Limak Elektrik
16 Aralık 2017 Cumartesi
basbakandan-inegole-ovgu marmarabirlik-hedefine-yaklasiyor burkaydan-buyume-hizi-aciklamasi 700-is-gorusmesi-yapildi otellerde-bos-yer-kalmadi konut-fiyatlari-yukseliste is-dunyasindan-tayland-cikarmasi zeytin-tane-tane-satilacak

Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Genel Kuruluna katılarak, 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2016 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı hakkında

Ürün alım kampanyasında bugüne kadar 45 bin ton ürün alımı gerçekleştiren Marmarabirlik, 50 bin ton alım hedefine yaklaşıyor. Marmarabirlik, 14 Aralık'ta yapılacak ödeme ile ürün

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin yılın 3’üncü çeyreğinde dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olmasının iş dünyasına

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde düzenlenen Endüstri Zirvesi’ne katılan yabancı alıcılar, B2B programında Bursalı firmalarla 700’e yakın iş görüşmesi yaptı.

Yaklaşık 60 ülkeden bine yakın yabancı iş heyetinin Bursa’ya gelecek olması otel işletmecilerinin yüzünü güldürdü.

Gayrimenkul alacakların acele etmeleri gerektiğini belirten Realty World Elfi Gayrimenkul brokerı Özkan Aydemir, Bursa’nın gelecek vadeden bir şehir olduğu için fiyatlarının yukarı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Küresel Fuar Acentesi kapsamında üyelerini yeni pazarlarla buluşturmayı sürdürüyor.

Marmarabirlik, 11 gramlık küçük ambalajlarla üretime başlıyor. 3 adet zeytinden oluşan tek porsiyonluk ambalajlar, önümüzdeki ramazan ayında toplu iftar ve sahur noktalarında tüketiciye

intibakla-kim-ne-zam-alacak

İntibakla kim ne zam alacak?

İntibak Yasası'nın kabul edilmesiyle emekli maaşlarına yapılacak artış miktarı da kesinleşti.

furpada-hafta-sonu-indirimleri-basladi

FURPA'da hafta sonu indirimleri başladı

Fuat Alpaslan yönetiminde hızla şube sayısını artıran Bursa’nın önde gelen parekende satış marketlerinden FURPA’da haftasonu indirim günleri başladı.

osblerin-mustafakemalpasa-cikarmasi

OSB'lerin Mustafakemalpaşa çıkarması

Her ay bir OSB’de düzenlenen Bursa’daki OSB SİAD’lar Platformunun 3. toplantısı, Mustafakemalpaşa OSB’nin ev sahipliğinde Güvenal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Bölgedeki yatırım imkanlarının ele alındığı, OSB SİAD’ları arasındaki işbirliği ve ortak çalışma konularının değerlendirildiği toplantıya, Bursa’daki 13 OSB bünyesinde faaliyet gösteren SİAD’ların başkanları, 6 İslah OSB’nin yöneticileri, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı da katıldı.

bugiad-hindistani-kesfe-cikti-

BUGİAD, Hindistan'ı keşfe çıktı!

BUGİAD’ın üyelerini dünyaya açtığı yurtdışı iş gezileri devam ediyor. BUGİAD Otomotiv Komitesi yeni iş imkânlarını araştırmak, sanayi bölgelerini gezmek ve iş görüşmeleri yapmak amacıyla Hindistan’a iş gezisi düzenledi.

iskurdan-garantili-is-kursu

İŞKUR'dan garantili iş kursu

Devlet, İşkur kanalı ile 42 ayrı meslek dalında 90 kurs düzenleyerek, bu yıl 10 bin kişiyi iş sahibi yapacak.

furpa-17-subesini-ozlucede-acti

FURPA 17. şubesini Özlüce'de açtı!

Furpa Marketler Zinciri 17’ncı mağazasını Furpa Premium’u Özlüce’de hizmete açtı. Modern tasarımı ile göz dolduran mağazada gıdadan kozmetiğe, giyimden beyaz eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürünün bulunuyor.

-tumsiadtan-musiada-tebrik-ziyareti

TÜMSİAD’tan MÜSİAD’a tebrik ziyareti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubeleri yönetim kurullarının bir araya geldiği toplantıda Bursa’ya katma değer sağlayacak projelerde birlikte çalışma kararı alındı.

harf-niluferde-hizmete-girdi

"HARF" Nilüfer'de hizmete girdi!

