Marmarabirlik, yine ihracat şampiyonu

05 Haziran 2013 Çarşamba 16:28

marmarabirlik-yine-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik, zeytin ve zeytinyağı sektöründe iki yıldır üst üste ihracat şampiyonu oluyor. Marmarabirlik’in 2012 yılındaki ihracatından ötürü hak ettiği ödülü, İstanbul’daki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa’ya verdi.

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik, 2012 yılında da zeytin ve zeytinyağı sektörünün ihracat şampiyonu oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin genel kurulu kapsamında düzenlenen törende Marmarabirlik’in ödülünü, yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen törende, Marmarabirlik’in ödülünü başkan Hidamet Asa’ya verdi. 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, guru verici bu ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden kendisi adına değil, Marmarabirlik personeli ve yaklaşık 30 bin üretici ortak adına aldığını söyledi. 

Göreve geldiklerinden beri ortak üreticilerden daha fazla ürün alıp daha fazla satmaya odaklandıklarını, son iki yılda ihracat yaptıkları ülke sayısını ikiye katlayarak 43’e çıkardıklarını ifade etti. 

Hidamet Asa, “Marmarabirlik’i iki yıldır ihracat şampiyonu yapan, başta birlik yönetim ve denetim kurulu üyeleri, kooperatif başkan ve yöneticileri ile bütün çalışanlarımızdır. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

MÜSİAD Bursa'da tarımı masaya yatırdı

musiad-bursada-tarimi-masaya-yatirdi Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkez ve Bursa Şubesi tarafından düzenlenen ‘Tarımda Türkiye’nin Yükselen Değerleri Dünyanın İncisi Bursa Siyahı’ konulu Gıda Tarım ve

Kayıp-kaçak bedeli hukuka aykırı!

kayip-kacak-bedeli-hukuka-aykiri Yargıtay, elektrik faturalarında yer alan "kayıp-kaçak" bedelinin hukuk dışı olduğuna hükmetti. Karar, kayıp kaçak bedeli ödemek istemeyen aboneler için emsal niteliği taşıyor. Kaçak elektrik oranı,

Marmarabirlik ürün alımlarına başladı

marmarabirlik-urun-alimlarina-basladi Zeytin sektörünün lideri Marmarabirlik 2014-2015 iş yılı zeytin alım kampanyasının startını verdi.

G-20’nin yükselen iki yıldızı buluştu

g-20nin-yukselen-iki-yildizi-bulustu MÜSİAD Bursa Şubesi 30 İş Adamıyla dünyanın 16. Büyük ekonomisine sahip Endonezya’ya Ticari İş Gezisi düzenledi. Çeşitli sektörlerden oluşan 30 kişilik heyet başkent Cakarta ve Batı Java

Asa’dan ”ek ödeme” iddialarına açıklama

asadan--ek-odeme-iddialarina-aciklama Kamuoyunda son günlerde Marmarabirlik’in ortaklarından sermaye payı adı altında ek kesinti yaptığına dair çıkan iddialara Birlik‘ten açıklama geldi.

MÜSİAD Bursa'ya kimya OSB istiyor

musiad-bursaya-kimya-osb-istiyor Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Kimya-Plastik-Ambalaj Sektör Kurulu Toplantısı düzenleyerek, OSBÜK Dönem Başkanı Mahmut Yılmaz’ı ağırladı. Toplantıda konuşan