rotabursaTV

Başsavcı Şen'den teftiş!

06 Ocak 2020 Pazartesi 21:31

bassavci-senden-teftis

Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen, Bölge Adliye Mahkemesi binasına taşınan Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde incelemelerde bulunarak, Bursa Denetimli Serbestlik Müdürü Serkan Güler'den bilgi aldı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen ve Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yalçın, Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğünü teftiş etti.

Merinos'ta bulunan eski Bölge Adliye Mahkemesi binasına taşınan Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün fiziki şartları hakkında incelemelerde bulunan Başsavcı Gökhan Şen, Bursa Denetimli Serbestlik Müdürü Serkan Güler'den denetim süreçleri hakkında bilgi aldı. Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün suça karışmış kişilerin suç işlemelerine sebep olan davranışlarının tespiti ile şüpheli, sanık veya hükümlülerin toplum içerisinde denetim ve takibinin yapılmasında büyük bir rol üstlendiğine işaret eden Başsavcı Gökhan Şen, “Aynı zamanda Ceza İnfaz Kurumundan tahliye edilen hükümlülerden dezavantajlı duruma düşenlerin toplum içinde takibi yapılmakta, madde bağımlılığı olan kişiler kurtarılmaktadır. Mağdurların karşılaştıkları zararın giderilmesi ve mağdurlara yönelik verilebilecek zararların önceden engellenebilmesine yönelik çalışmalar yürüterek, toplumsal hayatının düzeninin sağlanmasına katkı sunmaktadır” dedi.

Aynı zamanda okul, cami boyama gibi sosyal sorumluluk projelerine bu şekilde imkan sağlandığını belirten Başsavcı Şen, “BUTGEM ile ortaklaşa yapılan boyacılık kursunda eski hükümlülere meslek edindirilirken, aynı zamanda kursiyerler tarafından kamu kurumları ücretsiz olarak boyanıyor. Kursiyerler İLO destekli bu kursta günlük 35 TL cep harçlığı alıyor. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere MESYEB tarafından uluslararası geçerli sertifika veriliyor” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Korkutan rapor!

korkutan-rapor Koronavirüs pandemisi ile stratejik ürünler arasında ilk sıralarda olduğunu bir kez daha kanıtlayan buğdayın anavatanı Türkiye kan kaybetmeye devam ediyor. Türkiye buğday ithalatında dünyada birinci

942 kamera ile takip!

942-kamera-ile-takip Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Emniyet Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında hayata geçirilecek Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) ile toplam 942 kamera ile trafik göz hapsine alınacak.

Sahillerde sosyal mesafe kalmadı!

sahillerde-sosyal-mesafe-kalmadi Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa sahilleri de sıcak havanın etkisiyle bayram tatilinde doldu taştı. Tatilciler denize akın ederken, sosyal mesafe kuralları unutuldu.

Değişmeyen manzara!

degismeyen-manzara Bursa merkez ve ilçelerinde bayramın ilk gününde kurban kesmeye çalışan 301 kişi çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelere kaldırıldı.

Osmangazi'de kurban kesim yerleri

osmangazide-kurban-kesim-yerleri Osmangazi'de kurban kesim yerleri

Aktaş'tan yolculara bayram sürprizi

aktastan-yolculara-bayram-surprizi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Valisi Yakup Canbolat, İl Emniyet Müdür ve İl Jandarma Komutanı ile birlikte şehirlerarası otobüs terminalini ziyaret etti.