rotabursaTV
4-asirlik-eser-gun-yuzune-cikiyor acik-hava-festivale-hazirlaniyor civi-cakilmadan-yapilmis ayasofyada-fetih-suresi-okunacak kral-agamemnona-ait-cikti yeniden-ihaleye-cikilacak dijital-kutuphane-okurlarin-hizmetinde aktas-bu-sureci-birlikte-asacagiz

Bursa’nın tarihî ve kültürel mirasını orijinal haliyle geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 400 yıllık Bursa Mevlevihanesi’ni de asıl kimliğine kavuşturuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nu bu yıl yaşanan korona virüs salgını yüzünden yaz sonu yapılması düşünülen 59’uncu Uluslararası Bursa

Bursa’da 136 yıldır ayakta duran çivisiz cami, ihtişamıyla dikkat çekiyor. 1884 yılında Trabzonlu ustalar tarafından çivi çakılmadan yapılan cami, günümüzde de vatandaşlara hizmet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Bursa’da 2015 yılında toprak altından çıkartılan 2. Yüzyıl antik Roma dönemine ait mermer lahitin üzerindeki kabartma heykellerin sırrı çözüldü.

Bursa'da ilk restorasyon çalışması 2018 Ocak ayında başlayan ve yaklaşık 3 yıldır devam eden Emirsultan Camii'nin kubbesindeki ve duvarlarındaki derin çatlaklar sebebiyle çalışmalar

Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri e-kaynak veri tabanını tekrar okurların hizmetine açtı. Nilüfer Kütüphaneleri’ne üye olanlar Türkiye'nin ilk dijital kütüphanesi olan HiperKitap'ın

Korona virüsle mücadele kapsamında 17 Mart'ta kapılarını okurlarına kapatıp, 22 bin kitabı dijital ortamdan okurlarının hizmetine sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube

4-asirlik-eser-gun-yuzune-cikiyor

4 asırlık eser gün yüzüne çıkıyor

Bursa’nın tarihî ve kültürel mirasını orijinal haliyle geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 400 yıllık Bursa Mevlevihanesi’ni de asıl kimliğine kavuşturuyor.

acik-hava-festivale-hazirlaniyor

Açık Hava festivale hazırlanıyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nu bu yıl yaşanan korona virüs salgını yüzünden yaz sonu yapılması düşünülen 59’uncu Uluslararası Bursa Festivali’ne hazırlıyor.

civi-cakilmadan-yapilmis

Çivi çakılmadan yapılmış!

Bursa’da 136 yıldır ayakta duran çivisiz cami, ihtişamıyla dikkat çekiyor. 1884 yılında Trabzonlu ustalar tarafından çivi çakılmadan yapılan cami, günümüzde de vatandaşlara hizmet ediyor.

ayasofyada-fetih-suresi-okunacak

Ayasofya'da Fetih Suresi okunacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

kral-agamemnona-ait-cikti

Kral Agamemnon’a ait çıktı

Bursa’da 2015 yılında toprak altından çıkartılan 2. Yüzyıl antik Roma dönemine ait mermer lahitin üzerindeki kabartma heykellerin sırrı çözüldü.

yeniden-ihaleye-cikilacak

Yeniden ihaleye çıkılacak!

Bursa'da ilk restorasyon çalışması 2018 Ocak ayında başlayan ve yaklaşık 3 yıldır devam eden Emirsultan Camii'nin kubbesindeki ve duvarlarındaki derin çatlaklar sebebiyle çalışmalar durduruldu.

dijital-kutuphane-okurlarin-hizmetinde

Dijital kütüphane okurların hizmetinde!

Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri e-kaynak veri tabanını tekrar okurların hizmetine açtı. Nilüfer Kütüphaneleri’ne üye olanlar Türkiye'nin ilk dijital kütüphanesi olan HiperKitap'ın 22 bin kitaplık kataloğundan ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

aktas-bu-sureci-birlikte-asacagiz

Aktaş: Bu süreci birlikte aşacağız!

