rotabursaTV
hes-kodu-sarti koy-okullarina-kirtasiye-destegi calisan-destek-hattina-1928-cagri-geldi parsekerden-adanura-destek dag-koylerine-osmangazi-destegi bursada-minibusculer-dertli memur-sen-yine-lider yaman-ben-agriliyim

Bursa Valiliği, HES kodu olmadan alış veriş merkezleri ve kamu binalarına girilemeyeceğini açıkladı.

Avrupa’nın en büyük kitabevi olan ve yaptığı sosyal sorumluluk faaliyetleriyle dikkat çeken BKM Kitap, Muş’un köylerindeki çocuklar için kitap bağışında bulundu.

SOCAR Türkiye, pandemi döneminde grup çalışanları ve aileleri için ‘Çalışan Destek Hattı’ uygulamasını devreye aldı.

EA Medya ve Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur'a yönelik olarak son günlerde "gazetecilik" kisvesi altında yapılan itibarsızlaştırma girişimlerine iş dünyasından

Merkezden en uç noktaya kadar sorumluluk alanındaki 136 mahallenin tamamına hizmet götüren Osmangazi Belediyesi, kırsal kesimin de kalkınması için yatırımlarını sürdürüyor.

Bursa’da minibüsçüler, pandemi endişesi ve ayakta yolcu kısıtlamasıyla ‘sıkıntılı’ dönem yaşıyor.

Memur-Sen, "4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Gereğince Kamu Görevlileri Sendikaları ile Konfederasyonların Üye Sayılarına İlişkin" Resmi Gazetede

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlunun koronavirüs önlemlerini hiçe sayan kalabalık nikah töreni büyük tepki çekti. AK Partili Yaman'ın, "Ben Ağrılıyım, yapmasan,

hes-kodu-sarti

HES kodu şartı!

Bursa Valiliği, HES kodu olmadan alış veriş merkezleri ve kamu binalarına girilemeyeceğini açıkladı.

koy-okullarina-kirtasiye-destegi

Köy okullarına kırtasiye desteği

Avrupa’nın en büyük kitabevi olan ve yaptığı sosyal sorumluluk faaliyetleriyle dikkat çeken BKM Kitap, Muş’un köylerindeki çocuklar için kitap bağışında bulundu.

calisan-destek-hattina-1928-cagri-geldi

Çalışan Destek Hattı’na 1.928 çağrı geldi

SOCAR Türkiye, pandemi döneminde grup çalışanları ve aileleri için ‘Çalışan Destek Hattı’ uygulamasını devreye aldı.

parsekerden-adanura-destek

Parseker'den Adanur'a destek!

EA Medya ve Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur'a yönelik olarak son günlerde "gazetecilik" kisvesi altında yapılan itibarsızlaştırma girişimlerine iş dünyasından tepki geldi.

dag-koylerine-osmangazi-destegi

Dağ köylerine Osmangazi desteği!

Merkezden en uç noktaya kadar sorumluluk alanındaki 136 mahallenin tamamına hizmet götüren Osmangazi Belediyesi, kırsal kesimin de kalkınması için yatırımlarını sürdürüyor.

bursada-minibusculer-dertli

Bursa’da, minibüsçüler dertli

Bursa’da minibüsçüler, pandemi endişesi ve ayakta yolcu kısıtlamasıyla ‘sıkıntılı’ dönem yaşıyor.

memur-sen-yine-lider

Memur-Sen yine lider!

Memur-Sen, "4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Gereğince Kamu Görevlileri Sendikaları ile Konfederasyonların Üye Sayılarına İlişkin" Resmi Gazetede yayınlanan tebliğe göre, bağlı sendikaları ile birlikte 1 milyon 13 bin 920 üye sayısı ile bir kez daha başı çekti.

yaman-ben-agriliyim

Yaman: Ben Ağrılıyım!

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlunun koronavirüs önlemlerini hiçe sayan kalabalık nikah töreni büyük tepki çekti. AK Partili Yaman'ın, "Ben Ağrılıyım, yapmasan, ‘Bir yemek yedirmeden yolladı’ derler" ifadeleriyle savunması şaşkınlık yarattı.

buyuksehire-hanlar-bolgesi-uyarisi

Büyükşehir'e Hanlar Bölgesi uyarısı!

