26 Şubat 2020 Çarşamba
rotabursaTV
baskan-aktasin-bursa-aski yilmaz-ilk-darbeyi-seytan-yapti hanlar-bolgesi-masaya-yatirildi bursa-standina-yogun-ilgi fetih-muzesine-mogol-akini 444-16-03u-arayip-talep-edebilirsiniz tdkdan-onemli-etkinlik kitap-kurtlari-bu-fuarda-bulustu

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ!

Genel Merkezi Bursa'da olan Türkiye Düşünce Kulübü düzenli olarak gerçekleştirdiği, "Düşünce İklimi Konferansları" serisinin 11'ncisini 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz'ın

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sadece bu döneme değil, geleceğe de damgasını vuracak projelerinden biri olan Hanlar Bölgesi ve Çarşıbaşı Meydan Projesi çalıştayda masaya

Dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri olan 24’üncü Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi ile Bursa Hamamları temalı

Moğolistan’ın Arkhangai Belediyesi heyeti Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni gezdi.

Nilüfer Belediyesi, Akkılıç Kütüphanesi'nde bulunan kitapları ücretsiz olarak engellerinin evlerine kadar götürüyor.

Kurulduğu günden bu yana Bursa ve Türkiye'nin düşünce iklimine önemli katkılar sunan Türkiye Düşünce Kulübü'nün (TDK) her ay gerçekleştirdiği "Düşünce İklimi Konferansları"nın

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen ve 125 yayınevi, 200 yazar ve 50 söyleşiye ev sahipliği yapacak olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı, Cumhurbaşkanlığı

baskan-aktasin-bursa-aski

Başkan Aktaş'ın Bursa Aşkı

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ!

yilmaz-ilk-darbeyi-seytan-yapti

Yılmaz: İlk darbeyi Şeytan yaptı!

Genel Merkezi Bursa'da olan Türkiye Düşünce Kulübü düzenli olarak gerçekleştirdiği, "Düşünce İklimi Konferansları" serisinin 11'ncisini 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz'ın sunumuyla Ördekli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

hanlar-bolgesi-masaya-yatirildi

Hanlar Bölgesi masaya yatırıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sadece bu döneme değil, geleceğe de damgasını vuracak projelerinden biri olan Hanlar Bölgesi ve Çarşıbaşı Meydan Projesi çalıştayda masaya yatırıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, âdetâ saklanan çarşının bu proje ile gün yüzüne çıkacağını ve bu bölgenin Bursa turizminin yanında sosyal hayat adına da önemli bir câzibe merkezi olacağını söyledi.

bursa-standina-yogun-ilgi

Bursa standına yoğun ilgi!

Dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri olan 24’üncü Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi ile Bursa Hamamları temalı stantla yer alan Bursa’ya yerli ve yabancı turizmciler büyük ilgi gösterdi.

fetih-muzesine-mogol-akini

Fetih Müzesi'ne Moğol akını!

Moğolistan’ın Arkhangai Belediyesi heyeti Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni gezdi.

444-16-03u-arayip-talep-edebilirsiniz

444 16 03'ü arayıp talep edebilirsiniz!

Nilüfer Belediyesi, Akkılıç Kütüphanesi'nde bulunan kitapları ücretsiz olarak engellerinin evlerine kadar götürüyor.

tdkdan-onemli-etkinlik

TDK'dan önemli etkinlik!

Kurulduğu günden bu yana Bursa ve Türkiye'nin düşünce iklimine önemli katkılar sunan Türkiye Düşünce Kulübü'nün (TDK) her ay gerçekleştirdiği "Düşünce İklimi Konferansları"nın onuncusu, Emekli İstihbarat Albayı ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ’un sunumuyla gerçekleştirildi.

kitap-kurtlari-bu-fuarda-bulustu

Kitap kurtları bu fuarda buluştu!

