rotabursaTV

Parseker'den Adanur'a destek!

15 Eylül 2020 Salı 23:54

parsekerden-adanura-destek

EA Medya ve Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur'a yönelik olarak son günlerde "gazetecilik" kisvesi altında yapılan itibarsızlaştırma girişimlerine iş dünyasından tepki geldi.

Parseker, açıklamasında şunları söyledi:

'GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜ AÇILMALI'

"Ben yıllarca sivil toplum örgütlerinde, gerek Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında gerekse Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğindeki görevimde, hem ülkemizdeki hem de şehrimizdeki sanayi ve ticaretin gelişmesi için mücadele ettim. İş adamlarının önünü açıp onların gelişimini sağlamak için çaba harcadım. Ve aynı zamanda Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun verdiği görev neticisinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu'nun başında olarak, onun kurulumunu sağladım. Gençlerle birlikte tüm Türkiye'de girişimciliğin önünü açmak, yeni girişimciler kazandırabilmek için... Onlara, daima örnekler sundum. Bu açıdan baktığımızda da yeni girişimcilerin desteklenmesi, girişimcilerin önünün açılması ve girişimcilere destek olunması en önemli şiarlarımızdan bir tanesidir. Çünkü her yıl, mevcut işsizliğin yanı sıra 800 bin kişiye yakın kişi istihdama girmekte. Bunlar iş ve aş sağlayabilmek, daha müreffeh bir hayat sürmelerini sağlayabilmek, girişimcilerimizi çoğaltmakla geçer.

'BEDENİNİ TAŞIN ALTINA KOYAN İNSANLARA ÇAMUR ATMAK FEVKALADE YANLIŞTIR'

Bu anlamda, girişimcilerimizi değil karalamak, girişimcilerimize daima destek olmak gerekir. İnsanların birbirlerine bazı şeyleri olabiliyor. Ama bu çok fevkalade yanlıştır. Ve bunları bir yere bağlamak da çok yanlıştır. Hiçbir şekilde insanların bir meselesi varsa yüz yüze meselelerini çözmelerini gerektiğini düşürüyorum. Hele ki, iş yapan, iş yapmak için bütün elini taşın altına değil, bedenini taşın altına koyan insanlara çamur atmak ve yaralamak fevkalade yanlıştır.

'ELİNE KALEM ALAN NE YAZDIĞINA BAKMALIDIR'

Herkes eline kalem alıp, yazdığı kalemin ne yazdığına bir dönüp bakmalıdır. Yazdığı kaleme dönüp bakıp, yarın insanları töhmet altında bırakacak şeyleri yazmak hiç kimseye bir şey kazandırmadığı gibi toplum önünde daha da zor duruma sokar.

'BUNLARI TOPTAN ORTADAN KALDIRMAK DURUMUNDAYIZ'

Şunu da eklemek isterim. Ben 5-6 yıldır bütün sivil toplum örgütlerindeki görevlerimi bıraktım ve sadece iş dünyası, ailem ve özel yaşantımla ilgim var. Bu tür yazıları okumak beni fevkalade kırıyor ve üzüyor ve şevkimi kırıyor. Bunları toptan ortadan kaldırmak durumundayız. El birliği içerisinde. Çünkü Bursa çok önemli ve dinamik bir kent. Bursa'yı diğer şehirlerden geride bırakmamak için el birliği içerisinde müştereken çalışmalıyız."

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bolten yönetimi yeniden aday!

bolten-yonetimi-yeniden-aday Bursa Veteriner Hekimleri Odası’nın Hüseyin Bolten başkanlığındaki mevcut yönetimi, 4 Ekim’de gerçekleşecek kongrede yeniden aday olduğunu açıkladı.

HES kodu şartı!

hes-kodu-sarti Bursa Valiliği, HES kodu olmadan alış veriş merkezleri ve kamu binalarına girilemeyeceğini açıkladı.

Köy okullarına kırtasiye desteği

koy-okullarina-kirtasiye-destegi Avrupa’nın en büyük kitabevi olan ve yaptığı sosyal sorumluluk faaliyetleriyle dikkat çeken BKM Kitap, Muş’un köylerindeki çocuklar için kitap bağışında bulundu.

Çalışan Destek Hattı’na 1.928 çağrı geldi

calisan-destek-hattina-1928-cagri-geldi SOCAR Türkiye, pandemi döneminde grup çalışanları ve aileleri için ‘Çalışan Destek Hattı’ uygulamasını devreye aldı.

Parseker'den Adanur'a destek!

parsekerden-adanura-destek EA Medya ve Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur'a yönelik olarak son günlerde "gazetecilik" kisvesi altında yapılan itibarsızlaştırma girişimlerine iş dünyasından tepki geldi.

Dağ köylerine Osmangazi desteği!

dag-koylerine-osmangazi-destegi Merkezden en uç noktaya kadar sorumluluk alanındaki 136 mahallenin tamamına hizmet götüren Osmangazi Belediyesi, kırsal kesimin de kalkınması için yatırımlarını sürdürüyor.