Mudanya Devlet Hastanesi'ni bakan açtı

08 Mart 2014 Cumartesi 21:41

mudanya-devlet-hastanesini-bakan-acti

Mudanya`ya yapılan dağ ve deniz manzaralı, lüks otel konforundaki 100 yataklı Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mudanya’daki 5 yıldızlı otelleri aratmayan Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptı. Törende konuşan Bakan Müezzinoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

 
Türkiye’nin sağlıkta geldiği inanılmaz gelişimi CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun eleştirdiğini ifade eden Müezzinoğlu, “CHP’li vatandaşlarımız rahatsız değil de CHP genel başkan yardımcıları, bazen de Kılıçdaroğlu eleştiriyor. Ben de soruyorum: Ey Kılıçdaroğlu, 10 yıl önce rüyanda ambulans uçak ve helikopter görebiliyor muydun? Sen SGK genel müdürüyken bu millet ilaç bulamıyordu” dedi.
 
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınayan Bakan Müezzinoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Biz sağlıktaki bu başarıyı hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız, ebelerimiz sayesinde yakaladık. Ben hekimlerimize, hemşire ve ebelerimize, sağlık çalışanlarımıza gönül dolusu teşekkürler ediyor, onları gönülden alkışlıyorum. İnşallah onların da huzur içinde, güven içinde, bu son derece modern ve çağdaş hastanelerde her türlü teknik donanımın ellerinin altında olduğu mekanlarda gece gündüz demeden sizlere hizmet edecekler. Bu meslek sağlık hizmeti, hekimlik, kutsal bir meslek; ayrıca mesleklerin en zoru olan bir meslektir. Devamlı dert dinliyoruz. Devamlı derman olmaya çalışıyoruz. 24 saatimiz kesintisiz bir şekilde sizin hizmetinizde geçiyor. Fedakarlık bizlerde, yani sağlık çalışanlarımızdadır. Ne olur onlara sahip çıkın. Ne olur onlara kendi canınız gibi bakın, ne olur onlara yüksek sesle konuşmayın. Son dönemde kalbimizi inciten, gönlümüzü kıran, sağlıkta şiddet cümlelerini duymak istemiyoruz. Hemşiremize, ebemize, hekimimize, sağlık çalışanımıza herhangi bir vatandaşımızın yüksek sesle konuşmasını bile doğru bulmam. Sizler de doğru bulmayın. En zor zamanınızda, en çaresiz olduğunuz zamanda eşinizi, annenizi, evladınızı, kendinizi teslim edeceğiniz o güvenli yuvaya, o güvenli yuvanın mensuplarına ne olur yanlış yapmayın. Onlara sahip çıkalım. İnşallah onlarla birlikte sağlıkta yine dünyaya örnek olacak hizmetleri hep birlikte yapacağız. Bu milletin sağlıklı gelişmesinde, sağlıklı büyümesinde, ülke ve millet olarak istikrarlı yürüyüşümüzde, 30 Mart akşamı sağlıklı bir sandık sonucunu da Rabbim sizlere, bu millete nasip etsin”.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Doruk, başarısını artırmaya devam ediyor

doruk-basarisini-artirmaya-devam-ediyor Doruk Sağlık Grubu, Obezite tedavisinde başarısını her geçen gün bir kademe daha artırıyor. Doruk Sağlık Grubu’na gelerek tedaviye başlayan Aysel Durdubaş ve Nihat Uçan 4 aylık sürede 20’şer kilo

Başkan Edebali'den karbonmonoksit uyarısı

baskan-edebaliden-karbonmonoksit-uyarisi Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırımlıları karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Psikolog Öksüz'den çarpıcı açıklama

psikolog-oksuzden-carpici-aciklama Doruk Sağlık Grubu Psikologlarından Nergis Öksüz, “Hipnozla kimse hipnotize olmuş bir bireyin şifre bilgilerini alamaz, fıtratına ters bir davranış sergilemesini mümkün kılamaz. Popüler medyada yer alan

Şevket Yılmaz'a 'İhtisas'lı Komşu

sevket-yilmaza-ihtisasli-komsu Yıllardır şehrin kalp ve damar hastalıkları yükünü sırtlayan Yüksek İhtisas Hastanesi, Şevket Yılmaz Hastanesi'nin yanına taşınıyor. Buradan boşalacak alana ise Yıldırım Devlet Hastanesi yapılacak.

Başkan Edebali'den dikkat çeken uyarı

baskan-edebaliden-dikkat-ceken-uyari Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ülke genelinde son günlerde yaşanan mantar zehirlenmelerine karşı pazar esnafını ve vatandaşları uyardı.

Bursa'da bir ilk! Yapay kalp ameliyatı

bursada-bir-ilk-yapay-kalp-ameliyati Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi, Bursa’da ilk kez 61 yaşındaki Hicabi Özen’e yapay kalp taktı. Zorlu ameliyat ardından sağlığına kavuşan Özen, "3 kez kalp krizi geçirdim.