rotabursaTV

Hobi olarak başladı, usta oldu!

15 Eylül 2019 Pazar 13:27

hobi-olarak-basladi-usta-oldu

Bursa'da, 59 yaşındaki Abdullah Aydinli, kamuda memur olarak çalışırken hobi olarak başladığı pidecilikte usta oldu.

Uzun süre kamuda çeşitli birimlerinde üst düzey yetkili olarak çalışan Abdullah Aydinli, önceleri hobi olarak başladığı pidecilikte kendini geliştirip usta oldu.


Abdullah Aydinli, Bursa'da uzun süre kamunun çeşitli birimlerinde üst düzey yetkili olarak çalıştı. Hafta sonları ve izinli olduğu günlerde öteden beri meraklı olduğu pideyi, aile ve arkadaş ortamlarında pişirmeye başladı. Aydınli'nin pişirdiği kuşbaşılı, kaşarlı, kıymalı pideler o kadar beğenildi ki; Bursa'nın çeşitli pide fırınlarından ustalık teklifleri almaya başladı.  

Bu işi hobi olarak yapmaya başladığını ancak verdiği damak tadının beğenilmesi ve gelen ustalık teklifleri üzerine kendisini daha da geliştirip pidenin her çeşidini yapmaya karar verdiğini belirten Aydinli, "ben pideyi seviyorum. Hamura şekil vermek ve oradan beğenilen bir damak tadı oluşturmak çok keyif verici bir iş. Önceleri aile ve arkadaş ortamlarında neşeli vakit geçirmek, değer verdiğim insanlara kendi ellerimle ikramda bulunmak için yapmaya başladım. Pidelerim çok beğenilince bu işte kendimi daha nasıl geliştirebilirim diye düşündüm. Önceleri boş zamanlarımda işin hakkını veren ustaların yanına gittim, öneri ve tavsiyelerini aldım. Kamudan emekli olduktan sonra ise bu işi profesyonelce yapmaya karar verdim.  Davet üzerine Bursa'da çeşitli pide fırınlarında usta olarak çalışmaya başladım. Daha sonra işi bir adım daha ileriye götürüp kendi işletmemi kurdum. Şu anda Özlüce Arena AVM'de Karadeniz Köylüm Pide Salonumda misafirlerimi ağırlıyorum. Bursa'nın hemen her yerinden müşterilerimiz odun ateşinde özenle yaptığım pideleri yemek için geliyorlar" dedi.  

İlgiden memnun olduğunun altını çizen Abdullah Aydinli, gençlere de bir tavsiyede bulundu.

Hayatta hiç bir şey için geç olmadığını söyleyen Aydinli, "gençler isterlerse her şeyi başarabilirler. Yeter ki; kararlı bir şekilde çalışsınlar ve asla hayata küsmesinler, ümitsizliğe kapılmasınlar. "Ben yapamam" demesinler. İnsanın, istedikten ve çalıştıktan sonra yapamayacağı, başaramayacağı iş yoktur. Uzun yıllar kamuda hizmet verdim. Emekli olduktan sonra alakasız bir işe giriştim ve hem usta hem de işletme sahibi oldum. Gençler daha güzellerini başarabilirler" şeklinde konuştu. 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Evlenmek isteyenlere korona engeli

evlenmek-isteyenlere-korona-engeli Bursa'nın tarihi köyünde 700 yıldır yılda iki kez bir araya gelerek tanışıp evlenen gençleri bu yıl korona virüs ayırdı.

Havuzdan korona virüs bulaşır mı?

havuzdan-korona-virus-bulasir-mi Türkiye'de sıkı tedbirlerle kontrol altına alındıktan sonra bulaşma hızı düşme eğilimine giren korona virüsün yaz sıcaklarıyla birlikte etkisini yitirmesi beklenirken, vatandaşların kafasında oluşan

30 bin TL tutarındaki borcunu kapattı

30-bin-tl-tutarindaki-borcunu-kapatti Bursa’da bir hayırsever Ramazan ayı münasebetiyle hasta vatandaşların eczanelere olan 30 bin TL tutarındaki borcunu kapattı. Yardımsever vatandaş bununla da yetinmeyerek ihtiyacı olan kişiler için

Yasak bitti, kuyruk başladı!

yasak-bitti-kuyruk-basladi Bursa'da uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından saatler 24.00 olmasıyla adeta kendini dışarıya atan Bursalılar kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu.

Vatandaş evini satamayacak!

vatandas-evini-satamayacak Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi düzenlemesi 31 Ağustos 2020'de yürürlüğe girecek. Yeni düzenlemeyle vatandaşlar artık kiralık ya da satılık ev ilanı veremeyecek. Bu yetki sadece emlakçılarda olacak.

Milletvekili Özen'den Kızılay'a destek

milletvekili-ozenden-kizilaya-destek AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Türk Kızılay Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek, iyilik hareketine bağışta bulundu.