rotabursaTV

Muhalefetten teşekkür

28 Eylül 2019 Cumartesi 20:53

muhalefetten-tesekkur

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde muhalefet sözcüsünden Ak Partili belediye başkanlarına Türkçe tabela teşekkürü geldi.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Osman Ayradilli, mecliste birlikte iyi bir çalışma örneği sergilediklerini belirterek, "Meclisimizden iyi bir çalışmayla geçen yabanca tabela konusunda düzenli ve doğru şekilde Osmangazi ve Büyükşehir Belediyesi ortak çalışma gerçekleştirmiş. Çarşamba'da gezerken "pasaportumu mu unuttum" diye düşünmüyorsunuz. Bütün tabelalar kısa sürede Türkçe'ye çevrilmiş. Yakışan olmuş. Bu konuda yöneticilere teşekkür ediyorum" dedi. 

“Küçük balıklar yakalanıyor, nesli tüketiliyor”

Osman Ayradilli, meclisteki konuşmasında Gemlik Körfezi’nin balık avına endüstriyel balıkçılığa kapatılmasının büyükşehir komisyonlarının duyarlı çalışmasıyla geçtiğini de hatırlatarak, “Balık sezonu açıldı. Tekrar balık pazarlarına baktığımız zaman tutulmaması yasak olan ve suç işlenen balıklar yakalanıyor. Balık ölçülerine ve balık standartlarına hiç bir şekilde özen gösterilmemekte, Bursa halinden dağıtılması gerekirken, denetlenmesi gerekirken, olması gereken ölçülerin dışında tutulmaması gereken balıklar tutuluyor. Bu da balık popülasyonunun zayıflamasına sebep oluyor. Dünyada kişi başı balık 25 kilogram bizde 5-6 kilogram. Marmara dünya genelinde balıkların üremesi için en elverişli ortam olmasına rağmen biz kötüye kullanyoruz. Bunu Tarım Orman Bakanlığı’na meclisimiz ve miletvekillerimizin el birliğiyle dikkat çekici bir şekilde gündeme getirilmesini istiyoruz” diye konuştu. 

Ayradilli, kaldırım işgallerine de dikkat çekerek, “Bazı caddelerde kaldırımların işgal edildiğini görüyoruz. Lokantaların masa sandalyeleri Burbak’ın otoparklarına konulmuş. Değnekçilerden kurtulmak için Burbak kuruldu. Ancak bu keşmekeşin önüne geçilmesi gerekir” şeklinde konuştu. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, kaldırım işgallerine, sahillerdeki işgallere anında müdahale ettiklerini, Burbak’ın park yerine masa sandalye atan lokantaya da müdahale edildiğini ifade ederek, “İşgaller en hassas olduğumuz konulardan birisi. İlçe Belediyeleri’nin de sorumlulukları var. Siyasi parti ayırmadan biz her yere müdahale ediyoruz. Birkaç kişi gayri yasal iş yapacak diye binlerce kişinin huzurunu bozamazlar. Burbak da uygunsuz kullanımların önüne geçiyor.” Diye konuştu.

 

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Aktaş: Bursa emin ellerde!

aktas-bursa-emin-ellerde Korona virüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Bursa’da da Ramazan Bayramı’nın ilk günü sessiz sakin geçerken, Bursa protokolü 7/24 esasına

Bursa'da cezayı yediler

bursada-cezayi-yediler Bursa'da 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde İstanbul'dan Trabzon'a izin gitmeye çalışan 4 kişi Bursa'da uygulamaya takılıp 13 bin lira ceza yedi.

Limak Enerji bayrama hazır!

limak-enerji-bayrama-hazir Limak Enerji bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) ekipleri Ramazan Bayramı’nda da kesintisiz enerji için 7/24 çalışmalarını sürdürecek.

Bursa sessizliğe büründü!

bursa-sessizlige-burundu Bursa’da 96 saat sokağa çıkma kısıtlaması ve bayram öncesi vatandaşlar çarşı ve pazara akın etmesinin ardından gece saat 00.00’ı gösterdiğinde yeniden sessizlik almaya başladı. Trafikte ise azalma

Şehitler Meydanı'na akıllı kavşak

sehitler-meydanina-akilli-kavsak Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Şehreküstü 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirmeyi planladığı kavşak düzenlemesi kapsamında, kavşağın ortasında bulunan Osman Gazi Han heykelinin

Çarşı pazarda adım atacak yer kalmadı

carsi-pazarda-adim-atacak-yer-kalmadi Bursa'da 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması ve bayram öncesi vatandaşlar çarşı ve pazara akın etti.