Marmarabirlik, yine ihracat şampiyonu

05 Haziran 2013 Çarşamba 16:28

marmarabirlik-yine-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik, zeytin ve zeytinyağı sektöründe iki yıldır üst üste ihracat şampiyonu oluyor. Marmarabirlik’in 2012 yılındaki ihracatından ötürü hak ettiği ödülü, İstanbul’daki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa’ya verdi.

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik, 2012 yılında da zeytin ve zeytinyağı sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin genel kurulu kapsamında düzenlenen törende Marmarabirlik’in ödülünü, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen törende, Marmarabirlik’in ödülünü başkan Hidamet Asa’ya verdi. 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, guru verici bu ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden kendisi adına değil, Marmarabirlik personeli ve yaklaşık 30 bin üretici ortak adına aldığını söyledi. 

Göreve geldiklerinden beri ortak üreticilerden daha fazla ürün alıp daha fazla satmaya odaklandıklarını, son iki yılda ihracat yaptıkları ülke sayısını ikiye katlayarak 43’e çıkardıklarını ifade etti. 

Hidamet Asa, “Marmarabirlik’i iki yıldır ihracat şampiyonu yapan, başta birlik yönetim ve denetim kurulu üyeleri, kooperatif başkan ve yöneticileri ile bütün çalışanlarımızdır. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Asa: Pazarın yüzde 50’sine talibiz

asa-pazarin-yuzde-50sine-talibiz Marmarabirlik Başkanı Asa, İstanbul’da yerel zincir market ağı temsilcileriyle bir araya geldi. Marmarabirlik pazar payını arttırmak için startı verdi.

Furpa Panayır mağazası hizmete açıldı

furpa-panayir-magazasi-hizmete-acildi Bursa yerel market zincirinin lider halkalarından Furpa Marketler Zinciri, 35’nci mağazasını Panayır mahallesinde hizmete açtı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BTSO Meclis Üyesi İlhan Parseker, Ak

Karaalp: İnşaat sektörünün önü açık

karaalp-insaat-sektorunun-onu-acik Bursa’nın en önemli inşaat firmalarından Alpiş Group gıda sektöründeki faaliyetlerini de büyütme kararı aldı. İnşaat sektöründeki başarılı çalışmalarını farklı sektörlerde de sürdürmek

Alpaslan’dan Furpara selfie’si

alpaslandan-furpara-selfiesi Furpa Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Alpaslan, sürpriz hediyeler kazanan Furpara Kart sahipleriyle selfie çekti.

Marmarabirlik'te ödeme günü

marmarabirlikte-odeme-gunu Marmarabirlik üretici ortaklarına son ödemeyi 16 Ocak Cuma günü yapıyor.

Dikkat! Bankaların yeni oyunu ortaya çıktı

dikkat-bankalarin-yeni-oyunu-ortaya-cikti Bankaların bir koyundan iki post çıkarma taktiklerinin son örneği ipotek fek (ipoteği bozma) ücreti oldu.