Marmarabirlik, yine ihracat şampiyonu

05 Haziran 2013 Çarşamba 16:28

marmarabirlik-yine-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik, zeytin ve zeytinyağı sektöründe iki yıldır üst üste ihracat şampiyonu oluyor. Marmarabirlik’in 2012 yılındaki ihracatından ötürü hak ettiği ödülü, İstanbul’daki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa’ya verdi.

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik, 2012 yılında da zeytin ve zeytinyağı sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin genel kurulu kapsamında düzenlenen törende Marmarabirlik’in ödülünü, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen törende, Marmarabirlik’in ödülünü başkan Hidamet Asa’ya verdi. 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, guru verici bu ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden kendisi adına değil, Marmarabirlik personeli ve yaklaşık 30 bin üretici ortak adına aldığını söyledi. 

Göreve geldiklerinden beri ortak üreticilerden daha fazla ürün alıp daha fazla satmaya odaklandıklarını, son iki yılda ihracat yaptıkları ülke sayısını ikiye katlayarak 43’e çıkardıklarını ifade etti. 

Hidamet Asa, “Marmarabirlik’i iki yıldır ihracat şampiyonu yapan, başta birlik yönetim ve denetim kurulu üyeleri, kooperatif başkan ve yöneticileri ile bütün çalışanlarımızdır. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bozbey, ciğerci dükkanı açtı

bozbey-cigerci-dukkani-acti Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer'de ciğerci açılışına katıldı.

Asa'dan önemli yatırım hamlesi

asadan-onemli-yatirim-hamlesi Marmarabirlik’ten Mudanya Kooperatifi’ne 40 yıl sonra ilk yatırım!

Asa: Arz fazlası var

asa-arz-fazlasi-var Zeytin fidan dikimine devlet desteği taleplerinde bulunanlara Marmarabirlik’ten sert açıklama: “Önce haksız rekabet önlenip, sofralık zeytin tüketimi arttırılmalı’’

Çepni: Türkiye'nin gücüne güç katıyoruz

cepni-turkiyenin-gucune-guc-katiyoruz Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi’nin Metal ve Maden Sektör Kurulu toplantısı üyelerin yoğun katılımı ile dernek merkezinde gerçekleştirildi.

ABD, üretimdeki gücünü kaybediyor

abd-uretimdeki-gucunu-kaybediyor Genç Tüm Sanayici ve İşadamları (TÜMSİAD) Bursa Şubesi’nin ‘Fikir Atölyesi’nin bu haftaki konuğu Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu oldu.

MÜSİAD Bursa'dan görkemli açılış

musiad-bursadan-gorkemli-acilis Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi’nin Kültürpark içerisindeki yeni hizmet binasının açılışı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve