rotabursaTV
burkay-buyuk-ve-guzel-proje bursa-metrosu-gorukleye-uzayacak sehit-atesi-yurekleri-yakti 2019-faaliyet-raporunu-onaylandi iste-selin-bilancosu marmarabirlik-dijitallesiyor yaralar-buyuksehir-ile-sarilacak bakan-soylu-bursada

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’nın merkezinde yapımını sürdürdüğü Osmangazi Meydanı, tamamlandığında sosyal ve kültürel hayatın yanı sıra şehir ekonomisine de büyük katkı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Uludağ Üniversitesi metro hattını Görükle’ye kadar uzatmak istediklerini belirterek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil

Burdur'da bir şüpheliyi kovalarken düşerek şehit olan Yunus Polisi 27 yaşındaki Selcan Akbaş'ın şehadeti Bursa'daki ailesini yasa boğdu. Şehit polis, Emniyet Genel Müdürü Mehmet

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında toplanan belediye meclisi ile 2019 yılı faaliyet raporunu onayladı.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, "Bursa genelinde sağanak yağışlardan 18 bin dönüm tarım alanı zarar görürken, sadece Kestel ilçesinde 12 bin dönüm arazi, 17 baş kuzu, 58

Sektörünün ve kooperatifçiliğin öncü kuruluşlarından Marmarabirlik, her alanda büyüme ve gelişimini sürdürüyor. Ortaklarına, bayilerine ve diğer paydaşlarına daha iyi hizmet

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sel felaketi yaşanan Kestel’in Dudaklı ve Narlıdere mahallelerinde incelemelerde bulundu. Başkan Aktaş, yaraların Büyükşehir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa’nın Kestel ilçesinde sel felaketinin yaşandığı yere gelerek incelemelerde bulundu. Soylu, 4 kişinin sağ salim ulaşılması dileklerini iletirken,

burkay-buyuk-ve-guzel-proje

Burkay: Büyük ve güzel proje!

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’nın merkezinde yapımını sürdürdüğü Osmangazi Meydanı, tamamlandığında sosyal ve kültürel hayatın yanı sıra şehir ekonomisine de büyük katkı sağlayacak.

bursa-metrosu-gorukleye-uzayacak

Bursa metrosu Görükle’ye uzayacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Uludağ Üniversitesi metro hattını Görükle’ye kadar uzatmak istediklerini belirterek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan yardım istedi.

sehit-atesi-yurekleri-yakti

Şehit ateşi yürekleri yaktı

Burdur'da bir şüpheliyi kovalarken düşerek şehit olan Yunus Polisi 27 yaşındaki Selcan Akbaş'ın şehadeti Bursa'daki ailesini yasa boğdu. Şehit polis, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş'ın da katılacağı törenle Bursa'da toprağa verilecek.

2019-faaliyet-raporunu-onaylandi

2019 faaliyet raporunu onaylandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında toplanan belediye meclisi ile 2019 yılı faaliyet raporunu onayladı.

iste-selin-bilancosu

İşte selin bilançosu

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, "Bursa genelinde sağanak yağışlardan 18 bin dönüm tarım alanı zarar görürken, sadece Kestel ilçesinde 12 bin dönüm arazi, 17 baş kuzu, 58 arılı kovan ve 400 kanatlı hayvan zarar gördü. Mağdur olan çiftçilerimize Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2 milyon lira destek sağlanılacaktır" dedi.

marmarabirlik-dijitallesiyor

Marmarabirlik dijitalleşiyor!

Sektörünün ve kooperatifçiliğin öncü kuruluşlarından Marmarabirlik, her alanda büyüme ve gelişimini sürdürüyor. Ortaklarına, bayilerine ve diğer paydaşlarına daha iyi hizmet verebilmek için “Marmarabirlik Mobil Uygulama Sistemi”ni ve “Ortak Kart” projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

yaralar-buyuksehir-ile-sarilacak

Yaralar Büyükşehir ile sarılacak!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sel felaketi yaşanan Kestel’in Dudaklı ve Narlıdere mahallelerinde incelemelerde bulundu. Başkan Aktaş, yaraların Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile kısa zamanda sarılacağını söyledi.

bakan-soylu-bursada

Bakan Soylu Bursa'da!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa’nın Kestel ilçesinde sel felaketinin yaşandığı yere gelerek incelemelerde bulundu. Soylu, 4 kişinin sağ salim ulaşılması dileklerini iletirken, bölgede meydana gelen hasarın giderileceğini söyledi.

bingolden-asevi-mujdesi

Bingöl'den aşevi müjdesi!

