marmarabirlikten-543-milyon-tllik-odeme bursada-23-bin-hanenin-elektrigi-kesik esginden-cifciye-odeme-mujdesi niluferin-butcesi-505-milyon-tl ornek-sehir-bursa burkaydan-online-seminer asa-75-bin-ton-rekolte-beyani-ongoruyoruz esginden-bir-mujde-daha

Marmarabirlik’te 2020/2021 iş yılı ürün alım kampanyası devam ederken, bugüne kadar 10,6 bin ton ve 108,6 milyon TL tutarında ürün alımı gerçekleştirildi. Ürün alımlarına 14 Ekim

Mart ayında pandemi yasaklarının başlamasıyla eve kapanan vatandaşların elektrik faturaları yüzde 15 daha yüksek geldi.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Türk Şeker'in salçalık domates üreticisi çiftçiye 35 milyon TL ödeme yaptığını duyurdu.

Nilüfer Belediyesi’nin 2021 yılı gelir bütçesi 505 milyon TL olarak kabul edildi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde Bursa’daki oda ve borsaları birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü bir geleceğe taşımak maksadıyla sürdürülen ‘ortak akıl

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından COVID-19 salgını döneminde Bursa iş dünyasını hedef pazarlardaki mevcut durum hakkında bilgilendirmek maksadıyla düzenlenen online

2020/2021 İş yılı ürün alım kampanyası hazırlıklarına başlayan Marmarabirlik’te bir taraftan da rekolte beyan alımları devam ediyor.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin'den domates üreticilerine yeni bir müjde geldi. Esgin, Türk Şeker'in Karacabey ve Mustafakemalpaşa'daki domates üreticilerinin ürünlerini hasat

marmarabirlikten-543-milyon-tllik-odeme

Marmarabirlik’ten 54,3 milyon TL’lik ödeme

Marmarabirlik’te 2020/2021 iş yılı ürün alım kampanyası devam ederken, bugüne kadar 10,6 bin ton ve 108,6 milyon TL tutarında ürün alımı gerçekleştirildi. Ürün alımlarına 14 Ekim tarihinde başlayan Marmarabirlik, üretici ortaklarına 20 Kasım 2020 tarihinde (yarın) ilk dilimle birlikte 54,3 milyon TL ödeme yapmış olacak.

bursada-23-bin-hanenin-elektrigi-kesik

Bursa'da 23 bin hanenin elektriği kesik

Mart ayında pandemi yasaklarının başlamasıyla eve kapanan vatandaşların elektrik faturaları yüzde 15 daha yüksek geldi.

esginden-cifciye-odeme-mujdesi

Esgin'den çifçiye ödeme müjdesi!

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Türk Şeker'in salçalık domates üreticisi çiftçiye 35 milyon TL ödeme yaptığını duyurdu.

niluferin-butcesi-505-milyon-tl

Nilüfer’in bütçesi 505 milyon TL

Nilüfer Belediyesi’nin 2021 yılı gelir bütçesi 505 milyon TL olarak kabul edildi.

ornek-sehir-bursa

Örnek şehir Bursa!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde Bursa’daki oda ve borsaları birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü bir geleceğe taşımak maksadıyla sürdürülen ‘ortak akıl toplantısı’nın 19.'su video-konferans yöntemiyle gerçekleştirildi

burkaydan-online-seminer

Burkay'dan online seminer!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından COVID-19 salgını döneminde Bursa iş dünyasını hedef pazarlardaki mevcut durum hakkında bilgilendirmek maksadıyla düzenlenen online seminerler Almanya programı ile devam etti.

asa-75-bin-ton-rekolte-beyani-ongoruyoruz

Asa: 75 bin ton rekolte beyanı öngörüyoruz

2020/2021 İş yılı ürün alım kampanyası hazırlıklarına başlayan Marmarabirlik’te bir taraftan da rekolte beyan alımları devam ediyor.

esginden-bir-mujde-daha

Esgin'den bir müjde daha

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin'den domates üreticilerine yeni bir müjde geldi. Esgin, Türk Şeker'in Karacabey ve Mustafakemalpaşa'daki domates üreticilerinin ürünlerini hasat sonuna kadar alacağını duyurdu.

matlidan-cografi-isaret-basvurusu

Matlı'dan coğrafi işaret başvurusu

Bursa’nın marka değerlerine sahip çıkan Bursa Ticaret Borsası, 'Bursa havlusu' ve 'Bursa pideli köftesi' için Türk Patent ve Marka Kurumu’na coğrafi işaret tescili için başvuruda bulundu.

otv-oranlari-degisti

ÖTV oranları değişti!

