Süper Timsah
bursa-tbden-rekor iscilere-tehdit-gibi-uyari isciler-ayaklandi turkiyede-baska-ornegi-yok isciler-bursada-miting-yapti otomotiv-sektoru-grevde ihracata-kosgeb-destegi bursa-oto-pazarinda-hareketlilik

Bursa Ticaret Borsası (TB) 2020 yılı ilk meclis toplantısı yapıldı. Bursa Ticaret Borsası, 2019 yılında 4 milyar 574 milyon 238 bin liralık işlem hacmiyle rekor kırdı.

Türkiye genelinde 200 bin otomotiv ve yan sanayi işçisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri tıkanırken, Oyak Renault Fabrikası sendikanın aldığı grev kararı doğrultusunda iş

Bursa’da Türk Metal Sendikası'nın örgütlenme çalışmasına itiraz edilen otomotiv fabrikasındaki 850 işçi üretimi durdurdu. 1 kişinin işten çıkarıldığını ifade eden

Türkiye’nin 60 yıllık yerli otomobil hayalinin gerçekleştirileceği şehir olan Bursa, ileri teknoloji odaklı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, "Buradan sesleniyorum bu enflasyon rakamlarını icat edenler siz hiç pazara gidiyor musunuz? Bir gidinde görün

Tofaş, Oyak Renault gibi büyük otomobil fabrikalarının da aralarında bulunduğu 200 iş yerinde 130 bin otomotiv ve yan sanayi işçisi için grev kararı alındı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) ihracatı geliştirmek maksadıyla hayata geçirdiği Küresel Fuar Acentesi Projesi çerçevesinde Bursalı firmaların faydalandığı KOSGEB

Bursa'da pazar günü vatandaşlar sabah erken saatlerde istedikleri aracı alabilmek için oto pazarına akın etti. Sıfır otomobiller gibi 2.el araçlara yapılan zamlar alıcıları hayal

bursa-tbden-rekor

Bursa TB'den rekor!

Bursa Ticaret Borsası (TB) 2020 yılı ilk meclis toplantısı yapıldı. Bursa Ticaret Borsası, 2019 yılında 4 milyar 574 milyon 238 bin liralık işlem hacmiyle rekor kırdı.

iscilere-tehdit-gibi-uyari

İşçilere tehdit gibi uyarı!

Türkiye genelinde 200 bin otomotiv ve yan sanayi işçisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri tıkanırken, Oyak Renault Fabrikası sendikanın aldığı grev kararı doğrultusunda iş bırakan işçilerine tehdit gibi bir uyarı mesajı gönderdi.

isciler-ayaklandi

İşçiler ayaklandı!

Bursa’da Türk Metal Sendikası'nın örgütlenme çalışmasına itiraz edilen otomotiv fabrikasındaki 850 işçi üretimi durdurdu. 1 kişinin işten çıkarıldığını ifade eden çalışanlar, arkadaşları geri alınıncaya kadar iş başı yapmayacaklarını açıkladı.

turkiyede-baska-ornegi-yok

Türkiye'de başka örneği yok!

Türkiye’nin 60 yıllık yerli otomobil hayalinin gerçekleştirileceği şehir olan Bursa, ileri teknoloji odaklı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

isciler-bursada-miting-yapti

İşçiler Bursa'da miting yaptı!

Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, "Buradan sesleniyorum bu enflasyon rakamlarını icat edenler siz hiç pazara gidiyor musunuz? Bir gidinde görün soğanın kilosu kaç para. Biz bu açıklanan enflasyona göre anlaşma yapamayız. Buradan TÜİK yetkililerine soruyorum alışverişi nereden yapıyorsanız bize de söyleyin bizde oradan yapalım" dedi.

otomotiv-sektoru-grevde

Otomotiv sektörü grevde!

Tofaş, Oyak Renault gibi büyük otomobil fabrikalarının da aralarında bulunduğu 200 iş yerinde 130 bin otomotiv ve yan sanayi işçisi için grev kararı alındı.

ihracata-kosgeb-destegi

İhracata KOSGEB desteği!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) ihracatı geliştirmek maksadıyla hayata geçirdiği Küresel Fuar Acentesi Projesi çerçevesinde Bursalı firmaların faydalandığı KOSGEB desteklerinde limitler artırıldı.

bursa-oto-pazarinda-hareketlilik

Bursa oto pazarında hareketlilik!

