Limak Elektrik
11 Aralık 2017 Pazartesi
2700-yil-oncesine-isik-tutacak- bursada-kudus-paneli doganbeyi-torenle-yikin limaktan-harika-bir-etkinlik 30-bin-ogrenci-sinemayla-bulusuyor- memleket-meselesi-masaya-yatirildi ilber-ortayliya-ogrencilerden-yogun-ilgi- eyvah-kaynanam-geliyor

Bursa'da Uluabat Gölü kenarındaki tarihi Gölyazı Köyü'nde Nilüfer Belediyesi tarafından Kültür Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen kazılarda yeni bulgular elde edildi

Uludağ Üniversitesi tarafından düzenlenen panelde Kudüs'ün durumu konuşuldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Türkiye Gençlik Vakfının düzenlendiği söyleşiye katılan ünlü tarihçi Prof. Dr. İlbey Ortaylı, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur

Limak Filarmoni Orkestrası Türkiye Turnesi kapsamında, Bursa’da 'Sanat Güneşi' Zeki Müren’in şarkıları seslendirildi.

Yıldırım Belediyesi, ilk ve ortaokul öğrencilerini beyaz perdeyle buluşturuyor.

Moderatörlüğü ekranların sevilen ismi Erkan Tan tarafından yapılan, Cumhurbaşkanı Danışmanı İlnur Çevik ve gazeteci Ersoy Dede’nin konuk olduğu ‘Memleket Meselesi’ programında,

Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Uludağ Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Binlerce öğrencinin ilgi gösterdiği etkinlikte metrelerce kuyruk oluştu. Öğrenci ile

Yıldırım Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından gelin-kaynana ilişkilerini saygı, sevgi ve hoşgörüye dayalı biçimde şekillendirmek için “Eyvah kaynanam

urfa-ocakbasinda-sira-gecesi-ruzgari

Urfa Ocakbaşı'nda sıra gecesi rüzgarı!

Birbirinden özel tatlarıyla Şanlıurfa'yı Bursa'ya taşıyan Urfa Ocakbaşı'nda muhteşem Sıra Gecesi rüzgarı esiyor.

bursada-sira-gecesi-ruzgari

Bursa'da Sıra Gecesi rüzgarı!

Tavacı Recep Usta Tuana Balo Salonu’nda düzenlenen Sıra Gecesi’nde Urfa rüzgarı esti.

niluferde-caz-tatili-sona-erdi

Nilüfer'de caz tatili sona erdi!

Nilüfer Belediyesi'nin “Caz hâlâ ve her şeye rağmen iyi bir şey” sloganıyla düzenlediği Uluslararası Nilüfer Caz Tatili Electro Deluxe konseriyle sona erdi.

niluferde-caz-heyecani-basliyor

Nilüfer’de caz heyecanı başlıyor

Nilüfer Belediyesi, 28 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Bursalıları caza doyuracak.

ogrencilere-karne-hediyesi-edebaliden

Öğrencilere karne hediyesi Edebali'den!

Yıldırım Belediyesi, karne sevinci yaşayan öğrencilerine unutamayacakları bir yarı yıl tatili yaşatacak.

darbeler-yildirimda-masaya-yatirildi

Darbeler Yıldırım'da masaya yatırıldı

Yıldırım Belediyesi, ünlü televizyoncu Bekir Develi'nin moderatörlüğünü yaptığı 'Osmanlı'dan Günümüze Darbeler' programında Türk Tarih Profesörü ve İslam Bilgini Prof. Dr. Mehmet Çelik’i konuk etti.

kar-siirleri

Kar şiirleri!

Şairlerin kaleminden kar şiirleri

15-temmuz-yildirimda-konusuldu

15 Temmuz Yıldırım'da konuşuldu

Yıldırım Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen panelde önemli isimleri vatandaşlar ile bir araya getirmeye devam ediyor.

mengusoglu-islamda-bilinci-anlatti

Mengüşoğlu 'İslam'da bilinci' anlattı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İbrahim Paşa Kültür Merkezi’ndeki “Hikmet Evi” programıyla okurları ile buluşan Şair-Yazar Metin Önal Mengüşoğlu, İslam’da benlik bilincini anlattı.

erem-senturk-tumsiad-konferansinda

Erem Şentürk TÜMSİAD konferansında!

