26 Eylül 2018 Çarşamba
ÇOCUKLU CAFE

Başkan Asa hızlı başladı!

19 Nisan 2018 Perşembe 22:30

baskan-asa-hizli-basladi

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, "Gold" markalı ürüne ve şarküteri reyonlarındaki iri kalibreli zeytine olan talebinin artması sebebiyle 24 Nisan 2018 tarihinden itibaren havuzdan ürün alımlarına başlanılacağını açıkladı.

 Asa, “Mahsulünü Marmarabirlik'e satmak isteyen üreticiler, numunesiyle birlikte kooperatiflerine müracaat edebilirler" dedi. 

Asa, alımların kilogramda adedi 201 ve 290 dane arasında olacağını, 300 dane ve daha ince olan ürünlerin alınmayacağını bildirdi. Geçen kampanya döneminde üretici ortaklarından 51 bin 500 ton ürün alındığını hatırlatan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, özellikle iri zeytine artan talebin karşılanabilmesi ve satışların daha da arttırılmasına yönelik olarak havuzdan ürün alımlarına başlama kararı aldıklarına söyledi. Asa, “Geçtiğimiz kampanya döneminde üreticimize destek olmak üzere orta ve ince kalibreden oldukça fazla ürün almıştık. Dolayısı ile stoklarımızda bulunan orta ve ince daneli ürünlerimizi sıkıntı yaşanmadan piyasaya sunmak istiyoruz. Piyasalardaki güncel alımları göz önünde bulunduracak olursak, mevcut fiyatların fire düşüldükten sonra kampanya dönemindeki fiyatlar ile eşit seviyede olduğu ve dolayısıyla da üreticimizin zor günler geçirdiğini görüyoruz. Maksadımız hem ülke ekonomisine, tarıma ve zeytin üreticisine destek olmak hem de Marmarabirlik’ in ihtiyacının karşılanmasını temin etmektir. ”dedi.  

Havuzdan alınacak ürünlerin fiyatlarının, tüccar mantığı ile piyasa şartları çerçevesinde eksperler tarafından belirleneceğini belirten Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Bir önceki dönemde olduğu gibi havuzun başında Marmarabirlik kalite standartlarına uygun ve kalibrelerine göre fiyatlar belirlenecektir. Ürün alım miktarının artmasıyla birlikte satış rakamlarında da artış olacak böylece hem üretici hem de Marmarabirlik kazanacak” diye konuştu.  

Asa, “Marmarabirlik' in kalite standartlarına uygun olan ürünler alınacak olup, üreticilerimizden alınacak ürünlerin bedelleri peşin ödenecektir. 2018 yılında hedefimiz olan 500 milyon cironun üzerine çıkmayı planlıyoruz. Marmarabirlik üreticisinin her zaman yanındadır. Üreticimizi ezdirmeyiz” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Asa: Hedefimiz alım fiyatlarını korumak

asa-hedefimiz-alim-fiyatlarini-korumak Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, gerçeğe yakın beyan verilmezse, zeytin alımında kota uygulamasının kaçınılmaz olacağını söyledi.

BTSO'dan kur farkı kararı!

btsodan-kur-farki-karari Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, şirketlerin kur farkı zararına karşı hukuken korunmasına dair önemli bir düzenlemenin daha hayata geçirildiğini belirterek, “Sermaye kaybı

İş dünyası kadınlar için toplanıyor!

is-dunyasi-kadinlar-icin-toplaniyor Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu, 'Gücümüz Eşitliğimiz' paneliyle iş dünyasını kadın istihdamı için bir araya getiriyor.

BTSO'dan fiyat farkı açıklaması!

btsodan-fiyat-farki-aciklamasi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, döviz fiyatlarındaki yükselişin kamu kurum ve kuruluşlarıyla kontratlı iş yapan firmaları olumsuz etkilediğini belirterek,

Fiyatı doları solladı!

fiyati-dolari-solladi Dünyada sadece Bursa'da yetişen, sütün iki katı kalsiyumun yanısıra C vitamini haricinde bütün vitaminleri ihtiva eden ve büyük kısmı yurtdışına ihraç edilen siyah incirin kilogram fiyatı sezon sonunda

Makam araçlarından 12 milyon lira tasarruf

makam-araclarindan-12-milyon-lira-tasarruf Hazine ve Maliye Bakanlığı kamudaki israfın önüne geçmek için bütün resmî kurumlardan araç envanterini talep ederken, bu tasarruf planını 10 ay önce hayata geçirip, araç kiralama ve akaryakıt