Mudanya Devlet Hastanesi'ni bakan açtı

08 Mart 2014 Cumartesi 21:41

mudanya-devlet-hastanesini-bakan-acti

Mudanya`ya yapılan dağ ve deniz manzaralı, lüks otel konforundaki 100 yataklı Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mudanya’daki 5 yıldızlı otelleri aratmayan Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptı. Törende konuşan Bakan Müezzinoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

 
Türkiye’nin sağlıkta geldiği inanılmaz gelişimi CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun eleştirdiğini ifade eden Müezzinoğlu, “CHP’li vatandaşlarımız rahatsız değil de CHP genel başkan yardımcıları, bazen de Kılıçdaroğlu eleştiriyor. Ben de soruyorum: Ey Kılıçdaroğlu, 10 yıl önce rüyanda ambulans uçak ve helikopter görebiliyor muydun? Sen SGK genel müdürüyken bu millet ilaç bulamıyordu” dedi.
 
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınayan Bakan Müezzinoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Biz sağlıktaki bu başarıyı hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız, ebelerimiz sayesinde yakaladık. Ben hekimlerimize, hemşire ve ebelerimize, sağlık çalışanlarımıza gönül dolusu teşekkürler ediyor, onları gönülden alkışlıyorum. İnşallah onların da huzur içinde, güven içinde, bu son derece modern ve çağdaş hastanelerde her türlü teknik donanımın ellerinin altında olduğu mekanlarda gece gündüz demeden sizlere hizmet edecekler. Bu meslek sağlık hizmeti, hekimlik, kutsal bir meslek; ayrıca mesleklerin en zoru olan bir meslektir. Devamlı dert dinliyoruz. Devamlı derman olmaya çalışıyoruz. 24 saatimiz kesintisiz bir şekilde sizin hizmetinizde geçiyor. Fedakarlık bizlerde, yani sağlık çalışanlarımızdadır. Ne olur onlara sahip çıkın. Ne olur onlara kendi canınız gibi bakın, ne olur onlara yüksek sesle konuşmayın. Son dönemde kalbimizi inciten, gönlümüzü kıran, sağlıkta şiddet cümlelerini duymak istemiyoruz. Hemşiremize, ebemize, hekimimize, sağlık çalışanımıza herhangi bir vatandaşımızın yüksek sesle konuşmasını bile doğru bulmam. Sizler de doğru bulmayın. En zor zamanınızda, en çaresiz olduğunuz zamanda eşinizi, annenizi, evladınızı, kendinizi teslim edeceğiniz o güvenli yuvaya, o güvenli yuvanın mensuplarına ne olur yanlış yapmayın. Onlara sahip çıkalım. İnşallah onlarla birlikte sağlıkta yine dünyaya örnek olacak hizmetleri hep birlikte yapacağız. Bu milletin sağlıklı gelişmesinde, sağlıklı büyümesinde, ülke ve millet olarak istikrarlı yürüyüşümüzde, 30 Mart akşamı sağlıklı bir sandık sonucunu da Rabbim sizlere, bu millete nasip etsin”.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Prematüre Doruk bebekleri bir araya geldi

premature-doruk-bebekleri-bir-araya-geldi Bursa’nın en büyük ve en kapsamlı Yenidoğan Ünitesi’ne sahip olan Doruk Sağlık Grubu, 17 Kasım Dünya Prematüre günü kapsamındaki etkinliklerine devam ediyor. 17 Kasım’da bir basın toplantısı

Şükran Edebali'den anlamlı destek!

sukran-edebaliden-anlamli-destek Yıldırım Belediyesi ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliği çerçevesinde Yıldırım’da ücretsiz kanser taramaları sürüyor.

Ameliyattan iki gün sonra iş hayatına dönüş!

ameliyattan-iki-gun-sonra-is-hayatina-donus Doruk Yıldırım Hastanesi ve Doruk Çekirge Özel Bursa Hastanesi; yenilenen teknolojisiyle, kapalı yöntem kasık fıtığı, mide fıtığı ve reflü cerrahisi, göbek fıtığı ameliyatı ve laparoskopik

Küçük bedeniyle üç kişiye hayat verdi

kucuk-bedeniyle-uc-kisiye-hayat-verdi Doğduğu gün hayata gözlerini yuman 1 yaşındaki minik Miray Işık’ın organları yıllardır organ bekleyen hastalara ikinci bir hayat şansı verdi.

Müezzinoğlu: Edebali güzel işler yapıyor!

muezzinoglu-edebali-guzel-isler-yapiyor Yıldırım Belediyesi’nin Çağın en büyük sağlık sorunlarından kanserle mücadeleye destek olmak amacıyla Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile ortaklaşa Yıldırım’a kazandırdığı Kanser Erken

Bursa'ya dev sağlık kompleksi

bursaya-dev-saglik-kompleksi Bursa’da yeni stadyumun karşısında bulunan askeri alana dev sağlık kompleksi yapılmasına dair karar Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandı.