ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

Başkan Asa hızlı başladı!

19 Nisan 2018 Perşembe 22:30

baskan-asa-hizli-basladi

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, "Gold" markalı ürüne ve şarküteri reyonlarındaki iri kalibreli zeytine olan talebinin artması sebebiyle 24 Nisan 2018 tarihinden itibaren havuzdan ürün alımlarına başlanılacağını açıkladı.

 Asa, “Mahsulünü Marmarabirlik'e satmak isteyen üreticiler, numunesiyle birlikte kooperatiflerine müracaat edebilirler" dedi. 

Asa, alımların kilogramda adedi 201 ve 290 dane arasında olacağını, 300 dane ve daha ince olan ürünlerin alınmayacağını bildirdi. Geçen kampanya döneminde üretici ortaklarından 51 bin 500 ton ürün alındığını hatırlatan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, özellikle iri zeytine artan talebin karşılanabilmesi ve satışların daha da arttırılmasına yönelik olarak havuzdan ürün alımlarına başlama kararı aldıklarına söyledi. Asa, “Geçtiğimiz kampanya döneminde üreticimize destek olmak üzere orta ve ince kalibreden oldukça fazla ürün almıştık. Dolayısı ile stoklarımızda bulunan orta ve ince daneli ürünlerimizi sıkıntı yaşanmadan piyasaya sunmak istiyoruz. Piyasalardaki güncel alımları göz önünde bulunduracak olursak, mevcut fiyatların fire düşüldükten sonra kampanya dönemindeki fiyatlar ile eşit seviyede olduğu ve dolayısıyla da üreticimizin zor günler geçirdiğini görüyoruz. Maksadımız hem ülke ekonomisine, tarıma ve zeytin üreticisine destek olmak hem de Marmarabirlik’ in ihtiyacının karşılanmasını temin etmektir. ”dedi.  

Havuzdan alınacak ürünlerin fiyatlarının, tüccar mantığı ile piyasa şartları çerçevesinde eksperler tarafından belirleneceğini belirten Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Bir önceki dönemde olduğu gibi havuzun başında Marmarabirlik kalite standartlarına uygun ve kalibrelerine göre fiyatlar belirlenecektir. Ürün alım miktarının artmasıyla birlikte satış rakamlarında da artış olacak böylece hem üretici hem de Marmarabirlik kazanacak” diye konuştu.  

Asa, “Marmarabirlik' in kalite standartlarına uygun olan ürünler alınacak olup, üreticilerimizden alınacak ürünlerin bedelleri peşin ödenecektir. 2018 yılında hedefimiz olan 500 milyon cironun üzerine çıkmayı planlıyoruz. Marmarabirlik üreticisinin her zaman yanındadır. Üreticimizi ezdirmeyiz” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Çarşıya yakın markaj

carsiya-yakin-markaj Bursa'nın sosyal, ticari ve insani ilişkilerinin en yoğun yaşandığı Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nde esnaf dernekleri temsilcileriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, fiziki

Köln'e depolama tesisi...

kolne-depolama-tesisi Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik tarafından Almanya’nın Köln şehrinde kurulması planlanan üretim ve depolama tesisine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Elektrik faturanı öderken kazan

elektrik-faturani-oderken-kazan- Limak Enerji, sektörde bir ilki daha hayata geçirerek, Türkiye’nin ilk online cüzdanı olan fastPay mobil uygulamasıyla elektrik faturalarını öderken müşterilerine yüzde 5 indirim kazandırıyor.

Burkay: İstikrar kalkınmayı tetikler

burkay-istikrar-kalkinmayi-tetikler Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ ile her alanda daha hızlı karar alma mekanizmasına kavuşacağını

Marmarabirlik'ten dev buluşma!

marmarabirlikten-dev-bulusma Marmarabirlik yönetim kurulu ve pazarlama ekibi, bayileriyle bir araya gelerek, yaklaşan ürün alım kampanyası öncesi satış hedefleri değerlendirdi.

Junioshow Fuarı kapılarını açtı

junioshow-fuari-kapilarini-acti Bursa Bebe-Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı Junioshow başladı. BTSO ve TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) iş