ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

carsiya-yakin-markaj kolne-depolama-tesisi elektrik-faturani-oderken-kazan- burkay-istikrar-kalkinmayi-tetikler marmarabirlikten-dev-bulusma junioshow-fuari-kapilarini-acti arabuluculukta-onemli-basari 8-liradan-ihracati-bekliyor-

Bursa'nın sosyal, ticari ve insani ilişkilerinin en yoğun yaşandığı Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nde esnaf dernekleri temsilcileriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik tarafından Almanya’nın Köln şehrinde kurulması planlanan üretim ve depolama tesisine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Limak Enerji, sektörde bir ilki daha hayata geçirerek, Türkiye’nin ilk online cüzdanı olan fastPay mobil uygulamasıyla elektrik faturalarını öderken müşterilerine yüzde 5 indirim

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ ile her alanda daha hızlı karar alma mekanizmasına

Marmarabirlik yönetim kurulu ve pazarlama ekibi, bayileriyle bir araya gelerek, yaklaşan ürün alım kampanyası öncesi satış hedefleri değerlendirdi.

Bursa Bebe-Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı Junioshow başladı. BTSO ve TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici ve İşadamları Derneği

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelen Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Dairesi Başkanı Hakan Öztatar, iş dünyasına arabuluculuktan

Türkiye’nin en önemli ihracat ürünlerinden biri olan Napolyon cinsi kiraz bu yıl 7-8 TL’den ihraç edilmeyi bekliyor.

ksiad-ve-opetten-onemli-protokol

KSİAD ve OPET'ten önemli protokol

Kısa adı KSİAD olan Kayapa Sanayici ve İşadamları Derneği, Opet Petrolcülük A.Ş ile yaptığı protokolle, bölge sanayicisine tüm Türkiye’deki Opet istasyonlarında geçerli olan ve yüzde 6’ya varan indirim sağlayacak.

yepsandan-tbmmye-cikarma

Yepsan'dan TBMM'ye çıkarma

Geçtiğimiz Aralık ayı sonunda Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TAI -TUSAŞ) ile ‘sac metal ve talaşlı imalat parça üretimi alt sözleşmesi’ imzalayan YEPSAN Savunma Sanayi ve Havacılık AŞ yöneticileri Ankara’da TBMM Milli Savunma Komisyonu üyelerini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

genc-musiadlarin-bursa-bulusmasi

Genç Müsiad'ların Bursa buluşması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi’nde yapılan MÜSİAD Bursa Şubesi Gençlik Kurulu genel istişare toplantısı sonucunda, Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanlık görevine İzzet Şenocak getirildi.

marmarabirlikten-buyuk-ihracat-hamlesi

Marmarabirlik'ten büyük ihracat hamlesi

Marmarabirlik, Malezya’ya da ihracata başladı. Malezya ile birlikte Marmarabirlik’in ihracat yaptığı ülke sayısı 41’e çıktı. Arnavutluk ve Nijerya ile de bağlantılar yapıldı, sevkiyat yakında…

marmarabirlikten-ureticiye-buyuk-odeme

Marmarabirlik'ten üreticiye büyük ödeme

Tarihinin en yüksek bedelli ürün alımını yapan Marmarabirlik, üretici ortaklarına 25.3 milyon lira daha ödeme yapıyor. Zeytin üreticileri, ürün bedeli alacaklarına istinaden hesaplarına yatırılan paraları 15 Şubat 2013 Cuma günü çekebilecekler.

perder-baskani-kilic-simdi-birlik-zamani

PERDER Başkanı Kılıç: Şimdi Birlik Zamanı

Bursa PERDER Başkanı Haşim Kılıç ve Yönetim Kurulu üyeleri, Şaypa Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Şaylı’ya ziyarette bulundu.

arinca-ar-ge-proje-pazari

Arınç'a 'Ar-Ge Proje Pazarı

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı makamında ziyaret ederek Nisan ayında düzenlenecek ‘Ar-Ge Proje Pazarı’na davet etti.

