el-rayyan-vakfi-20-ekimde-aciliyor baskan-aktas-sahneye-cikti kalin-inalcikin-100-yas-gununde-konustu yildirima-deger-katacak-proje cumalikizik-gelecege-tasiniyor- 2000-yillik-tarih-gun-yuzune-cikiyor nilufer-muzik-festivali-basliyor fetonun-binasi-hizmet-merkezi-oldu

Bursa merkezli El Rayyan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, önemli projeleri hayata geçirmek için 20 Ekim’de açılıyor.

İnegöl’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yılı kutlamaları kapsamında Irmak Akçay’ın sunumu ve Belediye Tiyatro Topluluğunun gösterimi ile gerçekleştirilen

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, “Hala Avrupa merkezci tarih tasavvurunu kamil manada aşabildiğimizi söyleyemeyiz” dedi.

Yeni Dönem Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin, Yıldırım'a önemli bir eser kazandırdığını ve büyük bir açığı kapatacağını

Dünya miras listesinde yer alan Cumalıkızık’ta yapılan restorasyon çalışmalarında sona yaklaşıldı

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, ilçenin 2000 yıllık tarihî surlarında devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi.

Nilüfer Belediyesi’nin Bursa’da ilkini 2015 yılında “Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel” sloganıyla gerçekleştirdiği Nilüfer Müzik Festivali, bu yıl üçüncü kez

Bursa’nın İnegöl ilçesine gelen Bakan Mehmet Müezzinoğlu, FETÖ'den alınarak restore edilen Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi'ni hizmete açtı

simsirgil-gucun-varsa-lozani-delersin

Şimşirgil: Gücün varsa Lozan'ı delersin

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, "Vahdeddin vatanı sattı" diyenlerin Musul'u petrol parasına sattığını söyleyerek, "Gücün varsa Lozan'ı delersin. Gücün yoksa delik deşik ederler" dedi.

olu-ozanlar-dernegi-kapali-gise

Ölü Ozanlar Derneği kapalı gişe!

Ünlü tiyatrocu Can Gürzap’ın başrolünü oynadığı ve biletlerinin kitap karşılığı dağıtıldığı Ölü Ozanlar Derneği oyunu Yıldırımlılardan yoğun ilgi gördü. Gecede toplanan kitaplar Mardin Subaşı Köyü İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine gönderilecek.

islamda-gayb-ve-ruya

İslam'da gayb ve rüya

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İbrahim Paşa Kültür Merkezi’ndeki “Her Düşünce” adlı programa konuk olan Prof.Dr. İsrafil Balcı, tartışılacak açıklamalara imza attı.

yildirimda-tarih-yeniden-yazilacak

Yıldırım'da tarih yeniden yazılacak!

Cumhuriyet ruhunun 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin ardından ayrı bir anlam kazandığına dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kortej yürüyüşü, rekor denemesi, şiir dinletileri ve konserlerle tarihi bir gün yaşayacağımız Yıldırım’a tüm Bursalıları bekliyoruz” dedi.

bingol-feto-yeryuzu-hainidir

Bingöl: FETÖ yeryüzü hainidir!

Eğitimci Gıyasettin Bingöl, Bursa Düşünce Kulübü’nün konuğu oldu. Bingöl, 15 Temmuz darbe girişiminin İslam tarihinde küçümsenemeyecek bir yeri olduğunu belirterek, “Nasıl Bedir ve Uhud savaşları Mekkeli müşriklerin bir kalkışmasıysa, bu Fetöcü darbe girişimi de hafife alınacak, küçümsenmeyecek vahim bir olaydır” dedi.

inegolde-tarihi-sempozyum

İnegöl'de tarihi sempozyum!

İnegöl’ün tarihinde ve kültüründeki değerleri tozlu raflardan indiren “Uluslararası İnegöl Tarihi ve Kültürü Sempozyumu” Cumartesi günü yapılan değerlendirme oturumu ile sona erdi.

seyirci-var-salon-yok

Seyirci var salon yok!

Bursa Devlet Tiyatrosu Müdürü Ömer Naci Topçu, kapalı gişe oynadıklarını ancak salın yetersizliği dile getirdi. Olay'dan Mustafa Özdal'a konuşan Topçu, yerel yönetimlere bir çağrıda bulundu.

bursada-cocuklar-icin-calisan-baskan

Bursa'da çocuklar için çalışan başkan!

Hayata geçirdiği kültür sanat faaliyetleri ile ilklere imza atan Yıldırım Belediyesi, ‘Alo Tiyatro’ projesi ile okullarda çocuklara ücretsiz tiyatro izletiyor.

oyun-engel-tanimaz

Oyun engel tanımaz!

