ROTA BURSA

Davullu zurnalı sözleşme!

18 Şubat 2020 Salı 21:26

davullu-zurnali-sozlesme

Nilüfer Belediyesi iştiraki NİLBEL A.Ş. ve DİSK Genel İş Sendikası arasında 1710 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sözleşmeye göre NİLBEL A.Ş. personelinin günlük yevmiyelerine 8 ile 31 TL arasında değişen iyileştirmeler yapılacak. İyileştirme sonrası Nilüfer Belediyesi’nde en düşük personel maaşı 3 bin 53 TL olacak.

Nilüfer Belediyesi çalışanları toplu sözleşme sevinci yaşadı. Nilüfer Belediyesi iştiraki olan NİLBEL A.Ş. çalışanı 1710 kişiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi, düzenlenen törenle imzalandı. Halk Evi’ndeki törene Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, DİSK Genel İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Selahattin Atak, NİLBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Naci Kale, NİLBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri ile çalışanlar katıldı.

Erdem: "İş barışı ve ücret dengesine öncelik verdik"

Çalışanların büyük sevinç yaşadığı törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, ekonomik kriz koşullarında olabildiğince kurum içindeki dengeleri koruyarak, çalışanların yaşam koşullarını iyileştirmeye çaba gösterdiklerini belirtti. Sözleşme görüşmeleri sürecine değinen Başkan Turgay Erdem, iş barışı ve ücret dengesinin sağlanabilmesi adına düşük ücretli çalışanların yol ve yemek ücretleri ile yevmiyelerinin iyileştirilmesine öncelik verdiklerini vurguladı. NİLBEL çalışanlarına yapılan iyileştirmeler hakkında bilgi de veren Erdem şöyle konuştu:

“Bu doğrultuda bütçemiz ve olanaklarımız elverdiği ölçüde en yüksek limite kadar zam ve iyileştirme yapmaya gayret ettik. Örnek vermek gerekirse, düşük ücret grubunda olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde 289 çalışanımıza günlük 12 lira yevmiye artışı ve günlük 19,36 lira yol-yemek zammı ile birlikte toplamda 31,36 lira, yani yüzde 30,75 oranında iyileştirme yapıldı. Yine Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde 390 çalışanımıza günlük 12 lira yevmiye artışı ve günlük 10,70 lira yol-yemek zammı ile birlikte toplamda 22,70 lira yani yüzde 22,25 oranında iyileştirme yapıldı.”

Sözleşme kapsamında 1710 NİLBEL A.Ş. çalışanlarının günlük yevmiyelerine 8 ile 31,36 TL arasında değişen iyileştirmeler yapıldığının altını çizen Erdem, “Sonuç olarak bu gruptaki çalışanlarımız için en düşük maaş 3053 lira olarak belirlendi. Hepimize hayırlı olsun diyorum” dedi.

Genel İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Selahattin Atak da, “Toplu iş sözleşmesi, Nilüfer Belediyesi yönetiminin, sosyal demokrat düşüncenin, emek ve emekçiye verdiği değerin bir göstergesi olacaktır. Bu vesileyle emeği geçen Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Turgay Erdem’e ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Toplu iş sözleşmesinin Nilüfer Belediyesi çalışanlarımıza ve tüm emekçilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, NİLBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Naci Kale, NİLBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri ile DİSK Genel İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Selahattin Atak toplu iş sözleşmesini imzaladı. Toplu iş sözleşmesinin ardından çalışanlar, Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Çalışanlar, Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası eşliğinde çiftetelli oynadı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de çalışanların sevincine ortak oldu ve çalışanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Burkay'dan reform açıklaması!

burkaydan-reform-aciklamasi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, pandemi sonrası iş dünyasının en önemli motivasyon kaynağının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başta hukuk,

Marmarabirlik’ten 69 milyon TL’lik ödeme

marmarabirlikten-69-milyon-tllik-odeme 2020/2021 iş yılı ürün alım kampanyası 10 Ocak’ta sona eren Marmarabirlik’te ortakların teslim ettikleri ürün bedelleri % 50’si peşin ödenmişti. Geri kalan alacaklarının % 50’sinin karşılığı

Bayram: İhracata katkımız sürecek!

bayram-ihracata-katkimiz-surecek Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, Virtual Hometex Turkey 2021’in açılış programında konuştu.

Engin: Süreci doğru okuyoruz!

engin-sureci-dogru-okuyoruz Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, 2020 yılı ihracat rakamlarını değerlendirdi. TİM rakamlarına göre geçtiğimiz Aralık Ayı’nda yakalanan

Efkan Ala'dan birliktelik mesajı!

efkan-aladan-birliktelik-mesaji Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Geçmiş Dönem İçişleri Bakanı, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, AK Parti Bursa Milletvekili, Merkez

Çevikel'den önemli çağrı!

cevikelden-onemli-cagri 2020 yılı ihracat rakamlarını değerlendiren Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayi ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Başkanı Nilüfer Çevikel, ihracatta yakalanan rakamların sevindirici olduğunu