24 Ağustos 2017 Perşembe
ROTA BURSA

AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI AYHAN SALMAN OLDU!

81-ilde-dev-huzur-uygulamasi- dundar-vatandasimiz-guvenle-oturacak bakandan-altepeye-tam-not patlayan-ucan-balon-ellerini-yakti sahte-para-nasil-anlasilir basbakan-yardimcisi-isik-bursada seyir-halindeki-arac-alev-alev-yandi ya-birisi-olseydi-ne-olacakti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla 81 ilde eş zamanlı olarak polis, jandarma ve sahil güvenlik birimlerince "Türkiye Güven Huzur 7" uygulaması gerçekleştirildi.

Osmangazi Belediyesi’nin Türkiye’nin örnek kentsel dönüşüm projesini hayata geçirerek modern bir şehir inşa ettiği Soğanlı’da, yeni hayat başladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hayata geçirdikleri kırsal kalkınma projelerini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya anlattı. Yapılan

Bursa’da ufak bir kızın elinde patlayan uçan balon faciaya sebep oldu. Helyum gazı ile doldurulması gereken uçan balon ucuz olsun diye lavabo açıcı ve yanıcı gazlarla doldurulunca

Bursa'da polis Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarlarını dolaşıp sahte para uyarısı yaparak çobanlara sahte parayı tanıttı.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Biz hala çıraklık eğitimini konuşuyoruz, dünya beceri eğitimini konuşuyor. Biz ara eleman, dünya aranan elemanı konuşuyor. Her şeyi hükümetten

Bursa'da seyir halindeki otomobil alev alev yandı.

Bursa'daki düğünde havaya defalarca ateş eden gelinin yakını olan polis memuru, kendisini uyaranlara, "teşkilatı buraya yığarım" dedi

81-ilde-dev-huzur-uygulamasi-

81 ilde dev huzur uygulaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla 81 ilde eş zamanlı olarak polis, jandarma ve sahil güvenlik birimlerince "Türkiye Güven Huzur 7" uygulaması gerçekleştirildi.

dundar-vatandasimiz-guvenle-oturacak

Dündar: Vatandaşımız, Güvenle Oturacak

Osmangazi Belediyesi’nin Türkiye’nin örnek kentsel dönüşüm projesini hayata geçirerek modern bir şehir inşa ettiği Soğanlı’da, yeni hayat başladı.

bakandan-altepeye-tam-not

Bakandan Altepe'ye tam not

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hayata geçirdikleri kırsal kalkınma projelerini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya anlattı. Yapılan çalışmaları ‘mükemmel’ olarak nitelendiren Bakan Fakıbaba, “Çünkü bunlar, yol yapmak, kavşak yapmak değil, insanın kesesine dokunan, ekonomik gelirini artıran şeyler” dedi.

patlayan-ucan-balon-ellerini-yakti

Patlayan uçan balon ellerini yaktı

Bursa’da ufak bir kızın elinde patlayan uçan balon faciaya sebep oldu. Helyum gazı ile doldurulması gereken uçan balon ucuz olsun diye lavabo açıcı ve yanıcı gazlarla doldurulunca çocukların ellerinde bir bombaya dönüşüyor.

sahte-para-nasil-anlasilir

Sahte para nasıl anlaşılır!

Bursa'da polis Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarlarını dolaşıp sahte para uyarısı yaparak çobanlara sahte parayı tanıttı.

basbakan-yardimcisi-isik-bursada

Başbakan Yardımcısı Işık Bursa'da

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Biz hala çıraklık eğitimini konuşuyoruz, dünya beceri eğitimini konuşuyor. Biz ara eleman, dünya aranan elemanı konuşuyor. Her şeyi hükümetten bekleme anlayışını kenara bırakıp, nitelikli insan kaynağına nasıl ulaşabiliriz konusuna kafa yormak zorundayız” dedi.

seyir-halindeki-arac-alev-alev-yandi

Seyir halindeki araç alev alev yandı

Bursa'da seyir halindeki otomobil alev alev yandı.

ya-birisi-olseydi-ne-olacakti

Ya birisi ölseydi ne olacaktı?

