Süper Timsah

Başsavcı Şen'den teftiş!

06 Ocak 2020 Pazartesi 21:31

bassavci-senden-teftis

Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen, Bölge Adliye Mahkemesi binasına taşınan Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde incelemelerde bulunarak, Bursa Denetimli Serbestlik Müdürü Serkan Güler'den bilgi aldı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen ve Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yalçın, Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğünü teftiş etti.

Merinos'ta bulunan eski Bölge Adliye Mahkemesi binasına taşınan Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün fiziki şartları hakkında incelemelerde bulunan Başsavcı Gökhan Şen, Bursa Denetimli Serbestlik Müdürü Serkan Güler'den denetim süreçleri hakkında bilgi aldı. Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün suça karışmış kişilerin suç işlemelerine sebep olan davranışlarının tespiti ile şüpheli, sanık veya hükümlülerin toplum içerisinde denetim ve takibinin yapılmasında büyük bir rol üstlendiğine işaret eden Başsavcı Gökhan Şen, “Aynı zamanda Ceza İnfaz Kurumundan tahliye edilen hükümlülerden dezavantajlı duruma düşenlerin toplum içinde takibi yapılmakta, madde bağımlılığı olan kişiler kurtarılmaktadır. Mağdurların karşılaştıkları zararın giderilmesi ve mağdurlara yönelik verilebilecek zararların önceden engellenebilmesine yönelik çalışmalar yürüterek, toplumsal hayatının düzeninin sağlanmasına katkı sunmaktadır” dedi.

Aynı zamanda okul, cami boyama gibi sosyal sorumluluk projelerine bu şekilde imkan sağlandığını belirten Başsavcı Şen, “BUTGEM ile ortaklaşa yapılan boyacılık kursunda eski hükümlülere meslek edindirilirken, aynı zamanda kursiyerler tarafından kamu kurumları ücretsiz olarak boyanıyor. Kursiyerler İLO destekli bu kursta günlük 35 TL cep harçlığı alıyor. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere MESYEB tarafından uluslararası geçerli sertifika veriliyor” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Osmangazi Meydanı Bursa’ya yakışacak

osmangazi-meydani-bursaya-yakisacak AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez ve yönetim kurulu üyeleri, Osmangazi Meydanı Projesi’nin şantiyesini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Aktaş: İstişarede yanılmadık!

aktas-istisarede-yanilmadik Bursa Şehir Şûrâsı, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ev sahipliğinde yapıldı. Vatandaşı temsil eden kuruluşların kamu kurumlarından beklentilerini belirlemek için 3 ay önce

Limak Enerji'den Enerjik Dokunuş!

limak-enerjiden-enerjik-dokunus Limak Enerji, enerjinin tasarruflu kullanılması amacıyla ailelere ziyaretler yaparak bilinçlendiriyor.

Ülkü Ocakları çocukları sevindirdi!

ulku-ocaklari-cocuklari-sevindirdi Bursa Ülkü Ocakları Çocuk Şenliği Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı.

Acemler Kavşağı ihaleye çıkıyor

acemler-kavsagi-ihaleye-cikiyor Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Acemler Kavşağı'nın ihalesinin mart ayına kadar yapılacağını belirterek, "5,5 kilometrede 750 milyon liraya mal olacak Emek Şehir Hastanesi hattının da

Aktaş: 2020 yatırım yılı olacak!

aktas-2020-yatirim-yili-olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2019’un seçim sonrası toparlanma yılı olduğunu belirterek, ulaşım başta olmak üzere kronik birçok meselenin bu yıl içerisinde çözüme