12 Ağustos 2020 Çarşamba
rotabursaTV

Davullu zurnalı sözleşme!

18 Şubat 2020 Salı 21:26

davullu-zurnali-sozlesme

Nilüfer Belediyesi iştiraki NİLBEL A.Ş. ve DİSK Genel İş Sendikası arasında 1710 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sözleşmeye göre NİLBEL A.Ş. personelinin günlük yevmiyelerine 8 ile 31 TL arasında değişen iyileştirmeler yapılacak. İyileştirme sonrası Nilüfer Belediyesi’nde en düşük personel maaşı 3 bin 53 TL olacak.

Nilüfer Belediyesi çalışanları toplu sözleşme sevinci yaşadı. Nilüfer Belediyesi iştiraki olan NİLBEL A.Ş. çalışanı 1710 kişiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi, düzenlenen törenle imzalandı. Halk Evi’ndeki törene Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, DİSK Genel İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Selahattin Atak, NİLBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Naci Kale, NİLBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri ile çalışanlar katıldı.

Erdem: "İş barışı ve ücret dengesine öncelik verdik"

Çalışanların büyük sevinç yaşadığı törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, ekonomik kriz koşullarında olabildiğince kurum içindeki dengeleri koruyarak, çalışanların yaşam koşullarını iyileştirmeye çaba gösterdiklerini belirtti. Sözleşme görüşmeleri sürecine değinen Başkan Turgay Erdem, iş barışı ve ücret dengesinin sağlanabilmesi adına düşük ücretli çalışanların yol ve yemek ücretleri ile yevmiyelerinin iyileştirilmesine öncelik verdiklerini vurguladı. NİLBEL çalışanlarına yapılan iyileştirmeler hakkında bilgi de veren Erdem şöyle konuştu:

“Bu doğrultuda bütçemiz ve olanaklarımız elverdiği ölçüde en yüksek limite kadar zam ve iyileştirme yapmaya gayret ettik. Örnek vermek gerekirse, düşük ücret grubunda olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde 289 çalışanımıza günlük 12 lira yevmiye artışı ve günlük 19,36 lira yol-yemek zammı ile birlikte toplamda 31,36 lira, yani yüzde 30,75 oranında iyileştirme yapıldı. Yine Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde 390 çalışanımıza günlük 12 lira yevmiye artışı ve günlük 10,70 lira yol-yemek zammı ile birlikte toplamda 22,70 lira yani yüzde 22,25 oranında iyileştirme yapıldı.”

Sözleşme kapsamında 1710 NİLBEL A.Ş. çalışanlarının günlük yevmiyelerine 8 ile 31,36 TL arasında değişen iyileştirmeler yapıldığının altını çizen Erdem, “Sonuç olarak bu gruptaki çalışanlarımız için en düşük maaş 3053 lira olarak belirlendi. Hepimize hayırlı olsun diyorum” dedi.

Genel İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Selahattin Atak da, “Toplu iş sözleşmesi, Nilüfer Belediyesi yönetiminin, sosyal demokrat düşüncenin, emek ve emekçiye verdiği değerin bir göstergesi olacaktır. Bu vesileyle emeği geçen Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Turgay Erdem’e ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Toplu iş sözleşmesinin Nilüfer Belediyesi çalışanlarımıza ve tüm emekçilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, NİLBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Naci Kale, NİLBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri ile DİSK Genel İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Selahattin Atak toplu iş sözleşmesini imzaladı. Toplu iş sözleşmesinin ardından çalışanlar, Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Çalışanlar, Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası eşliğinde çiftetelli oynadı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de çalışanların sevincine ortak oldu ve çalışanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Şiddetin ülkemizde yeri olamaz

siddetin-ulkemizde-yeri-olamaz Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, son günlerde ülke gündemine oturan ‘Kadına Şiddet’ eylemlerinin Türk

Marmarabirlik'te kayıt güncelleme

marmarabirlikte-kayit-guncelleme- Marmarabirlik’e bağlı kooperatiflerde ortaklık bilgileri güncellenecek. 4572 Sayılı kanun ve 2014 yılında yapılan ana sözleşme değişiklikleri ile 2020 yılında gerçekleştirilecek ortaklık

Türkiye için tarihi adım!

turkiye-icin-tarihi-adim Bursa'nın Gemlik ilçesine Türkiye’nin yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın temelini atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Devrim arabasını müzeye mahkum edenler, devrin otomobilinin bu yollarda

TOGG yolunda hazırlıklar tamam

togg-yolunda-hazirliklar-tamam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumartesi günü temeli atılacak yerli ve milli otomobil fabrikasının yollarında hummalı çalışmalar devam ediyor.

Matlı: Türkiye krizlerden güçlenerek çıktı

matli-turkiye-krizlerden-guclenerek-cikti Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün dördüncü yıldönümü

Alpay: Yakın ilişki çok önemli!

alpay-yakin-iliski-cok-onemli Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi kurumsal ziyaretler çerçevesinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Demir ile bir araya geldi.