Mudanya Devlet Hastanesi'ni bakan açtı

08 Mart 2014 Cumartesi 21:41

mudanya-devlet-hastanesini-bakan-acti

Mudanya`ya yapılan dağ ve deniz manzaralı, lüks otel konforundaki 100 yataklı Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mudanya’daki 5 yıldızlı otelleri aratmayan Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptı. Törende konuşan Bakan Müezzinoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

 
Türkiye’nin sağlıkta geldiği inanılmaz gelişimi CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun eleştirdiğini ifade eden Müezzinoğlu, “CHP’li vatandaşlarımız rahatsız değil de CHP genel başkan yardımcıları, bazen de Kılıçdaroğlu eleştiriyor. Ben de soruyorum: Ey Kılıçdaroğlu, 10 yıl önce rüyanda ambulans uçak ve helikopter görebiliyor muydun? Sen SGK genel müdürüyken bu millet ilaç bulamıyordu” dedi.
 
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınayan Bakan Müezzinoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Biz sağlıktaki bu başarıyı hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız, ebelerimiz sayesinde yakaladık. Ben hekimlerimize, hemşire ve ebelerimize, sağlık çalışanlarımıza gönül dolusu teşekkürler ediyor, onları gönülden alkışlıyorum. İnşallah onların da huzur içinde, güven içinde, bu son derece modern ve çağdaş hastanelerde her türlü teknik donanımın ellerinin altında olduğu mekanlarda gece gündüz demeden sizlere hizmet edecekler. Bu meslek sağlık hizmeti, hekimlik, kutsal bir meslek; ayrıca mesleklerin en zoru olan bir meslektir. Devamlı dert dinliyoruz. Devamlı derman olmaya çalışıyoruz. 24 saatimiz kesintisiz bir şekilde sizin hizmetinizde geçiyor. Fedakarlık bizlerde, yani sağlık çalışanlarımızdadır. Ne olur onlara sahip çıkın. Ne olur onlara kendi canınız gibi bakın, ne olur onlara yüksek sesle konuşmayın. Son dönemde kalbimizi inciten, gönlümüzü kıran, sağlıkta şiddet cümlelerini duymak istemiyoruz. Hemşiremize, ebemize, hekimimize, sağlık çalışanımıza herhangi bir vatandaşımızın yüksek sesle konuşmasını bile doğru bulmam. Sizler de doğru bulmayın. En zor zamanınızda, en çaresiz olduğunuz zamanda eşinizi, annenizi, evladınızı, kendinizi teslim edeceğiniz o güvenli yuvaya, o güvenli yuvanın mensuplarına ne olur yanlış yapmayın. Onlara sahip çıkalım. İnşallah onlarla birlikte sağlıkta yine dünyaya örnek olacak hizmetleri hep birlikte yapacağız. Bu milletin sağlıklı gelişmesinde, sağlıklı büyümesinde, ülke ve millet olarak istikrarlı yürüyüşümüzde, 30 Mart akşamı sağlıklı bir sandık sonucunu da Rabbim sizlere, bu millete nasip etsin”.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Şeker hastalığına ameliyatlı çözüm

seker-hastaligina-ameliyatli-cozum Doruk Sağlık Grubu Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ersun Topal, 1999 yılında Brezilyalı cerra Auero De Paula tarafından literatüre kazandırılan bu ameliyatın Bursa’da, ilk kez Doruk Yıldırım Hastanesi’nde

Burkay ameliyat oldu!

burkay-ameliyat-oldu Acıbadem Bursa Hastanesi Acil Servisi’ne 12 Ağustos 2015 Çarşamba akşamı, göğüs ağrısı şikayetiyle gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, by-pass ameliyatı oldu.

Sıcak gecelerde rahat uyumanın sırrı!

sicak-gecelerde-rahat-uyumanin-sirri Doruk Sağlık Grubu Kardiyoloji Uzmanı Dr. Erkan Avcı, mevsim sıcaklıklarının arttığı bu günlerde, nem ile aşırı sıcaktan dolayı derin bir uyku uyumanın ve güne zinde başlamanının zorlaştığına

Bayram için beslenme ipuçları

bayram-icin-beslenme-ipuclari “Doruk’ta sağlık, yaşamda ayrıcalık” sloganı ile yaşamı vatandaşlar adına ayrıcalıklı kılmaya çalışan Doruk Yıldırım Hastanesi Diyetisyeni Esranur Kılıçoğlu, Ramazan Bayramı’na sayılı

Oruç kalbin dostu!

oruc-kalbin-dostu Doruk Sağlık Grubu Kardiyoloji Uzmanı Dr. Erkan Avcı, Ramazan ayında kalp hastalarının kesinlikle oruç tutmaması gerektiğini belirtti.

Bursa'da sağlıkta anlamlı imza!

bursada-saglikta-anlamli-imza Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Evde Bakım Hizmetleri Koordinasyon ve değerlendirme toplantısına katıldı. Çarşamba Valilik Binasında düzenlenen toplantıya katılan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Aile ve