hanlar-bolgesinde-dort-bina-daha-yikildi tiyatrolar-perdelerini-aciyor niluferde-ekmegin-oykusu-anlatildi yildirimda-kultur-sanata-yol-haritasi mudanya-3-kitap-fuari-kapilarini-acti ogrenciler-sahne-tozu-yutacak hos-geldin-en-dergi fetih-muzesi-sanal-kahramanina-isim-ariyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin geleceğine damga vuracak Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım projesi kapsamında Kızılay, Merkez Bankası, İşkur

Yeni tiyatro sezonuna 17 prömiyerle başlayacak olan Devlet Tiyatroları, 21 Eylül'den itibaren sanatseverlere perdelerini açacak. Biletler ise 18 Eylül'de satışa sunulacak.

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde gerçekleşen Misi Akademi’de “Ekmeğin Öyküsü: Başlangıcından Günümüze Ekmeğin Mitoloji ve Arkeoloji Dünyasındaki İzleri” konulu atölye düzenlendi.

Yapmış olduğu etkinliklerle ilçenin kültür hayatına yeni bir soluk kazandıran Yıldırım Belediyesi, 3 yıl içinde yapılacak kültür-sanat faaliyetlerini tüm paydaşlarla birlikte

Mudanya Belediyesi’nin Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) işbirliğiyle düzenlediği Mudanya Kitap Fuarı’nın üçüncüsü “Gençlik ve Gelecek” temasıyla kapılarını açtı.

Tiyatronun geniş kitlelere yayılması için harekete geçen Osmangazi Belediyesi, bünyesinde açtığı Tiyatro Okulu ile yeni döneme merhaba diyor.

EA Medya bünyesinde Bursa ve Türkiye'nin kültür sanat hayatına yeni bir soluk getirecek EN Dergi, yayın hayatına başladı.

Osmangazi Belediyesi tarafından şehre kazandırılmasının ardından tüm dünyada büyük bir yankı uyandıran Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nin sanal kahramanına isim aranıyor.

mustafa-baydan-kizilelma-cikisi

Mustafa Bay'dan Kızılelma çıkışı

Dağ-Der eski Genel Başkanı Mustafa Bay, Yörük, Türkmen, Manav, Muhacirler birliklerinin buluşmasında bir bildiri sundu.

tarih-yolculuguna-korona-engel-degil

Tarih yolculuğuna korona engel değil

Osmangazi Belediyesi’nin koronavirüse karşı aldığı tedbirler kapsamında ziyarete kapatılan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, sosyal medya canlı yayınları ile vatandaşları tarih yolculuğuna çıkarmaya devam ediyor.

tiyatroda-korona-rekoru

Tiyatroda korona rekoru!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, korona virüsü sebebiyle evlerinden çıkamayan çocuklar için ‘Ben Sinbad’ adlı oyunu boş salona oynayıp, online olarak internet üzerinden yayımladı.

evde-kal-tiyatrosuz-kalma

Evde kal tiyatrosuz kalma!

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, oyunlarını dijital ortamda evlere taşıdı.

turkiye-kitap-okuyor

Türkiye kitap okuyor!

Bursa'nın en büyük kitap merkezi 'BKM', herkesin kitap okuması için örnek bir kampanya başlattı.

bkstvde-ozer-matli-donemi

BKSTV'de Özer Matlı dönemi!

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Özer Matlı seçilirken, Fatma Durmaz Yılbirlik ise Onursal Başkanlığa getirildi.

yildirima-millet-kiraathanesi

Yıldırım'a Millet Kıraathanesi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençlerin kitapla buluşup güvenli bir ortamda ders çalışabilecekleri millet kıraathanesini Görükle'nin ardından Yıldırım Erikli Mahallesi'ne de kazandırdı.

baskan-aktasin-bursa-aski

Başkan Aktaş'ın Bursa Aşkı

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ!

yilmaz-ilk-darbeyi-seytan-yapti

Yılmaz: İlk darbeyi Şeytan yaptı!

