mehmetcigin-zeytini-marmarabirlikten- magdurlar-ciftligi-basti- btso-basbakani-agirliyor begdde-bayrak-degisimi- 300-koyun-muracaatlari-basliyor btso-3-nisanda-secime-gidiyor mobilyacilardan-imza-kampanyasi btso-rol-model-oluyor-

Milli Savunma Bakanlığı’nca Marmarabirlik'ten alınacak sofralık siyah zeytin, yeşil zeytin, zeytin ezmesi ve zeytin yağının ilk sevkiyatı yola çıktı.

Uzun zamandır gündemde olan ve hafta sonu merkez binasını boşaltan Çiftlik Bank'ın alacaklıları, Bursa'nın İnegöl ilçesinde bulunan tesisleri kamyonlarla bastı. Alacaklılar,

Başbakan Binali Yıldırım, 25 Şubat Pazar günü Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) ev sahipliğinde düzenlenecek toplantıda Bursa iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelecek.

Bursa’da önemli bir eksiği kapatmak adına 2015 yılında kurulan Bursa Ekonomi Gazetecileri Derneği (BEGD), Olağanüstü Genel Kurulu’nu Basın Kültür Sarayı’nda gerçekleştirdi.

Bursa Damızlık Koyun Keçi Birliği üyelerine ön başvuru için 1 hafta ücretsiz hizmet verecek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, oda seçimlerinin 3 Nisan’da olacağını açıkladı. Kendi itibarları kadar diğer adayların da itibarlarının önemli

Mobilyanın başkenti İnegöl’de ham maddeye iki yıl içerisinde gelen yüzde 70’lere varan zamlara tepki gösteren üreticiler, imza kampanyası başlattı.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, Kahramanmaraş olarak sanayileşme yolunda Bursa’yı örnek aldıklarını söyledi.

emekliye-intibak-mujdesi

Emekliye 'intibak' müjdesi!

2.1 milyon emeklinin dosyası güncellendi. 2000'den önce emekli olan 1.9 milyon emekli, Ocak ayından itibaren intibak kapsamında 10 ila 339 lira zam alacak.

musiad-fuarinda-bursa-boy-gosterdi

MÜSİAD Fuarı'nda Bursa boy gösterdi

14. Uluslararası MÜSİAD Fuarı ve 14. Uluslararası İş Formu (IBF), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve yaklaşık 5 bin yabancı işadamının katılımıyla İstanbul CNR Expo Fuar merkezinde açıldı.

tusiada-bursali-baskan

TÜSİAD’a Bursalı başkan!

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) Başkan adaylığında Sütaş Yönetim Kurulu Başkanlı Muharrem Yılmaz ismi üzerinde anlaşmaya varıldı. Yılmaz Başkanlık seçimine tek aday olarak girecek.

ziraat-bankasi-3-bin-265-personel-alacak

Ziraat Bankası 3 bin 265 personel alacak

Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ali Toker, sınavla 3 bin 265 personel alınacağını bildirdi.

matli-yatirim-ataginda

Matlı yatırım atağında...

Türkiye’nin en büyük 276. firması olan Matlı A.Ş., gıda ve hayvancılıkta yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Matlı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Yatırımlarımız ile 2015 yılı yem üretim hedefimiz yıllık 1 milyon ton ve 2020 hedefimiz ise 2 milyon ton olacak” dedi.

arinc-imf-bizden-borc-para-istiyor

Arınç: IMF bizden borç para istiyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, IMF'ye 5 milyar dolar kredi vereceklerini söyledi.

bursada-alisveris-senligi-basladi

Bursa'da alışveriş senliği başladı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından geleneksel hale getirilen ‘8. Alışveriş Şenliği’, törenle başladı. Bursaray saatleri de bayram öncesi son 3 gün boyunca gece 02.00’a kadar uzatıldığı açıkladı.

inegol-mobilyasi-bursa-tekstiliyle-bulusacak

İnegöl mobilyası Bursa tekstiliyle buluşacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni, MÜSİAD İnegöl Şubesi ile güç birliği yaparak Bursa’nın ve Bursa’nın değerlerinin daha da güçlü tanıtılabileceğini söyledi. Çepni, “İnegöl’ün mobilyası, Bursa’nın tekstili ile buluşacak. Gücümüz daha da artacak” dedi.

iste-kurusu-kurusuna-memur-maaslari

İşte kuruşu kuruşuna memur maaşları

Hakem Kurulu’ndan memura bu yıl için yüzde 4 artı 4, gelecek yıl için de yüzde 3 artı 3 zam çıktı

iste-memura-yapilan-zam

İşte memura yapılan zam

4.5 milyon memur ve emeklinin zam oranı netleşti. Memura 2012 için yüzde 4+4, 2013 için yüzde 3+3 zam verilecek. Hakem Kurulu hükümetin teklifini yarım puan yükseltti. Karara itiraz edilemeyecek.

marmarabirlike-ihracat-odulu

Marmarabirlik’e ihracat ödülü...

