ROTA BURSA
evlenmek-isteyenlere-korona-engeli havuzdan-korona-virus-bulasir-mi 30-bin-tl-tutarindaki-borcunu-kapatti yasak-bitti-kuyruk-basladi vatandas-evini-satamayacak milletvekili-ozenden-kizilaya-destek kuaforlere-dezenfekte-seferberligi bursalilar-pazarlara-akin-ettiler

Bursa'nın tarihi köyünde 700 yıldır yılda iki kez bir araya gelerek tanışıp evlenen gençleri bu yıl korona virüs ayırdı.

Türkiye'de sıkı tedbirlerle kontrol altına alındıktan sonra bulaşma hızı düşme eğilimine giren korona virüsün yaz sıcaklarıyla birlikte etkisini yitirmesi beklenirken, vatandaşların

Bursa’da bir hayırsever Ramazan ayı münasebetiyle hasta vatandaşların eczanelere olan 30 bin TL tutarındaki borcunu kapattı. Yardımsever vatandaş bununla da yetinmeyerek ihtiyacı olan

Bursa'da uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından saatler 24.00 olmasıyla adeta kendini dışarıya atan Bursalılar kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu.

Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi düzenlemesi 31 Ağustos 2020'de yürürlüğe girecek. Yeni düzenlemeyle vatandaşlar artık kiralık ya da satılık ev ilanı veremeyecek. Bu yetki sadece

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Türk Kızılay Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek, iyilik hareketine bağışta bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin 11 Mayıstan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacağını açıklamasından sonra Orhangazi’de Esnaf ve

İçişleri Bakanlığı'nın aldığı 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle İnegöllüler pazara giderek alışveriş yaptılar.

evlenmek-isteyenlere-korona-engeli

Evlenmek isteyenlere korona engeli

Bursa'nın tarihi köyünde 700 yıldır yılda iki kez bir araya gelerek tanışıp evlenen gençleri bu yıl korona virüs ayırdı.

havuzdan-korona-virus-bulasir-mi

Havuzdan korona virüs bulaşır mı?

Türkiye'de sıkı tedbirlerle kontrol altına alındıktan sonra bulaşma hızı düşme eğilimine giren korona virüsün yaz sıcaklarıyla birlikte etkisini yitirmesi beklenirken, vatandaşların kafasında oluşan ‘yüzme havuzlarından virüs bulaşır mı?’ sorusuna uzmanlar cevap

30-bin-tl-tutarindaki-borcunu-kapatti

30 bin TL tutarındaki borcunu kapattı

Bursa’da bir hayırsever Ramazan ayı münasebetiyle hasta vatandaşların eczanelere olan 30 bin TL tutarındaki borcunu kapattı. Yardımsever vatandaş bununla da yetinmeyerek ihtiyacı olan kişiler için zarflarda ekstra para yardımında bulundu.

yasak-bitti-kuyruk-basladi

Yasak bitti, kuyruk başladı!

Bursa'da uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından saatler 24.00 olmasıyla adeta kendini dışarıya atan Bursalılar kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu.

vatandas-evini-satamayacak

Vatandaş evini satamayacak!

Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi düzenlemesi 31 Ağustos 2020'de yürürlüğe girecek. Yeni düzenlemeyle vatandaşlar artık kiralık ya da satılık ev ilanı veremeyecek. Bu yetki sadece emlakçılarda olacak.

milletvekili-ozenden-kizilaya-destek

Milletvekili Özen'den Kızılay'a destek

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Türk Kızılay Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek, iyilik hareketine bağışta bulundu.

kuaforlere-dezenfekte-seferberligi

Kuaförlere dezenfekte seferberliği!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin 11 Mayıstan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacağını açıklamasından sonra Orhangazi’de Esnaf ve Sanatkarlar Odası ilçe genelindeki tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarında ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına başladı.

bursalilar-pazarlara-akin-ettiler

Bursalılar pazarlara akın ettiler!

İçişleri Bakanlığı'nın aldığı 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle İnegöllüler pazara giderek alışveriş yaptılar.

sokaga-cikma-kisitlamasi-basladi

Sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından Bursa'da cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

sonu-gorunmeyen-su-kuyrugu

Sonu görünmeyen su kuyruğu!

Bursa'da 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi ucuz suya akın eden vatandaşlar 5 kilometre uzunlukta araç kuyruğu oluşturdu.

vatandaslar-alisveris-telasinda

Vatandaşlar alışveriş telaşında

Sokağa çıkma kısıtlamasına saatler kala özellikle pazar yerlerinde yoğunluk artmaya başladı. Polis ve zabıta ekipleri, alışveriş yapan vatandaşlara sık sık sosyal mesafe uyarısında bulundu.

lunapark-adeta-hayalet-parka-dondu

Lunapark adeta "hayalet park"a döndü!

Korona virüs tedbirleri kapsamında oyun alanlarının kapatılmasının ardından sessizliğe bürünen Bursa Kültürpark'taki meşhur lunapark, tekrar açılıp çocuk seslerinin yankılanacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. Lunaparkın sakinliği ise havadan görüntülendi.

insanlik-olmemis-dedirten-olay

"İnsanlık ölmemiş" dedirten olay

Bursa’da oğlunun düğünü için biriktirdiği altın ve paraları kaybeden teyzenin duaları kabul oldu. İçinde kimlik bilgileri olmayan çantayı bulan duyarlı vatandaş, çantayı sahibine ulaştırarak sevindirdi.

osmangazide-bugun-22-pazar-yeri-acik

Osmangazi'de bugün 22 pazar yeri açık!

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında 23, 24, 25 ve 26 Nisan tarihlerinde uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle Osmangazi’de açılamayacak tüm pazar yerleri bugün hizmet veriyor.

doktorun-yurek-yakan-mesaji

Doktorun yürek yakan mesajı

Koronavirüs (corona virüsü) nedeniyle hayatını kaybeden Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi hekimlerinden Yavuz Kalaycı'nın vefat etmeden önceki son mesajı yürekleri dağladı: Kızlarım küçük, sahip çıkarsınız değil mi?

4-gunluk-sokak-yasagi-kuyrugu

4 günlük sokak yasağı kuyruğu!

Bursa'da vatandaşlar dört günlük sokak kısıtlaması ve ramazanın gelmesiyle birlikte kasaplara akın etti.

limak-can-dostlari-unutmadi

Limak, can dostları unutmadı

Limak Enerji, sokak hayvanlarının hayatına dokunmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz yıl başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ Projesi kapsamında koronavirüs salgını nedeniyle insanların çoğunun evlerinde olduğu bugünlerde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı.

yasak-bitti-vatandas-sokaga-dokuldu

Yasak bitti vatandaş sokağa döküldü

48 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından vatandaşlar araçlarıyla sokağa döküldü. Emniyet ekipleri ana caddeleri trafiğe kapatarak araç geçişlerine izin vermedi.

can-dostlara-bir-ayda-65-ton-mama

Can dostlara bir ayda 6,5 ton mama

Nilüfer Belediyesi, hafta sonunda, sokağa çıkma yasağı nedeniyle daha fazla aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan can dostların yanındaydı. Sokaklarda tek başlarına kalan can dostlar için bir çok noktaya mama ve su bırakan Nilüfer Belediyesi, 20 Mart tarihinden bu yana 6,5 tonu aşan mama dağıtımı yaptı.

bursada-pazarlar-doldu-tasti

Bursa'da pazarlar doldu taştı!

Sokağa çıkma yasağına saatler kala, Bursalı vatandaşlar pazarlara akın etti. Sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşları polis ekipleri sık sık uyardı.