inegol-modef-expo-acildi hidamet-asadan-onemli-mesaj is-mahkemelerinde-reform 1-milyon-liraya-traktor itsodan-salmana-ziyaret mobilya-indirim-festivali-basliyor- burkay-hedeflerimiz-rakamlarin-otesinde marmarabirlik-kampanyaya-hazir

Mobilyanın dünyaya açılan kapısı, Türkiye’nin mobilya modasını belirleyen İnegöl’de bu yıl 38’incisi gerçekleştirilen MODEF EXPO Fuarı, kapılarını açtı. Fuara yerli ve

Bugüne kadar 42 bin ton rekolte beyanı alındığını bildiren Asa, yüksek fiyat beklentisinin uzun vadede üreticiye zarar vereceğini söyledi. Bir önceki yıl fiyatlarının üzerinde, en az

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, iş dünyasının da talepleri doğrultusunda hazırlanan ‘İş Mahkemeleri Kanunu’nun reform niteliğinde

Bursa'da düzenlenen 10. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı'nda tanıtılan 1 milyon liralık devasa traktör ilgi odağı oldu.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yöneticileri, bir süre önce AK Parti İl Başkanı olarak atanan Ayhan Salman’ı ziyaret ederek etti.

Bursa'nın ilçesinde Mobilya İndirim Festivali düzenlenecek.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yaklaşık 4 yıllık süreçte 40’a yaklaşan makro projeyle hizmet çıtasını çok daha yükseğe

Kampanya döneminde 50 bin ton ürün alımı hedeflediklerini kaydeden Asa, "Bu yıl sofralık zeytinde bölge rekoltesi 133 bin 500 ton olarak beklenmesine rağmen kota uygulaması yapılmayacağı

zeytine-zam-yok

Zeytine zam yok!

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, ramazan ayında zeytine zam yapmayacaklarını açıkladı.

sgkdan-yapilandirma-uyarisi-

SGK'dan yapılandırma uyarısı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bursa İl Müdürü Erhan Karaca, kurum borçlarının yapılandırması ile ilgili sürenin 31 Mayıs Çarşamba günü sona erdiğini belirterek, borcu bulunan işverenlere çağrıda bulundu.

kamuya-90-bin-eleman-alinacak

Kamuya 90 bin eleman alınacak!

Türkiye’de istihdam seferberliği sürerken buna kamu da katıldı. 4 ayda 1 milyondan fazla vatandaş iş bulurken kamu da 90 bin yeni eleman almak için düğmeye bastı.

7-bin-bekci-kadrosu-acildi

7 bin bekçi kadrosu açıldı!

Olağanüstü hal kapsamında bazı düzenlemelerin yapılmasını içeren ve Resmi Gazetede yayımlanan 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile çarşı ve mahalle bekçiliği için ilave 7 bin kadro ihdas edildi.

marmarabirlikin-kucuk-ambalajina-suudi-talip

Marmarabirlik'in küçük ambalajına Suudi talip

Suudi Arabistan'ın Bin Dawood marketler zinciri yöneticisi Abdul Khaliq Bin Dawood, Marmarabirlik'i ziyaret ederek, önümüzdeki süreçte iş birliği yapacaklarını söyledi.

rusyadan-bursaya-is-birligi-cagrisi

Rusya’dan Bursa’ya iş birliği çağrısı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden Rusya Ulyanovsk Bölgesi Valisi Sergey Morozov, ticari iş birliğini geliştirmek istediklerini söyledi.

-insaat-sektorlerinin-kalbi-bursada-atti-

İnşaat sektörlerinin kalbi Bursa’da attı

Bursa İnşaat ve Rising City Gayrimenkul Fuarlarını 30 ülkeden 52 bin 225 kişi ziyaret etti.

yeni-baskani-celal-sonmez-oldu

Yeni başkanı Celal Sönmez oldu

Gemlik'te faaliyet gösteren Bursa Serbest Bölgesi'nin yeni yönetimi belli oldu. Yönetim Kurulu Başkanlığına Celal Sönmez'in seçildiği kongrede Başkanvekili Mahmut Yılmaz olurken, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt'ta yönetim kurulu üyesi oldu.

hedef-400-milyon-tl-ciro

Hedef: 400 milyon TL ciro!

