GÜRSU BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YILDIZ'A SİLAHLI SALDIRI! BAŞKAN AĞIR YARALI

Marmarabirlik, yine ihracat şampiyonu

05 Haziran 2013 Çarşamba 16:28

marmarabirlik-yine-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik, zeytin ve zeytinyağı sektöründe iki yıldır üst üste ihracat şampiyonu oluyor. Marmarabirlik’in 2012 yılındaki ihracatından ötürü hak ettiği ödülü, İstanbul’daki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa’ya verdi.

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik, 2012 yılında da zeytin ve zeytinyağı sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin genel kurulu kapsamında düzenlenen törende Marmarabirlik’in ödülünü, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen törende, Marmarabirlik’in ödülünü başkan Hidamet Asa’ya verdi. 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, guru verici bu ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden kendisi adına değil, Marmarabirlik personeli ve yaklaşık 30 bin üretici ortak adına aldığını söyledi. 

Göreve geldiklerinden beri ortak üreticilerden daha fazla ürün alıp daha fazla satmaya odaklandıklarını, son iki yılda ihracat yaptıkları ülke sayısını ikiye katlayarak 43’e çıkardıklarını ifade etti. 

Hidamet Asa, “Marmarabirlik’i iki yıldır ihracat şampiyonu yapan, başta birlik yönetim ve denetim kurulu üyeleri, kooperatif başkan ve yöneticileri ile bütün çalışanlarımızdır. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

TMSF, Olay Medya’yı satışa çıkardı!

tmsf-olay-medyayi-satisa-cikardi TMSF, Olay Medya ve Sifaş Makineleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü satışa çıkardı.

Bursalı YEPSAN'dan önemli adım!

bursali-yepsandan-onemli-adim İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı (IDEF'15)’nda, Bursa’yı YEPSAN Savunma ve Havacılık A.Ş. temsil etti.

Mako ve Valeo da üretimi durduruyor

mako-ve-valeo-da-uretimi-durduruyor Bursa'da daha önce görülmemiş bir eyleme imza atarak tarihe geçen metal işçilerine destek yağıyor. Reno ile başlayıp TOFAŞ ve Coşkunöz ile devam eden üretim durdurma direnişine yarın Mako, çarşamba

Bursa'da otomotiv sektörü şokta!

bursada-otomotiv-sektoru-sokta Otomotiv devlerine büyük şok. OYAK Renault ve Tofaş’ın ardından Coşkunöz işçileri de üretimi durdurdu. İşçiler eylemlerine devam ediyor.

TOFAŞ ve Reno'dan flaş tatil kararı

tofas-ve-renodan-flas-tatil-karari Renault ve TOFAŞ'ta işçilerin üretimi durmasının ardından, Renault fabrikayı pazartesi gününe kadar tatil etti. Hemen arkasından TOFAŞ İnsan Kaynakları'da işçilere mesaj atarak, üretimin süresiz tatil

Renault'ta işçiler üretimi durdurdu!

renaultta-isciler-uretimi-durdurdu Bursa'da faaliyet gösteren otomobil fabrikası Oyak Renault'ta işçiler, ücretlerinde iyileştirme talebiyle eylem başlattı. Organize Sanayi Bölgesi'nde üretim yapan ve 5 binden fazla işçinin çalıştığı