Genel Merkezi Bursa'da olan Türkiye Düşünce Kulübü düzenli olarak gerçekleştirdiği, "Düşünce İklimi Konferansları" serisinin 11'ncisini 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz'ın sunumuyla Ördekli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

hanlar-bolgesi-masaya-yatirildi

Hanlar Bölgesi masaya yatırıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sadece bu döneme değil, geleceğe de damgasını vuracak projelerinden biri olan Hanlar Bölgesi ve Çarşıbaşı Meydan Projesi çalıştayda masaya yatırıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, âdetâ saklanan çarşının bu proje ile gün yüzüne çıkacağını ve bu bölgenin Bursa turizminin yanında sosyal hayat adına da önemli bir câzibe merkezi olacağını söyledi.

bursa-standina-yogun-ilgi

Bursa standına yoğun ilgi!

Dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri olan 24’üncü Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi ile Bursa Hamamları temalı stantla yer alan Bursa’ya yerli ve yabancı turizmciler büyük ilgi gösterdi.

fetih-muzesine-mogol-akini

Fetih Müzesi'ne Moğol akını!

Moğolistan’ın Arkhangai Belediyesi heyeti Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni gezdi.

444-16-03u-arayip-talep-edebilirsiniz

444 16 03'ü arayıp talep edebilirsiniz!

Nilüfer Belediyesi, Akkılıç Kütüphanesi'nde bulunan kitapları ücretsiz olarak engellerinin evlerine kadar götürüyor.

tdkdan-onemli-etkinlik

TDK'dan önemli etkinlik!

Kurulduğu günden bu yana Bursa ve Türkiye'nin düşünce iklimine önemli katkılar sunan Türkiye Düşünce Kulübü'nün (TDK) her ay gerçekleştirdiği "Düşünce İklimi Konferansları"nın onuncusu, Emekli İstihbarat Albayı ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ’un sunumuyla gerçekleştirildi.

kitap-kurtlari-bu-fuarda-bulustu

Kitap kurtları bu fuarda buluştu!

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen ve 125 yayınevi, 200 yazar ve 50 söyleşiye ev sahipliği yapacak olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurul Üyesi Bülent Arınç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın katıldığı törenle ziyaretlere açıldı.

bursada-kitap-soleni

Bursa’da kitap şöleni

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez planlanan ve Türkiye’nin önde gelen yayınevleri, sahafları ve isimlerinin katılacağı Bursa Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı, 20 Aralık Cuma günü kapılarını ziyaretçilere açıyor.

kitap-fuari-icin-geri-sayim-basladi

Kitap fuarı için geri sayım başladı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-29 Aralık 2019 tarihleri arasında, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek kitap fuarı, 10 gün boyunca kitapseverlerin cazibe merkezi olacak.

nezihe-meric-oyku-odulleri-sahiplerini-buldu

Nezihe Meriç öykü ödülleri sahiplerini buldu!

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin “Yılın Yazarı Nezihe Meriç” etkinlikleri “Bir Umutlu Yürüyüş Nezihe Meriç Sempozyumu”yla sona erdi.

7-guzel-adama-vefa-gecesi

7 güzel adama vefa gecesi!

2015 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Edebiyat Ödülü’nü alan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türk edebiyatının ağabeyi’ olarak andığı yazar Rasim Özdenören, Merinos AKKM’de düzenlenen programda ‘7 Güzel Adam’ı anlattı. Özdenören, ‘Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katıldığı konferansta’ ağırlıklı olarak Nuri Pakdil ile yaşadıklarını anlattı.

helenistlik-doneme-ait-tek-eser

Helenistlik döneme ait tek eser

Bursa'nın İznik ilçesinde 2200 yıl öncesine ait kral mezarı mezbeleliğe döndü. Nakil sırasında düşerek kırılan lahdin üzerine sprey boyalarla yazılar yazıldı.