burkay--erteleme-dogru-bir-karar

Burkay : Erteleme doğru bir karar

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay, oda ve borsa seçimlerinin Bakanlar Kurulu tarafından ertelenmesini “doğru bir karar” olarak yorumladı.

flas---btso-secimleri-ertelendi

FLAŞ / BTSO seçimleri ertelendi

Oda ve borsa seçimleri sürecinde flaş bir gelişme yaşandı, Önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na oda ve borsa seçimlerinin bir süre ertelenmesi talebinde bulundu. Talep bakanlıkça kabul edilerek seçimler mayıs ayına ertelendi. Bu durumda BTSO seçimleri de mayıs ayında yapılacak.

vergi-borcunuz-var-mi-tikla-ogren

Vergi borcunuz var mı? TIKLA ÖĞREN

TC Kimlik numaranızı yazarak, Maliye Bakanlığı'na bocunuz var mı ya da yok mu anında öğrenebilirsiniz..

askon-2023-vizyonuna-kilitlendi

ASKON, 2023 vizyonuna kilitlendi

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca ve kurmayları, dernek olarak Türkiye için belirlenen 2023 vizyonuna sağlayabilecekleri katkıları ve bu kapsamda 2013 - 2014 yıllarında yapacakları çalışmaları Bursa’da masaya yatırdı.

bursa-kumasi-brezilya-yolunda

Bursa Kumaşı Brezilya yolunda

22 – 23 Ocak 2013 tarihlerinde Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gerçekleşecek olan “Premiere Brasil 2013” fuarının Türkiye milli katılım organizasyonu Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından yapılacak.

iskur-issizlere-24-milyon-avro-ayirdi

İŞKUR işsizlere 24 milyon avro ayırdı

İŞKUR'un yürüteceği 'Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı' kapsamında 15-29 yaş aralığındaki tüm işsizler ve öğrenciler desteklenecek

musiad-bursada-gorev-dagilimi-yapildi

MÜSİAD Bursa'da görev dağılımı yapıldı

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak’ın da katıldığı MÜSİAD Bursa Şubesi 17. Olağan Genel Kurulu’nda göreve yeniden seçilen Yönetim Kurulu görev dağılımını yaptı. Hasan Çepni tekrar Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilirken, Mehmet Mekikçi, Yakup Kayıhan, Rıdvan İmamoğlu ve Hasan Şahintürk de Başkan Yardımcısı oldular.

tusiada-bursali-baskan

TÜSİAD'a Bursalı başkan!

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Muharrem Yılmaz seçildi.

zeytin-odemeleri-subat-ve-mayista

Zeytin ödemeleri Şubat ve Mayıs’ta

Marmarabirlik, üreticiye olan bakiye ürün borcunun yarısını 15 Şubat, diğer yarısını da 17 Mayıs’ta ödeyecek.

musiad-ve-kosgeb-yeni-patronlar-yetistirecek

MÜSİAD VE KOSGEB yeni patronlar yetiştirecek!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi ve KOSGEB arasında imzalanan protokol ile ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nden başarıyla mezun olan girişimciler, ‘KOSGEB Yeni Girişimci Destekleri’nden faydalanabilecek.

yildiz-2023-hedefinde-sanayicinin-rolu-onemli

Yıldız: 2023 hedefinde sanayicinin rolü önemli

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız, AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı ile gerçekleştirdiği STK ziyaretlerinin durağı Nilüferli sanayici ve işadamları oldu.

turkiyeye-900-yil-yetecek-mermer-bursada

Türkiye'ye 900 yıl yetecek mermer Bursa'da

Bursa'da, Türkiye'ye 900 yıl yetecek mermer rezervi bulundu.

hangi-parti-ne-kadar-para-alacak

Hangi parti ne kadar para alacak?

AK Parti, CHP ve MHP, 2013 yılında Merkezi Yönetim Bütçesi'nden toplam 145 milyon 184 bin 207 lira yardım alacak.