Bursa'daki düğünde havaya defalarca ateş eden gelinin yakını olan polis memuru, kendisini uyaranlara, "teşkilatı buraya yığarım" dedi

52-dukkan-kule-donmustu

52 dükkan küle dönmüştü!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İvazpaşa Çarşısı ile Yorgancılar Çarşısı arasında 52 dükkanın küle döndüğü yangından sonra başlattığı restorasyon projesini tamamladı.

yeni-imar-yollari-deger-katiyor

Yeni imar yolları değer katıyor

İlçeyi modern ve yaşanabilir şehir konumuna getirmek hedefiyle altyapı çalışmalarında hız kesmeyen Bursa’nın Yıldırım Belediyesi, yeni imar yollarını Yıldırım’a kazandırıyor.

bursaya-flas-isim-atandi

Bursa'ya flaş isim atandı!

Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız'ın yerine Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, getirildi. Osman Ak, 18 yıl önce emniyet içerisindeki cemaat polislerini deşifre etmesiyle tanınıyor. Emniyet Müdürü Yıldız ise, bundan böyle Ak'ın yerine Adana Emniyet Müdürlüğü görevini yürütecek.

freni-bosalan-kamyon-dehset-sacti-

Freni boşalan kamyon dehşet saçtı

Bursa'da freni boşalan damperli kamyon kaldırım demirlerini kırıp bir apartmanın bahçesine düştü. Kazada şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

aracla-agaca-carpan-kadin-oldu

Araçla ağaca çarpan kadın öldü

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, çalıştığı işyerinden evine gitmek isteyen 33 yaşındaki Ümmiye Beyaz, kullandığı otomobille yol kenarındaki ağaca çaptı. Kazada ağır yaralanan Ümmiye Beyaz, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

hasta-adami-bakimevinden-atti

Hasta adamı bakımevinden attı

Sakarya Mahallesi Yaşlı Bakımevi'nde yaşananlar 'bu kadar da olmaz' dedirtti. Sosyal Hizmetler bünyesinde hizmet vermesi gereken bakımevinde sorumlu olarak görevlendirilen Muhtar Nusret Aydın, altı boş nedenlerle bakımevinde kalan Salih Serdar Demir'i evden attı.

suphelilerin-tamami-bylock-kullanicisi

Şüphelilerin tamamı Bylock kullanıcısı

Bursa’da aralarında doktor ve öğretmenlerin de bulunduğu 11 FETÖ şüphelisi adliyeye sevk edildi. Evlerde yapılan aramalarda, içinde güncel kurban bağış listelerinin de yer aldığı çok sayıda örgütsel doküman ve 1 dolar ele geçirildi.

kaymakami-buna-benzetmek

Kaymakamı buna benzetmek!

Kaymakama 'bostan korkuluğu’ benzetmesi yapan vatandaş hakkındaki davayı Yargıtay bozdu.

aksiyon-filmi-gibi

Aksiyon filmi gibi

Bursa’da meydana gelen kazada 3 kişi yaralanırken, ortalık savaş alanına döndü.

bayram-tatili-10-gun-oldu

Bayram tatili 10 gün oldu

Bakanlar Kurulu'nda alınan kararla Kurban Bayramı tatili 10 güne çıktı. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne uzatıldığını duyurdu.

radar-kontrolu-yapacak

Radar kontrolü yapacak

Bursa'da şehirlerarası yollarda 7 ayrı noktaya konulan maket polis aracını gerçek zanneden sürücüler kurallara uyuyorlar

yildirim-turkiyeye-ornek-oldu

Yıldırım Türkiye'ye örnek oldu!

Bursa’da madde bağımlılığının önlenmesi maksadıyla hayata geçirilen ‘Değerlisin, sağlıklı kal’ projesi, TBMM ve Başbakanlığın yayımladığı uyuşturucu faaliyet raporunda örnek proje uygulaması olarak yer aldı.