Süper Timsah
spor-ve-eglence-bu-parkta cin-araligi isilay-yalin-mobil-muhtar-olacagim kani-haric-her-yeri-simsiyah bursada-camisiz-minare usludan-kalbi-selime-ovgu kimsesizlere-sicak-yuva- yalin-yuzuncuyila-anne-eli-degsin

Osmangazi Belediyesi, bütçesini en verimli ve etkin şekilde kullanmasının neticesinde yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Türkiye’de borçsuz ender belediyeler arasında yer alan

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı tarihi Cumalıkızık köyünde bulunan dünyanın en dar sokaklarından biri olan "Cin aralığı" sokak yolu düşenleri şaşırtıyor.

Bursa’da kadın muhtar adayı, seçilmesi halinde yapacaklarını sıraladığı açıklamasıyla büyük beğeni topladı.

Bursa’da süs hayvanları yetiştiren bir girişimcinin yetiştirdiği tavuğun kanı hariç her yeri simsiyah. Halk arasında 'beyaz et' denince akla ilk gelen tavuk etinin siyahı görenleri

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 200 yıllık camiyi harabe haline gelince yıkıp yenisini yapan köylüler, minareye kıyamayınca ortada camisiz minare kaldı. Tek minareyi görenler şaşırıp

Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme, Göç ve Uyum Alt Komisyon Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri ile bir araya

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve 15 Ekim’de kapılarını açan erkek barınma evi, soğukların iyice etkisini gösterdiği

Bursa’da kadın muhtar adayı, seçilmesi halinde yapacaklarını sıraladığı açıklamasıyla büyük beğeni topladı.

spor-ve-eglence-bu-parkta

Spor ve eğlence bu parkta!

Osmangazi Belediyesi, bütçesini en verimli ve etkin şekilde kullanmasının neticesinde yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Türkiye’de borçsuz ender belediyeler arasında yer alan Osmangazi Belediyesi tarafından Hamitler Mahallesi’nde inşa edilen Macera Parkı, spor ve eğlenceyi bir arada buluşturacak.

cin-araligi

Cin aralığı

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı tarihi Cumalıkızık köyünde bulunan dünyanın en dar sokaklarından biri olan "Cin aralığı" sokak yolu düşenleri şaşırtıyor.

isilay-yalin-mobil-muhtar-olacagim

Işılay Yalın: Mobil muhtar olacağım!

Bursa’da kadın muhtar adayı, seçilmesi halinde yapacaklarını sıraladığı açıklamasıyla büyük beğeni topladı.

kani-haric-her-yeri-simsiyah

Kanı hariç her yeri simsiyah!

Bursa’da süs hayvanları yetiştiren bir girişimcinin yetiştirdiği tavuğun kanı hariç her yeri simsiyah. Halk arasında 'beyaz et' denince akla ilk gelen tavuk etinin siyahı görenleri şaşırtıyor.

bursada-camisiz-minare

Bursa'da camisiz minare!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 200 yıllık camiyi harabe haline gelince yıkıp yenisini yapan köylüler, minareye kıyamayınca ortada camisiz minare kaldı. Tek minareyi görenler şaşırıp kalıyor.

usludan-kalbi-selime-ovgu

Uslu'dan Kalbi Selim'e övgü!

Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme, Göç ve Uyum Alt Komisyon Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri ile bir araya geldi, Kalbi Selim Eğitim ve Kültür Yardımlaşma Derneği’nin çalışmalarından övgüyle söz etti.

kimsesizlere-sicak-yuva-

Kimsesizlere sıcak yuva

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve 15 Ekim’de kapılarını açan erkek barınma evi, soğukların iyice etkisini gösterdiği bugünlerde evsiz vatandaşlar için sıcak bir yuva oluyor.

yalin-yuzuncuyila-anne-eli-degsin

Yalın: Yüzüncüyıl'a anne eli değsin!

Bursa’da kadın muhtar adayı, seçilmesi halinde yapacaklarını sıraladığı açıklamasıyla büyük beğeni topladı.

bursada-renk-cumbusu

Bursa'da renk cümbüşü!

Bursa'nın renkli evleriyle meşhur Alacahırka Mahallesi karın yağmasıyla birlikte görsel şölene dönüştü. Uludağ'ın yamaçlarındaki evlerin renk cümbüşü drone ile görüntülendi. Kar altında kalan rengarenk evlerin Uludağ ile bütünleşmiş görüntüsü yağlı boya tablolarını aratmadı.

30-yil-boyunca-not-tutmus

30 yıl boyunca not tutmuş!

Bursalı antikacının eline geçen İran başkonsolosluğu şoförünün notları, Türkiye’nin ve İran’ın kritik dönemlerine ışık tutuyor.

bdk-tdk-oldu

BDK, TDK oldu!

Türkiye Düşünce Kulübü’nün olağan kongresine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Orhan Miroğlu, düşünce kulüplerinin kentlilik bilincini kavramaları gerektiğini, Türkiye’nin kalkınması için fikir üretmeleri gerektiğini söyledi.

bursali-koleksiyoncu-fark-etti

Bursalı koleksiyoncu fark etti!

Bursalı koleksiyoner, eline geçen 1980'li yıllarda basılmış 5 bin lirayı ışığa tuttuğunda üzerinde filigran bulunmadığını gördü.

bursadan-ayrilamiyor

Bursa'dan ayrılamıyor!

Bursa’da 8 yıldır öğretmenlik yapan Alman Sandy Shita, şehri Bursalılardan daha iyi biliyor.

burkayin-aci-gunu

Burkay'ın acı günü!

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay'ın babası son yolculuğuna uğurlandı.

ziya-guney-hayatini-kaybetti

Ziya Güney hayatını kaybetti!

Bursa'nın Nilüfer ilçesinin kurucu belediye başkanı Ziya Güney hayatını kaybetti. Güney için yarın Nilüfer Belediyesi önünde saat 11.30'da tören düzenlenecek.

siyaset-dunyasini-bulusturan-dugun

Siyaset dünyasını buluşturan düğün!

Bursa Ak Parti'nin kurucu il yöneticisi, saygın ve sevilen simalarından işadamı Fahrettin Yıldırım, Burcu Yılmaz ile hayatını birleştirdi. Çiftin nikahı Bursa'nın siyasi simalarını da bir araya getirdi.

bursada-kpss-heyecani

Bursa'da KPSS heyecanı!

Bursa'da yaklaşık 3 milyon kişinin girdiği KPSS'ye geç kalan adaylar sınava giremedi.

bursanin-lezzetleri

Bursa'nın lezzetleri!

Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Bursa Turizm Platformu tarafından yapılan ‘Bursa’nın Lezzetleri Çalıştayı’nda Bursa’ya has yemekler görücüye çıktı. Başkan Alinur Aktaş, yaptığı konuşmada gelecek yılların Bursa turizmi için önemli yıllar olacağını söyledi.

-suslu-kadinlar-pedal-cevirdi-

‘Süslü kadınlar’ pedal çevirdi.

Türkiye’nin dört bir yanında yapılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu organizasyonuna Bursalı kadınlar da destek verdi. Bisikletlerini süsleyen ve çeşitli yazılar asan yaklaşık 250 kadın, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda bir araya geldi.

en-populer-kiz-isimleri

En popüler kız isimleri

Türkiye'de her dönemde en çok kullanılan kız ismi "Zeynep" olurken, son dönemde yerli ve yabancı dizilerdeki karakterlerin isimleri de tercih ediliyor.

ÇOK OKUNANLAR