Süper Timsah

Yakut: Duyarsız kalmayalım!

07 Ocak 2020 Salı 00:04

yakut-duyarsiz-kalmayalim

Kurulduğu günden bu yana birçok düşünsel, sanatsal faaliyetin yanında sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiren Türkiye Düşünce Kulübü'nden Bursa'da gecenin ayazında sokakta kalan insanlara sıcak dokunuş.

Edinilen bilgiye göre, Bursa'da gidecek yeri olmadığı için sokakta kalan 70 yaşında Mir Sevgi Şirin isimli vatandaşın imdadına TDK Genel Başkanı Ercan Yakut ve TDK Genel Sekreteri Fatih Okumuş yetişti.


Kimsesiz ve gidecek yeri olmayan Mir Sevgi Şirin'in gece yarısı soğukta sokakta kaldığı bilgisini alan TDK Genel Başkanı Ercan Yakut ve TDK Genel Sekreteri Fatih Okumuş, Osmangazi'de Ulu Cami civarında kalan vatandaşa ulaşıp yardım elini uzattılar.

Sokakta kalan vatandaşa ilk yardım ve müdahalenin yapılmasının ardından Başkan Yakut, Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil ile irtibata geçerek sokakta kalan kimsesiz vatandaşın sağlıklı bir ortama alınması ve gerekli işlemlerinin yapılmasını istedi.

Konuya duyarsız kalmayan Osmangazi Belediyesi'nin ilgili birimleri harekete geçerek yaşlı vatandaşı gecenin soğuğundan kurtararak sıcak bir ortama yerleştirdi.

YAKUT'TAN DUYARSIZ KALMAYALIM ÇAĞRISI

TDK Genel Başkanı Ercan Yakut, " bizler sıcak hanelerimizde otururken bu soğukta sokakta kalan kimsesiz insanları unutmayalım" diyerek imkanı olan herkesi bu konuda duyarsız kalmamaya davet etti.

Yakut, TDK üyelerinin belli aralıklarla soğukta aç kalan sokak hayvanları için de mama ve barınak sağlama konusunda çalıştıklarını ifade ederek, "kışın soğuğuna inat yüreğimizin sıcaklığını paylaşalım" dedi.

DÜNDAR VE CİNGİL'E TEŞEKKÜR!

TDK Genel Başkanı Ercan Yakut, "bu gece ve daha önceki birçok sosyal sorumluluk çağrımıza duyarsız kalmayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a, Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil'e ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum" dedi.

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Sahipsiz köpek bırakmadı

sahipsiz-kopek-birakmadi Bursa’da bir kişi, kurduğu dernek sayesinde Amerika, İngiltere başta olmak üzere yurt dışı ve yurt içinde birçok ailenin hayvan sahiplenmesine öncülük etti.

Yakut: Duyarsız kalmayalım!

yakut-duyarsiz-kalmayalim Kurulduğu günden bu yana birçok düşünsel, sanatsal faaliyetin yanında sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiren Türkiye Düşünce Kulübü'nden Bursa'da gecenin ayazında sokakta kalan insanlara

2019'un son 2020'nin ilk bebeği doğdu!

2019un-son-2020nin-ilk-bebegi-dogdu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2019'un son bebeği ve 2020'nin ilk bebeklerini ziyaret ederek, ailelerin bebek sevincine ortak oldu.

Dedektiflere kötü haber!

dedektiflere-kotu-haber Eşinin kendisini aldattığından şüphelenen koca, genç kadının peşine dedektif taktı. Kendini kamufle etmeyi başaran dedektif, genç kadını başka bir erkekle görüntüledi. Ancak; Aile Mahkemesi ve Bölge

Efsane babaların efsane oğulları!

efsane-babalarin-efsane-ogullari Türk atçılığının efsane isimlerinden Caş’ın yavrularından ‘Baba Mevlüt’ ile Bilgin’in yavrularından ‘Kurtel’ isimli aygırlar, babalarının izinden giderek TİGEM’e para kazandırmaya devam

Sigaraya yeni yasak geliyor!

sigaraya-yeni-yasak-geliyor Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısında yeni bir yasak için talimat verdi.