Mustafa Gültekin Yazdı : BAŞBAKANLIK SENİN HAKKIN FARUK ABİ!

Marmarabirlik, yine ihracat şampiyonu

05 Haziran 2013 Çarşamba 16:28

marmarabirlik-yine-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik, zeytin ve zeytinyağı sektöründe iki yıldır üst üste ihracat şampiyonu oluyor. Marmarabirlik’in 2012 yılındaki ihracatından ötürü hak ettiği ödülü, İstanbul’daki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa’ya verdi.

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik, 2012 yılında da zeytin ve zeytinyağı sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin genel kurulu kapsamında düzenlenen törende Marmarabirlik’in ödülünü, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen törende, Marmarabirlik’in ödülünü başkan Hidamet Asa’ya verdi. 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, guru verici bu ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden kendisi adına değil, Marmarabirlik personeli ve yaklaşık 30 bin üretici ortak adına aldığını söyledi. 

Göreve geldiklerinden beri ortak üreticilerden daha fazla ürün alıp daha fazla satmaya odaklandıklarını, son iki yılda ihracat yaptıkları ülke sayısını ikiye katlayarak 43’e çıkardıklarını ifade etti. 

Hidamet Asa, “Marmarabirlik’i iki yıldır ihracat şampiyonu yapan, başta birlik yönetim ve denetim kurulu üyeleri, kooperatif başkan ve yöneticileri ile bütün çalışanlarımızdır. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Erken emeklilik geliyor!

erken-emeklilik-geliyor 150 maddelik torba yasa üç kesime emeklilik müjdesi içeriyor. Anneler 6 yıl kazanacak. Bağ-Kur borcu olanlar emeklilik için beklemeyecek. Madenci 43 yaşında emekli olacak

Olmadı Burkay, yakışmadı

olmadi-burkay-yakismadi BTSO Başkanı İbrahim Burkay, paralelci BUGİAD’ın iftarına katıldığını twitter hesabından duyurdu. 17 Aralık sürecinde 35 STK temsilcisi ile düzenlediği basın toplantısında ve devamında

Marmarabirlik, Türkiye’nin gururudur

marmarabirlik-turkiyenin-gururudur Bir süredir kooperatif ortaklarına yönelik ziyaretlerde bulunan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa’nın bu sefer ki durağı Bilecik’in Osmaneli ilçesi idi. Osmaneli’nde önce Belediye

MÜSİAD yönetiminden HKMO'ya ziyaret

musiad-yonetiminden-hkmoya-ziyaret MÜSİAD Bursa Şubesi ile Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Bursa Şubesi, üyelerini ilgilendiren konularda ortaklaşa çalışma yapmayı hedefliyor.

Marmarabirlik’ten devir hakkı müjdesi

marmarabirlikten-devir-hakki-mujdesi Marmarabirlik’e üye zeytin üreticisi ortaklarının uzun yıllardır sıkıntı çektiği “devir hakkı” konusu nihayet çözüme kavuştu…

En iyiler içinde fark edilmek için...

en-iyiler-icinde-fark-edilmek-icin En iyiler arasında fark edilmek mi istiyorsunuz?