18 Ağustos 2018 Cumartesi
ÇOCUKLU CAFE
ucak-bileti-pahali-olunca-otobuse-hucum 30-40-patlama-sesi-duydum buyuksehir-bayrama-hazir polisten-vatandasa-dikkat-testi- meclis-uyelerine-timsah-arena-zimmeti acemlerin-yuku-cok-agir su-ve-ulasima-ikinci-indirim aktastan-yeni-donem-mesaji

Bayram tatilini memleketinde geçirmek isteyenler otobüs terminaline akın etti

Bursa'nın İnegöl İlçesinde 34 aracın zincirleme olarak karıştığı kazada yaralı şahıs, 30-40 tane patlama sesi duyduğunu ifade ederek kabus dolu dakikaları anlattı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kurban bayramı için her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

Bursa'da polis ekipleri, pazarda kendilerini alışverişe kaptıran kadınlara dikkat testi yaptı. Alışveriş esnasında çantasının alındığını fark etmeyenler polis tarafından

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursaspor'a tahsis edilen Timsah Arena ile ilgili Sayıştay, Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerine 35 milyon liralık zimmet çıkardı. Meclisin

Bursa'da şehir trafiğinin can damarı olan İzmir Yolu üzerindeki Acemler Kavşağı'ndan çift yönde geçen araç sayısının günlük 210 bine ulaştığı, bu rakamın ise 15 Temmuz Şehitler

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, döviz kurundaki ve maliyetlerdeki artışa rağmen toplu ulaşım ve suya ikinci indirimin yakın olduğunu açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 9 ay önce seçilen Alinur Aktaş, bu süre zarfında mali konuda çok mesafe kat ettiklerini belirterek, "Sıkıntı tam anlamıyla çözülmedi. Ancak

ucak-bileti-pahali-olunca-otobuse-hucum

Uçak bileti pahalı olunca otobüse hücum

Bayram tatilini memleketinde geçirmek isteyenler otobüs terminaline akın etti

30-40-patlama-sesi-duydum

'30-40 patlama sesi duydum'

Bursa'nın İnegöl İlçesinde 34 aracın zincirleme olarak karıştığı kazada yaralı şahıs, 30-40 tane patlama sesi duyduğunu ifade ederek kabus dolu dakikaları anlattı.

buyuksehir-bayrama-hazir

Büyükşehir bayrama hazır!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kurban bayramı için her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

polisten-vatandasa-dikkat-testi-

Polisten vatandaşa dikkat testi

Bursa'da polis ekipleri, pazarda kendilerini alışverişe kaptıran kadınlara dikkat testi yaptı. Alışveriş esnasında çantasının alındığını fark etmeyenler polis tarafından bilgilendirildi.

meclis-uyelerine-timsah-arena-zimmeti

Meclis üyelerine Timsah Arena zimmeti!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursaspor'a tahsis edilen Timsah Arena ile ilgili Sayıştay, Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerine 35 milyon liralık zimmet çıkardı. Meclisin bugünkü olağanüstü toplantısında konuşan MHP Grup Sözcüsü İhsan Bilgili, "Yeni bir sarı zarf aldık. Her sarı zarf geldiğinde korku içindeyiz" dedi.

acemlerin-yuku-cok-agir

Acemler'in yükü çok ağır!

Bursa'da şehir trafiğinin can damarı olan İzmir Yolu üzerindeki Acemler Kavşağı'ndan çift yönde geçen araç sayısının günlük 210 bine ulaştığı, bu rakamın ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçen araç sayısını geçtiği açıklandı.

su-ve-ulasima-ikinci-indirim

Su ve ulaşıma ikinci indirim!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, döviz kurundaki ve maliyetlerdeki artışa rağmen toplu ulaşım ve suya ikinci indirimin yakın olduğunu açıkladı.

