16 Aralık 2019 Pazartesi
Süper Timsah
kitap-fuari-icin-geri-sayim-basladi nezihe-meric-oyku-odulleri-sahiplerini-buldu 7-guzel-adama-vefa-gecesi helenistlik-doneme-ait-tek-eser losevden-farkindalik-konseri haydi-gencler-tiyatroya mengusoglu-ersoyu-anlatti sehir-tiyatrosu-sezonu-acti

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-29 Aralık 2019 tarihleri arasında, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek kitap fuarı, 10 gün boyunca kitapseverlerin cazibe merkezi

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin “Yılın Yazarı Nezihe Meriç” etkinlikleri “Bir Umutlu Yürüyüş Nezihe Meriç Sempozyumu”yla sona erdi.

2015 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Edebiyat Ödülü’nü alan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türk edebiyatının ağabeyi’ olarak andığı

Bursa'nın İznik ilçesinde 2200 yıl öncesine ait kral mezarı mezbeleliğe döndü. Nakil sırasında düşerek kırılan lahdin üzerine sprey boyalarla yazılar yazıldı.

Bursa'da kan kanseri tedavisi görüp iyileşen çocukların oluşturduğu koro konser verdi.

Bursa Devlet Tiyatrosu çatısı altında 1971 yılından bu yana adeta “ Bursa’nın konservatuarı” olarak hizmet veren Feraizcizade Mehmet Şakir Efendi Gençlik Kurslarında ders zili 26

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Yakın Dönem Fikir Adamları’ programı nedeniyle bir araya geldiği gençlere, geleceklerine dair hedef belirlemeleri ve bu hedef

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezon açılışını Mevlana Celaleddin Rumi’nin can yoldaşı Şemsi Tebrizi’yi arayışını anlatan ‘Can Ateşinde Kanatlar (Mevlana)’

kitap-fuari-icin-geri-sayim-basladi

Kitap fuarı için geri sayım başladı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-29 Aralık 2019 tarihleri arasında, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek kitap fuarı, 10 gün boyunca kitapseverlerin cazibe merkezi olacak.

nezihe-meric-oyku-odulleri-sahiplerini-buldu

Nezihe Meriç öykü ödülleri sahiplerini buldu!

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin “Yılın Yazarı Nezihe Meriç” etkinlikleri “Bir Umutlu Yürüyüş Nezihe Meriç Sempozyumu”yla sona erdi.

7-guzel-adama-vefa-gecesi

7 güzel adama vefa gecesi!

2015 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Edebiyat Ödülü’nü alan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türk edebiyatının ağabeyi’ olarak andığı yazar Rasim Özdenören, Merinos AKKM’de düzenlenen programda ‘7 Güzel Adam’ı anlattı. Özdenören, ‘Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katıldığı konferansta’ ağırlıklı olarak Nuri Pakdil ile yaşadıklarını anlattı.

helenistlik-doneme-ait-tek-eser

Helenistlik döneme ait tek eser

Bursa'nın İznik ilçesinde 2200 yıl öncesine ait kral mezarı mezbeleliğe döndü. Nakil sırasında düşerek kırılan lahdin üzerine sprey boyalarla yazılar yazıldı.

losevden-farkindalik-konseri

LÖSEV'den farkındalık konseri

Bursa'da kan kanseri tedavisi görüp iyileşen çocukların oluşturduğu koro konser verdi.

haydi-gencler-tiyatroya

Haydi gençler tiyatroya!

