rotabursaTV

Bingöl'den aşevi müjdesi!

20 Haziran 2020 Cumartesi 16:59

bingolden-asevi-mujdesi

Bursa Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Bingöl, yıllardır hayalini kurduğu aşevi projesini Türk Kızılay’ı ile birlikte Muş’ta hayata geçiriyor. Bursa'da depreme dayanıksız olduğu için yıkılan Namazgah İlkokulu'nu yeniden ayağa kaldırmak için çalışmalara başlayan Bingöl, doğduğu toprağı yani Muş'u unutmadı...

Bursa’da eğitim deyince ilk akla gelen isimlerden olan iş insanı Gıyasettin Bingöl, bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Muşlu hemşerilerine yıllardır çeşitli yardımlarda bulunarak onların gönlüne dokunan iş insanı Bingöl, Türk Kızılay öncülüğünde Muş’ta 5 bin kişi kapasiteli aşevi inşaatı için çalışma başlatıyor. Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç’un, iş insanı Bingöl’den talep ettiği aşevi proje görüşmesi olumlu sonuç verdi. Kızılay Muş Şube Başkanlığı tarafından tahsis edilen arsaya zemin+iki kat inşaat projesine önümüzdeki günlerde başlanması bekleniyor.

Projeyle ilgili bilgi veren iş insanı Gıyasettin Bingöl, bu projenin yıllardır hayalleri arasında yer aldığını aktararak, “Hep Muşlu hemşerilerim için ne yapabilirim diye düşünüyordum. Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç tarafından tarafıma aşevi projesi talebi geldi. Bu proje talebi beni ziyadesiyle memnun etti çünkü yıllardır böyle bir proje hayata geçirmeyi düşünüyordum. Bu da bize nasip oldu. İnşallah önümüzdeki süreçte inşaat çalışmamız için ilk kazmamızı vuracağız. Tüm ihtiyaç sahibi kardeşlerime hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Projenin sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmesinin ardından Kızılay Muş Şube Başkanlığına teslim edileceğini ifade eden Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç ise her gün bin 500 kişiye sıcak yemek çıkaracaklarını ifade etti. Gıyasettin Bingöl’ün Muş için büyük bir değer olduğunu anlatan Koç, “Muşlu hemşerimiz Gıyasettin Bingöl’den aşevi projesi için talepte bulunduk. Projemizi makul bulan hemşerimiz, inşaat çalışması için finansman sağlayacağını ifade ederek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte bizlerde Kızılay olarak her gün bin 500 kişiye sıcak yemek çıkaracağız. Yemek giderleri de Türk Kızılay Muş Şube Başkanlığınca karşılanacaktır.” ifadelerini kullandı.

“Gıyasettin bey çok donanımlı ve değerli bir insan”

İnşaat çalışmalarına kısa sürede başlayacaklarını ifade eden Koç, “Beni aşevinden çok ortaya koyduğu değerler mutlu etti. Bizi bu noktada onura etti. İnşallah inşaat çalışmamıza önümüzdeki haftalarda başlamayı hedefliyoruz. İlimize bu hizmeti kazandırdığı için Muş halkı adına Gıyasettin Bingöl beye şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bakan Koca'nın uyarısına rağmen...

bakan-kocanin-uyarisina-ragmen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın üzerine basa basa Bursa'da korona vakalarının arttığını ifade etmesine rağmen, vatandaşların duyarsızlığı tepki çekiyor.

Burkay: Büyük ve güzel proje!

burkay-buyuk-ve-guzel-proje Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’nın merkezinde yapımını sürdürdüğü Osmangazi Meydanı, tamamlandığında sosyal ve kültürel hayatın yanı sıra şehir ekonomisine de büyük katkı sağlayacak.

Bursa metrosu Görükle’ye uzayacak

bursa-metrosu-gorukleye-uzayacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Uludağ Üniversitesi metro hattını Görükle’ye kadar uzatmak istediklerini belirterek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan yardım

Şehit ateşi yürekleri yaktı

sehit-atesi-yurekleri-yakti Burdur'da bir şüpheliyi kovalarken düşerek şehit olan Yunus Polisi 27 yaşındaki Selcan Akbaş'ın şehadeti Bursa'daki ailesini yasa boğdu. Şehit polis, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş'ın da

2019 faaliyet raporunu onaylandı

2019-faaliyet-raporunu-onaylandi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında toplanan belediye meclisi ile 2019 yılı faaliyet raporunu onayladı.

İşte selin bilançosu

iste-selin-bilancosu AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, "Bursa genelinde sağanak yağışlardan 18 bin dönüm tarım alanı zarar görürken, sadece Kestel ilçesinde 12 bin dönüm arazi, 17 baş kuzu, 58 arılı kovan ve 400