BİM'den habere sansürü isteği!

02 Ocak 2021 Cumartesi 00:39

bimden-habere-sansuru-istegi

Milli Gazete'de önceki gün dikkat çeken bir ilan' yayınlandı. İlanda gazete, BİM marketler zincirinin verdiği ilanı sansür taleplerini kabul etmedikleri için geri çektiğini duyurdu. Gazetenin Yazı işleri Müdürü Ercan Özcan, "BİM 80 milyon insandan değerli değil" dedi.

Milli Gazete önceki gün yayımlanan sayısında BİM marketler zincirinin ilanının bulunacağını ancak BİM'in "haber sansürü" girişiminde bulunmasından ötürü ilanın çıkmadığını açıkladı.

Gazetenin son sayfasında, "Bugün sayfada 'BİM reklamı' olacaktı. Ancak reklam verenin 'haber sansürü' taleplerinin kabul edilmemesi üzerine reklam geri çekilmiştir. Gelişmeler, detaylarıyla birlikte ilerleyen süreçte okuyucularımızla ve kamuoyuyla paylaşılacaktır" denildi.

Gazetenin Yazı işleri Müdürü Ercan Özcan, ilanın çekilmesine gerekçe olan haberin ucuz et yolsuzluğuyla ilgili olduğunu söyledi. Özcan şunları belirtti: "Yaptığımız ucuz etteki yolsuzluk haberi sadece BİM'İ değil birçok marketi ilgilendiren bir haberdi. BİM'in veya başka bir marketin ismi haberde geçmiyor. BİM de bu haberin kaldırılmasını istedi. Biz de bunu kabul etmedik. Nitekim burada 80 milyon insanın hayatı söz konusu. BİM 80 milyon insandan daha değerli değil, Milli Gazete de 80 milyon insandan daha değerli değil. Milli Gazete buna asla boyun eğecek bir gazete olamaz. Umarım BİM bunu hiçbir gazeteye yapmaz ve yaptıkları hatanın farkında olur, yaptıkları hatadan da geri adım atarlar."

 

SANSÜR İSTENEN HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

 

GAZETEDEN YAPILAN AÇIKLAMAYI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bir adımda elektrik faturanızı düşürün!

bir-adimda-elektrik-faturanizi-dusurun 5 milyon kişiye hizmet veren Limak Enerji,pandemi süreci ve soğuk havaların da etkisiyle beraberevlerde artan enerji kullanımına yöneliktasarruf ve verimlilik tüyoları veriyor. Şirket, Enerji Tasarrufu

Yavru köpekler donmaktan kurtarıldı!

yavru-kopekler-donmaktan-kurtarildi Osmangazi Belediyesi, yoğun kar yağışının yaşandığı Uludağ’da donmak üzere olan 6 yavru köpeğin hayatını kurtardı.

Gıyasettin Bingöl'ün acı günü!

giyasettin-bingolun-aci-gunu Bursa Sınav Okulları'nın sahibi, eğitimci Gıyasettin Bingöl'ün babası Hacı Şemsettin Bingöl yaşamını yitirdi.

Bakan Kurum'dan Bursa mesajı!

bakan-kurumdan-bursa-mesaji Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bursa'nın Akpınar ve Sıcaksu mahallelerinde yapılması planlanan 4 bin konutluk kentsel dönüşüm projesinin çalışmalarına başlanacağını belirtti.

Kızılay Bursa'da Susmaz dönemi!

kizilay-bursada-susmaz-donemi Türk Kızılay Bursa Şubesi’nde yönetimsel prosedürlerin tamamlanmasının ardından Davut Gürkan, görevini yeni Bursa Şube Başkanı Özcan Susmaz’a teslim etti.

Dündar: Çok yakında hizmete sunacağız!

dundar-cok-yakinda-hizmete-sunacagiz Osmangazi Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Osmangazi Meydanı, tüm hızıyla yükselmeye devam ediyor. Kazı çalışmalarının ardından beton dökme işlemine geçilmesiyle birlikte dev projenin inşaat