Türkiye’de ilk kez çocukların hayalini kurup tasarladığı “Oyun Engel Tanımaz Parkı” Nilüfer’de gerçeğe dönüştü. Bütün çocukların ortak oyun alanı olan “Oyun Engel Tanımaz Parkı”nda artık çocuk sesleri yankılanıyor.

karadag-kirletiyorlar-vergi-odemiyorlar

Karadağ: Kirletiyorlar vergi ödemiyorlar!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Bursa Düşünce Kulübü’nün (BDK) konuğu oldu. Karadağ, Bursa’nın tarih, kültür, sanayi ve tekstil kenti olduğunu belirterek, şehrimizi kirletenler, Bursa’da vergi ödemiyorlar. Bu kentte katkı koymuyorlar diyerek eleştirdi.

yildirima-dev-kultur-merkezi

Yıldırım'a dev kültür merkezi!

Kültürel ve sanatsal aktivitelerle ilçenin yaşam standartlarını yükselttiklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ın mevcut kültür merkezleri artık bize dar geliyor. Molla Yegan Kültür Merkezi ‘Sanat Şehri Yıldırım’a yakışır bir merkez olacak” dedi.

fatih-erbakan-bursada-konustu

Fatih Erbakan Bursa'da konuştu!

Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin babasının sözlerini hatırlattı.

inegolde-bedirhan-gokce-coskusu

İnegöl'de Bedirhan Gökçe coşkusu!

İnegöl Belediyesi, Ramazan ayının manevi iklimine uygun programlar düzenlemeye devam ediyor. Gerçekleştirilen birbirinden güzel ve renkli etkinlikler ilçe halkının beğenisini kazanıyor.

davutoglu-ilk-roportajini-verdi

Davutoğlu ilk röportajını verdi!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, görevini bırakmasının ardından ilk röportajını verdi. Şehirler ve medeniyetler konusuna değindi..

bir-fikir-iscisi-cemil-meric

Bir fikir işçisi: Cemil Meriç

Kendisini; “hayatını, Türk irfanına adayan, münzevi ve mütecessis bir fikir işçisiyim; başlıca işim düşünmek ve düşündüklerimi cemiyete sunmaktır” şeklinde tanıtan Cemil Meriç 29 yıl önce bugün vefat etti.

amac-kamunun-seffaflasmasi

Amaç kamunun şeffaflaşması!

Kamu Politikaları Enstitüsü tarafından düzenlenen 'Açık Veri-Açık Devlet' panelinde; bireysel ve kurumsal düzeyde veriye erişimin kolaylaşması, devletin şeffaflaşması, kurumlar arası bilgi paylaşımı ve işbirliğinin geliştirilmesi konusu masaya yatırıldı.

turkiyede-ilk-bursada-olacak

Türkiye'de ilk! Bursa'da olacak!

Kamu Politikaları Enstitüsü, (KPE) 04 Haziran Cumartesi Ördekli Kültür Merkezi Saat 14.00’te ‘Açık Veri-Açık Devlet’ konulu bir Panel organize ediyor.

bdkdan-yenisehire-cikarma

BDK'dan Yenişehir'e çıkarma!

BDK Genel Başkanı Ercan Yakut, "Bursa'ya değer katacak her türlü düşüncenin yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.

yildirim-yaz-turizmine-hazir

Yıldırım yaz turizmine hazır!

Tarihi mirası ve eşsiz doğal güzellikleri ile turizmin en önemli çekim noktaları arasında bulunan Yıldırım’ın turizm pastasındaki payını arttırmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Tarihsel ve kültürel zenginlikleri ile turizmin parlayan yeni yıldızı Yıldırım’ı tüm dünyaya tanıtmaya devam ediyoruz” dedi.

omerogullari-hic-olmazsa-olmaz

Ömeroğulları: HİÇ, olmazsa olmaz

Halkla İlişkiler Çalışmaları (HİÇ) Ödülleri, dördüncü kez sahiplerini buldu. Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin (BHİD), Halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim çalışmalarını teşvik amacıyla düzenlediği ve etkisi her yıl büyüyen HİÇ Ödülleri, geçtiğimiz yıl yerelden ulusala açılmıştı. Bu yıl da yine ulusaldan da başvuran projelerle ödül sürecinin 4’üncüsü gerçekleştirildi. Podyum Davet’te gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Toprak Sergen’in yaptığı gecede Kurumsal İletişim, Kurum İçi İletişim, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Sponsorluk İletişimi, Sivil Toplum ve Kamu Kuruluşları başlıkları altında, 6 kategoride en iyiler seçildi.