Marmarabirlik, yine ihracat şampiyonu

05 Haziran 2013 Çarşamba 16:28

marmarabirlik-yine-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik, zeytin ve zeytinyağı sektöründe iki yıldır üst üste ihracat şampiyonu oluyor. Marmarabirlik’in 2012 yılındaki ihracatından ötürü hak ettiği ödülü, İstanbul’daki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa’ya verdi.

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik, 2012 yılında da zeytin ve zeytinyağı sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin genel kurulu kapsamında düzenlenen törende Marmarabirlik’in ödülünü, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen törende, Marmarabirlik’in ödülünü başkan Hidamet Asa’ya verdi. 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, guru verici bu ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden kendisi adına değil, Marmarabirlik personeli ve yaklaşık 30 bin üretici ortak adına aldığını söyledi. 

Göreve geldiklerinden beri ortak üreticilerden daha fazla ürün alıp daha fazla satmaya odaklandıklarını, son iki yılda ihracat yaptıkları ülke sayısını ikiye katlayarak 43’e çıkardıklarını ifade etti. 

Hidamet Asa, “Marmarabirlik’i iki yıldır ihracat şampiyonu yapan, başta birlik yönetim ve denetim kurulu üyeleri, kooperatif başkan ve yöneticileri ile bütün çalışanlarımızdır. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Edebali: Artık vaatleri hayata geçirme zamanı

edebali-artik-vaatleri-hayata-gecirme-zamani Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (YILSİAD) ziyaret ederek, kentsel dönüşüm konusunda istişarede bulundu.

Marmarabirlik ödüle doymuyor

marmarabirlik-odule-doymuyor Gıda sektörünün Altın Palmiye Ödülleri olarak da kabul edilen geleneksel “Ambalaj Ay Yıldızları” yarışmasında “Yılın Altın Ambalaj Ödülü Marmarabirlik’in oldu.

Bursa'da ortalık fena karıştı...

bursada-ortalik-fena-karisti Bursa’da 7 ay önce kapanan bir fabrikanın işçileri, tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle eski patronları rehin aldı.

Ürün çeşitliliği satışları artırdı

urun-cesitliligi-satislari-artirdi Başkan Asa” 4 yıl önce ortalama 23 bin ton satış yaparken, şimdi 36 bin tona gidiyoruz”

Edebali'den titiz teşekkür!

edebaliden-titiz-tesekkur Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Titiz Dürüm’e hizmet şartlarının uygunluğu nedeniyle teşekkür belgesi verdi. Başkan Edebali, “Yıldırım’da, hijyen ve hizmet sunum kalitesi yüksek

Asa: Sektörde büyük eksiklik var!

asa-sektorde-buyuk-eksiklik-var Başkan Asa, ”Gerekli alt yapı oluştuğunda Marmara Adası’nda üretime geçebiliriz”