ROTA BURSA
macera-park-gun-sayiyor hamitler-yuzde-90-dolu caiz-mi-degil-mi valilik-yeni-kararlari-duyurdu dundar-denetim-icin-ozel-ekip-kurduk dusunceli-her-gun-bes-isci-oluyor akilli-tarimla-verim-uc-kat-artti bursagazdan-bilgilendirme

Osmangazi Belediyesi’nin Hamitler’de 50 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği Macera Parkı açılış için gün sayıyor. Çevre düzenleme çalışmalarının yapıldığı tesis,

Bursa’da yaklaşık 1 milyon metrekare alanlı Hamitler Kent Mezarlığı’nda doluluğun yüzde 90’a ulaşmasının ardından harekete geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi, 418 bin metrekare

Diyanet İşleri Başkanlığı 'Tanrı' kelimesinin caiz olup olmadığıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada kelimenin Arapça 'ilah' kelimesinin karşılığı olduğu belirtilerek

Bursa Valiliği tarafından yapılan yeni Bursa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul kararları açıklandı. Buna göre, 27 ve 28 Şubat günlerinde vergi ve bazı diğer borçlarını ödemek veya

Osmangazi Belediyesi, muhtemel bir depremde yaşanabilecek can ve mal kayıplarını önlemek için ilçedeki market, oto galeri, kafeterya, lokanta, düğün salonu, mobilya showroom ve benzeri

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi son zamanlarda kamusal denetimsizlik nedeni ile artan iş cinayetleri ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı TMMOB Makina

Tarımsal işletmelerin ürünlerini yönetmelerine yardımcı olmak için yapay zekâ kullanılarak geliştirilen GÖRSENTAM Tarım Teknolojileri, ‘Akıllı Tarımsal Mücadele Sistemi’ ve

Bursagaz, doğal gazın doğru şekilde kullanıldığında en güvenilir, ekonomik ve çevreci yakıt olduğuna dikkat çekerek, evlerde ve iş yerlerinde dikkat edilmesi gereken kuralları

macera-park-gun-sayiyor

Macera Park gün sayıyor

Osmangazi Belediyesi’nin Hamitler’de 50 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği Macera Parkı açılış için gün sayıyor. Çevre düzenleme çalışmalarının yapıldığı tesis, Bursalıların yeni eğlence merkezi olacak.

hamitler-yuzde-90-dolu

Hamitler yüzde 90 dolu

Bursa’da yaklaşık 1 milyon metrekare alanlı Hamitler Kent Mezarlığı’nda doluluğun yüzde 90’a ulaşmasının ardından harekete geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi, 418 bin metrekare alanlı Hasköy Mezarlığı’nda çalışmaları hızlandırdı.

caiz-mi-degil-mi

Caiz mi değil mi?

Diyanet İşleri Başkanlığı 'Tanrı' kelimesinin caiz olup olmadığıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada kelimenin Arapça 'ilah' kelimesinin karşılığı olduğu belirtilerek "Allah’ı 'Tanrı' diye anmak da İslam inancına aykırı olmaz" denildi.

valilik-yeni-kararlari-duyurdu

Valilik yeni kararları duyurdu

Bursa Valiliği tarafından yapılan yeni Bursa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul kararları açıklandı. Buna göre, 27 ve 28 Şubat günlerinde vergi ve bazı diğer borçlarını ödemek veya yapılandırmak isteyen vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasından bazı koşullara bağlı kalmak şartıyla muaf olacağı duyuruldu.

dundar-denetim-icin-ozel-ekip-kurduk

Dündar: Denetim için özel ekip kurduk!

Osmangazi Belediyesi, muhtemel bir depremde yaşanabilecek can ve mal kayıplarını önlemek için ilçedeki market, oto galeri, kafeterya, lokanta, düğün salonu, mobilya showroom ve benzeri işyerlerinin taşıyıcı sistemlerinin mimari ve statik projelerine uygun olup olmadıklarına yönelik denetimlere başladı.

dusunceli-her-gun-bes-isci-oluyor

Düşünceli: Her gün beş işçi ölüyor!

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi son zamanlarda kamusal denetimsizlik nedeni ile artan iş cinayetleri ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Düşünceli yaptı. Düşünceli tarafından yapılan açıklama şöyle:

akilli-tarimla-verim-uc-kat-artti

Akıllı tarımla verim üç kat arttı!

