MÜSİAD, Kosova heyetini ağırladı!

30 Temmuz 2021 Cuma 15:40

musiad-kosova-heyetini-agirladi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç’ten oluşan Kosova heyetini ağırladı.

Dernek merkezine gerçekleşen ziyarete, MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç katıldı.

Kosova’daki ticaret imkanları ile yatırım yapılabilecek sektörlerin masaya yatırıldığı ziyarettin açılışında konuşan Başkan Nihat Alpay, MÜSİAD’ın iş insanlarından oluşan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, Kosova ile Türkiye’nin arasındaki ticaretin daha fazla gelişmesine katkı sağlamak için çalışacaklarını söyledi.

MÜSİAD olarak gelecek dönemlerde ticaretin gelişmesi ve beraberlik bağlarının daha da güçlendirilmesi için seyahat organize edebileceklerini söyleyen Başkan Alpay sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz MÜSİAD Bursa ailesi olarak Kosova’dan gelen heyeti ailemizden sayıyoruz.  Türkiye ve Kosova arasındaki ticari ilişkilerin giderek artacağı inancındayım. Kosova’daki iş imkânları ve genel konular hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Nazik ziyaretlerinden dolayı Bakan Fikrim Damka’ya ile Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç’e teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRK YATIRIMCILARINA ÇAĞRI

MÜSİAD üyelerini ve Türk iş insanlarını Kosova’ya yatırım yapmaya çağıran Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka da, “MÜSİAD Bursa üyelerinin özelinde tüm yatırımcıları ülkemize davet ediyoruz. Türk yatırımcıları Kosova’ya yatırım yapmasını önemsiyoruz. Kosova’da bankacılık, enerji ve daha pek çok sektörde faaliyet gösteren çok sayıda Türk yatırımcıları mevcut. Bizim yegane amacımız Türk iş insanlarının bölgemize yatırım yapmasının önünü açmaktır. MÜSİAD’ın çalışmalarını yakından takip ediyoruz, kendilerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“TÜRK İŞ İNSANLARINA KOLAYLIK SAĞLAMAYA HAZIRIZ”

Ziyarette söz alan Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç ise Kosova’yı bir üretim merkezi olarak iş insanlarının düşünmesi gerektiğine vurgu yaparak, Mamuşa Belediyesi olarak yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlayacaklarının altını çizdi. Başkan Krasniç sözlerine şöyle devam etti, “Türkiye’nin güçlü olması bizim güçlü olmamız, bizim güçlü olmamız da Türkiye’nin güçlü olması demektir. Karşılıklı daha çok ticaret yapmalıyız. Bağlarımızı daha da güçlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Marmarabirlik ihracat şampiyonu...

marmarabirlik-ihracat-sampiyonu TİM 2020 yılı ihracat şampiyonları listesinde 9 bin ton ve 25 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Marmarabirlik zeytin-zeytinyağı sektöründe 7.kez ihracat şampiyonu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip

Dijital Türk Lirası geliyor!

dijital-turk-lirasi-geliyor AK Parti Bilgi İletişim Teknolojileri Başkanlığı tarafından Dijital Türk Lirası hakkında hazırlanan raporda dijital para biriminin ne olduğu, diğer kripto paralardan farkının olup olmadığı ve dünyada

CHP'den EYT açıklaması!

chpden-eyt-aciklamasi Emeklilikte Yaşa Takılanların mağduriyeti sürüyor. Son günlerde olası erken seçim sürecinde EYT'nin çıkabileceğine ilişkin söylentiler artarken, EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, hükümet

Açlık sınırı asgari ücreti solladı!

aclik-siniri-asgari-ucreti-solladi Birleşik Metal-İş Araştırma Merkezi, Ağustos 2021 açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasında açlık sınırının 3 bine dayandığını, yoksulluk sınırının ise 10 bini geçtiğini açıkladı.

Konut fiyatları yüzde 100 artacak!

konut-fiyatlari-yuzde-100-artacak İnşaat sektöründe krize neden olan çimento fiyatları ve diğer temel girdi ürünlerindeki yükseliş konut üretim maliyetlerini artırdı. İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı

Durmuş Yılmaz’dan EYT açıklaması

durmus-yilmazdan-eyt-aciklamasi Emeklilikte yaşa takılanlar son günlerde yeniden gündemin ilk sırasına çıkarken, konuyla ilgili bir açıklama da İYİ Parti Milletvekili ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’dan geldi.