Limak Elektrik
11 Aralık 2017 Pazartesi
700-is-gorusmesi-yapildi otellerde-bos-yer-kalmadi konut-fiyatlari-yukseliste is-dunyasindan-tayland-cikarmasi zeytin-tane-tane-satilacak bursada-suya-indirim baskan-asa-ureticiyle-bulustu- bursadan-onemli-hamle

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde düzenlenen Endüstri Zirvesi’ne katılan yabancı alıcılar, B2B programında Bursalı firmalarla 700’e yakın iş görüşmesi yaptı.

Yaklaşık 60 ülkeden bine yakın yabancı iş heyetinin Bursa’ya gelecek olması otel işletmecilerinin yüzünü güldürdü.

Gayrimenkul alacakların acele etmeleri gerektiğini belirten Realty World Elfi Gayrimenkul brokerı Özkan Aydemir, Bursa’nın gelecek vadeden bir şehir olduğu için fiyatlarının yukarı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Küresel Fuar Acentesi kapsamında üyelerini yeni pazarlarla buluşturmayı sürdürüyor.

Marmarabirlik, 11 gramlık küçük ambalajlarla üretime başlıyor. 3 adet zeytinden oluşan tek porsiyonluk ambalajlar, önümüzdeki ramazan ayında toplu iftar ve sahur noktalarında tüketiciye

Büyükşehir Belediye Meclisi, Bursa’da suya yüzde 10 indirim yapılmasını öngören kararı onayladı. İndirimli su fiyatlarının aralık ayı faturaları için okunmaya başlanacağını

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, 2017-2018 ürün alım kampanyası dolayısıyla kooperatif bölgesindeki mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

Yerli otomobil için 5 konsorsiyumun ortaklığı ve ilk adımın atılması Otomotiv Test Merkezi'nin kurulacağı Bursa'nın Yenişehir İlçesi'ndeki tüm dinamikleri de harekete geçirdi.

bursali-patronlar-moskovada

Bursalı patronlar Moskova'da!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), üyelerinin dünyaya açılmalarını sağlamak için faaliyetlerini sürdürüyor.

-btsodan-zirhli-arac-calistayi

BTSO’dan Zırhlı Araç Çalıştayı

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) Kara Araçları Daire Başkanlığı Yeni Nesil Araç Projeleri Grup Müdürü Ahmet Karadere, Yeni Nesil Hafif Zırhlı Araçlar Projesi'nde tüm alt sistemleri yan sanayi ve KOBİ’ler eliyle karşılamak üzere politikalar geliştirdiklerini belirterek, “Bursalı firmaların da destekleriyle en yüksek düzeyde yerli katkıya sahip yeni nesil araçları Kara Kuvvetlerimizin envanterine sokmayı hedefliyoruz” dedi.

btsodan-btsobiz-kart

BTSO'dan BTSOBİZ kart!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), üyelerine büyük avantajlar getirecek ‘BTSOBİZ" kartı iş dünyasının hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

burkaydan-yeni-kabine-yorumu

Burkay'dan yeni kabine yorumu!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay yeni kabinede yer alan bakanlara görevlerinde başarı dileyerek, “Güçlü Türkiye yolunda emek veren tüm Bakanlarımıza Bursa iş dünyası adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

mobilya-sektorunun-katar-firsati

Mobilya sektörünün Katar fırsatı!

Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, Katar’a uygulanan ambargo ile birlikte Türk mobilya ihracatının daha da artacağını, Katar’da bulunan her binada Türk mobilyasının bulunacağını söyledi.

-dunya-bursa-tekstiline-hayran

Dünya Bursa tekstiline hayran

Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörüne yönelik bu yıl ikinci kez düzenlenen Junioshow Fuarı, 43 ülkeden bine yakın yabancı iş dünyası temsilcisini ağırlıyor. Dünyanın dört bir yanından Bursa’ya gelen firmalar, Bursa’nın yüksek kaliteli ürünlerine hayran kaldı.

ahududu-destekleme-alimi-basladi

Ahududu destekleme alımı başladı

Geçen yıl yaptığı müdahale ile yaş incirin gerçek pazar değerine ulaşmasını sağlayan, daha sonra aynı stratejiyi ayva, biber ve deveci armudu için de uygulayıp başarılı sonuçlar elde eden Büyükşehir Belediyesi, Türkiye üretiminin yüzde 90’ı Bursa’dan sağlanan ahududu meyvesinin de gerçek değerini bulması için çalışmalarını hızlandırdı.