Tarımsal işletmelerin ürünlerini yönetmelerine yardımcı olmak için yapay zekâ kullanılarak geliştirilen GÖRSENTAM Tarım Teknolojileri, ‘Akıllı Tarımsal Mücadele Sistemi’ ve ‘Uzaktan Zararlı İzleme Sistemlerin Geliştirilmesi’ projeleriyle arazideki riskleri önceden tahmin ederek üreticinin yüzünü güldürüyor.

bursagazdan-bilgilendirme

Bursagaz'dan bilgilendirme!

Bursagaz, doğal gazın doğru şekilde kullanıldığında en güvenilir, ekonomik ve çevreci yakıt olduğuna dikkat çekerek, evlerde ve iş yerlerinde dikkat edilmesi gereken kuralları hatırlattı.

kalbi-selimden-kalpleri-isitan-yardim

Kalbi Selim'den kalpleri ısıtan yardım!

Kalbi Selim Eğitim ve Kültür Yardımlaşma Derneği, zor geçen pandemi koşullarında Bursa’nın en ücra mahallerindeki kimsesizlerin kimi olmaya devam ediyor.

ituder-faruk-celiki-agirladi

İTÜDER, Faruk Çelik'i ağırladı!

Bursa’daki İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunlarını tek çatı altında buluşturan Bursa İTÜDER, şehrin güncel sorunlarını ve yapılacak çalışmaları değerlendirmek için bir toplantı düzenledi.

can-dostlar-icin-kis-ogunu

Can dostlar için kış öğünü!

Osmangazi Belediyesi, karla kaplı Uludağ’da yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz köpekleri düzenli olarak besliyor.

56-saatlik-sokak-kisitlamasi-basladi

56 saatlik sokak kısıtlaması başladı

Hafta sonunu kapsayan kesintisiz 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı. İçişleri'nden yapılan açıklamaya göre; hafta sonu market, bakkal, manav gibi işletmeler 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek.

2021-yilina-5-proje-damga-vuracak

2021 yılına 5 proje damga vuracak!

Günümüzde birçok belediye gerek pandemi gerekse ekonomik nedenlerden dolayı yatırımlarına ara verirken, Osmangazi Belediyesi ise yılın her gününü hizmet ve yatırım bakımından dolu dolu geçiriyor. 2021 yılında da ilçeyi ve vatandaşların hayatını güzelleştirecek hizmetlerine devam eden Osmangazi Belediyesi, özellikle 5 proje ile yıla damga vuracak.

13-sehidin-kimlikleri-belli-oldu

13 şehidin kimlikleri belli oldu

Milli Savunma Bakanlığı Pençe Kartal-2 Harekatı'nın sona erdiğini açıkladı. 48 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirten Bakan Akar, Gara'da bir mağarada 13 vatandaşımızın ise cansız bedeninin bulunduğunu belirtti.

65-yas-ustune-toplu-ulasim-serbest

65 yaş üstüne toplu ulaşım serbest!

Pandemi ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Aralık ayından bu yana 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen toplu ulaşım kısıtlaması, aşılama takviminin başlaması nedeniyle Pazartesi gününden itibaren kaldırılıyor.

ulutekte-indirim-suruyor

ULUTEK'TE indirim sürüyor!

ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetimi, pandemi nedeniyle bölgede faaliyet gösteren firmaların işletme bedellerinde 10 ay süre ile yüzde 50 oranında indirime gitti. Yüksek performans gösteren firmalar için de yüzde 30’a kadar özel kira indirimi uygulanmaya devam edecek.

vali-canbolattan-kizilaya-ziyaret

Vali Canbolat'tan Kızılay'a ziyaret!

Bursa Valisi ve Türk Kızılay Bursa Şube Onursal Başkanı Yakup Canbolat, Türk Kızılay Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

osmek-meslek-sahibi-yapiyor

OSMEK meslek sahibi yapıyor!

Osmangazi Belediyesi’nin geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleri, vatandaşların yaşamına doğrudan yön veriyor. 2020 yılında, Osmangazi Kariyer İstihdam Merkezi’ne (OKİM) başvuran 81 kişi çalışma hayatına başlarken, Osmangazi Meslek Edindirme Kursları’na başvuran 4 bin 222 vatandaş da Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki sertifika sahibi oldu.

planli-sehirlesmenin-adresi-osmangazi

Planlı şehirleşmenin adresi Osmangazi!

Meclis toplantısında Başkan Mustafa Dündar, gündem maddelerinin görüşülmesinden önce meclis üyelerine geçen ocak ayında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

esginden-kizilaya-ziyaret

Esgin'den Kızılay'a ziyaret!

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanlığı’na atanan Özcan Susmaz ve yönetim kurulunu ziyaret ederek, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aldı.