Marmarabirlik, yine ihracat şampiyonu

05 Haziran 2013 Çarşamba 16:28

marmarabirlik-yine-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik, zeytin ve zeytinyağı sektöründe iki yıldır üst üste ihracat şampiyonu oluyor. Marmarabirlik’in 2012 yılındaki ihracatından ötürü hak ettiği ödülü, İstanbul’daki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa’ya verdi.

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik, 2012 yılında da zeytin ve zeytinyağı sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin genel kurulu kapsamında düzenlenen törende Marmarabirlik’in ödülünü, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen törende, Marmarabirlik’in ödülünü başkan Hidamet Asa’ya verdi. 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, guru verici bu ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden kendisi adına değil, Marmarabirlik personeli ve yaklaşık 30 bin üretici ortak adına aldığını söyledi. 

Göreve geldiklerinden beri ortak üreticilerden daha fazla ürün alıp daha fazla satmaya odaklandıklarını, son iki yılda ihracat yaptıkları ülke sayısını ikiye katlayarak 43’e çıkardıklarını ifade etti. 

Hidamet Asa, “Marmarabirlik’i iki yıldır ihracat şampiyonu yapan, başta birlik yönetim ve denetim kurulu üyeleri, kooperatif başkan ve yöneticileri ile bütün çalışanlarımızdır. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İnegöllü kadınlardan örnek proje

inegollu-kadinlardan-ornek-proje 161 kadının bir araya gelmesiyle kurulan; Oylat Boğazı Köyleri ve Mahalleleri Kadın Kalkınma Kooperatifi, faaliyetine başladı. Kooperatife ait hizmet binasının temeli düzenlenen törenle atılırken,

Torbadan her kesime müjde çıktı!

torbadan-her-kesime-mujde-cikti Torba yasayla toplumun çeşitli kesimlerine sağlanacak avantajların devlete maliyeti 10 milyar liraya ulaşıyor.

Bursa, savunmaya talip!

bursa-savunmaya-talip Vali Karaloğlu: “Ulu Şehrin’ elinin değdiği bütün sektörler başarıya ulaşmıştır” dedi.

Zeytin üreticisinin yüzü gülüyor!

zeytin-ureticisinin-yuzu-guluyor 2015-2016 kampanya döneminde 187 milyon TL’lik ürün alımı gerçekleştiren Marmarabirlik, bugüne kadar ortaklarına 101 milyon TL’lik ürün bedeli ödemesi yaptı. Marmarabirlik, ürün bedellerinin kalan

Edebali, emekçilerin yüzünü güldürdü!

edebali-emekcilerin-yuzunu-guldurdu Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, personelini müjdeledi. Göreve geldiğinde Bem-Bir-Sen ile yaptığı sözleşmeyle, memur çalışanların sosyal denge haklarını tavan ücretten düzenleyen

Türkiye, otomotivde dünyaya kafa tutuyor

turkiye-otomotivde-dunyaya-kafa-tutuyor Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, “Otomotivin Dünü, Bugünü, Yarını" konulu toplantıya ev sahipliği yaptı. Toplantıda konuşan ve yerli otomobil hakkında açıklamalarda