Bursa'da pazar günü vatandaşlar sabah erken saatlerde istedikleri aracı alabilmek için oto pazarına akın etti. Sıfır otomobiller gibi 2.el araçlara yapılan zamlar alıcıları hayal kırıklığına uğrattı.

asa-daha-fazla-deger-kazandiracagiz

Asa: Daha fazla değer kazandıracağız!

Marmarabirlik, 2019 yılında 39 bin 500 ton ürün satışı ve 600 milyon TL ciroya ulaşarak, 2020 hedefi yüzde 14’lük artışla 45 bin ton ürün satışı ve 700 milyon TL ciro hedefliyor.

isciler-eylemde

İşçiler eylemde!

Otomotiv sektöründe toplu sözleşme görüşme süreci devam ederken, TOFAŞ ve otomotiv fabrikalarındaki binlerce işçi 16.30 vardiyasına girmeyerek 15 dakika iş bırakma eylemi yaptı. Mesaiden çıkan işçiler de iş başı yapmayan arkadaşlarına destek oldular.

yilin-ilk-fuari-basliyor

Yılın ilk fuarı başlıyor!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) iş birliğiyle düzenlenen Junioshow Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim&Çocuk İhtiyaçları Fuarı, 8 Ocak’ta kapılarını açıyor.

celik-zorlu-bir-yili-geride-biraktik

Çelik: Zorlu bir yılı geride bıraktık!

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), 2019 yılında 31 milyar 741 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

baskan-aktas-yuzleri-guldurdu

Başkan Aktaş yüzleri güldürdü!

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında imzalanan sosyal denge sözleşmesi ile Büyükşehir ve BUSKİ’de görev yapan 2 bin 500 personelin maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapıldı.

alimlar-8-ocakta-sona-erecek

Alımlar 8 Ocak'ta sona erecek

Marmarabirlik'in 2019-2020 ürün alım kampanyası 8 Ocakta sona erecek. Marmarabirlik üreticilerinden toplam 43 bin ton ürün alırken, üreticilere bugüne kadar 145 milyon TL ödeme yapıldı.

besastan-ciftciye-buyuk-destek

BESAŞ'tan çiftçiye büyük destek!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal kalkınmanın sağlanması maksadıyla 2013 yılında Keles'te kurulan BESAŞ Süt ve Süt Ürünleri Tesisi, 2019 yılında da yaptığı süt alımlarıyla çiftçinin yüzünü güldürdü. Bölgedeki üreticiden alınan 4 milyon 350 bin litre süte karşılık çiftçiye 8 milyon 200 bin TL ödeme yapıldı.

2020-fuar-takvimi-belirlendi

2020 fuar takvimi belirlendi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2013 yılında Bursa iş dünyasının ihracat odaklı büyümesi hedefiyle hayata geçirilen Küresel Fuar Acentesi kapsamında 2019’da 26 fuar programı gerçekleştirildi. 14 sektörde 750’yi aşkın firmanın katıldığı projede 2020 yılı için de 50’ye yakın fuar takvime alındı.

yerli-otomobil-gemlikte-uretilecek

Yerli otomobil Gemlik'te üretilecek!

Bursa'nın Gemlik ilçesinde üretilecek yerli otomobilin üretim üssü havadan görüntülendi. Gemlik yerli otomobilin üretim merkezi olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli otomobilin tanıtımında fabrikanın Bursa'nın Gemlik ilçesinde olacağını açıkladı.

asadan-tuketici-sagligi-aciklamasi

Asa'dan tüketici sağlığı açıklaması!

Son günlerde bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili açıklamalarda bulunan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Paslı demir parçalarıyla zeytinin karartılması teknik olarak mümkün değildir.

tofas-iscisi-ayaklandi

TOFAŞ İşçisi ayaklandı!

Bursalı otomotiv devi TOFAŞ'ta 4 aydır devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden bir sonuç çıkmayınca işçiler fabrika bahçesinde yürüyüş düzenledi.

48-isci-isten-cikarildi

48 işçi işten çıkarıldı

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde özel bir maden işletmesinde çalışan 48 işçi işten çıkarıldı.