Süper Timsah

Hobi olarak başladı, usta oldu!

15 Eylül 2019 Pazar 13:27

hobi-olarak-basladi-usta-oldu

Bursa'da, 59 yaşındaki Abdullah Aydinli, kamuda memur olarak çalışırken hobi olarak başladığı pidecilikte usta oldu.

Uzun süre kamuda çeşitli birimlerinde üst düzey yetkili olarak çalışan Abdullah Aydinli, önceleri hobi olarak başladığı pidecilikte kendini geliştirip usta oldu.


Abdullah Aydinli, Bursa'da uzun süre kamunun çeşitli birimlerinde üst düzey yetkili olarak çalıştı. Hafta sonları ve izinli olduğu günlerde öteden beri meraklı olduğu pideyi, aile ve arkadaş ortamlarında pişirmeye başladı. Aydınli'nin pişirdiği kuşbaşılı, kaşarlı, kıymalı pideler o kadar beğenildi ki; Bursa'nın çeşitli pide fırınlarından ustalık teklifleri almaya başladı.  

Bu işi hobi olarak yapmaya başladığını ancak verdiği damak tadının beğenilmesi ve gelen ustalık teklifleri üzerine kendisini daha da geliştirip pidenin her çeşidini yapmaya karar verdiğini belirten Aydinli, "ben pideyi seviyorum. Hamura şekil vermek ve oradan beğenilen bir damak tadı oluşturmak çok keyif verici bir iş. Önceleri aile ve arkadaş ortamlarında neşeli vakit geçirmek, değer verdiğim insanlara kendi ellerimle ikramda bulunmak için yapmaya başladım. Pidelerim çok beğenilince bu işte kendimi daha nasıl geliştirebilirim diye düşündüm. Önceleri boş zamanlarımda işin hakkını veren ustaların yanına gittim, öneri ve tavsiyelerini aldım. Kamudan emekli olduktan sonra ise bu işi profesyonelce yapmaya karar verdim.  Davet üzerine Bursa'da çeşitli pide fırınlarında usta olarak çalışmaya başladım. Daha sonra işi bir adım daha ileriye götürüp kendi işletmemi kurdum. Şu anda Özlüce Arena AVM'de Karadeniz Köylüm Pide Salonumda misafirlerimi ağırlıyorum. Bursa'nın hemen her yerinden müşterilerimiz odun ateşinde özenle yaptığım pideleri yemek için geliyorlar" dedi.  

İlgiden memnun olduğunun altını çizen Abdullah Aydinli, gençlere de bir tavsiyede bulundu.

Hayatta hiç bir şey için geç olmadığını söyleyen Aydinli, "gençler isterlerse her şeyi başarabilirler. Yeter ki; kararlı bir şekilde çalışsınlar ve asla hayata küsmesinler, ümitsizliğe kapılmasınlar. "Ben yapamam" demesinler. İnsanın, istedikten ve çalıştıktan sonra yapamayacağı, başaramayacağı iş yoktur. Uzun yıllar kamuda hizmet verdim. Emekli olduktan sonra alakasız bir işe giriştim ve hem usta hem de işletme sahibi oldum. Gençler daha güzellerini başarabilirler" şeklinde konuştu. 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Dedektiflere kötü haber!

dedektiflere-kotu-haber Eşinin kendisini aldattığından şüphelenen koca, genç kadının peşine dedektif taktı. Kendini kamufle etmeyi başaran dedektif, genç kadını başka bir erkekle görüntüledi. Ancak; Aile Mahkemesi ve Bölge

Efsane babaların efsane oğulları!

efsane-babalarin-efsane-ogullari Türk atçılığının efsane isimlerinden Caş’ın yavrularından ‘Baba Mevlüt’ ile Bilgin’in yavrularından ‘Kurtel’ isimli aygırlar, babalarının izinden giderek TİGEM’e para kazandırmaya devam

Sigaraya yeni yasak geliyor!

sigaraya-yeni-yasak-geliyor Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısında yeni bir yasak için talimat verdi.

Faydası saymakla bitmiyor!

faydasi-saymakla-bitmiyor İhtiva ettiği C vitaminiyle vucüt direncini attırarak soğuk algınlığına iyi gelen hünnap pazar tezgâhlarında yerini aldı.

Lezzeti bol şenlik!

lezzeti-bol-senlik Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 13’sü düzenlenen Misi Yerel Lezzetler Şenliği’ne Bursalılar büyük ilgi gösterdi.

Hobi olarak başladı, usta oldu!

hobi-olarak-basladi-usta-oldu Bursa'da, 59 yaşındaki Abdullah Aydinli, kamuda memur olarak çalışırken hobi olarak başladığı pidecilikte usta oldu.