Marmarabirlik’in 2015-2016 Olağan Mali Genel Kurulu’nda, üretici ortaklara toplam 17 milyon TL kar payı dağıtılmasına onay çıktı. Büyük coşkuyla kabul edilen karar kapsamında, Marmarabirlik ortakları 1 Haziran’dan itibaren kar payını alabilecek.

bursa-is-dunyasi-tokyoda

Bursa iş dünyası Tokyo’da

Bursalı firmalar Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Tekno Frontier 2017 Fuarı’nı ziyaret etti.

burkay-belirsizlik-bitti-artik-reform-zamani

Burkay: Belirsizlik bitti, artık reform zamanı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın referandum sonuçlarını değerlendirdi. Başkan Burkay, “Türkiye, siyasi istikrarla birlikte güçlü ekonomi için de tercihini yaptı. Belirsizlikler sona erdi, artık yeni reformlara odaklanmalıyız” dedi.

asa-pesin-odeme-yapilacak

Asa: Peşin ödeme yapılacak!

Marmarabirlik, artan tüketici talebini karşılamak amacıyla 17 Nisan Pazartesi gününden itibaren üretici havuzundan peşin ödemeli zeytin alımına başlıyor. Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, "Ürününü Marmarabirlik'e satmak isteyen üreticiler, numunesiyle birlikte kooperatiflerine müracaat edebilirler" dedi.

karaalp-yabancilarin-ilgisi-artacak

Karaalp: Yabancıların ilgisi artacak!

Bursa inşaat sektörünün öncü firmalarından Alpiş Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, Pazar günü yapılacak referandumla birlikte ülke ekonomisinin yoluna emin adımlarla devam edeceğini ve büyüme hızının artacağını söyledi. Karaalp, “Referandumun ardından özellikle yabancı yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artacaktır" dedi.

silva-balat-hizla-yukseliyor

Silva Balat hızla yükseliyor!

Seçkin konut ve iş merkezi projeleriyle Bursa inşaat sektörünün öncü firmalarından olan Alpiş Group’un, 3 ay önce temelini attığı ‘Silva Balat’ projesi yükseliyor.

ohali-kalici-bir-cozum-olarak-gormuyoruz

OHAL'i kalıcı bir çözüm olarak görmüyoruz

Yaşanan küresel krizin ardından bu sene ilk defa küresel ekonominin toparlandığını belirten Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Ne olacak bu Türkiye'nin hali? diye sorarsanız Türkiye'nin ekonomisi sağlam küresel krize rağmen 7 milyon kişiye iş bulduk. Çok kapsamlı reform programımız var. Türkiye'nin hikayesi orta ve uzun vadede güçlü olmaya devam edecek" dedi. Türkiye hukuk devletinden uzaklaşıyor algısının doğru olmadığını vurgulayan Şimşek, "Olağanüstü hali isteyerek getirmedik. Türkiye bütün terör örgütlerinin hedefine girdi. Yüzlerce kısmı terör eylemi ile karşı karşıya kaldık. Ondan dolayı olağanüstü hal geldi. Ama bunu kalıcı bir çözüm olarak görmüyoruz" diye konuştu.

bursadan-istihdama-buyuk-destek

Bursa'dan istihdama büyük destek!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Bursa İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, 'Mili İstihdam Seferberliği' çerçevesinde 2017 yılında 721 firmanın bin 401 kişiyi meslek sahibi yaptığını söyledi.

erken-emeklilik-mujdesi

Erken emeklilik müjdesi

Polis ve askerlerden sonra birçok alanda da yıpranma ile erken emeklilik getirilecek.

hediyeniz-guller-arasinda

Hediyeniz güller arasında

Bursalıları farklı bir alışveriş ve yaşam kültürü ile buluşturan Anatolium AVM, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında dikkat çekecek bir etkinliğe daha imzasını attı. Kadınların gönlünü fet etti.

bursada-adam-boyu-kilic-yapti

Bursa'da adam boyu kılıç yaptı!

Bursalı bıçakçının yaptığı adam boyu kılıçlar Türkiye’nin her yerinden talep görüyor.

burkay-mustakil-ducunceler-de-konustu

Burkay Müstakil Dücünceler de konuştu!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa ekonomisinin büyümesini klasik üretim modelleriyle sürdüremeyeceğini belirterek, “Şirketlerimizin öncelikli hedefi, Ar-Ge, inovasyon ve markalaşma olmalı” dedi.