ÖTV oranlarının değişmesinin ardından ikinci el oto fiyatları tekrar yükselişe geçti.

belediyeden-su-faturasi-aciklamasi

Belediyeden 'su faturası' açıklaması!

Büyükşehir Belediyesi, CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Orhan Sarıbal'ın Bursa'daki su faturalarıyla ilgili yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

marmarabirlik-genel-kurulu-yapildi

Marmarabirlik Genel Kurulu yapıldı!

Marmarabirlik’in 2018/2019 İş Yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Göreve geldikleri günden bugüne kadar 160 milyon TL yatırım yaptıklarını vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Bugünü değil yarınları düşünüyoruz. Hedefimiz Marmarabirlik’i bir gıda devi yapmaktır” dedi.

burkaydan-yeni-donem-aciklamasi

Burkay'dan, yeni dönem açıklaması

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfinin gerçekleşmesinin enerjide dışa bağımlılığı önemli ölçüde azaltarak ülke ekonomisinde yeni bir dönemi başlatacağını söyledi.

otomobil-fiyatlarini-ucuran-faktor

Otomobil fiyatlarını uçuran faktör

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, ikinci elde daha büyük kâr olduğunu gören distribütör ve sıfır otomobil bayilerinin ikinci el satışına başlayıp piyasayı yükselttiğini söyledi.

bursadan-avrupa-sofralarina

Bursa’dan Avrupa sofralarına

İngiltere veliahdı William'ın eşi Cambridge düşesi Kate'in hamilelik döneminde sabah bulantılarında yediği Bursa’nın siyah incirinin hasadına başlandı.

bursada-ureticinin-domates-isyani

Bursa'da üreticinin domates isyanı!

Bursa'da dönümüne 4 bin 500 lira masraf yapan köylüler bu yıl domates fiyatları 32 kuruşa düşünce isyan etti.

siddetin-ulkemizde-yeri-olamaz

Şiddetin ülkemizde yeri olamaz

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, son günlerde ülke gündemine oturan ‘Kadına Şiddet’ eylemlerinin Türk kültürü ve inancı ile uyuşmayan, geçmişinden bu yana medeniyet anlayışı ile dünyaya örnek olan Anadolu topraklarında yaşanmaması gereken insanlık suçları olduğunu söyledi.

marmarabirlikte-kayit-guncelleme-

Marmarabirlik'te kayıt güncelleme

Marmarabirlik’e bağlı kooperatiflerde ortaklık bilgileri güncellenecek. 4572 Sayılı kanun ve 2014 yılında yapılan ana sözleşme değişiklikleri ile 2020 yılında gerçekleştirilecek ortaklık güncellemelerinin bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

turkiye-icin-tarihi-adim

Türkiye için tarihi adım!

Bursa'nın Gemlik ilçesine Türkiye’nin yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın temelini atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Devrim arabasını müzeye mahkum edenler, devrin otomobilinin bu yollarda kullanılmasına mani olamayacaklardır” dedi. Erdoğan, Avrupa'nın elektrikli ilk SUV aracı olarak Bursa'dan dünyaya açılacak olan TOGG'un elektrik bataryalarında kullanılan lityumun da ETİ Maden tarafından bor atıklarının lityuma çevrilerek üretileceğini söyledi.

togg-yolunda-hazirliklar-tamam

TOGG yolunda hazırlıklar tamam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumartesi günü temeli atılacak yerli ve milli otomobil fabrikasının yollarında hummalı çalışmalar devam ediyor.