20 Eylül 2017 Çarşamba

Hasta adamı bakımevinden attı

18 Ağustos 2017 Cuma 00:29

hasta-adami-bakimevinden-atti

Sakarya Mahallesi Yaşlı Bakımevi'nde yaşananlar 'bu kadar da olmaz' dedirtti. Sosyal Hizmetler bünyesinde hizmet vermesi gereken bakımevinde sorumlu olarak görevlendirilen Muhtar Nusret Aydın, altı boş nedenlerle bakımevinde kalan Salih Serdar Demir'i evden attı.

Bursa Hayat Gazetesi'nden Ömer Karakaya'nın haberine göre; 2005 yılında bir iş kazası geçirdikten sonra bütün hayatı değişen Salih Serdar Demir, son olarak bir tanıdığının tavsiyesi ile Sakarya Mahallesi'ndeki yaşlı bakımevine yerleşti. Ama burada da Mahalle Muhtarı Nusret Aydın'la karşılaşan yaşlı adamın, çilesi katlanarak devam etti. Bakım evinde sadece 3 ay kalabilen Serdar Demir, muhtar tarafından asla kabul edilemez nedenlerle bakım evinden çıkartıldı. Bakım evinden çıktıktan sonra hastalığı ilerleyen Demir, çok zor günlerden geçiyor. Kirasını, faturaları ödemeyen nefes darlığı olan hasta adam, hayırseverlerden ve Bursa Valisi İzzetin Küçük'ten yardım bekliyor.

HAYIRSEVERLER GÖREVE

Geçirdiği iş kazasıyla biranda bütün hayatı alt üst olan 54 yaşındaki Salih Demir başından geçenleri anlatarak, "2005 yılık bir iş kazası geçirdim. Sağ elim sakat kaldı. 8 sene sonra bana iş göremez raporu vermek için mektup geldi. Ama bu süreçte 5 yıl sürdü. Sonuç olarak ta yüzde 9 oranında bir iş görmezlik raporu alabildim. Ödeme yapılmayacağı söylendi. Dilekçe ile tekrardan itiraz ettim. 5 bin 300 TL almaya hak kazandım. Sonra bununda yanlış hesaplandığı söylendi. 2 bin 700 TL tekrardan geri istendi. Şimdi emekli maaşımdan onu kesiyorlar. Şu anda elime ayda 100 TL para geçiyor. KOAH hastası olduğum için çalışamıyorum. Gemlik'te 4'üncü katta bir evde oturuyorum. Merdivenlerden çıkarken çok zorlanıyorum. Zaten kiramı da veremez oldum. Faturalarımın hiç birini ödeyemiyorum. Hayırseverlerden bir yardım bekliyorum. Gerçekten çok zor durumdayım" dedi.

PATRON MUHTAR!

Bakım evinden neden çıkarıldığını anlatan Demir, "Sakarya Mahallesindeki bakım evinde kalıyordum. Ancak oranın işleriyle mahallenin muhtarı ilgileniyor. Etrafındaki insanlarla benimle ilgili ona yalan yanlış şeyler anlatmış. O da beni bakım evinden attı. Ben bunun nedeni sorduğumda, bana 'Sen hacıyla, hocayla çay içip, benim kuyumu kazıyormuşsun' dediler. Oranın patronu muhtar. Sakarya Bakımevi'nin dernek olduğunu biliyorum. Derneğin başkanlığını da mahallenin muhtarı yapıyor. Bu evde yaklaşık 10 kişi kalıyor. Bu kişilerde sürekli olarak değişiyor. Sonradan öğrendim burası devlete ait bir yermiş. Aynı zamanda hayırseverler yardımda bulunuyor. Herkesin iyiliği suiistimal ediliyor" ifadelerini kullandı.

ÇİLESİ BİTMEDİ

Sakarya Bakımevinden çıktıktan sonra zor günlerden geçtiğini belirten Demir, "Bakım evinden çıktıktan sonra hastalandım. Sokakta kalınca bana o mahalleden biri sahip çıktı. 8-10 gün onun evinde kaldım. Hala da bana yardım etmeye devam ediyor. Bakım evinde kalırken, hayatımı bir şekilde devam ettirebiliyordum. Ama şu an yalnız ve hastayım. Çok zorlanıyorum. Muhtar bana çok büyük haksızlık yaptı. Başka insanlara da yapıyor. Duyduğum kadarıyla, gelen hayır paralarını kendi özel işleri için kullanıyormuş. Ama muhtara karşı gelen biri olursa hemen kapını önüne koyuyor. Bu yüzden de kimse ses çıkarmıyor. Bu adam burada Ali kıran baş kesen gibi. Devletin yerini dingonun ahırı gibi kullanmaya kimsenin hakkı yok. Yetkileri göreve çağırıyorum" şeklinde konuştu.   


KAYNAK: Bursa Hayat Gazetesi


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Yalçın: Bursa kent tünellerini tartışmalı

yalcin-bursa-kent-tunellerini-tartismali Bursa'da okulların açılmasının ardından artan trafik yoğunluğu yetkilileri acil trafik planlaması konusunda bir araya getirdi. İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Bursa'nın trafik sorununun çözümü için

Bursa'nın acil trafik planı yapıldı

bursanin-acil-trafik-plani-yapildi Bursa'da kulların açılmasının ardından artan trafik yoğunluğu yetkilileri acil trafik planlaması konusunda bir araya getirdi. Bursa Valisi İzzettin Küçük, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Büyükşehir

Freni patlayan kamyonet dehşet saçtı

freni-patlayan-kamyonet-dehset-sacti Bursa’da freni patlayan kamyon dehşet saçtı. Yaşanan tehlike dolu anlar ise saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Bursa emniyetinde görev değişiklikleri

bursa-emniyetinde-gorev-degisiklikleri Bursa İl Emniyet Müdürlüğünde yeni atanan Osman Ak’ın imzasıyla yeni görev dağılımı yapıldı. Emniyet müdür yardımcılarının görev alanlarıyla ilgili yapılan değişiklikle yeni sorumluluk

Bursa'da yoğun okul trafiği!

bursada-yogun-okul-trafigi Bursa’da, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk gününde servis araçlarının da trafiğe dahil olmasıyla trafikte yoğunluk yaşandı. Yaşanan yoğunluk drone ile havadan görüntülendi.

Edebali: Gönüllülük esastır!

edebali-gonulluluk-esastir Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kentsel dönüşümde gönüllülük ilkesi esasıyla yürüttüğü hak sahiplerini bilgilendirme toplantılarına devam ediyor.