havacilik-ihracati-5-ayda-3-kat-atti

Havacılık ihracatı 5 ayda 3 kat attı

Türkiye ekonomisinin lokomotifi Bursa, 2017 yılının ilk 5 ayında savunma ve havacılık sektörlerinde ihracatını yüzde 278 artırmayı başardı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2017 yılı ilk 5 aylık verilerine göre, Bursa’daki savunma ve havacılık sektöründeki firmaların ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 3 kat artarak yaklaşık 4.9 milyon dolar oldu.

deneme-uretimi-basliyor

Deneme üretimi başlıyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ’dan gelen pınar sularının kent ekonomisine kazandırılması hedefiyle Kestel’in Gözede mevkiinde Mart ayında temeli atılan Su Şişeleme Fabrikası’nda inşaat tamamlanma aşamasına geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, toplam 19 bin metrekare kapalı alana sahip tesiste kullanılacak makinelerin yurt dışından gelmeye başladığını belirterek, Ağustos ayında deneme üretimi, Eylül’de ise tam kapasite ile üretimin planlandığını söyledi.

marmarabirlik-5-kez-ihracat-sampiyonu

Marmarabirlik 5. kez ihracat şampiyonu

Marmarabirlik, TİM'in 2016 yılı verilerine göre zeytin ve zeytinyağı sektöründe 5. kez ihracat şampiyonu oldu.

marmarabirlikten-zeytinlik-cagrisi

Marmarabirlik'ten "Zeytinlik" çağrısı!

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, 30 bin ortağın ekmeğini zeytinden çıkardığını belirterek, üreticinin aleyhine olacak bir durumun düşünülemeyeceğini kaydetti. Tasarının zeytinlik alanlara zarar vereceğini ifade eden Asa, "Üretim Reform Paketi Kanun Tasarısı'nda yer alan zeytinliklerle ilgili maddenin Sanayi Komisyonu'na geri çekilmesi, sektörümüz ve üreticilerimiz tarafından sevinçle karşılanmıştır. Bu hafta komisyonda görüşülecek maddenin tasarıdan çıkarılacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

yeni-genel-mudur-ismail-acar

Yeni Genel Müdür İsmail Acar

Marmarabirlik Genel Müdürlüğü'ne 7 yıldır Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten İsmail Acar getirildi.

ihracat-sebebiyle-ic-piyasada-tukendi

İhracat sebebiyle iç piyasada tükendi!

Fiyatların yükselmesi ve ihracatın artması sebebiyle inşaat sektöründe demir sıkıntısı yaşanmaya başladı. 6 ay öncesine göre yüzde 80 zamlanan demir, ihracat sebebiyle iç piyasada tükendi.

ilce-ekonomisi-guclenir

İlçe ekonomisi güçlenir!

Yerli otomobilin üretim yerinin İnegöl olmasını isteyen Ticaret ve Sanayi Odası, kapsamlı bir raporla TOBB'ye başvuruya hazırlanıyor

kar-payi-dagitimi-basliyor-

Kar payı dağıtımı başlıyor

Marmarabirlik, 22 Nisan'da yapılan Olağan Genel Kurul'da alınan kararın ardından ortaklarına 1 Haziran'dan itibaren kar payı dağıtımına başlayacağını açıkladı. Toplam 17 milyon lira kar payı, ortakların teslim ettikleri ürünün tutarı üzerinden dağıtılacak.

erken-emeklilik-icin-bes-formul

Erken emeklilik için beş formül!

Emeklilik için belli bir prim ve yaşı doldurmak gerekiyor. Ancak bunu esneten bazı imkânlar da var. Çalışanlar açısından erken emekli olmanın 5 ayrı yolu bulunuyor.

bakanliga-2700-personel-alinacak

Bakanlığa 2700 personel alınacak!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, personel alımına ilişkin, "2 bini Bakanlığımız bünyesine, 500’ü Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği teşkilatına ve 200’ü de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) olmak üzere toplamda 2 bin 700 kişi istihdam edilecek" dedi.

zeytine-zam-yok

Zeytine zam yok!

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, ramazan ayında zeytine zam yapmayacaklarını açıkladı.

sgkdan-yapilandirma-uyarisi-

SGK'dan yapılandırma uyarısı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bursa İl Müdürü Erhan Karaca, kurum borçlarının yapılandırması ile ilgili sürenin 31 Mayıs Çarşamba günü sona erdiğini belirterek, borcu bulunan işverenlere çağrıda bulundu.

kamuya-90-bin-eleman-alinacak

Kamuya 90 bin eleman alınacak!

Türkiye’de istihdam seferberliği sürerken buna kamu da katıldı. 4 ayda 1 milyondan fazla vatandaş iş bulurken kamu da 90 bin yeni eleman almak için düğmeye bastı.