Başkan Asa hızlı başladı!

19 Nisan 2018 Perşembe 22:30

baskan-asa-hizli-basladi

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, "Gold" markalı ürüne ve şarküteri reyonlarındaki iri kalibreli zeytine olan talebinin artması sebebiyle 24 Nisan 2018 tarihinden itibaren havuzdan ürün alımlarına başlanılacağını açıkladı.

 Asa, “Mahsulünü Marmarabirlik'e satmak isteyen üreticiler, numunesiyle birlikte kooperatiflerine müracaat edebilirler" dedi. 

Asa, alımların kilogramda adedi 201 ve 290 dane arasında olacağını, 300 dane ve daha ince olan ürünlerin alınmayacağını bildirdi. Geçen kampanya döneminde üretici ortaklarından 51 bin 500 ton ürün alındığını hatırlatan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, özellikle iri zeytine artan talebin karşılanabilmesi ve satışların daha da arttırılmasına yönelik olarak havuzdan ürün alımlarına başlama kararı aldıklarına söyledi. Asa, “Geçtiğimiz kampanya döneminde üreticimize destek olmak üzere orta ve ince kalibreden oldukça fazla ürün almıştık. Dolayısı ile stoklarımızda bulunan orta ve ince daneli ürünlerimizi sıkıntı yaşanmadan piyasaya sunmak istiyoruz. Piyasalardaki güncel alımları göz önünde bulunduracak olursak, mevcut fiyatların fire düşüldükten sonra kampanya dönemindeki fiyatlar ile eşit seviyede olduğu ve dolayısıyla da üreticimizin zor günler geçirdiğini görüyoruz. Maksadımız hem ülke ekonomisine, tarıma ve zeytin üreticisine destek olmak hem de Marmarabirlik’ in ihtiyacının karşılanmasını temin etmektir. ”dedi.  

Havuzdan alınacak ürünlerin fiyatlarının, tüccar mantığı ile piyasa şartları çerçevesinde eksperler tarafından belirleneceğini belirten Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Bir önceki dönemde olduğu gibi havuzun başında Marmarabirlik kalite standartlarına uygun ve kalibrelerine göre fiyatlar belirlenecektir. Ürün alım miktarının artmasıyla birlikte satış rakamlarında da artış olacak böylece hem üretici hem de Marmarabirlik kazanacak” diye konuştu.  

Asa, “Marmarabirlik' in kalite standartlarına uygun olan ürünler alınacak olup, üreticilerimizden alınacak ürünlerin bedelleri peşin ödenecektir. 2018 yılında hedefimiz olan 500 milyon cironun üzerine çıkmayı planlıyoruz. Marmarabirlik üreticisinin her zaman yanındadır. Üreticimizi ezdirmeyiz” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Limak'tan Bursalılara güzel haber!

limaktan-bursalilara-guzel-haber Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da görevli tedarik şirketi olan Limak Uludağ Elektrik, mobil ödemeyle uygulamasıyla elektrik faturası ödemelerinde yüzde 5 indirim sağlıyor.

Bakan Gül'den açıklama!

bakan-gulden-aciklama Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamada "14 bin 611 personel alınacak" dedi

Fıstıklı baklava eylemi!

fistikli-baklava-eylemi Ramazan'ın ilk günü iç Antep fıstığı fiyatları 2 ayda 90 liradan 220 lirayı görünce tatlıcılar isyan edip fıstıklı tatlı satmama kararı aldı. İş yerinin camına protesto için Antep fıstıklı

Yatırımcı Bursa'ya güveniyor!

yatirimci-bursaya-guveniyor Türkiye’nin üretim üssü Bursa, yatırımcıya güven vermeye devam ediyor. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 2018 yılının ilk 4 ayında Bursa’da bin 700’e

Hurdalar altın olacak!

hurdalar-altin-olacak Türkiye’nin dört bir yanındaki yediemin otoparklarında çürümeye terk edilen milyonlarca araç satılacak. Elde edilen paralar ise altına dönüştürülerek devlet bankalarına yatırılacak.

Başkan Asa hızlı başladı!

baskan-asa-hizli-basladi Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, "Gold" markalı ürüne ve şarküteri reyonlarındaki iri kalibreli zeytine olan talebinin artması sebebiyle 24 Nisan 2018 tarihinden itibaren havuzdan ürün