Bursa Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Bingöl, yıllardır hayalini kurduğu aşevi projesini Türk Kızılay’ı ile birlikte Muş’ta hayata geçiriyor. Bursa'da depreme dayanıksız olduğu için yıkılan Namazgah İlkokulu'nu yeniden ayağa kaldırmak için çalışmalara başlayan Bingöl, doğduğu toprağı yani Muş'u unutmadı...

baskan-aktastan-bursaya-mujdeler

Başkan Aktaş'tan Bursa'ya müjdeler!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yüz yüze 1,5 saat görüştüklerini, ardından bakanlarla çeşitli toplantılar yaparak Bursa'nın beklediği 7 önemli proje konusunda tarih vererek adım attıklarını açıkladı.

sirket-senedine-imza-atti-basina-dert-acti

Şirket senedine imza attı, başına dert açtı

Yargıtay, borçlunun sorumluluğu için senet üzerinde imzasının bulunmasının yeterli olduğuna, ayrıca isminin yazılı olmasının gerekmediğine hükmetti. Yüksek mahkemenin emsal nitelikteki kararıyla, senette adı soyadı olmasa da imzası olan kişi borçlu sayılacak.

ilk-hamle-baskan-aktastan

İlk hamle Başkan Aktaş'tan

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından düzenlenen Çevrimiçi Satranç Turnuvası, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ilk hamlesiyle başladı.

buskiden-flas-aciklama

BUSKİ'den flaş açıklama!

BUSKİ, Gürsu Şube Müdürlüğü hizmet binasında 16.06.2020 tarihinden itibaren 14 gün süre ile karantina uygulanacağını açıkladı.

maske-takmayanlara-392-tl-ceza

Maske takmayanlara 392 TL ceza

1 Haziranda başlayan normalleşme süresiyle birlikte kurallara uyulmaması nedeniyle Türkiye genelinde vaka sayılarda artış başladı.

alkandan-sevindiren-aciklama

Alkan'dan sevindiren açıklama

Türk Şeker Fabrikaları, çiftçinin mahsulünü piyasadan yüksek fiyata alacak. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Alkan, “Çiftçimizin yüzünü güldürecek bir rakam vereceğiz. Bu ürünlerin hızlı bir şekilde teminini yapacağız” dedi.

bursa-koronayi-firsata-cevirecek

Bursa koronayı fırsata çevirecek

Bütün dünyada pandemi sonrası tatil alışkanlıkları doğa ve sağlık turizmi gibi alanlara yönelme eğilimi gösterirken, bu konuda önemli bir altyapıya sahip olan Bursa, başta Güney Kore olmak üzere Uzakdoğu pazarıyla ilgili turizm hedefinden vazgeçmedi.

bursada-fisilti-kuyrugu

Bursa'da fısıltı kuyruğu!

65 yaş üstü vatandaşlar fısıltıya inandı, iptal olduğunu zannettikleri ücretsiz ulaşım kartlarını vizeletmek için metro istasyonlarında kuyruk oluşturdu

bursa-turkiyeye-ornek

Bursa, Türkiye’ye örnek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSKİ’ye bağlı faaliyet gösteren Veri Tabanlı Kontrol ve Gözetleme Sistemi (SCADA) merkezini ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Aktaş, üretim ve dağıtımda akıllı su sistemini kullanan Bursa’nın yüzde 20.48’lik kayıp-kaçak oranıyla Türkiye’nin örnek şehirlerinden bir tanesi olduğunu söyledi.

bursalilar-dogaya-kostu

Bursalılar doğaya koştu!

Hafta sonu kısıtlamasının bitmesini fırsat bilen Bursalılar, pazar gününün tadını çıkarmak için mesire alanlarına akın etti. Aylar sonra aileleriyle pikniğe gelen vatandaşlar yeşilin ve doğanın keyfini çıkardı.

millet-bahcesi-bursalilarin-hizmetinde

Millet Bahçesi Bursalıların hizmetinde

Bursa Atatürk Stadyumu’nun yıkılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Bursa Millet Bahçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yönetimiyle katıldığı törenle hizmete açıldı. Desteklerinden ötürü Bursalılar adına teşekkür eden Başkan Alinur Aktaş, yakın zamanda 250 dönümlük Gökdere Millet Bahçesi’nin de hayata geçirileceğini söyledi.