rotabursaTV

Yakut: Duyarsız kalmayalım!

07 Ocak 2020 Salı 00:04

yakut-duyarsiz-kalmayalim

Kurulduğu günden bu yana birçok düşünsel, sanatsal faaliyetin yanında sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiren Türkiye Düşünce Kulübü'nden Bursa'da gecenin ayazında sokakta kalan insanlara sıcak dokunuş.

Edinilen bilgiye göre, Bursa'da gidecek yeri olmadığı için sokakta kalan 70 yaşında Mir Sevgi Şirin isimli vatandaşın imdadına TDK Genel Başkanı Ercan Yakut ve TDK Genel Sekreteri Fatih Okumuş yetişti.


Kimsesiz ve gidecek yeri olmayan Mir Sevgi Şirin'in gece yarısı soğukta sokakta kaldığı bilgisini alan TDK Genel Başkanı Ercan Yakut ve TDK Genel Sekreteri Fatih Okumuş, Osmangazi'de Ulu Cami civarında kalan vatandaşa ulaşıp yardım elini uzattılar.

Sokakta kalan vatandaşa ilk yardım ve müdahalenin yapılmasının ardından Başkan Yakut, Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil ile irtibata geçerek sokakta kalan kimsesiz vatandaşın sağlıklı bir ortama alınması ve gerekli işlemlerinin yapılmasını istedi.

Konuya duyarsız kalmayan Osmangazi Belediyesi'nin ilgili birimleri harekete geçerek yaşlı vatandaşı gecenin soğuğundan kurtararak sıcak bir ortama yerleştirdi.

YAKUT'TAN DUYARSIZ KALMAYALIM ÇAĞRISI

TDK Genel Başkanı Ercan Yakut, " bizler sıcak hanelerimizde otururken bu soğukta sokakta kalan kimsesiz insanları unutmayalım" diyerek imkanı olan herkesi bu konuda duyarsız kalmamaya davet etti.

Yakut, TDK üyelerinin belli aralıklarla soğukta aç kalan sokak hayvanları için de mama ve barınak sağlama konusunda çalıştıklarını ifade ederek, "kışın soğuğuna inat yüreğimizin sıcaklığını paylaşalım" dedi.

DÜNDAR VE CİNGİL'E TEŞEKKÜR!

TDK Genel Başkanı Ercan Yakut, "bu gece ve daha önceki birçok sosyal sorumluluk çağrımıza duyarsız kalmayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a, Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil'e ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum" dedi.

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Evlenmek isteyenlere korona engeli

evlenmek-isteyenlere-korona-engeli Bursa'nın tarihi köyünde 700 yıldır yılda iki kez bir araya gelerek tanışıp evlenen gençleri bu yıl korona virüs ayırdı.

Havuzdan korona virüs bulaşır mı?

havuzdan-korona-virus-bulasir-mi Türkiye'de sıkı tedbirlerle kontrol altına alındıktan sonra bulaşma hızı düşme eğilimine giren korona virüsün yaz sıcaklarıyla birlikte etkisini yitirmesi beklenirken, vatandaşların kafasında oluşan

30 bin TL tutarındaki borcunu kapattı

30-bin-tl-tutarindaki-borcunu-kapatti Bursa’da bir hayırsever Ramazan ayı münasebetiyle hasta vatandaşların eczanelere olan 30 bin TL tutarındaki borcunu kapattı. Yardımsever vatandaş bununla da yetinmeyerek ihtiyacı olan kişiler için

Yasak bitti, kuyruk başladı!

yasak-bitti-kuyruk-basladi Bursa'da uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından saatler 24.00 olmasıyla adeta kendini dışarıya atan Bursalılar kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu.

Vatandaş evini satamayacak!

vatandas-evini-satamayacak Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi düzenlemesi 31 Ağustos 2020'de yürürlüğe girecek. Yeni düzenlemeyle vatandaşlar artık kiralık ya da satılık ev ilanı veremeyecek. Bu yetki sadece emlakçılarda olacak.

Milletvekili Özen'den Kızılay'a destek

milletvekili-ozenden-kizilaya-destek AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Türk Kızılay Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek, iyilik hareketine bağışta bulundu.