Korona virüsle mücadele kapsamında 17 Mart'ta kapılarını okurlarına kapatıp, 22 bin kitabı dijital ortamdan okurlarının hizmetine sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü, aynı zamanda evden çıkmalarına kısıtlama getirilen vatandaşlardan talep edenlere de Türk ve dünya klasiklerinden 3 bin 54 kitabı evlerine kadar götürüp, hediye etti.

ogrencilere-odullu-lgs-deneme-destegi

Öğrencilere ödüllü LGS deneme desteği

BKM KİTAP, PrfParaf yayınları işbirliği ile Türkiye Geneli Online LGS Deneme sınavı düzenliyor.

bursa-kultur-asden-bilgin-bursa

Bursa Kültür AŞ’den Bilgin Bursa!

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Kültür AŞ bir ilke imza attı. Kurum, aileleri ile nitelikli zaman geçirmek isteyen meraklı öğrenciler için kurgusu, içeriği ve tasarımı ile Türkiye’nin ilk yerli şehir oyunu ‘Bilgin Bursa’yı çıkardı.

mustafa-baydan-kizilelma-cikisi

Mustafa Bay'dan Kızılelma çıkışı

Dağ-Der eski Genel Başkanı Mustafa Bay, Yörük, Türkmen, Manav, Muhacirler birliklerinin buluşmasında bir bildiri sundu.

tarih-yolculuguna-korona-engel-degil

Tarih yolculuğuna korona engel değil

Osmangazi Belediyesi’nin koronavirüse karşı aldığı tedbirler kapsamında ziyarete kapatılan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, sosyal medya canlı yayınları ile vatandaşları tarih yolculuğuna çıkarmaya devam ediyor.

tiyatroda-korona-rekoru

Tiyatroda korona rekoru!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, korona virüsü sebebiyle evlerinden çıkamayan çocuklar için ‘Ben Sinbad’ adlı oyunu boş salona oynayıp, online olarak internet üzerinden yayımladı.

evde-kal-tiyatrosuz-kalma

Evde kal tiyatrosuz kalma!

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, oyunlarını dijital ortamda evlere taşıdı.

turkiye-kitap-okuyor

Türkiye kitap okuyor!

Bursa'nın en büyük kitap merkezi 'BKM', herkesin kitap okuması için örnek bir kampanya başlattı.

bkstvde-ozer-matli-donemi

BKSTV'de Özer Matlı dönemi!

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Özer Matlı seçilirken, Fatma Durmaz Yılbirlik ise Onursal Başkanlığa getirildi.

yildirima-millet-kiraathanesi

Yıldırım'a Millet Kıraathanesi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençlerin kitapla buluşup güvenli bir ortamda ders çalışabilecekleri millet kıraathanesini Görükle'nin ardından Yıldırım Erikli Mahallesi'ne de kazandırdı.

baskan-aktasin-bursa-aski

Başkan Aktaş'ın Bursa Aşkı

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ!

yilmaz-ilk-darbeyi-seytan-yapti

Yılmaz: İlk darbeyi Şeytan yaptı!

Genel Merkezi Bursa'da olan Türkiye Düşünce Kulübü düzenli olarak gerçekleştirdiği, "Düşünce İklimi Konferansları" serisinin 11'ncisini 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz'ın sunumuyla Ördekli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

hanlar-bolgesi-masaya-yatirildi

Hanlar Bölgesi masaya yatırıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sadece bu döneme değil, geleceğe de damgasını vuracak projelerinden biri olan Hanlar Bölgesi ve Çarşıbaşı Meydan Projesi çalıştayda masaya yatırıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, âdetâ saklanan çarşının bu proje ile gün yüzüne çıkacağını ve bu bölgenin Bursa turizminin yanında sosyal hayat adına da önemli bir câzibe merkezi olacağını söyledi.