bursada-bati-dusuncesi-sohbetleri-basladi hisar-arkeopark-ile-devam-ediyor altay-topluluklari-sempozyumu-yapildi hanlar-bolgesinde-dort-bina-daha-yikildi tiyatrolar-perdelerini-aciyor niluferde-ekmegin-oykusu-anlatildi yildirimda-kultur-sanata-yol-haritasi mudanya-3-kitap-fuari-kapilarini-acti

Şadırvanlı Han Eğitim Akademisi’nde ‘Batı Düşüncesinin Dünü Bugünü’ sohbetlerinin ilki Prof. Dr. Kasım Küçükalp’in katılımıyla gerçekleşti. Aynı zamanda bu sohbetler

Bursa ve Türkiye'nin yeni turizm markası ‘Panorama 1326 Bursa’ Fetih Müzesi ile başlayan sanal tur, şehrin kalbinde 2 bin 400 yıl öncesine uzanan Hisar Arkeopark Müzesi’ndeki

Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen ‘Altay Toplulukları Sempozyumu’ sona erdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin geleceğine damga vuracak Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım projesi kapsamında Kızılay, Merkez Bankası, İşkur

Yeni tiyatro sezonuna 17 prömiyerle başlayacak olan Devlet Tiyatroları, 21 Eylül'den itibaren sanatseverlere perdelerini açacak. Biletler ise 18 Eylül'de satışa sunulacak.

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde gerçekleşen Misi Akademi’de “Ekmeğin Öyküsü: Başlangıcından Günümüze Ekmeğin Mitoloji ve Arkeoloji Dünyasındaki İzleri” konulu atölye düzenlendi.

Yapmış olduğu etkinliklerle ilçenin kültür hayatına yeni bir soluk kazandıran Yıldırım Belediyesi, 3 yıl içinde yapılacak kültür-sanat faaliyetlerini tüm paydaşlarla birlikte

Mudanya Belediyesi’nin Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) işbirliğiyle düzenlediği Mudanya Kitap Fuarı’nın üçüncüsü “Gençlik ve Gelecek” temasıyla kapılarını açtı.

bursada-bir-cin-masali

Bursa'da bir Çin masalı

Efsanevi akrobasi gösterisi ‘Çin Masalı’, dünya turnesi kapsamında geldiği Bursa’da sanatseverlere heyecanlı anlar yaşattı.

mevlana-bursada-anildi

Mevlana Bursa'da anıldı

Mevlana Celâleddin-i Rûmî, Uludağ Üniversitesi, Bursa Mevlâna Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği ve Osmangazi Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen törenle anıldı.

turkiyede-ilk-ve-tek-bulusma

Türkiye'de ilk ve tek buluşma!

Türkiye’de ilk ve tek olarak Bursa Kent Konseyi bünyesinde kurulan Yabancılar Çalışma Gurubu, kentte yaşayan yabancıları bir araya getirerek Bursa’ya ve Türk kültürüne adapte olmalarını sağlıyor.

seb-i-arus-torenleri-basladi

Şeb-i Arus törenleri başladı

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, 7-17 Aralık tarihleri arasında yapılacak Mevlana'nın 738. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri'nde 50 binden fazla ziyaretçinin Konya'da huzur arayacağını söyledi.

bizim-ev-ilk-sergisini-acti

'Bizim Ev' ilk sergisini açtı

Bursa’da engellilere yönelik pek çok ilki hayata geçiren Nilüfer Belediyesi’nin, Nisan ayında hizmete soktuğu “Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi” 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde ilk sergisini düzenledi.

kent-meydaninda-3-kitap-gunleri

Kent Meydanı'nda 3. kitap günleri

Kent Meydanı AVM geçtiğimiz iki yılda olduğu gibi bu yıl da Kitap Günleri'ne ev sahipliği yapıyor. 2 Aralık'ta saat 11.00'de açık alandaki özel çadırda başlayan Kitap Günleri'nde yayınevleri kitaplarını okuyucularla buluşturuyor.

gesiaddan-20-yila-ozel-balo

GESİAD'dan 20. yıla özel balo...

Bursa Genç Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği GESİAD, 20. kuruluş yıldönümünü ve Cumhuriyetin 88. Kuruluş yıldönümünü Almira Otel’de düzenleyeceği görkemli bir balo ile kutlayacak.

dunya-felsefe-gunu-bursada-kutlaniyor

Dünya felsefe günü Bursa'da kutlanıyor!

Türkiye Felsefe Kurumu’nun önerisi ve UNESCO tarafından kabul görmesiyle her yıl Kasım Ayının üçüncü haftası tüm dünyada kutlanan Dünya Felsefe Günü ile ilgili açıklama yapan Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı ve aynı zamanda Uludağ Felsefe Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdülkadir Çücen, “2002 yılından itibaren kutlanmaya başlanan Dünya Felsefe Günü dünya problemlerine felsefe ile de bakabilme bilincinin yaygınlaştırılmasında önemli bir işlev oluşturacaktır” dedi.