Mudanya Devlet Hastanesi'ni bakan açtı

08 Mart 2014 Cumartesi 21:41

mudanya-devlet-hastanesini-bakan-acti

Mudanya`ya yapılan dağ ve deniz manzaralı, lüks otel konforundaki 100 yataklı Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mudanya’daki 5 yıldızlı otelleri aratmayan Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptı. Törende konuşan Bakan Müezzinoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

 
Türkiye’nin sağlıkta geldiği inanılmaz gelişimi CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun eleştirdiğini ifade eden Müezzinoğlu, “CHP’li vatandaşlarımız rahatsız değil de CHP genel başkan yardımcıları, bazen de Kılıçdaroğlu eleştiriyor. Ben de soruyorum: Ey Kılıçdaroğlu, 10 yıl önce rüyanda ambulans uçak ve helikopter görebiliyor muydun? Sen SGK genel müdürüyken bu millet ilaç bulamıyordu” dedi.
 
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınayan Bakan Müezzinoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Biz sağlıktaki bu başarıyı hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız, ebelerimiz sayesinde yakaladık. Ben hekimlerimize, hemşire ve ebelerimize, sağlık çalışanlarımıza gönül dolusu teşekkürler ediyor, onları gönülden alkışlıyorum. İnşallah onların da huzur içinde, güven içinde, bu son derece modern ve çağdaş hastanelerde her türlü teknik donanımın ellerinin altında olduğu mekanlarda gece gündüz demeden sizlere hizmet edecekler. Bu meslek sağlık hizmeti, hekimlik, kutsal bir meslek; ayrıca mesleklerin en zoru olan bir meslektir. Devamlı dert dinliyoruz. Devamlı derman olmaya çalışıyoruz. 24 saatimiz kesintisiz bir şekilde sizin hizmetinizde geçiyor. Fedakarlık bizlerde, yani sağlık çalışanlarımızdadır. Ne olur onlara sahip çıkın. Ne olur onlara kendi canınız gibi bakın, ne olur onlara yüksek sesle konuşmayın. Son dönemde kalbimizi inciten, gönlümüzü kıran, sağlıkta şiddet cümlelerini duymak istemiyoruz. Hemşiremize, ebemize, hekimimize, sağlık çalışanımıza herhangi bir vatandaşımızın yüksek sesle konuşmasını bile doğru bulmam. Sizler de doğru bulmayın. En zor zamanınızda, en çaresiz olduğunuz zamanda eşinizi, annenizi, evladınızı, kendinizi teslim edeceğiniz o güvenli yuvaya, o güvenli yuvanın mensuplarına ne olur yanlış yapmayın. Onlara sahip çıkalım. İnşallah onlarla birlikte sağlıkta yine dünyaya örnek olacak hizmetleri hep birlikte yapacağız. Bu milletin sağlıklı gelişmesinde, sağlıklı büyümesinde, ülke ve millet olarak istikrarlı yürüyüşümüzde, 30 Mart akşamı sağlıklı bir sandık sonucunu da Rabbim sizlere, bu millete nasip etsin”.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bursa'da doktora korkunç saldırı

bursada-doktora-korkunc-saldiri Bursa'nın Orhangazi ilçesi Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Şener Özbölük, hastanedeki polikliniğinde yumruklu saldırıya uğradı.

Sağlıcakla kal projesinde imzalar atıldı

saglicakla-kal-projesinde-imzalar-atildi Bursa Kamu Hastaneler Birliği Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hazırlanan "Sağlıcakla Kal" projesinin protokolü imzalandı.

Doruk Yıldırım'dan büyük başarı

doruk-yildirimdan-buyuk-basari Bursa Hakimiyet Gazetesi'ninden Murat Kuter, Doruk Hastaneler Grubu’nun Yıldırım’ın ilk özel hastanesi ve akıllı bina teknolojisine sahip ilk sağlık kuruluşu olan Doruk Yıldırım Hastanesi'nin sağlık

Doruk’ ta, A dan Z ye Obezite Cerrahisi…

doruk-ta--a-dan-z-ye-obezite-cerrahisi Yaklaşık 1,5 yıl önce Doruk Özel Bursa Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersun Topal tarafından gerçekleştirilen obezite cerrahisiyle 70 kilo veren hastaya, geçtiğimiz günlerde yine Doruk Özel

Hüdayi Yazıcı'dan önemli çağrı

hudayi-yazicidan-onemli-cagri AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Prof. Dr. Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ni ziyaret etti.

Zayıflamanın tadı hiçbir yemekte yok

zayiflamanin-tadi-hicbir-yemekte-yok Doruk Sağlık Grubu Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersun Topal, Güney Marmara Bölgesi’ndeki çeşitli hastanelerden gelen Genel Cerrahi Uzmanları ile "Obezite Cerrahisi ve Tüp Mide Ameliyatı" hakkında bilgi ve