Son 3 yılda ciro bazında yüzde 31 oranında büyüme gerçekleştiren, ihracat yaptığı ülke sayısını 39’a çıkaran Marmarabirlik, 2011’de de sofralık zeytin ihracat şampiyonu oldu.

visne-ticaret-bolgesi-onemli-bir-vitrin

Vişne Ticaret Bölgesi önemli bir vitrin

Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Rıdvan Güler, Vişne Caddesi’nin mevcut halinin artık sanayicilere yetmez olduğunu, ticaret bölgesi olma yolunda hızla ilerleyen Vişne Ticaret Merkezi’nin daha da genişlemesi gerektiğini ifade etti.

sharma-erdogani-ona-benzetti

Sharma, Erdoğan'ı O'na benzetti

Dünyanın en önemli ekonomistlerden Ruchir Sharma, yeni kitabında Türkiye'ye geniş yer verirken Başbakan Erdoğan'ı Putin'e benzetenlere karşı çıktı.

ekonomi-zirvesi-bursa-icin-kazanc

Ekonomi Zirvesi Bursa için kazanç

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Bülent Arınç’ı makamında ziyaret etti.

hedef-dunya-moda-merkezi-olmak

HEDEF: Dünya moda merkezi olmak

Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün üretim üssü olan ve yılda yaklaşık 3 milyar dolarlık ihracat yapan Bursa, bu sektörde Türkiye’deki üretimin yüzde 80’inini gerçekleştirerek Türkiye’nin moda merkezi haline geldi. Bursa'yı dünyanın moda merkezi yapmak istediklerini belirten Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Rıdvan Güler, üretim üssü olan Vişne Caddesi’nin daha iyi pazarlanması gerektiğini ifade etti.

borcsuz-belediye-personelin-maasina-ek-zam-yapabilecek

Borçsuz belediye, personelin maaşına ek zam yapabilecek

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri tamamlanan ve 2,5 milyon memur ile 1,8 milyon emekliye toplu sözleşme hakkı veren yasa tasarısı, belediye çalışanlarına da yarayacak. Tasarı ile toplu sözleşme kazanımlarına ek olarak sosyal denge tazminatı ödenmesi imkânı verildi. Bu tazminatı verecek belediyenin malî durumunun iyi olması gerekiyor.

furpa-18-magazasini-karamanda-acti

FURPA 18. mağazasını Karaman'da açtı

Furpa Marketler Zinciri 18’nci mağazasını Karaman’da hizmete açtı. Furpa Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Alpaslan, “Kendimize dört en belirledik. En kaliteli olacağız, en iyi hizmeti vereceğiz, en çok çeşidi satacağız, en ucuza satan marketler zinciri olacağız. Bugüne kadar bunu yaptık. Bundan sonra daha iyisini yapmak için çalışacağız” dedi.

ekonomi-zirvesi-uludagda-yapilacak

Ekonomi Zirvesi Uludağ'da yapılacak

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yanı sıra iş dünyasının önemli isimlerinin katılımıyla düzenlenecek Uludağ Ekonomi Zirvesi, 16-17 Mart'ta, kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da yapılacak.

tofas-yerli-jip-bile-uretebiliriz

TOFAŞ: Yerli jip bile üretebiliriz

Hükümetin talep ettiği ‘yerli oto’yu üretecek en büyük adaylardan Tofaş’ın yeni CEO’su Kamil Başaran, yerli marka otoyla ilgili etüd çalışmalarına başladıklarını söyledi. Başaran, “Bize yeni sorumluluklar düşmesi durumunda bunu gerçekleştirebilecek durumda ve güçteyiz. Görev verilirse yerli otoyu, görev verilirse Türkiye’de ‘Jeep’ bile üretebiliriz” dedi.

dunyaya-silah-satiyoruz

Dünyaya silah satıyoruz

Makina Kimya Endüstrisi Kurumu, ABD ve Almanya dahil 29 ülkeye silah ve mühimmat satarak kâr rekoru kırdı.