ROTA BURSA

Ayasofya için Bursa'da lokma dağıtıldı

24 Temmuz 2020 Cuma 22:36

ayasofya-icin-bursada-lokma-dagitildi

Orhaneli Belediyesi, 86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya Camii için ilçe merkezinde cuma namazı çıkışında vatandaşlara lokma ikramında bulundu.

Orhaneli Merkez Durdubey Caminde kılınan Cuma namazının ardından vatandaşlara Orhaneli Belediyesi tarafından lokma ikramında bulunuldu.


Orhaneli Belediye Başkanı Başkan Ali Aykurt, "Biz bugün sadece Ayasofya Camini yeniden açmıyoruz. Hem ecdadımızın vaziyetini yerine getiriyoruz, hem de bu millete iyilik etmiş sanılan kötülerle, kötülük etmiş sanılan iyilerin dosyalarını ortaya çıkartıyoruz. Bugün Ayasofya Cami aslına döndürülerek gerçek özgürlüğüne kavuşturulmuş ve inşa edildiği tarihten itibaren defalarda şahit olduğu yeniden dirilişinden birini daha yaşamaktadır. İnşallah Ayasofya Caminin özgürlüğü Mescidi Aksa'nın da gerçek anlamda özgürleşmesine de vesile olacaktır” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ercan Özel'den belediyeye teşekkür!

ercan-ozelden-belediyeye-tesekkur İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, Yenişehir Belediye Meclisinde İYİ Parti olarak verdikleri önerge ile ömrünü Türk Milletine hizmetin yanında Türk Dünyası'nın birlik ve beraberliği

Sertaslan, hakkındaki iddialarla ilgili konuştu

sertaslan-hakkindaki-iddialarla-ilgili-konustu Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, hakkında çıkan ve yargıya da intikal eden evlilik dışı ilişki iddiaları ile ilgili konuştu. Konuyla ilgili gizlilik kararı olmasına rağmen linç

Mudanya Belediyesi'nde seçim!

mudanya-belediyesinde-secim Mudanya Belediyesi’nin nisan ayı olağan meclis toplantısında komisyon seçimleri yapıldı.

DEVA Partisi'nden Kızılayı'na kan desteği

deva-partisinden-kizilayina-kan-destegi Kan hizmetleri alanında önemli faaliyetler yürüten Türk Kızılayı’na Bursa'da DEVA Partisi'nin Mudanya kurucu yönetiminden kan desteği geldi.

Türkoğlu: Gücünüz güçsüze mi yetiyor?

turkoglu-gucunuz-gucsuze-mi-yetiyor Kestel Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, resmî izinle yaptırdıkları hobi bahçelerindeki evleriyle ilgili yıkım kararını protesto etti.

Yenişehir Belediyesi'ne arazi satışı tepkisi!

yenisehir-belediyesine-arazi-satisi-tepkisi Bursa'da Yenişehir Belediyesi'nin Ocak ayı meclis toplantısında ada, parsel bilgilerini meclis üyelerinden gizleyerek kanunlara aykırı olarak 555 parça ve 3 bin 467 dönümden oluşan Bursa belediyeler tarihinin