aktastan-yeni-donem-mesaji

Aktaş'tan yeni dönem mesajı!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 9 ay önce seçilen Alinur Aktaş, bu süre zarfında mali konuda çok mesafe kat ettiklerini belirterek, "Sıkıntı tam anlamıyla çözülmedi. Ancak iyiye gidiş var. Şimdi tamamlanması gereken projelerle yeni dönemdeki projeler üzerinde uzman bir ekiple çalışıyoruz. Hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışıyoruz. Parti büyüklerimiz ve şehirde yaşayan vatandaşlarımız tercih ederse canla başla çalışmaya devam ederiz" dedi.

gul-trump-kuresel-bir-tehlike

Gül: Trump küresel bir tehlike

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Türkiye’ye karşı tavrını eleştirdi.

o-hesaplar-mercek-altinda

O hesaplar mercek altında!

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, dolardaki yükselme ve Türkiye ekonomisindeki son durumla ilgili yalan haber ve sosyal medya hesaplarından spekülasyon yapan şahıslara yönelik soruşturma başlattı.

polisten-hayvan-pazarinda-bilgilendirme

Polisten hayvan pazarında bilgilendirme

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde kurulan hayvan pazarlarını gezerek vatandaşı sahte paralara karşı bilgilendirdi. Pazarcılarla sohbet eden polis ekipleri pazarlık yapan vatandaşlarla birlikte pazarlığa girerek, renkli görüntüler oluşturdu.

baskan-aktastan-o-iddialara-net-cevap

Başkan Aktaş'tan o iddialara net cevap!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, orman yangınıyla ilgili rant iddialarına cevap verdi. Aktaş, “Yanlış yapan varsa sonucuna katlanır” dedi.

erdogandan-abdye-net-cevap

Erdoğan'dan ABD'ye net cevap!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, New York Times'a verdiği makalede, “ABD'nin Türkiye'ye karşı attığı tek taraflı adımlar sadece ABD'nin çıkarlarına ve güvenliğine zarar verir” dedi.

bursada-650-bin-yapi-faydalanacak

Bursa'da 650 bin yapı faydalanacak!

Çevre Şehircilik Bursa İl Müdürü Cemaleddin Başaran, Bursa’da 1 milyon 100 bin kayıtsız bağımsız birimin olduğunu ve bu yapılardan yaklaşık 650 bininin, imar barışından faydalanmasının öngörüldüğünü söyledi.

bursada-ilginc-olay

Bursa'da ilginç olay!

Bursa’nın Kestel ilçesinde yaşayan ve daha önce hiç evlenmeyen 63 yaşındaki H.S. isimli kadın, ihtiyaç üzerine Kestel İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne giderek nüfus kayıt örneği almak istedi.

haydar-basa-soguk-dus

Haydar Baş'a soğuk duş!

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'ın mal varlığına tedbir konuldu. Haydar Baş'ın mal varlığı listesinde Meltem Tv, Mesaj TV, Meltem Okulları ile çelik şirketi bulunuyor. Yurt dışına çıkış yasağı da konan Haydar Baş, Mustafa Eraslan'a ait 6 milyon lira değerindeki serveti zorla üzerine geçirmekle suçlanıyor.

baskan-aktas-uskupte

Başkan Aktaş Üsküp'te

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te aralarında yetimlerin de bulunduğu 300 çocuk, Bursa Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği organizasyonla erkekliğe ilk adımını attı.

vatanda-donusum-zamani

Vatan'da dönüşüm zamanı!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Vatan Mahallesi’nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesini hak sahiplerine anlattı.

incirlik-kapatilsin

İncirlik kapatılsın!

Sözde 'müttefik ülke' konumundaki ABD FETÖ'cü papaz Brunson yüzünden Türkiye'yi yaptırımla tehdit ediyordu.

mahallenin-gelecegini-sekillendirecek-proje-

Mahallenin geleceğini şekillendirecek proje

Yıldırım Belediyesi’nin Vatan Mahallesi için hazırladığı kentsel dönüşüm projesinin çalışmalarını ve hak sahipliği hak edişleri tamamlandı. Uzlaşma görüşmeleri 4 Ağustos tarihinde başlayacak.