faik Çelik'ten Referans'a ziyaret!

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde (NOSAB), 53 milyon liralık yatırımla Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük yemek üretim tesisini Bursa’ya kazandıran Referans Grup, Bursa’nın önemli sanayicisi Faik Çelik’i misafir etti.

burkaydan-reform-aciklamasi

Burkay'dan reform açıklaması!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, pandemi sonrası iş dünyasının en önemli motivasyon kaynağının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başta hukuk, demokrasi ve ekonomi alanında atılacak reform adımları olduğunu söyledi.

marmarabirlikten-69-milyon-tllik-odeme

Marmarabirlik’ten 69 milyon TL’lik ödeme

2020/2021 iş yılı ürün alım kampanyası 10 Ocak’ta sona eren Marmarabirlik’te ortakların teslim ettikleri ürün bedelleri % 50’si peşin ödenmişti. Geri kalan alacaklarının % 50’sinin karşılığı 69 milyon TL 15 Ocak’ta (yarın) ödenecek.

bayram-ihracata-katkimiz-surecek

Bayram: İhracata katkımız sürecek!

Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, Virtual Hometex Turkey 2021’in açılış programında konuştu.

engin-sureci-dogru-okuyoruz

Engin: Süreci doğru okuyoruz!

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, 2020 yılı ihracat rakamlarını değerlendirdi. TİM rakamlarına göre geçtiğimiz Aralık Ayı’nda yakalanan tüm zamanların en yüksek aylık rakamlarının pandemi sürecinin zorluklarına rağmen Türkiye’nin geleceğine katkı koymak için çalışan ihracatçıların ve üreticilerin dirayetli ve dik duruşlarıyla sağlandığına vurgu yaptı.

efkan-aladan-birliktelik-mesaji

Efkan Ala'dan birliktelik mesajı!

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Geçmiş Dönem İçişleri Bakanı, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, AK Parti Bursa Milletvekili, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Efkan Ala ile online toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, Başkan Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Vekil Efkan Ala’ya 4 maddelik taleplerini iletti.

cevikelden-onemli-cagri

Çevikel'den önemli çağrı!

2020 yılı ihracat rakamlarını değerlendiren Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayi ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Başkanı Nilüfer Çevikel, ihracatta yakalanan rakamların sevindirici olduğunu söylerken, ülke olarak yerli ve katma değerli üretime ağırlık verilmesi, inovatif yatırımların desteklenmesinin gerektiğinin altını çizdi.

tasdelenden-brexit-aciklamasi

Taşdelen'den Brexit açıklaması!

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, Avrupa Birliği (AB) ile Birleşik Krallık arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek ticaret anlaşması ile Birleşik Krallık’ın Türk üretici ve ihracatçılar için daha büyük bir fırsat haline geleceğini söyledi.

bayram-ureterek-zorluklari-asacagiz

Bayram: Üreterek zorlukları aşacağız

Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, 2020 yılında pandeminin tüm olumsuzluklarına rağmen üyelerinin, sektörün süreçle birlikte dünyada oluşan yeni iş yapış şekilleri, trendler ve pazarlara uyum sağlayarak, geleceğine katkı sunabilmek adına aralıksız çalıştıklarını belirtti.

cevikelden-onemli-aciklamalar

Çevikel'den önemli açıklamalar!

Umutlarla başlayan 2020 yılının pandemi ile birlikte zorlu bir yıla döndüğünü ifade eden DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, " Aşının Türkiye’de uygulanmaya başlaması ile birlikte de 2021 yılının ikinci yarısından sonra bir hareketlilik, canlılık yaşanması çok doğal. Umutlarımız 2021 yılının ikinci yarısından sonrası için” dedi.

asgari-ucret-belli-oldu

Asgari ücret belli oldu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni yılda asgari ücretin 2 bin 825 lira olacağını açıkladı. Türk-İş temsilcisi Nazmi Irgat ise "Bu rakam işçilerin beklentilerini karşılamakta yetersizdir" dedi.

demirorenden-umut-veren-aciklama

Demirören'den umut veren açıklama!

BARSİAD Başkanı Arif Demirören, beklentilerin üzerinde gerçekleşen yıllık ihracat rakamları ve bugün açıklanan asgari ücret miktarının ekonomiye moral veren gelişmeler olduğunu belirterek, yeni yılda da sanayici ve iş insanları olarak Türkiye’nin geleceğine katkı koymak için aralıksız çalışacaklarını belirtti.

25-milyon-dolarlik-ihracat

25 milyon dolarlık ihracat!

Turquality Marka Destek programına dahil edilmesi ile birlikte ihracat hedeflerini büyüten Marmarabirlik, 2020 yılı sonunda 9 bin ton ve 25 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

marmarabirlikten-rekor-satis

Marmarabirlik'ten rekor satış!

Kalite standartlarını her geçen gün artıran ve ülke genelinde tüketicinin ilk tercihi haline gelen Marmarabirlik, 2020 yılında 45 bin ton ürün satışı gerçekleştirerek yeni bir rekora daha imza attı. Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa,“Daha önceden planladığımız gibi hedeflerimizi birer birer gerçekleştiriyoruz” dedi.

gundogan-turkiye-su-an-buna-musait

Gündoğan: Türkiye şu an buna müsait!

Türkiye’de faizsiz bir sistemin uygulanabileceğini iddia eden Prof. Dr. Mete Gündoğan, borca dayalı bir para-kredi sisteminin değişmesi gerektiğini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da önerdiğini söyledi

marmarabirlikten-ureticiye-odeme

Marmarabirlik’ten üreticiye ödeme!

Marmarabirlik’te 2020/2021 ürün alım kampanyası devam ediyor. Ürün bedellerinin 3.taksitlerinin %50’sinin karşılığı olarak 4 Aralık Cuma günü yapılacak ödeme ile birlikte ortaklara 111,3 milyon TL ödeme yapılmış olacak.