Kitap, kırtasiye, oyuncak ve teknolojik ürünler perakendecisi Harf, Nilüfer’de ilk satış noktasını açtı ve Bursalılarla buluştu…

uib-yeni-yila-ihracat-artisiyla-basladi

UİB yeni yıla ihracat artışıyla başladı

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Şenol Şankaya, “UİB olarak, yeni yılın ilk ayında geçen yıla göre yüzde 6’lık bir artışla ihracatımız 1 milyar 647 bin dolara çıktı. Yıllık bazda da yüzde 15 gibi bir artışla ihracatımız 21 milyar 495 bin dolara çıktı” dedi.

bursali-is-adamlarina-yatirim-cagrisi

Bursalı iş adamlarına yatırım çağrısı

Hak ve Özgürlükler Hareketi Milletvekili ve Türkiye Bulgaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu Eş başkanı Ramadan Atalay ve beraberindeki heyet Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti.

gelir-testi-suresi-bir-ay-uzatildi

"Gelir Testi" süresi bir ay uzatıldı!

Genel Sağlık Sigortası'nın yürürlüğe girmesiyle başlayan gelir testi yapma zorunluluğu 1 ay uzatıldı. 1 milyon 700 bin kişi için 31 Ocak 2011 tarihinde dolan müracaatlara 1 Mart'a kadar süre tanındı. Bu süre içinde gelir testini yaptıranlar 212 lira prim borcu ödemekten kurtulacak. Bu arada 1 milyondan fazla kişi gelir testi için sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarında gelir testi yaptırdı.

bu-listede-bursa-yok

Bu listede Bursa yok

Türkiye'nin üç büyük kenti İstanbul, Ankara ve İzmir, ''dünyanın en hızlı büyüyen metropol ekonomileri arasında'' yer aldı. İhracatın lokomotif illerinden sanayi kenti Bursa bu listede yer almadı.

beyan-turizm-hizmete-basladi

Beyan Turizm hizmete başladı

Bursa’nın “turizm kenti” niteliği kazanması amacıyla son dönemde çalışmalar yoğunlaşırken, kentteki turizm yatırımlarına ve işletmelerine de hergün yenileri ekleniyor. Bursa’nın turizm potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla kurulan Beyantur firmasının açılış töreni “Turizm Kenti : Bursa” hedefi için gayret gösteren kamu yetkilileri ile sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

matli-gidaya-helal-sertifikasi

Matlı Gıda'ya, "helal" sertifikası

Matlı Yem AŞ Gıda Grubu ilk projesi Burdan Yumurta, Kaliteli üretim çalışmalarında Global Gıda Güvenliği Standardı olan BRC (British Retail Consortium) belgeli ilk ve tek yumurta tesisi olma başarısının ardından, İslam ülkeleri standartlar ve metroloji enstitüsü’nün (SMIIC) Türkiye’de TSE’yi yetkilendirmesi ile TSE’den onaylı Helal sertifikasını da almaya hak kazanan ilk ve tek yumurta tesisi oldu.

emekcilerin-gozu---kulagi-bakan-celikte

Emekçiler'in gözü - kulağı Bakan Çelik'te...

Asgari ücretlilerin merakla beklediği ücret artışının yarın belirlenmesi bekleniyor.

motorlu-tasitlar-vergisi-artiyor

Motorlu Taşıtlar Vergisi artıyor

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), 2012 yılında yüzde 10,26 artacak.

pastadan-bursa-da-payini-almali

"Pastadan Bursa da payını almalı"

Rusya'nın Sochi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vadim P.Levchenko, 2014 Kış Olimpiyatlarının yaratacağı ekonomiden Bursalı işadamlarının da yararlanması gerektiğini söyledi.

parseker-butgemi-ornek-gosterdi

Parseker BUTGEM'i örnek gösterdi

Türkiye İş Kurumu’nun 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Parseker, işsizliğin çözümünde BUTGEM'i örnek gösterdi.

zeytin-ureticisine-iyi-haber

Zeytin üreticisine iyi haber

Zeytin üreticilerinin don ve yetersiz yağış nedeniyle oluşan zararlarının karşılanmasına yönelik hasar tesbit çalışmalarının devam ettiği, kesin tesbitlerden sonra 'hasar tazminatı' ödemesinin başlayacağı bildirildi.

turkiye-en-zengin-10uncu-ulke-olacak

'Türkiye en zengin 10'uncu ülke olacak'

Goldman Sachs son 10 yılda ekonomileri gözkamaştırıcı bir şekilde büyüyen BRIC ülkeleri için büyümenin henüz başladığı yorumunu yaptı. Öngörüye göre Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin, ABD ile birlikte dünyanın en büyük 5 ekonomisi olacak.