Süper Timsah
mengusoglu-ersoyu-anlatti sehir-tiyatrosu-sezonu-acti tarihe-yolculuk aktas-sehirler-kultur-ve-sanatla-kalkinacak foto-fest-heyecani-basladi tiyatro-yeni-eserler-kazandi toplam-dokuz-oyun devlet-tiyatrosu-perdelerini-acti

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Yakın Dönem Fikir Adamları’ programı nedeniyle bir araya geldiği gençlere, geleceklerine dair hedef belirlemeleri ve bu hedef

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezon açılışını Mevlana Celaleddin Rumi’nin can yoldaşı Şemsi Tebrizi’yi arayışını anlatan ‘Can Ateşinde Kanatlar (Mevlana)’

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kültür yayını ‘Bursa Günlüğü’, 7’nci sayısı ile okurlarla buluştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan 2019-2020 kültür-sanat faaliyetlerini tanıtarak, yeni sezonda Bursa’nın nabzının kültür

Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (Bursa Foto Fest), kapılarını 9. kez ziyaretçilere açtı. Merinos AKKM’de yapılan açılış töreninde, festival kapsamında

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Sahne Eseri Yazma Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, 6’ncı sezonuna “Hayalî’nin Hayali” adlı oyunun prömiyeriyle merhaba dedi. Tiyatro tutkunlarının ilgi gösterdiği gecede oyuncular performansıyla

Bursa Devlet Tiyatrosu Türk Tiyatro tarihinin başyapıtlarından Haldun Taner’in yazdığı müziklerini Yalçın Tura’nın bestelediği ”Keşanlı Ali Destanı” ile 2019-2020 tiyatro

mengusoglu-ersoyu-anlatti

Mengüşoğlu, Ersoy'u anlattı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Yakın Dönem Fikir Adamları’ programı nedeniyle bir araya geldiği gençlere, geleceklerine dair hedef belirlemeleri ve bu hedef doğrultusunda da heyecanla çalışmalarını tavsiye etti. Etkinlikte, “Biz Türkiye’yiz” mesajı verildi.

sehir-tiyatrosu-sezonu-acti

Şehir Tiyatrosu sezonu açtı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezon açılışını Mevlana Celaleddin Rumi’nin can yoldaşı Şemsi Tebrizi’yi arayışını anlatan ‘Can Ateşinde Kanatlar (Mevlana)’ adlı oyunla yaptı.

tarihe-yolculuk

Tarihe yolculuk!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kültür yayını ‘Bursa Günlüğü’, 7’nci sayısı ile okurlarla buluştu.

aktas-sehirler-kultur-ve-sanatla-kalkinacak

Aktaş: Şehirler kültür ve sanatla kalkınacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan 2019-2020 kültür-sanat faaliyetlerini tanıtarak, yeni sezonda Bursa’nın nabzının kültür ve sanatla atacağını söyledi.

foto-fest-heyecani-basladi

Foto Fest heyecanı başladı

Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (Bursa Foto Fest), kapılarını 9. kez ziyaretçilere açtı. Merinos AKKM’de yapılan açılış töreninde, festival kapsamında ‘#Doğayadönüş2019’ etiketi ile düzenlenen Uluslararası Instagram Yarışması’nda dereceye giren eserlerin sahipleri de ödüllerine kavuştu.

tiyatro-yeni-eserler-kazandi

Tiyatro yeni eserler kazandı!

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Sahne Eseri Yazma Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

toplam-dokuz-oyun

Toplam dokuz oyun!

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, 6’ncı sezonuna “Hayalî’nin Hayali” adlı oyunun prömiyeriyle merhaba dedi. Tiyatro tutkunlarının ilgi gösterdiği gecede oyuncular performansıyla ayakta alkışlandı.

devlet-tiyatrosu-perdelerini-acti

Devlet Tiyatrosu perdelerini açtı!

Bursa Devlet Tiyatrosu Türk Tiyatro tarihinin başyapıtlarından Haldun Taner’in yazdığı müziklerini Yalçın Tura’nın bestelediği ”Keşanlı Ali Destanı” ile 2019-2020 tiyatro sezonuna Ahmet Vefik Paşa (AVP) sahnesinde ‘Merhaba’ dedi.

askida-bilet-uygulamasi-da-basliyor

Askıda bilet uygulaması da başlıyor

Kültür-sanatın merkezi Nilüfer’de tiyatro adına umut yeşerten çalışmalar yapan Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, 6. sezonuna zengin bir programla giriyor.

65-yayinevi-65-konusmaci-katildi

65 yayınevi, 65 konuşmacı katıldı

Mudanya Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Fuarı 45 bin kişiyi ağırladı.

yuzlerce-yillik-kocbasi-mezar-tasi

Yüzlerce yıllık koçbaşı mezar taşı

Bursa'da yapılan bir saha araştırmasında kadim Türk tarihine ışık tutan önemli bulgulara ulaşıldı.

dunyada-sadece-4-tane-var

Dünyada sadece 4 tane var!

Dünyanın en eski çarşılı köprüsü olan Irgandı köprüsü, gece ve gündüz eşsiz güzelliğiyle turistlerin ilgisini çekiyor.

mudanyada-kitap-zamani

Mudanya'da kitap zamanı!

Bursa'nın Mudanya ilçesinde 1. Kitap Fuarı; Uluslararası Göç ve Mültecilik: “Gelenler, Gidenler ve Kalanlar” temasıyla 23 Ağustos Cuma günü kapılarını açıyor.

onlar-bu-yaz-kutuphanedeydi

Onlar bu yaz kütüphanedeydi

Nilüfer Belediyesi’nin “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliği şenlikle sona erdi.

film-tutkunlari-caliya

Film tutkunları Çalı'ya...

Nilüfer Belediyesi’nin, Çalı Mahallesi’nde düzenlediği “4. Çalı Köy Filmleri Festivali”, bu yıl da film tutkunlarını buluşturacak.

olumsuz-kahramanlar

Ölümsüz Kahramanlar

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 15 Temmuz hain kalkışmasının üçüncü yılında o geceye dair hislerini anlatan şiir yazdı.

tdkdan-onemli-sunum

TDK'dan önemli sunum!

TDK Genel Başkanı Ercan Yakut, "bizim gayemiz bağcıyı dövmek de değil, üzüm yemek de değil. Düşüncemiz üretmek ve paylaşmaktır..." dedi.

yakut-dusunmek-farzdir

Yakut: Düşünmek Farzdır

Genel Merkezi Bursa'da olan Türkiye Düşünce Kulübü (TDK) değişen dünyanın sorunlarına dair önemli bir fikir yolculuğu başlatacak.

nirengi-buyuledi

Nirengi büyüledi!

Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun Anadolu’nun yanı sıra Balkanlar ve Kafkaslar’ın kültür mozağini yansıttığı “Nirengi” adlı gösterisi ayakta alkışlandı.

hukuk-savascilari-sahnede

Hukuk savaşçıları sahnede!

Geleneksel hale gelen Baro Tiyatro Festivali'nin ev sahipliğini bu yıl Bursa Barosu yapıyor. Türkiye Barolar Birliği ile Nilüfer Belediyesi'nin destek verdiği festivalde yer alan oyunlar Nilüfer Nazım Hikmet Kültürevi'nde ücretsiz olarak sahneleniyor.