Bursa Devlet Tiyatrosu çatısı altında 1971 yılından bu yana adeta “ Bursa’nın konservatuarı” olarak hizmet veren Feraizcizade Mehmet Şakir Efendi Gençlik Kurslarında ders zili 26 Ekim’de çalacak.

mengusoglu-ersoyu-anlatti

Mengüşoğlu, Ersoy'u anlattı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Yakın Dönem Fikir Adamları’ programı nedeniyle bir araya geldiği gençlere, geleceklerine dair hedef belirlemeleri ve bu hedef doğrultusunda da heyecanla çalışmalarını tavsiye etti. Etkinlikte, “Biz Türkiye’yiz” mesajı verildi.

sehir-tiyatrosu-sezonu-acti

Şehir Tiyatrosu sezonu açtı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezon açılışını Mevlana Celaleddin Rumi’nin can yoldaşı Şemsi Tebrizi’yi arayışını anlatan ‘Can Ateşinde Kanatlar (Mevlana)’ adlı oyunla yaptı.

tarihe-yolculuk

Tarihe yolculuk!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kültür yayını ‘Bursa Günlüğü’, 7’nci sayısı ile okurlarla buluştu.

aktas-sehirler-kultur-ve-sanatla-kalkinacak

Aktaş: Şehirler kültür ve sanatla kalkınacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan 2019-2020 kültür-sanat faaliyetlerini tanıtarak, yeni sezonda Bursa’nın nabzının kültür ve sanatla atacağını söyledi.

foto-fest-heyecani-basladi

Foto Fest heyecanı başladı

Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (Bursa Foto Fest), kapılarını 9. kez ziyaretçilere açtı. Merinos AKKM’de yapılan açılış töreninde, festival kapsamında ‘#Doğayadönüş2019’ etiketi ile düzenlenen Uluslararası Instagram Yarışması’nda dereceye giren eserlerin sahipleri de ödüllerine kavuştu.

tiyatro-yeni-eserler-kazandi

Tiyatro yeni eserler kazandı!

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Sahne Eseri Yazma Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

toplam-dokuz-oyun

Toplam dokuz oyun!

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, 6’ncı sezonuna “Hayalî’nin Hayali” adlı oyunun prömiyeriyle merhaba dedi. Tiyatro tutkunlarının ilgi gösterdiği gecede oyuncular performansıyla ayakta alkışlandı.

devlet-tiyatrosu-perdelerini-acti

Devlet Tiyatrosu perdelerini açtı!

Bursa Devlet Tiyatrosu Türk Tiyatro tarihinin başyapıtlarından Haldun Taner’in yazdığı müziklerini Yalçın Tura’nın bestelediği ”Keşanlı Ali Destanı” ile 2019-2020 tiyatro sezonuna Ahmet Vefik Paşa (AVP) sahnesinde ‘Merhaba’ dedi.

askida-bilet-uygulamasi-da-basliyor

Askıda bilet uygulaması da başlıyor

Kültür-sanatın merkezi Nilüfer’de tiyatro adına umut yeşerten çalışmalar yapan Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, 6. sezonuna zengin bir programla giriyor.

65-yayinevi-65-konusmaci-katildi

65 yayınevi, 65 konuşmacı katıldı

Mudanya Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Fuarı 45 bin kişiyi ağırladı.

yuzlerce-yillik-kocbasi-mezar-tasi

Yüzlerce yıllık koçbaşı mezar taşı

Bursa'da yapılan bir saha araştırmasında kadim Türk tarihine ışık tutan önemli bulgulara ulaşıldı.

dunyada-sadece-4-tane-var

Dünyada sadece 4 tane var!

Dünyanın en eski çarşılı köprüsü olan Irgandı köprüsü, gece ve gündüz eşsiz güzelliğiyle turistlerin ilgisini çekiyor.

mudanyada-kitap-zamani

Mudanya'da kitap zamanı!

Bursa'nın Mudanya ilçesinde 1. Kitap Fuarı; Uluslararası Göç ve Mültecilik: “Gelenler, Gidenler ve Kalanlar” temasıyla 23 Ağustos Cuma günü kapılarını açıyor.

onlar-bu-yaz-kutuphanedeydi

Onlar bu yaz kütüphanedeydi

Nilüfer Belediyesi’nin “Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz” etkinliği şenlikle sona erdi.