Cumhuriyet Halk Partisi Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular, AKP'li belediyelerin daha önce yaptığı projelerdeki hataların benzerlerinin Hanlar Bölgesi'nde de tekrar edilmemesi gerektiğini belirterek, "Projeyi, yakından izliyoruz. Bir jürinin olması, o jüride Mimarlar Odası ve Çekül gibi önemli kuruluşlardan temsilcilerin bulunmasını önemsiyoruz. Hanlar Bölgesi'nin mimarlık ve şehircilik ilkeleri doğrultusunda, olması gerektiği gibi doğru yol ve yöntemlerle şekilleneceğini umuyor ve bekliyoruz" dedi.

bursanin-ilk-ciftci-pazari-acildi

Bursa’nın ilk çiftçi pazarı açıldı!

Bursa’nın 17 ilçesinde üretilen ürünlerin doğrudan tüketiciyle buluştuğu ilk ve tek pazar olan Bursa Çiftçi Pazarı, Osmangazi Belediyesi’nin öncülüğünde Çarşamba Pazarpark’ta açıldı.

kpssye-girenler-virus-tedbirlerini-unuttu

KPSS'ye girenler, virüs tedbirlerini unuttu!

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Bursa’da da 2020 KPSS Lisans sınavına giren kişiler, erken saatlerde okulların önüne akın etti.

elektrik-faturalarinda-yeni-donem

Elektrik faturalarında yeni dönem

Limak Enerji, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Şirketin uygulamaya aldığı yeni sistem ile müşteriler sadece sözleşme numarası kullanarak, tüm işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Böylece T.C. kimlik numarası gibi, elektrikte de kişiye özel sözleşme numarası dönemine geçilecek.

65-yas-ustune-ucretsiz-ulasim-sona-erdi

65 yaş üstüne ücretsiz ulaşım sona erdi

İl Hıfzısıhha Kurulu kararı doğrultusunda sokağa çıkma kısıtlaması olan saatlerde 65 yaş üstüne ücretsiz ulaşım sona erdi

bursanin-kalbi-yarismaya-aciliyor

Bursa'nın kalbi yarışmaya açılıyor!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hanlar bölgesini ortaya çıkaracak proje ile Bursa tarihine damga vurmak istediklerini söyledi.

bursadaki-hizmet-karnesi

Bursa’daki hizmet karnesi

MAK Danışmanlık Türkiye 4’üncü büyük şehri Bursa’da 4-10 Ağustos 2020 tarihleri arasında Bursa Büyükşehir geneli memnuniyet ve beklenti araştırmasını gerçekleştirdi.

zafer-bayraminin-98inci-yili-kutlandi

Zafer bayramının 98'inci yılı kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 98'inci yıl dönümü, korona virüs tedbirleri kapsamında düzenlenen çelenk sunumuyla Bursa'da kutlandı.

zafer-ruhu-hic-sonmeyecek

Zafer ruhu hiç sönmeyecek!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 30 Ağustos’un vatan sevgimizin ve bağımsızlık tutkumuzun en önemli sembolü olduğunu belirterek, “Bu cennet vatanı miras bırakan 15 bin 55 şehidimize, Gazi Mustafa Kemal’e ve tüm gazilerimize minnettarız” dedi.

bursalilari-duygulandiran-soru

Bursalıları duygulandıran soru!

Bursa'da vatandaşlara "15 bin 055 sayısı sizce ne ifade ediyor" sorusu soruldu. Birbirinden farklı cevaplar veren vatandaşlar, 15 bin 055 sayısının 26 Ağustos ile 30 Ağustos'ta yaşanan zaferde canını feda eden kahraman şehitlerin sayısı olduğunu öğrendiklerinde gözyaşlarını tutamadı

bakan-kurumdan-mujde

Bakan Kurum'dan müjde!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bursa’da Sıcaksu Kentsel Dönüşüm Alanı’na ilk kazmanın 2021 yılında vurulacağını müjdeledi.

bakan-kurum-bursada

Bakan Kurum Bursa'da!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile Bursa Çekirge'deki Çelik Palas Otelin arkasında bulunan yaklaşık 32 yıllık atıl inşaatın yıkımına başlandı. Törende ayrıca, Bursalıların hayal ettiği Hanlar Bölgesi projesi ve Atatürk Spor Salonu yıkımının da startı verildi.