Erkan Aydın
ÇOCUKLU CAFE

Yıldırım'dan sahipsiz hayvan açıklaması!

30 Kasım 2018 Cuma 21:25

yildirimdan-sahipsiz-hayvan-aciklamasi

Yıldırım Belediyesi, Yalova’ya bırakıldığı iddia edilen sahipsiz köpeklerle alakalı açıklama yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamada, “Yıldırım Belediyesi, bütün canlıların yaşama hakkına saygı duyan anlayışa sahiptir. 


Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne gelen sahipsiz hayvanlar burada uzman veteriner hekimler tarafından muayeneden geçirilirken, tedaviye ihtiyacı olan canlılara derhal müdahale ediliyor. Ardından hem iç hem dış parazit ve kuduz aşıları yapılan hayvanların ayrıca kısırlaştırma işlemleri de tamamlanıyor. Sağlığına kavuşturulan ve kimlik kartları çıkarılan sahipsiz hayvanlar daha sonra ise tamamen ücretsiz bir şekilde sahiplendiriliyor. Yıldırım Belediyesi, sahiplendirme kampanyası kapsamında 5 yılda 9 bin 902 kısırlaştırma işlemi yaptı. Ayrıca yapılan çalışmalar neticesinde 20 bin 932 tedavi yapıldı. Bu arada 3 bin 984 hayvan sahiplendirildi. Bugün bazı mecralarda yer alan ve Yıldırım Belediyesinin tedavilerini yaptığı sokak hayvanlarını başka bir ile götürdüğü şeklindeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Tedavisi Belediye Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde yapılan birkaç hayvanın başka bir il sınırlarına nasıl geçtiği bilinmediği gibi art niyetli birilerince bırakılma ihtimali de düşünülmektedir. Son yıllarda hayvan dostu kimliğini artırarak devam eden Yıldırım Belediyesi bundan sonra da sokak hayvanlarına şefkatini her zaman olduğu gibi sürdürecektir” denildi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bakan Selçuk'tan şehit aile ziyareti!

bakan-selcuktan-sehit-aile-ziyareti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bursa'da yaptığı bir dizi ziyaretin ardından şehit aileleri, gaziler ve yakınlarıyla bir araya geldi.

Aktaş'tan tarım açıklaması!

aktastan-tarim-aciklamasi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 21 Organize Sanayi Bölgesi ile 15 milyar dolarlık ihracat hacmine sahip Bursa’da, tarımla ilgili de çok harika işler yapılabileceğini belirterek, tarımda

Yoğun siste rota Yenişehir!

yogun-siste-rota-yenisehir İstanbul'u saran yoğun sis nedeniyle uçaklar Bursa Yenişehir Uluslararası Havaalanı’na mecburî iniş yapmaya devam ediyor.

9 saatte 49 deprem yaşandı

9-saatte-49-deprem-yasandi- Çanakkale ve Bursa’da son 9 saat içerisinde meydana gelen depremler, vatandaşları büyük ölçüde tedirgin etti.

Osmangazi'den ulaşım desteği!

osmangaziden-ulasim-destegi Osmangazi Belediyesi tarafından Demirtaş Bölgesi ile Avdancık Mahallesi’ni birbirinden ayıran dere üzerine inşâ edilen köprü törenle açıldı.

Uyarılara rağmen değişmiyor!

uyarilara-ragmen-degismiyor Yapılan tüm ikaz ve denetimlere rağmen kural tanımaz sürücüler, ocak söndürmeye devam ediyor. 2019'un ilk ayında Türkiye genelinde meydana gelen 33 bin 68 kazada 17 bin 520 kişi yaralandı, 160 kişi