Marmarabirlik, yine ihracat şampiyonu

05 Haziran 2013 Çarşamba 16:28

marmarabirlik-yine-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik, zeytin ve zeytinyağı sektöründe iki yıldır üst üste ihracat şampiyonu oluyor. Marmarabirlik’in 2012 yılındaki ihracatından ötürü hak ettiği ödülü, İstanbul’daki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa’ya verdi.

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik, 2012 yılında da zeytin ve zeytinyağı sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin genel kurulu kapsamında düzenlenen törende Marmarabirlik’in ödülünü, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen törende, Marmarabirlik’in ödülünü başkan Hidamet Asa’ya verdi. 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, guru verici bu ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden kendisi adına değil, Marmarabirlik personeli ve yaklaşık 30 bin üretici ortak adına aldığını söyledi. 

Göreve geldiklerinden beri ortak üreticilerden daha fazla ürün alıp daha fazla satmaya odaklandıklarını, son iki yılda ihracat yaptıkları ülke sayısını ikiye katlayarak 43’e çıkardıklarını ifade etti. 

Hidamet Asa, “Marmarabirlik’i iki yıldır ihracat şampiyonu yapan, başta birlik yönetim ve denetim kurulu üyeleri, kooperatif başkan ve yöneticileri ile bütün çalışanlarımızdır. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bursa'nın yeni tatlıcısı Şehr-i Hünkar açıldı!

bursanin-yeni-tatlicisi-sehr-i-hunkar-acildi Bursa’da tatlıya olan bakış açısını değiştirecek lezzetler sunan Şehr-i Hünkar Özlüce bulvarında hizmete açıldı.

BTSO’da, "Paralel" sancı!

btsoda-paralel-sanci "Paralel yapı"nın iş adamları derneği BUGİAD üyesi olan ve Fethullah Gülen’e desteğini açıkça ifade etmekten çekinmeyen Emin Akça ve Şakir Umutkan’ın BTSO yönetiminde bulunması, oda başkanı

G20'de Çin ile 40 milyar dolarlık anlaşma

g20de-cin-ile-40-milyar-dolarlik-anlasma Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping Antalya'ya varmasından sonra ayağının tozuyla 7 dev anlaşmaya imza atıldı.

Erdoğan: Kefenin cebi yok!

erdogan-kefenin-cebi-yok Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 kapsamında İŞ20 ve Emek20 toplantısında konuştu, iş dünyasına seslendi: Az kazanmayı öğrenin..

BEKSİAD'dan Başkan Edebali'ye ziyaret

beksiaddan-baskan-edebaliye-ziyaret Bebe-Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Halil Atalay ve BEKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yi makamında ziyaret

Marmarabirlik’ten ilk ödeme 13 Kasım’da

marmarabirlikten-ilk-odeme-13-kasimda Marmarabirlik, 2015-2016 kampanya dönemi kapsamında, üreticilere 13 Kasım Cuma günü 12 milyon lira ödeyecek.