Gazeteci Yazar Erem Şentürk, “Ay dediğin dünyanın etrafında dönen bir taş. O ay değil, hilaldir. O hilal çok büyük bir medeniyeti, tarihi seyri anlatıyor. Bu hikâyeden habersiz bir nesil yetiştirdiğinde hiçbir anlamı kalmıyor” dedi.

yildirimda-izgoren-izdihami

Yıldırım'da İzgören izdihamı!

Yıldırım Belediyesi, verdiği konferanslarla ünü tüm dünyada yayılan liderlik ve iletişim uzmanı Ahmet Şerif İzgören’i Yıldırımlılarla bir araya getirdi. Vatandaşlardan tarafından yoğun ilgi gören programda, salonda boş yer kalmayınca büyük bir çoğunluk İzgören’i ayakta dinledi.

zeynilerin-kaderi-degisti

Zeyniler'in kaderi değişti!

Doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle Bursa’nın gizli hazinesi konumunda bulunan Zeyniler’i dünyaya tanıtmak için çalışmalarını yoğunlaştıran Yıldırım Belediyesi, Zeyniler’i Bursa eko turizminin merkezi haline getirecek.

simsirgil-gucun-varsa-lozani-delersin

Şimşirgil: Gücün varsa Lozan'ı delersin

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, "Vahdeddin vatanı sattı" diyenlerin Musul'u petrol parasına sattığını söyleyerek, "Gücün varsa Lozan'ı delersin. Gücün yoksa delik deşik ederler" dedi.

olu-ozanlar-dernegi-kapali-gise

Ölü Ozanlar Derneği kapalı gişe!

Ünlü tiyatrocu Can Gürzap’ın başrolünü oynadığı ve biletlerinin kitap karşılığı dağıtıldığı Ölü Ozanlar Derneği oyunu Yıldırımlılardan yoğun ilgi gördü. Gecede toplanan kitaplar Mardin Subaşı Köyü İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine gönderilecek.

islamda-gayb-ve-ruya

İslam'da gayb ve rüya

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İbrahim Paşa Kültür Merkezi’ndeki “Her Düşünce” adlı programa konuk olan Prof.Dr. İsrafil Balcı, tartışılacak açıklamalara imza attı.

yildirimda-tarih-yeniden-yazilacak

Yıldırım'da tarih yeniden yazılacak!

Cumhuriyet ruhunun 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin ardından ayrı bir anlam kazandığına dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kortej yürüyüşü, rekor denemesi, şiir dinletileri ve konserlerle tarihi bir gün yaşayacağımız Yıldırım’a tüm Bursalıları bekliyoruz” dedi.

bingol-feto-yeryuzu-hainidir

Bingöl: FETÖ yeryüzü hainidir!

Eğitimci Gıyasettin Bingöl, Bursa Düşünce Kulübü’nün konuğu oldu. Bingöl, 15 Temmuz darbe girişiminin İslam tarihinde küçümsenemeyecek bir yeri olduğunu belirterek, “Nasıl Bedir ve Uhud savaşları Mekkeli müşriklerin bir kalkışmasıysa, bu Fetöcü darbe girişimi de hafife alınacak, küçümsenmeyecek vahim bir olaydır” dedi.

inegolde-tarihi-sempozyum

İnegöl'de tarihi sempozyum!

İnegöl’ün tarihinde ve kültüründeki değerleri tozlu raflardan indiren “Uluslararası İnegöl Tarihi ve Kültürü Sempozyumu” Cumartesi günü yapılan değerlendirme oturumu ile sona erdi.

seyirci-var-salon-yok

Seyirci var salon yok!

Bursa Devlet Tiyatrosu Müdürü Ömer Naci Topçu, kapalı gişe oynadıklarını ancak salın yetersizliği dile getirdi. Olay'dan Mustafa Özdal'a konuşan Topçu, yerel yönetimlere bir çağrıda bulundu.

bursada-cocuklar-icin-calisan-baskan

Bursa'da çocuklar için çalışan başkan!

Hayata geçirdiği kültür sanat faaliyetleri ile ilklere imza atan Yıldırım Belediyesi, ‘Alo Tiyatro’ projesi ile okullarda çocuklara ücretsiz tiyatro izletiyor.