Limak Elektrik
25 Haziran 2018 Pazartesi
ÇOCUKLU CAFE

Edebali: Şehrin kaderi değişiyor

26 Mayıs 2018 Cumartesi 13:29

edebali-sehrin-kaderi-degisiyor

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bursa Karadenizli Sanayiciler ve İş Adamları Derneği Başkanı Süleyman Uzun ve yönetimini ağırladı.

Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde ağırladığı iş insanlarına Yıldırım’da yürütülen çalışmalar ve gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, kentsel dönüşümde toplumun tüm kesimleriyle istişarede bulunduklarını vurguladı.

Yıldırım’ın kaderini değiştirecek projelerin ve yatırımların hızla sürdüğünü aktaran Başkan Edebali, “Yıldırım’ın geleceğini inşa etme yolunda hedefe emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz. Rutin belediyecilik hizmetlerinde en üst seviyeye ulaşmak için mesai yürütürken, kentsel dönüşümden sosyal projelerle, kültürel çalışmalardan çevre hassasiyeti olan sürdürülebilir politikalarımızla sadece Bursa’da değil Türkiye’de örnek bir ilçe konumuna geleceğiz” dedi. 

“Ortak aklın ışığında çalışıyoruz”  

Kentsel dönüşümü vatandaşın içinde bulunduğu, toplumsal mutabakatın sağlandığı, ortak akılla yönetilmesi gereken çok aktörlü ve çok yönlü bir süreç olarak gördüklerini işaret eden Başkan Edebali, “Kentsel dönüşümü sadece fiziki dönüşüm olarak algılamamalıyız. Fiziki dönüşüm olduğu gibi hukuki, sosyal, kültürel, tarihi ve psikolojik gibi çok detaylı boyutlar da var. Dönüşümü planlarken tüm bu boyutları hesaplayarak çalışmalar yapıyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden gönüllü dönüşümü esas alarak hayatları yenilemek çok önemli. Yıldırım’da şehir ve insan ekseninde bugünü ve yarını tasarlayarak bir dönüşüme imza atmayı hedefliyoruz. Kendi içimizde, birlikte el ele vererek iyi niyet çerçevesinde iş birliği gerçekleştirerek kadim şehrimizi geleceğe taşımak adına çalışacağız” diye konuştu.  

“Şehrin kaderi değişiyor”  

İlçede yürütülen vizyon projeler hakkında konuklarını bilgilendiren Başkan Edebali, “Kentsel dönüşümde planlama aşamamızı tamamlayarak uygulama dönemine geçtik. Mevlana-Ulus projemizde birinci etapta 850 konutu ve ticari alanları Ağustos döneminde, uzlaşma sağladığımız vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Ardından projemizdeki diğer etaplarda temel atma işlemlerini gerçekleştirerek hemşehrilerimizin kısa sürede modern, güvenli ve yeni konutlara kavuşması için çalışacağız. Ankara Yolu’nun altında yer alan ve yıllardır devam eden plansız ve çarpık yapılaşma sonucu çöküntü bölgesi haline gelen Hacivat, Arabayatağı, Mevlana, Ulus, Çınaönü ve Yavuzselim mahallelerinin kaderi, yeni imar revizyonuyla değişecek. Vizyon projelerimizden Sular Vadisi ve Doğa Parkı'nı yaz aylarında hemşehrilerimizin kullanımına açarak benzersiz bir sosyal alanı şehrimize kazandırmış olacağız. Türkiye’nin en büyük spor kompleksi olan Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’mizin kaba inşaatını neredeyse tamamladık. Dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdırmış Naim Süleymanoğlu’nun adını verdiğimiz tesisin açılışını yine kendi ismiyle düzenleyeceğimiz uluslararası bir şampiyonayla gerçekleştireceğiz” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Karar yine çıkmadı!

karar-yine-cikmadi Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 15 Temmuz 2016 gecesi gözaltına alınan ilk isim olan, çantasında "sıkıyönetim atama listeleri" ve "yeni yapılanma"

Edebali emekçilerin yanında!

edebali-emekcilerin-yaninda Yıldırım Belediyesi ile Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Selen'den 9 gündür haber alınamıyor

selenden-9-gundur-haber-alinamiyor- Bursa’nın İnegöl ilçesinde kaybolan 18 yaşındaki Selen Sarı’dan 9 gündür haber alınamıyor. Her yerde aranan Selen için emniyet ekipleri seferber oldu.

Başkan Salman'ın acı günü!

baskan-salmanin-aci-gunu AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman’ın kayınpederi Mehmet Gümüş, geçirdiği kalp krizi sonrası tedavi gördüğü hastane de hayatını kaybetti.

Edebali'den ilçe esnafına ziyaret!

edebaliden-ilce-esnafina-ziyaret Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, güçlü ekonominin temellerini esnafla el ele vererek atıyor.

Dev karıncayiyen Bursa’da yavruladı

dev-karincayiyen-bursada-yavruladi- Türkiye’de sadece Bursa Hayvanat Bahçesi’nde bulunan dev karıncayiyen yavrusunu dünyaya getirdi.