Limak Elektrik
20 Haziran 2018 Çarşamba
ÇOCUKLU CAFE
otagda-kudus-konusuldu festivalin-57-yili turkiyede-ilk-kez-fotograflandi 34-gun-suren-tiyatro-soleni limak-enerjiden-muzik-korosu dinmez-tarla-kusunun-sarkisi niluferde-tiyatro-zamani bir-kez-daha-kitap-zamani

Yıldırım Belediyesi’nin Otağ sohbetlerine konuk olan tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu, Türkiye’nin Kudüs’te yaşanan zulme sessiz kalmayacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu yıl 57.’si organize edilen ‘Uluslararası Bursa Festivali’nin programını açıkladı.

Doğa Fotoğrafçısı Ahmet Zafer Tunç tarafından Türkiye’de ilk kez kaydedilen Doğu Azameti kelebeği doğa severleri ve fotoğrafçılarını heyecanlandırdı. Türkiye'de yaşadığı

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği Nilüfer Tiyatro Festivali sona erdi. 34 gün süren festival, 15 bin kişiyi 82 temsil ile buluşturdu.

Limak Enerji Halk Müziği Korosu, engelli vatandaşlara destek olmak maksadıyla “Notalar Engel Tanımaz” konseri düzenledi. Konserin gelirinin Engelliler Federasyonu'na bağışlanacağı

Nilüfer Belediyesi’nin Türkiye Yazarlar Sendikası iş birliğiyle yayımladığı, genç yaşta ölen şairleri anlatan "Dinmez Tarla Kuşunun Şarkısı" adlı kitap, TÜYAP Bursa 16. Kitap

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenleyeceği Nilüfer Tiyatro Festivali, sanatseverlerden büyük ilgi görüyor. 58 tiyatro topluluğunun 82 temsille yer alacağı festivalde

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan 16. Kitap Fuarı büyük ilgi gördü. Açılışa Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve

mujdat-gezenden-kelepire-kultur-merkezi

Müjdat Gezen'den kelepire kültür merkezi

Müjdat Gezen, birkaç ay önce Nilüfer’de açtığı ancak hizmete girdiği günden itibaren sorunları bitmek bilmeyen kültür ve sanat merkezini satıyor.

elif-safak-aski-kredi-kartinda-mi-buldu

Elif Şafak 'Aşk'ı kredi kartında mı buldu?

Elif Şafak'ın Miles&Smile kredi kartı reklamında oynaması, Şafak'ın yazar kimliği nedeniyle eleştiriliyor.Taraf'ın Telesiyej köşesinde Şafak için "Hiçbir gerçek yazar tüketimin sözcüsü olamaz, olmamalıdır" ifadesi kullanıldı. Başka bir Taraf yazarı Barbaros Altuğ da Şafak'ın daha önce "Kredi kartı kullanmam" dediğini hatırlattı.

dadaslar-karakucak-guresecek

Dadaşlar “Karakucak” güreşecek!

Bursa Dadaşlar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geleneksel hale getirdiği “Karakucak Güreş Şenlikleri”nin 10’uncusunu yapmaya hazırlanıyor.

ve-perde-kapaniyor

Ve perde kapanıyor...

Tiyatroların özelleştirilmesi ile ilgili hem Başbakanlık hem de Kültür ve Turizm Bakanlığı ayrı ayrı çalışma yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül’ün koordinasyonunda Devlet Tiyatroları Genel Müdürü, Opera ve Bale Genel Müdürü ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ortak bir yasa tasarısı hazırladı

sehrengiz-3-yasina-basti

Şehrengiz 3 yaşına bastı!

Pardus Yayıncılık bünyesindeki, ‘Türkiye’nin En İyi Yerel Tarih ve Kültür Dergisi Şehrengiz, 3’üncü yaşını Bursa Valisi Şahabettin Harput ve dergiye araştırmaları ve yazılarıyla katkı sağlayan akademisyen ve yazarların da katıldığı bir kutlama yemeğiyle karşıladı.

ev-hanimligindan-fotograf-sanatciligina

Ev hanımlığından fotoğraf sanatçılığına

Ev hanımlığından fotoğraf sanatçılığına uzanan yolda Rabia Özışık’ın “Yansımalar” temalı fotoğraf sergisi Irgandı Sanat Galerisinde Bursalı sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

fetih-1453un-dizisi-geliyor

Fetih 1453'ün dizisi geliyor!

