Marmarabirlik, yine ihracat şampiyonu

05 Haziran 2013 Çarşamba 16:28

marmarabirlik-yine-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik, zeytin ve zeytinyağı sektöründe iki yıldır üst üste ihracat şampiyonu oluyor. Marmarabirlik’in 2012 yılındaki ihracatından ötürü hak ettiği ödülü, İstanbul’daki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa’ya verdi.

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik, 2012 yılında da zeytin ve zeytinyağı sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin genel kurulu kapsamında düzenlenen törende Marmarabirlik’in ödülünü, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen törende, Marmarabirlik’in ödülünü başkan Hidamet Asa’ya verdi. 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, guru verici bu ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden kendisi adına değil, Marmarabirlik personeli ve yaklaşık 30 bin üretici ortak adına aldığını söyledi. 

Göreve geldiklerinden beri ortak üreticilerden daha fazla ürün alıp daha fazla satmaya odaklandıklarını, son iki yılda ihracat yaptıkları ülke sayısını ikiye katlayarak 43’e çıkardıklarını ifade etti. 

Hidamet Asa, “Marmarabirlik’i iki yıldır ihracat şampiyonu yapan, başta birlik yönetim ve denetim kurulu üyeleri, kooperatif başkan ve yöneticileri ile bütün çalışanlarımızdır. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Zeytin sektöründe dev işbirliği!

zeytin-sektorunde-dev-isbirligi Marmarabirlik’in yeni markası MB’nin dağıtım ve pazarlamasını Düzey Grubu yapacak.

Hasan Çepni'den önemli açıklamalar...

hasan-cepniden-onemli-aciklamalar Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi’nin aylık olarak düzenlediği “Yeni Pazar Yeni Ülke” konulu toplantılarda bu ayki ülke Çin oldu. Toplantıda MÜSİAD Bursa Şubesi

Çalışan annelere müjde!

calisan-annelere-mujde Çocuklar 3 yaşına gelene kadar ayda bin lira bakıcı yardımı yapılacak. Sistemden 0-2 yaş arasında çocuğu olan çalışan anneler yararlanacak

Hidamet Asa AB'yi topa tuttu

hidamet-asa-abyi-topa-tuttu MARMARABİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Avrupa Birliği’nin Türk ürünü zeytinyağına uyguladığı kota ve yüksek vergilerin haksız rekabete yol açtığını belirterek, kotanın

MÜSİAD, Bursa’ya yatırımları artıracak…

musiad-bursaya-yatirimlari-artiracak Müstakil Sanayici ve İşadamları (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı kapsamında

Bursa'nın Rusya'dan konukları var

bursanin-rusyadan-konuklari-var Rusya Federasyonu Milletvekili ve Ziraat Komitesi Başkan Yardımcısı Çerkazov Krill İgoreviç ve beraberindeki heyet, İdealist Yönetici ve İşadamları Derneği’nin (İYSİAD) konuğu olarak Bursa’ya geldi.