Marmarabirlik, yine ihracat şampiyonu

05 Haziran 2013 Çarşamba 16:28

marmarabirlik-yine-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik, zeytin ve zeytinyağı sektöründe iki yıldır üst üste ihracat şampiyonu oluyor. Marmarabirlik’in 2012 yılındaki ihracatından ötürü hak ettiği ödülü, İstanbul’daki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa’ya verdi.

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik, 2012 yılında da zeytin ve zeytinyağı sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin genel kurulu kapsamında düzenlenen törende Marmarabirlik’in ödülünü, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen törende, Marmarabirlik’in ödülünü başkan Hidamet Asa’ya verdi. 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, guru verici bu ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden kendisi adına değil, Marmarabirlik personeli ve yaklaşık 30 bin üretici ortak adına aldığını söyledi. 

Göreve geldiklerinden beri ortak üreticilerden daha fazla ürün alıp daha fazla satmaya odaklandıklarını, son iki yılda ihracat yaptıkları ülke sayısını ikiye katlayarak 43’e çıkardıklarını ifade etti. 

Hidamet Asa, “Marmarabirlik’i iki yıldır ihracat şampiyonu yapan, başta birlik yönetim ve denetim kurulu üyeleri, kooperatif başkan ve yöneticileri ile bütün çalışanlarımızdır. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Başbakan talimatı verdi

basbakan-talimati-verdi Hükümet, yaşanan don olayı sebebiyle 60 ilde çiftçilerin mağduriyetini önlemek için borçlarının silinmesiyle ilgili bir çalışma başlattı..

Marmarabirlik büyümeye devam ediyor

marmarabirlik-buyumeye-devam-ediyor Geçen iş yılının 5 aylık dönemine göre yüzde 21 oranında büyüyen Marmarabirlik, Gemlik Tipi sofralık zeytinde fire oranını ortalama yüzde 15’lerden yüzde 3’e düşürecek ve aynı zamanda

Bakan Zeybekçi Bursa'da ödül verdi

bakan-zeybekci-bursada-odul-verdi Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından 4’üncü kez düzenlenen Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması rekor katılımla tamamlandı ve ödüller sahiplerini buldu

BESOB'da seçim heyecanı başladı

besobda-secim-heyecani-basladi BESOB`a bağlı 105 Oda`nın 85`inde mevcut başkanlar koltuğunu korurken, 20 Oda`da değişim yaşandı. BESOB için Arif Tak adayı olduğunu açıklarken; Muhammed Nuri Örs, ``Açıklamayı grup olarak

Gül'den İnegöl'e büyük övgü

gulden-inegole-buyuk-ovgu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yıllık dış ticaret hacmi 1 milyar doları geçen ve her yıl dış ticaret fazlası veren İnegöl ekonomisinden övgüyle söz etti.

Arınç: Marmarabirlik’i örnek gösteriyorum

arinc-marmarabirliki-ornek-gosteriyorum Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Marmarabirlik’in başarılı yönetimiyle, Türkiye’de “Kooperatifler başarılı olamaz, işi batırır. Ortaklar birbirine düşer, yönetimlerde zaaf olur” algısını