6,5 milyon gişe ile Türk sinema tarihinin en çok izlenen filmi olan ‘Fetih 1453’ün yeni yayın döneminde ‘Fetihten Sonra’ isimli dizisi geliyor

sehrengiz-3-yasinda

Şehrengiz 3 yaşında

Bursa kent tarihi ve kültürünün kayıt defteri kimliği kazana Şehrengiz Dergisi 3 yaşına bastı. 25. Sayısı çıkan Şehrengiz’in bu sayısında da kentin köklü geçmişinden gelen yansımaların birbirinden ilginç değerlendirmeleri var.

turkiyenin-ilk-siir-kutuphanesi-niluferde-acildi

Türkiye'nin ilk şiir kütüphanesi Nilüfer'de açıldı

Nilüfer Belediyesi'nin 48. Kütüphaneler Haftası'nda Üçevler Kütüphanesi'nin ardından Nazım Hikmet Kültürevi bünyesindeki Şiir Kütüphanesi'ni de hizmete açtı. Bu kütüphane Türkiye'nin ilk şiir kütüphanesi özelliğini taşıyor.

japon-yilda-25-turk-10-yilda-1-kitap-okuyor

Japon yılda 25, Türk 10 yılda 1 kitap okuyor

DES'in raporuna göre bir Japon yılda ortalama 25, bir İsviçreli yılda ortalama 10, bir Fransız yılda ortalama 7, bir Türk ise 10 yılda ancak 1 kitap okuyor.

kitaplarin-gomulmedigi-gunler-olsun

Kitapların gömülmediği günler olsun

Nilüfer Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı 3. kütüphane, Gazeteci Yüksel Baysal’ın bağışladığı eserlerden oluşan bilgi yuvası törenle hizmete girdi… Böylece mini bir örgüt(!) de amacına ulaşmış, görevini tamamlamış oldu. Nasıl mı? Okuyacaksınız artık!

nazimin-adina-cok-yakisti

Nazım’ın adına çok yakıştı…

Kültür-sanat kenti Nilüfer’e 2 yılda bir tiyatro şöleni yaşatan Nilüfer Belediyesi, 3. Tiyatro Festivali’ni 27 Mart-1 Mayıs tarihleri arasında düzenliyor. Kuzgun Acar Heykel Sempozyumuyla dönüşümlü olarak düzenlenen Tiyatro Festivali sanatseverlere dopdolu bir program sunuyor. İlki 2008, ikincisi 2010 yılında gerçekleştirilen festival, bu yıl ilk kez uluslararası bir yapı sergiliyor. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde başlayıp 1 Mayıs’ta sona erecek olan Nilüfer Tiyatro Festivali’ne, Makedonya, Romanya, Azerbaycan ve Irak’tan da sanatçılar katılıyor. Festivalin merkezi ise hizmete yeni giren ve Nazım'ın adını taşıyan Kültürevi...

said-nursi--bursada-anildi

Said Nursi Bursa'da anıldı!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bediüzzaman Said Nursi ile ilgili olarak, "Geçmişte suç sayılan ve suçlu gibi görülen, tespihiyle, takkesiyle, kitabıyla, rahlesiyle, namaz kılarken aldığı abdestiyle, okuduğu kitapları ve bulundurduğu risaleleriyle, ağır cezalık suç tehdidiyle karşı karşıya kalanlar... Bugün görülüyor ki bu zulümler baskılar yok olmuş, hiç olmuş, ama dava bir güneş gibi parlamıştır" dedi.

recai-albay-kitaplarini-imzaladi

Recai Albay kitaplarını imzaladı

Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve www.rotabursa.com yazarı Recai Albay, Bursa Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşup kitaplarını imzaladı.

bursa-10-kitap-fuari-acildi

Bursa 10. Kitap Fuarı açıldı

Bursa'da, 265 yayın evi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen, 76 kültür etkinliği ve imza gününde 600 yazarın okurlarıyla bir araya geleceği ''10. Bursa Kitap Fuarı'' törenle açıldı.

golyazinin-muhtesem-goruntuleri

Gölyazı'nın muhteşem görüntüleri!

Fotoğraf sanatçısı Hayati Kutlu’nun Gölyazı fotoğrafları gerçekten de görülmeye değer.

sarkozy-buna-ne-diyecek

"Sarkozy buna ne diyecek?"

'Bakalım Sarkozy buna ne diyecek?'Bursa'nın binlerce yıllık geçmişine ilişkin araştırma haberleriyle kentin tarihsel nabzını tutan Şehrengiz Dergisi'nin yarın çıkacak olan 23'üncü sayısında birbirinden ilginç konular var.

recai-albayin-yeni-kitabi-cikti

Recai Albay’ın yeni kitabı çıktı!

Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Albay’ın, “Ufuktaki Müjde” adını verdiği yeni kitabı Nesil Yayınları’ndan çıktı…

levent-demirci-hayat-dedi

Levent Demirci, "Hayat" dedi

Levent Demirci, son kısa filmi 'Hayat'ı Ördekli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Gala Gecesi'nde sinema severlerle buluşturdu.

bursada-yetenek-sizsiniz-izdihami

Bursa'da "Yetenek Sizsiniz" izdihamı

Acun Ilıcalı'nın hazırladığı "Yetenek Sizsiniz Türkiye" yarışmasının Bursa'daki program çekimi öncesi, davetiye dağıtımına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 3 bin kişinin sırada beklediği dağıtımda izdiham yaşandı.