Mudanya Devlet Hastanesi'ni bakan açtı

08 Mart 2014 Cumartesi 21:41

mudanya-devlet-hastanesini-bakan-acti

Mudanya`ya yapılan dağ ve deniz manzaralı, lüks otel konforundaki 100 yataklı Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mudanya’daki 5 yıldızlı otelleri aratmayan Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptı. Törende konuşan Bakan Müezzinoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

 
Türkiye’nin sağlıkta geldiği inanılmaz gelişimi CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun eleştirdiğini ifade eden Müezzinoğlu, “CHP’li vatandaşlarımız rahatsız değil de CHP genel başkan yardımcıları, bazen de Kılıçdaroğlu eleştiriyor. Ben de soruyorum: Ey Kılıçdaroğlu, 10 yıl önce rüyanda ambulans uçak ve helikopter görebiliyor muydun? Sen SGK genel müdürüyken bu millet ilaç bulamıyordu” dedi.
 
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınayan Bakan Müezzinoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Biz sağlıktaki bu başarıyı hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız, ebelerimiz sayesinde yakaladık. Ben hekimlerimize, hemşire ve ebelerimize, sağlık çalışanlarımıza gönül dolusu teşekkürler ediyor, onları gönülden alkışlıyorum. İnşallah onların da huzur içinde, güven içinde, bu son derece modern ve çağdaş hastanelerde her türlü teknik donanımın ellerinin altında olduğu mekanlarda gece gündüz demeden sizlere hizmet edecekler. Bu meslek sağlık hizmeti, hekimlik, kutsal bir meslek; ayrıca mesleklerin en zoru olan bir meslektir. Devamlı dert dinliyoruz. Devamlı derman olmaya çalışıyoruz. 24 saatimiz kesintisiz bir şekilde sizin hizmetinizde geçiyor. Fedakarlık bizlerde, yani sağlık çalışanlarımızdadır. Ne olur onlara sahip çıkın. Ne olur onlara kendi canınız gibi bakın, ne olur onlara yüksek sesle konuşmayın. Son dönemde kalbimizi inciten, gönlümüzü kıran, sağlıkta şiddet cümlelerini duymak istemiyoruz. Hemşiremize, ebemize, hekimimize, sağlık çalışanımıza herhangi bir vatandaşımızın yüksek sesle konuşmasını bile doğru bulmam. Sizler de doğru bulmayın. En zor zamanınızda, en çaresiz olduğunuz zamanda eşinizi, annenizi, evladınızı, kendinizi teslim edeceğiniz o güvenli yuvaya, o güvenli yuvanın mensuplarına ne olur yanlış yapmayın. Onlara sahip çıkalım. İnşallah onlarla birlikte sağlıkta yine dünyaya örnek olacak hizmetleri hep birlikte yapacağız. Bu milletin sağlıklı gelişmesinde, sağlıklı büyümesinde, ülke ve millet olarak istikrarlı yürüyüşümüzde, 30 Mart akşamı sağlıklı bir sandık sonucunu da Rabbim sizlere, bu millete nasip etsin”.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Kentin doğusunun en büyüğü olacak!

kentin-dogusunun-en-buyugu-olacak Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan Kestel’e yeni yapılacak olan Kestel Rafet Kahraman Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Bursa'daki o hastane faaliyetlerini durdurdu!

bursadaki-o-hastane-faaliyetlerini-durdurdu Bursa'da 'paralel yapı' operasyonlarında adı geçen Özel Bahar Hastanesi hizmetlerini sona erdirdi.

Bursa'nın beşizleri taburcu edildi!

bursanin-besizleri-taburcu-edildi Hatice ve Fatih Yılmaz çiftinin çocukları olarak 12 Şubat 2016 tarihinde Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi’nde dünyaya gelen beşizler, sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Bursa'da o hastanenin kaçak duvarı yıkıldı

bursada-o-hastanenin-kacak-duvari-yikildi Bursa'da 'paralel yapı' ile ilişkili olduğu iddiasıyla soruşturmanın yürütüldüğü ve SGK'nın sözleşme yenilemediği Özel Bahar Hastanesi'nin imara aykırı olarak sonradan yapılan bölümleri belediye

Aritmi Osmangazi'ye görkemli açılış!

aritmi-osmangaziye-gorkemli-acilis Bursa’nın en son özel sektör yatırımlarından olan Aritmi Osmangazi Hastanesi Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla görkemli bir törenle hizmete açıldı.Törende konuşan Sağlık

Özel Aritmi Osmangazi açılıyor!

ozel-aritmi-osmangazi-aciliyor Bursa’nın sağlık alanındaki en son yatırımlarından olan Aritmi Osmangazi Hastanesi 15 Nisan Cuma günü sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla hizmete açılıyor.