Otomotiv Test Merkezi'nde karar bekleniyor

30 Kasım 2012 Cuma 13:00

otomotiv-test-merkezinde-karar-bekleniyor

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bursa Bölge Müdürü Mustafa Karaman, Otomotiv Test Merkezi'yle ilgili, ''Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na yazılan yazı, Başbakanlık Makamı'nda bulunuyor. Biz de bu yazının sonucunu bekliyoruz'' dedi.

4. TSE Bursa Danışma Kurulu Toplantısı, TÜBİTAK Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı'nda (BUTAL) gerçekleştirildi. Toplantıda, Otomotiv Test Merkezi, TSE Kalite Evi, İnegöl'de TSE faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.


Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda konuşan TSE Bursa Bölge Müdürü Karaman, TSE'nin tüketicinin haklarını savunan, üretici ile tüketiciyi hısım konumuna getiren bir kamu kuruluşu olduğunu belirterek, TSE'nin aynı zamanda da çok önemli bir fonksiyonu yerine getiren belgelendirme kuruluşu olduğunu dile getirdi.


Otomotiv Test Merkezi'yle ilgili açıklamalarda bulunan Karaman, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Valisi Şahabettin Harput, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Öztürk, Hüseyin Şahin, Önder Matlı ile AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın'ın önemli gayretleri olduğunu vurguladı.


Otomotiv Test Merkezi'nin son durumuyla ilgili bilgiler veren Karaman, ''TSE, Bursa Valiliği'ne bir yazı yazdı ve yer tahsisini istedi. Sayın Valimiz gelen yazıyı, Mera Komisyonu'na havale etti. Yenişehir'de havaalanının karşısında bulunan mera arazisi, Mera Komisyonu'nun kararıyla mera vasfından çıkarıldı. Bu araziyle ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Çelik, Başbakan'ın oluruna sunulmak üzere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na yazı yazdı'' diye konuştu.


Başbakanlık tarafından mera arazileriyle ilgili yaklaşık 2 yıl önce çıkarılan bir genelgenin olduğunu ifade eden Karaman, şunları kaydetti:

''Çıkarılan genelgeye göre, mera ve hazine arazilerinin Başbakanlık Makamının bilgisi dışında asla bir yere tahsisi edilmesi mümkün değildir. Başbakanımız tarafından da bir tedbirdir bu. Bu tedbirle ilgili genelgeye istinaden şu anda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na yazılan yazı, Başbakanlık Makamı'na sunuldu. Biz de bu yazının sonucunu bekliyoruz. Eğer o yazı, Başbakanımız tarafından uygun mütalaa edilir ve geri gönderilirse ondan sonraki süreçte TSE, o boyutu takip ederek test merkezinin Bursa'ya gelmesini sağlayacaktır.''

Karaman,  ''Bursa'nın ileri gelenleri test merkezinin Bursa'ya gelmesi için gayret sarf etmeli. Bu yatırımın Bursa'ya gelmesi için herkesin test merkezine destek vermesi lazım. Otomotiv Test Merkezi'ni Bursa'da kurmak ve faaliyete geçirmek istiyoruz'' dedi.


KALİTE EVİ

Kalite evi ile ilgili açıklamalar yapan Karaman, şunları söyledi:

“Kalite Evi mutlaka kurulacaktır. Bu konu ile ilgili olarak Nilüfer Belediye Başkanımız Bozbey ile görüşmelerimiz devam ediyor. Sonuç alıncaya kadar ısrarcı olmaya kararlıyız. Türkiye de bir ilk olacak olan Kalite Evi, TSE Danışma Kurulunun önemli bir projesidir, bu konuda da bir ilki hep beraber gerçekleştireceğiz ve kalite şehrine kalite evini kazandıracağız. Önümüzde ki günlerde her yerde olduğumuzu, her alanda bulunduğumuzu göreceksiniz, kalite ile ilgili her türlü organizasyonda varız ve Bursa’yı kalite şehri yapmaya kararlıyız.”


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Edebali: Vatandaşlarımızı referans alıyoruz

edebali-vatandaslarimizi-referans-aliyoruz Yıldırım Belediyesi’ni şeffaflık ve tarafsızlık ilkesiyle halkla birlikte yönettiklerini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali; “Yıldırım Belediye Başkanı olarak verdiğimiz sözlerin gereği olarak

Edebali'den şapka çıkarılacak tasarruf

edebaliden-sapka-cikarilacak-tasarruf Yıldırım Belediyesi, geçen yıl 3 farklı hizmet alımı için 45 milyon 900 bin lira ödeme yaparken, bu yıl 19 milyon 600 bin lira ödedi. Aradaki 26 milyon 300 bin lira ise kasada kaldı.

Bursalılar'a korkutan deprem uyarısı

bursalilara-korkutan-deprem-uyarisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, Bursalılar için korkutucu uyarlılarda bulundu.

‘Hakaretin adı özgürlük olamaz’

hakaretin-adi-ozgurluk-olamaz Bursa Düşünce Kulübü (BDK) Başkanı Ercan Yakut, “Birileri HZ. Peygambere hakaret niteliği taşıyan bir karikatürü, basıyorsa burada bir tahrik vardır. Kutsala, kutsallara hakaret edilemez. Bunun adına da

Edebali miniklere karne dağıttı

edebali-miniklere-karne-dagitti Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı yarıyıl tatiline giren miniklere karnelerini dağıttı.

Şeker'den Türkoğlu'na sert sözler

sekerden-turkogluna-sert-sozler Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, sendika binasında düzenlediği basın açıklaması ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini değerlendirdi. Bu