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen ve 125 yayınevi, 200 yazar ve 50 söyleşiye ev sahipliği yapacak olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurul Üyesi Bülent Arınç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın katıldığı törenle ziyaretlere açıldı.

bursada-kitap-soleni

Bursa’da kitap şöleni

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez planlanan ve Türkiye’nin önde gelen yayınevleri, sahafları ve isimlerinin katılacağı Bursa Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı, 20 Aralık Cuma günü kapılarını ziyaretçilere açıyor.

kitap-fuari-icin-geri-sayim-basladi

Kitap fuarı için geri sayım başladı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-29 Aralık 2019 tarihleri arasında, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek kitap fuarı, 10 gün boyunca kitapseverlerin cazibe merkezi olacak.

nezihe-meric-oyku-odulleri-sahiplerini-buldu

Nezihe Meriç öykü ödülleri sahiplerini buldu!

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin “Yılın Yazarı Nezihe Meriç” etkinlikleri “Bir Umutlu Yürüyüş Nezihe Meriç Sempozyumu”yla sona erdi.

7-guzel-adama-vefa-gecesi

7 güzel adama vefa gecesi!

2015 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Edebiyat Ödülü’nü alan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türk edebiyatının ağabeyi’ olarak andığı yazar Rasim Özdenören, Merinos AKKM’de düzenlenen programda ‘7 Güzel Adam’ı anlattı. Özdenören, ‘Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katıldığı konferansta’ ağırlıklı olarak Nuri Pakdil ile yaşadıklarını anlattı.

helenistlik-doneme-ait-tek-eser

Helenistlik döneme ait tek eser

Bursa'nın İznik ilçesinde 2200 yıl öncesine ait kral mezarı mezbeleliğe döndü. Nakil sırasında düşerek kırılan lahdin üzerine sprey boyalarla yazılar yazıldı.

losevden-farkindalik-konseri

LÖSEV'den farkındalık konseri

Bursa'da kan kanseri tedavisi görüp iyileşen çocukların oluşturduğu koro konser verdi.

haydi-gencler-tiyatroya

Haydi gençler tiyatroya!

Bursa Devlet Tiyatrosu çatısı altında 1971 yılından bu yana adeta “ Bursa’nın konservatuarı” olarak hizmet veren Feraizcizade Mehmet Şakir Efendi Gençlik Kurslarında ders zili 26 Ekim’de çalacak.

mengusoglu-ersoyu-anlatti

Mengüşoğlu, Ersoy'u anlattı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Yakın Dönem Fikir Adamları’ programı nedeniyle bir araya geldiği gençlere, geleceklerine dair hedef belirlemeleri ve bu hedef doğrultusunda da heyecanla çalışmalarını tavsiye etti. Etkinlikte, “Biz Türkiye’yiz” mesajı verildi.

sehir-tiyatrosu-sezonu-acti

Şehir Tiyatrosu sezonu açtı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezon açılışını Mevlana Celaleddin Rumi’nin can yoldaşı Şemsi Tebrizi’yi arayışını anlatan ‘Can Ateşinde Kanatlar (Mevlana)’ adlı oyunla yaptı.

tarihe-yolculuk

Tarihe yolculuk!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kültür yayını ‘Bursa Günlüğü’, 7’nci sayısı ile okurlarla buluştu.

aktas-sehirler-kultur-ve-sanatla-kalkinacak

Aktaş: Şehirler kültür ve sanatla kalkınacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan 2019-2020 kültür-sanat faaliyetlerini tanıtarak, yeni sezonda Bursa’nın nabzının kültür ve sanatla atacağını söyledi.

foto-fest-heyecani-basladi

Foto Fest heyecanı başladı

Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (Bursa Foto Fest), kapılarını 9. kez ziyaretçilere açtı. Merinos AKKM’de yapılan açılış töreninde, festival kapsamında ‘#Doğayadönüş2019’ etiketi ile düzenlenen Uluslararası Instagram Yarışması’nda dereceye giren eserlerin sahipleri de ödüllerine kavuştu.