baskan-aktastan-cok-ozel-dosya- vatandasa-ulasim-destegi bursada-tahliyelere-red takla-atti gonullere-girdi imo-secimleri-oncesi-govde-gosterisi baskan-aktas-vatandaslarla-bulustu tutuklanma-talebine-ret

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 21 Ocak'ta Bursa'yı ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şehrin ulaşım ve yapılaşma meselisini çözmek için Ankara'dan destek

Yıldırım Belediyesi, öncelikli hizmet grupları arasında yer alan çocuklar, engelliler ve yaşlılar başta olmak üzere vatandaşlara ulaşım desteği veriyor.

Bursa Cumhuriyet Savcılığı, aralarında eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un da bulunduğu 60 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY davasında 4 iş adamının tutuklanması talebinin reddine

Bursa'da bir araç, Uludağ'dan kent merkezine inerken kontrolünü kaybetti ve takla attı.

Bursa’da durağa nizami yanaşmayıp, engelli rampasını açmayan özel halk otobüsüne binemeyince Türkiye gündemine gelen engelli Necla Duygulu, “Ben affettim. Kimse benim yüzümden

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Çalışma Grubu, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde yapılacak Genel Kurulu ve Seçimleri öncesinde başkan

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sabah namazında vatandaşlarla bereket sofrasında buluştu.

Bursa’da FETÖ/PDY davalarında itirafçı oldukları gerekçesiyle serbest bırakılan 4 iş adamı hakkında cumhuriyet başsavcısının tutuklama talebi kabul edilmedi. 6 tutuklu sanık ev

yangin-halki-sokaga-doktu

Yangın halkı sokağa döktü!

Bursa’da sokak arasındaki tekstil atölyesinde çıkan yangın vatandaşı sokağa döktü. Yangında bir kişi dumandan etkilendi.

aktas-iz-birakmak-istiyorum

Aktaş: İz bırakmak istiyorum!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2018 yılı hedeflerinin, ‘yeşili ve görseli daha zenginleşmiş, estetik kaygıların öne çıktığı, kenti temsil eden yapıların ortaya çıktığı ve en önemlisi de trafiği rahatlamış bir Bursa’ olduğunu söyledi. En önemli önceliklerinin trafiğin rahatlatılması olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, “Bu bağlamda 2018 yılının daha çok şikâyet edilen değil yaşamaktan keyif alınan bir yıl olacağına inanıyorum” dedi.

ilk-danisman-kibar-oldu

İlk danışman Kibar oldu!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ilk danışmanı Kenan Kibar oldu.

kar-kalinligi-82-santimetre

Kar kalınlığı 82 santimetre!

Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ'da 2018'e sayılı saatler kala oteller yüzde 100'lük doluluk oranına ulaşırken, Oteller Bölgesi'nde ise tatilciler kayak pistlerinde renkli görüntüler oluşturdu.

gul-devam-edecegim

Gül: Devam edeceğim!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, KHK ile ilgili açıklamasına yönelik çıkışlara "Gerekli gördüğüm durumlarda görüş bildiririm" dedi.

emniyet-mudurunden-yilbasi-teftisi

Emniyet müdüründen yılbaşı teftişi

Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, yıl başı öncesi şehirde alınan güvenlik tedbirlerini yerinde inceledi.

aktas-yarina-guvenle-yuruyecegiz

Aktaş: Yarına güvenle yürüyeceğiz!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2017’yi 2018’e bağlayan 31 Aralık Pazar akşamı ile 1 Ocak Pazartesi gününü vatandaşların güvenli ve huzurlu geçirebilmeleri için her türlü önlemini aldı.

aracini-susleyip-mangal-partisi-verdi-

Aracını süsleyip mangal partisi verdi

Bursa’da 1.5 yıllık boşanma sürecinden sonra eşinden ayrılan kadın, aracını süsletip, yakınlarıyla mangal partisi yaptı

10-kisi-kefaletle-serbest

10 kişi kefaletle serbest

FETÖ'nün Bursa'da faaliyet gösteren eğitim kurumlarından Slim A.Ş'de çalışan öğretmen ve yöneticilerin aralarında bulunduğu 86 sanıktan tutuklu bulunan 10 kişi 15 bin lira kefaletle serbest kaldı.

edebali-gelecegin-yildirimini-anlatti-

Edebali geleceğin Yıldırımı’nı anlattı

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yavuzselim Mahallesi sakinleriyle buluşmasında kentsel dönüşüm hakkında bilgi verdi.

patlican-musakka-davasinda-karar

Patlıcan musakka davasında karar

Bursa'da çalıştığı işyerinde artan patlıcan musakka ve bayat ekmekleri patronun izni olmadan 'ihtiyaç sahibi komşulara ve hayvanlara yedirmek' iddiasıyla yakalanan aşçı, tazminatsız olarak kovuldu. 'Hırsızlık' iddiasıyla hakkında açılan davadan beraat eden aşçı, 11 yıl süren hukuk mücadelesini kazandı. Patlıcan musakka davasında son sözü söyleyen Yargıtay, davacının hırsızlık ve emniyeti suistimal kastının olmaması, davacı tarafından alınan şeylerin atık ekmek ve yemek olması sebebiyle aşçının iş sözleşmesinin feshinin haksız olduğuna, davacının kıdem ve ihbar tazminat ödenmesi gerektiğine hükmetti.

bursaray-gece-ikiye-kadar-acik

Bursaray gece ikiye kadar açık!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaray’ın yılbaşı gecesi saat 02.00’a kadar hizmet vereceğini açıkladı

gulden-khk-paylasimi

Gül'den KHK paylaşımı

Eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül, tartışmalara neden olan 696 sayılı KHK ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Gül "Hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti açısından kaygı verici" dedi.

gokdelenlerde-asansor-cilesi-

Gökdelenlerde asansör çilesi

Bursa'da şehrin göbeğindeki 22 katlı toplu konutlarda asansörlerin kapatılması vatandaşları isyan ettirdi.

kontagi-cevirince-alev-aldi-

Kontağı çevirince alev aldı

Bursa’da LPG’li araç, sahibi çalıştırmak için kontağı çevirince birden alev aldı.

bakan-gule-

Bakan Gül’e

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e "Zülfikâr" kılıcı hediye etti.

edebali-esnafla-sohbette

Edebali esnafla sohbette!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, esnafı ziyaret ederek, sıkıntılarını dinliyor.

arac-lisenin-bahcesine-uctu

Araç, lisenin bahçesine uçtu!

Bursa'da yağmurdan dolayı kontrolden çıkan bir araç takla atarak özel bir lisenin bahçesine uçtu. Kazada 2 kişi yaralandı.

seker-ve-turkoglu-ayni-karede

Şeker ve Türkoğlu aynı karede!

İzmir’in Ödemiş İlçesi Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in öğrencisi tarafından öldürülmesini sendikaların Bursa temsilcileri ortak basın açıklaması ile kınadı.

karisina-cirkin-diyen-erkek-yandi

Karısına "çirkin" diyen erkek yandı!

Emsal bir karara imza atan Yargıtay, eşine sürekli "çirkin karı, güzel de değilsin, zengin de değilsin" diyen kocanın bu sözlerinin eşinin kişilik haklarına saldırı anlamına geldiğine hükmetti.